0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #560 -: Юни 25, 2014, 13:56:55 pm »
nutella, споко - вторият е бил прав. Всички екстремали са така. Ако наистина има възпаление на очите - образуват се такива яки жълто-зелени гурли по целите клепачи, че не може да си отвори очите. И сред ветеринарите има измекяри всякакви, ясно ми е.  :x Пък и наистина да се възпалят очите на котарака - прилагат се същите медикаменти, които ползваме ние - тобрекс, немибацин, на капки, на кремче и готоУ.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #561 -: Юни 25, 2014, 14:15:24 pm »
Да, и на мен второто ми прозвуча най-правдоподобно. Но отдавна свикнахме всяка вечер да се гоним по стаите, за да го избърша. Заобичахме и най-големите му чудатости... То смее ли човек да не го направи = )
Сега обработвам Шефчето за куче, ама нещо се дърпа. Ще видим до кога ще издържи  :wink:
Когато сърцето е в повече, мозъкът не достига !!!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #562 -: Юни 25, 2014, 14:24:23 pm »
А пък на мен ми стана чудно кави ли са тези капки дето се къпят веднъж в живота? Иначе тобрекса става ако има възпаление на окото. Аз така излекувах кварталните котки от често срещаната за тях инфекция на очите. Можеш да пробваш, няма да му навреди, макар че, както ти е казала и jbrul това е присъщо за породата.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #563 -: Юни 26, 2014, 11:36:10 am »
и аз да си покажа любимеца. Казва се Дарк и е на 6г. и 4 дни :)
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #564 -: Юни 26, 2014, 13:43:14 pm »
Хайде и аз след толкова време пребиваване във форума, да си покажа гадинките най-накрая. На снимка 1 е възрастната маца (вече на 11 години). На другите две е новата любимка - Мортиша  :lol:, която още няма два месеца.

НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #565 -: Юни 26, 2014, 14:05:13 pm »
малкото е прелест неземна. какой пород? британче, русначе, мешана скара?

всеки път, като видя голямото, ми хрумва спонтанно един и същи израз - "баси жувотното!" :)

впечатляваща работа...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #566 -: Юни 26, 2014, 14:17:35 pm »
Леле, Jbrul, голямата е страхотна  :D, а тя каква порода е, малкото е много красиво!

new3, Дарк и малката са прекрасни просто,
поздрави и за Туньо, и за останалите любимци!   :D

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #567 -: Юни 26, 2014, 14:28:58 pm »
jam малкото е британче, да, от т.нар. "сини". Да ти кажа...очакванията са в зряла възраст да е със същите габарити като "баба си" Персия. Тогава вече ще казваш: "баси жУвотниТЕ"  :lol:

П.П. Аз такова плюскане като на британката не съм виждала в живота си, а бая котки и котенца съм гледала. Докарва до 10-12 хранения в денонощие, заляга на паницата като пиявица, ръмжи ако я докоснеш дори, а ако посегнеш към манджата - опитва да хапе.  8O През другото време е мила, кротка, можеш да я мачкаш като парцал. Изключително съм впечатлена, че само веднъж я сложих в котешката й тоалетна, като видях, че си търси място за целта и повече не се е налагало - ходи си само там. С другия таласъм, като беше бебе...почти месец ми отне да обЕсня тези неща. :D

 marsi, голямата е класическа персийка т.е. изходния матрЯл за селектиране на екстремали. Пресийците  екстремал - не са съществуват в природата, те са плод на дългогодишно чифтосване на много "тъпомоцунести" нормални персийки. Напоследък гледам, че е модно да кръстосват екстремали с иралндска клепоуха... Лично аз не съм фен на чак такива намеси де, но що е котка - все ги обичам.  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #568 -: Юни 26, 2014, 14:52:51 pm »
New3, много мила картинка!

Jbrul, честит ви нов член на семейството  :lol: . Много е сладка Мортиша, а и баба й не остава по - назад. Дани сигурно е най - щастлив  :D.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #569 -: Юни 26, 2014, 19:36:43 pm »
Благодаря, момичета  :) И на мен ми е много мило като ги заваря така. Много ми е сладко как малката като хапва гризки или солети и бяга да даде и на Дарк, а ако тя се е нахранила, а той не яде, взима от гранулите и ходи да го храни. А той..., той я обожава и много я пази.  :heartbeat:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #570 -: Юни 26, 2014, 23:21:35 pm »
Ето и нашите котки, сивата се казва Любка, а черничката Пипи.
                                 Те са вече на 12 години, сестрички са  :)
 

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #571 -: Юни 27, 2014, 01:55:33 am »
marsi, сладкишки са :) И как позират само  :lol:

new3, нищо не ми пълни душата повече от дете и животинка (все едно каква) заедно. :)

Да са ни живи и здрави хайванчетата!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #572 -: Юни 27, 2014, 08:45:08 am »
Айде и аз да покажа дъртьото:

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #573 -: Юни 27, 2014, 09:38:40 am »

new3, нищо не ми пълни душата повече от дете и животинка (все едно каква) заедно. :)

Да са ни живи и здрави хайванчетата!

Така е, две от най чистите същества на този свят  :bighug: Както каза, да са ни живи и здрави! 
Jbrul Твоята голяяяяма маца, вчера съм я пращала на сестра ми. Признавам, че много ме впечатли, нищо не разбирам от котки и даже имам фобия (може в предишен живот да съм била мишка  :lol: ), но е много красива.
Дъщеря ми, наднича до мен вчера, докато гледам снимките и понеже е голям фен на котките и хич, ама хич не се страхува от тях, като протегнала ръчички и вика "Айде, айде"  :D мноооого се смях.

П.П.: и нека пак някой ми каже, че съм луда да гледам бебе и куче (колеги ме "съветваха" да го изхвърля (буквално), а като им обяснявах, на колко много учат животните ме гледаха с онзи поглед, знаете го "тази знае ли какви ги блещи"
« Последна редакция: Юни 27, 2014, 09:45:54 am от new3 »
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #574 -: Юни 27, 2014, 14:15:05 pm »
Елфи, бръмбара оцеля ли, или Цанко замези с него?  :lol:

new3, мен приятели и познати си ме знаят, че на тема "домашни любимци" съм чиста проба фанатичка и никой не е имал куража и неблагоразумието, да спомене дори вариант да махам маца, понеже ще имам бебе.  :lol:

Нещо повече, аз съм дълбоко убедена, че детето трябва да расте с някакво животинче край себе си, а не че "би могло", едва ли не като компромисен вариант и по принуда. Дани откакто се е родил съжителстваше с голямата маца. Заради нея точно проходи ударно на 11 месеца, само и само да може да я докопа и мачка.  :D Случиха се разни неприятни неща в семейството ми и докато се местехме от едно жилище в друго, голямата я оставих при майка ми и баба ми, уж за месец само докато си подредя новата къща... и повече не дойде при мен. Не я дават и това си е. Поради което с дребния, над година живяхме без котка у дома (нещо много неприемливо и за двама ни). Като стана пределно ясно, че Персия няма да ми я върнат вече, купих Мортиша. Така си имаме котка във всяка къща. ;) Дъртия таласъм в интерес на истината се чувства по-добре при майка ми вече, защото на нейната възраст - предпочита повече лежачка и спокойствие, което с Дани край нея е "мисия невъзможна". От друга страна с Мортиша са си на един акъл и пада яко игра, което за малката котка е радост. На голямата вече й е много досадно да я гони из къщи и да я разнася като парцалена кукла.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #575 -: Юни 27, 2014, 15:04:14 pm »
Страхотно име сте избрали на писаната, нали Мортиша беше от сем. Адамс? А голямата е разкош! И ние сме с 2 котки, та сме свикнали да си пием кафетата с някои друг косъм, но няма как нали и те са ни деца.

Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #576 -: Юни 27, 2014, 15:06:45 pm »
 :wink:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #577 -: Юни 27, 2014, 15:18:29 pm »
Ох разкошни, разкошни.Ето и нашите две котки как пазят беборана докато спи.

Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #578 -: Юни 27, 2014, 15:38:31 pm »
Маги страашни сте. Не предполагах, че толкова много коткари има тука. Ето я и Мими, втората ни котка.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #579 -: Юни 27, 2014, 16:07:33 pm »
Ех, такава котешка компания се е заформила тук, че направо не се сдържах :lol:
Ето я и нашата глезла, дето предимно спи и лежи и все пак и у нас всичко е с добавък козина :lol: Та да видим как ще е с бебо вкъщи ;)