0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
егати...ние пак спираме със захранването...деца 2 месеца след моите вече захраниха 100 неща, ние още с един картоф се влачим :( разорих се с това АМ...
Стига си се тръшкала мъ, това не е състезание!  :wink: :D Ще дойде време и ще съжаляваш за тия си думи, помни ми изказа  :D Що не може аз, да му бутам бибата сега, вместо да се чудя какво да му приготвя за закуска, обед и вечеря? 8O
По-евтино ще стане, само ако ти приготвяш...Иначе, ако ще храниш с пюрета от бурканче, едното читаво струва към 3лв, двете 6...Нещо не ми излиза сметката с "разоряващото" АМ  :D

Бебе, не ги вземай толкова навътре тия неща бе! Ми нормално е преходът да предизвика колики, газове, подсичане,дори запек или лека диария. Това бебе 6 месеца е яло САМО мляко, сега са фибри, киселини...консистенция, ВСИЧКО е различно. АКО ти се струва, че някоя храна НЕ МУ понася наистина, просто не му я давай... :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Това, че не акат всеки ден не е запек. Коментирано е доста мисля, като почнат да се пънат по 1ч. пък накрая намерите нещо да се търкаля в памперса е това вече е запек  :lol:
Явно наистина новите храни коремчето ги приема различно и някой се позадържат, други  пък разхлабват  :)

Афродита защо ще спираш захранването?!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Бубу, м-и  :bighug:
и моя мъж таз сутрин като му викам - спирам да захранвам детето да не се мъчи и ми се накара. Тамън, вика, почва да му се учи стомахчето, ти вземи спри и после пак наново.

Афродитка, бързо да се оправят децата! Аз хич не бързам. Щях да изчакам до началото на 7ми месец, ама се среснах от не-акането и от намялаване на кърмата. Хем ми е кеф като го гледам как яде и искам да видя кое ще хареса, кое - не, хем пък знам, че цял живот манджи ще яде. Я млякото да си пие, че е най-добро за него все още ;)

А щях да забравя - хубаво ли е да се прави почивка по 1 ден от време на време? Т.е. само на кърма да е. Гледах, в таблицата на Бубулинка, че имаше такава пауза.
« Последна редакция: Ноември 14, 2013, 14:12:03 pm от bebe_2013 »


*
Може би е имало нужда от почивки. Моят син го захраних доста трудно, отказваше всичко и съм правила паузи, просто за да не изнервям и него и себе си. Водиш се по детето най-вече. Ако е захранено с една храна, услажда му се и иска още може и цяла порция да дадеш  :D
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Бебе, аз само в самото начало му правих почивки, дето се казва да му "почине" малко стомахчето  :wink: После, като наеме вече от новата храна, хич не му прави... :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Буби,малко извън захранването но да питам-това мазило слага ли се върху мокрите рани или чакам да изчезнат (някак) и после?
Спираме захранването за да видин ще спре ли денонощното акане.ако да-ще продължим с тиква. Иначе засега аз правя пюретата.ама само засега...
*
Аз също правех почивки като захранвах.Водех се по детето,почти всяка непозната храна му беше странна.
Сега като види паницата с пюре или каша пищи от радост. :)
Малко трудно ни върви заместването на закуската,но аз не бързам.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Буби,малко извън захранването но да питам-това мазило слага ли се върху мокрите рани или чакам да изчезнат (някак) и после?
Спираме захранването за да видин ще спре ли денонощното акане.ако да-ще продължим с тиква. Иначе засега аз правя пюретата.ама само засега...
Дерматолозите казват, че "мокри" рани се лекуват с мокро.. :wink:  Купи си от аптеката някакво мастило "Пиоктанин" -2% примерно и вечер им мажи трътките с него. Като позасъхне, напляскай и от крема /на тънък слой, не е нужно да ги приготвяш за печене във фурната   :D / Мастилото МНОГО цапа, да знаеш, подлагай им нещо и гледай да не капе много. Тъй като е мазничък, крема действа като бариера срещу пишканото, а вит.А и вит.Д заздравяват кожата. В последствие, като преминат раните, слагай малко от мазилото след всяка смяна на памперса, не само вечер. Ако до 2-3 дни не забележиш промяна и дори нещата се влошат - купи си "Хомеоплазмин". След едноседмична борба преди време, вкл.кортикостероиден крем, само той помогна за отрицателно време. И последно, ако са продрискани, трябва да мажеш много мазен крем. Такъв е КРЕМ НЕВЕН Понеже знам, че си руса  :P :D , да обобщя:
1. Ако са просрани - Само Крем невен, до премахване на обривите.
2. За всекидневна употреба - мазилото по рецепта
3. При подсичане на рани - мастило+мазило по рецепта, Хомеоплазмин. Ако нищо не помогне в рамките на 4-5 дни - доФтор.  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Много ти благодаря :))) съвсем се почувствах смотана :D Аз мазах пиоктанин 4 дни,никакъв ефект-тогава отидохме на доктор. Сега мажа с лосиона на биодерма за мокри лезии. Пак си има рани,червеното изчезна,но раните седят. днес ще опитам да я държа по гол гъз. и ако не мине,пак ще мина на пиоктанина.
Иначе аз не че бързам, но злоядото Гери яде храна като невидяла,но АМ не ще да пие, затова много се радвах като хапваше пюрета и каши,но явно коремът и не е на същото мнение.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
за протокола - ябълка сварена+оризова каша ни спече. До сега все комбинирах ябълка+круша+каша и нямаше проблеми, ма рекох да му разнообразя вкуса - да е само на ябълка. Днес сме само на круша.


*
Здравейте момичета,

От известно време чета за захранването и имам чувството, че колкото повече чета, толкова повече се обърквам :(

Както и да е. За момента мисля да започна с оризова безмлечна каша, след това тиква, ябълка, круша, картоф, морков. Купих каша на Хип. Първи въпрос: как приготвяте кашата? Има описание на опаковката, но то е в 100 мл. вода се слагат 2-3 пълни супени лъжици каша... е добре де, нали в началото трябва да давам 1-2 лъжички и за около седмица да стигнем до към 100гр. каша. Не че ми е до изхвърлянето на остатъка, ама все пак :) Втори въпрос: малко закъсняхме с ваксините и другият четвъртък ни предстои последен прием на Пентаксим и Синфлорикс. Дали да отложа захранването след ваксините или мога да започна примерно в идния понеделник?

Смятам първите храни да въвеждам за около 7 дни всяка и може би ще правя един ден пауза само на кърма. Мисля да въвеждам около обяд/ранния следобяд според зависи как върви кърменето за деня или е хубаво да спазвам някакъв час за захранването. Какво ще ме посъветвате?

Предварително ви благодаря за съветите :)
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Здравейте момичета,

От известно време чета за захранването и имам чувството, че колкото повече чета, толкова повече се обърквам :(

Както и да е. За момента мисля да започна с оризова безмлечна каша, след това тиква, ябълка, круша, картоф, морков. Купих каша на Хип. Първи въпрос: как приготвяте кашата? Има описание на опаковката, но то е в 100 мл. вода се слагат 2-3 пълни супени лъжици каша... е добре де, нали в началото трябва да давам 1-2 лъжички и за около седмица да стигнем до към 100гр. каша. Не че ми е до изхвърлянето на остатъка, ама все пак :) Втори въпрос: малко закъсняхме с ваксините и другият четвъртък ни предстои последен прием на Пентаксим и Синфлорикс. Дали да отложа захранването след ваксините или мога да започна примерно в идния понеделник?

Смятам първите храни да въвеждам за около 7 дни всяка и може би ще правя един ден пауза само на кърма. Мисля да въвеждам около обяд/ранния следобяд според зависи как върви кърменето за деня или е хубаво да спазвам някакъв час за захранването. Какво ще ме посъветвате?

Предварително ви благодаря за съветите :)
Ми изхвърля се душа, както и по-голямото количество АМ. :wink: Важно е дозировката да е според предписанията на производителя. Ще прежалиш малко каша, няма как.   :)
Дозите на Синфлорикс и Пентаксим не са последни, после има пак на година и година и 6м. :wink: Ако детето е било неразположено при предишните поставяния, спокойно можеш да отложиш захранването за понеделник.
Лично аз, не съм спазвала толкова големи паузи, но ти си познаваш детето, провери първо как приема захранването. Мисля, пауза от 2-3 дни между стара и нова храна е достатъчна, но това е лично мнение, не меродавно. Нови храни е хубаво да се въвеждат сутрин или около обяд, та ако има някаква реакция, да можеш да реагираш. А почивка само на кърма в началото е добра идея.  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
По повод кашата - тя има срок примерно 3 седмици след отварянето и така и така ще я изхвърлиш накрая. Можеш да правиш примерно в 50мл вода 1с.л. По-редава в началото мисля, че е по-добре.
Мисля, че няма причина да изчакваш ваксините, но щом ще ти е по-спокойно :)

Мисля, че добре си подбрала храните. Аз лично съм въвеждала 3-5 дни една и съща храна. Също като теб започнах с оризова каша, но 100мл. така и не достигнахме та не си задавай такива цели, колкото си изяде това е :) Оризовата каша на Милупа мисля, че е по-добра от Хип или поне при мен се разтваряше по-добре.

*
Благодаря ви момичета :)

Купих каша на Хип, защото не намерих Милупа около нас, но ако не се приеме ще търся пак на Милупа. Ваксините ги приема добре и затова може от понеделник да започна.

Да попитам за водата ... До момента не съм му давала вода, но май вече трябва да почна. Та как да я предлагам - биберон, от чашките с човка или може би по някоя лъжичка след хранене?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
моите и двамата обожават кашите и не 100,ами до над 200 достигнахме. :lol:
Никола не съм правила кашите по опаковка,а винаги на око.
Между новите храни и с двамата съм правила пауза от 5 дни,за някои и 7.Започнах с оризова каша,морков,.картоф,тиква,тиквичка,пащърнак,ябълка,круша и т.н.
Вода може и от шише,може и с накрайник.При мен и двете деца пропиха вода чак на годинката .Баткото беше на АМ,но плюеше водата и на годинка пък като взе да пие-като жаба е и до днес.Той започна с шише със сламка.Дребното е още кърмаче и така и не се научи да цока от шише с биба.Сега е на 1г. и взе тук от месец да пие вода от обикновена чаша.
« Последна редакция: Ноември 21, 2013, 14:50:53 pm от z22 »
<br />
*
И моят син започна да пие вода след 9м и то максимум 30мл. Можеш да я предлагаш след като започнеш захранване, но не да настояваш. Ще пропие когато има повече твърди хранения.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
oliav, то като гледам и производителят ти е оставил да варираш в пропорциите, че да намериш гъстотата, която бебчо ще хареса.
100 мл - 2 с.л.(3 с.л.)
  50 мл - 1 с.л. (1 и 1/2 с.л.)
  25 мл - 1/2 с.л. (3/4 с.л.)
Пустият му инженерен мозък веднага тръгна да смята :) Ние ядем каша на Слънчо - моят мъж такава намерил и купил, а аз прилежно му бях писала списък с покупки и между тях - Милупата. Ама карай. Установих, че ако слагаш кашата във водата се разтваря по-добре, отколкото обратното. Освен това, като я слагам в домашно плодово пюре, си я нагаждам до необходимата гъстота, че сместа от двете да е по вкуса на бебе ;)

А не мой ли да ползвам от кашата, ако остане след 3 седмици, в нашите ястия - примерно вместо брашно за сгъстяване? ;)

Вода пие с лъжичка, ама по 10тина лъжички ко изпие на ден и толкова. От шише с биберон, още не иска да пие - чеше си зъбите на него само.
И да питам и аз - мед до 1 г не се дава, заради ботулинова бактерия. Ами ако е във завряла течност дали се убива бактерията? Не че ми е зор, ама ми е интересно. А и ако трябва нещо все пак да се подслади, някак не ми харесва бяла захар да се слага.


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
моите и двамата обожават кашите и не 100,ами до над 200 достигнахме. :lol:
Никола не съм правила кашите по опаковка,а винаги на око.
Между новите храни и с двамата съм правила пауза от 5 дни,за някои и 7.Започнах с оризова каша,морков,.картоф,тиква,тиквичка,пащърнак,ябълка,круша и т.н.
Вода може и от шише,може и с накрайник.При мен и двете деца пропиха вода чак на годинката .Баткото беше на АМ,но плюеше водата и на годинка пък като взе да пие-като жаба е и до днес.Той започна с шише със сламка.Дребното е още кърмаче и така и не се научи да цока от шише с биба.Сега е на 1г. и взе тук от месец да пие вода от обикновена чаша.

Чиста оризова каша аз не можах да излъжа и до ден днешен. Не е ли млечна или да добавя някакъв плод...забрави!  :D В началото и аз така на око карах, дори и с АМ си правех "свободни съчинения", до като не ме "пипна" педиатърът и не ме навря на куче в гъС  :wink: Дълга лекция ми изнесе жената, че тия мерки и дози не са никак случайни, а са смятани според хранителните нужди на детето и " на око" е неправилно, нарушава се баланса на веществата и т.н. Разбира се, всеки сам си решава... :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Аз също правя кашите на око. Спазвам количеството каша, посочено на опаковката, но водата я добавям в зависимост от кашата. От опит мога да кажа, че само кашите на Милупа се разтварят безпроблемно, с всиички останали ако температурата на водата не е каквато я искат, винаги остават на бучки. Различните видове на Милупа също изискват различно количество вода. Не мисля, че при захранване е необходимо да се прави цяла доза, напълно удачно е да се направи по-малко. Освен това обикновено се налага да пробваш различна консистенция, докато установиш какво ще хареса детето. Аз и двете деца съм ги захранвала с млечни каши. С Мия бях пробвала безмлечна, но тя не я харесваше изобщо, а  Явор го кърмя и честно казано нямам особено много време за цедене, пък и той яде кърма доста начесто, така че не съм сигурна дали отведнъж ще мога да изцедя необходимото количество за каша. Вода пропи след като го захраних, но може да е било и заради топлото време през лятото. А почна да си чеше и зъбите с биберона, та покрай тази дейност приемаше и по малко вода.  Давах му я в началото от шише с биберон, сега има и такова с накрайник тип пате. Пие я от всичко.
oliav схемата ти е много добра. Аз всяка нова група храна я въвеждах по 5-6 дни, между отделните продукти  поне 2 дни почивка. Редувах зеленчук и плод.
<br />[link=http:
Ба мен пък хип не са ми ставали на бучки,а аз определено не ползвам водата,както я пишат,че нямам нерви. Освен това аз нямам нищо против бабуните. А пюретата ги правя не съвсем гладко смлени,и да има тук таме малка част картофче,дъвчат. И аз също си добавям вода повече от предписаното в кашата-по-гъста не я харесват. В началото и пюретата ги правех така  :lol: направо с шише можеше да се пият,но бързо свикнаха с лъжичката. И после вече ядяха всичко. Сега не ядем...:( в понеделник сме на гастро...