0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Да,тази която яде 8(!) пъти :D тя просто отказва повече,а в случай,че я излъжа,повръща...винаги толкова,колкото съм я накарала допълнително.
Освен днес да пробвам да дам кашата вместо пюре,да видим как ще се понесе...
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Да,тази която яде 8(!) пъти :D тя просто отказва повече,а в случай,че я излъжа,повръща...винаги толкова,колкото съм я накарала допълнително.
Освен днес да пробвам да дам кашата вместо пюре,да видим как ще се понесе...
Ма те нали са вече захранени? Защо направо не пробваш някоя от млечните каши за вечеря? Има такава ориз и ванилия, даваш малко на обяд и ако няма нищо, направо и правиш за нощно...Някои деца не искат АМ, твоите все пак са кърмени...Малкият ми племенник беше така и сестра ми само с каша го "лъжеше". Според мен това количество и е крайно недостатъчно и тя е гладна, за това се буди често... :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Напълно съм съгласна с Бубулина. Или оризово брашно в млякото преди ядене или оризова каша с малко плод.
Имаи специални по-засищащи каши, но всичките са с глутен. На моята й давам такива, че е зле с килограмите и педиатърката направила мъжа ми на пет стотинки. Та сега се боря с нея и я угоявам. Ама в крайна сметка, като не ще, не мога да й го налея с фуния в гърлото.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Тъкмо се прибрахме от консултация. Докторът каза ябълки и/или круши да започваме, но сварени или на парна баня, че можело да се получи разстройство иначе. На Бърди в схемата пък са сурови  и аз онзи ден като му дадох сурово, та вчера и днес още не е акал :? Някой имал ли е проблем, като е давал сурови плодове? Поне знам, че са пресни и без допълнително химия от нашата градинка. Извинявам се за въпросите, ама това наистина като ядрена физика ми се струва и не за друго, ми защото е важно за бебе.


bebe_2013, нас педиатърът също ни беше посъветвал плодовете да са термично обработени, но синът ми отказа да ги яде така и му давам сурови - е нищо му няма. Според мен също е по-добре плодовете които могат да се ядат сурови да му ги предлагам така  :)
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Бебе, и аз давам ябълките и крушите сурови и пасирани. Нищо му няма на детето и си ака нормално, а и нали са си домашни :) Първият път ябълката я дадох печена, но после да си призная ме домързяваше да пека, а нашият педиатър каза "Давай сурови".


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Тъкмо се прибрахме от консултация. Докторът каза ябълки и/или круши да започваме, но сварени или на парна баня, че можело да се получи разстройство иначе. На Бърди в схемата пък са сурови  и аз онзи ден като му дадох сурово, та вчера и днес още не е акал :? Някой имал ли е проблем, като е давал сурови плодове? Поне знам, че са пресни и без допълнително химия от нашата градинка. Извинявам се за въпросите, ама това наистина като ядрена физика ми се струва и не за друго, ми защото е важно за бебе.
Термичното обработване на плодовете и зеленчуците намалява риска от алергична реакция и/или задавяне. Освен това при обработката се убиват повечето бактерии. Меките плодове /круша, банан, ситно настъргана ябълка/ може да се дават и сурови /след 6-тия месец/, но морковът например е доста твърд и може да предизвика задавяне. Най-добре на парна баня се обработват, според мен  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Моркови не съм давала сурови при захранването, но всичко друго съм пасирала  и направо хранила.
Привет момичета! Имам въпрос: Имам домашно пиле бройлер и се чудя от коя част на пилето да направя пюре за Вики. И как става - сварявам и пасирам с част от бульона ли? Какво количество месче се слага в зеленчуковото пюре?
Да попитам и нещо за кашите - давала съм оризова каша и елда, сега каква да дам?


*
Привет момичета! Имам въпрос: Имам домашно пиле бройлер и се чудя от коя част на пилето да направя пюре за Вики. И как става - сварявам и пасирам с част от бульона ли? Какво количество месче се слага в зеленчуковото пюре?
Да попитам и нещо за кашите - давала съм оризова каша и елда, сега каква да дам?
Аз почнах първо с филето,а сега и бутче давам.Варя месото,пасирам с малко бульон и слагам във формички за лед.
Слагам по 1-2 бучки в пюрето.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
В купешките пюрета месото беше около 18гр мисля. След захранването винаги съм давала повече, а като започна да яде от нашата храна не съм му мерила точни пропорции.

За кашите - разгледай на пазара и каквото си харесаш  :D Моят син не хареса нито една за дълго и доста изхвърлих преди да се откажа от тях.
20-30 гр. слагах от месото, което пасирах с бульона, в който е варено. Може да е било малко повече от нормалната дажба, защото имаше нисък хемоглобин и педиатър ни бе препоръчал повече месце и по-често и малко повече жълтък, от колкото казваше на другите деца.
ами аз нямам идея колко е това 18-20-30 грама  osi_10 Вече сварих месцето и първите кубчета се замразяват. Но мисля и аз да слагам по 2 кубчета - да си се усеща месцето все пак  :lol:
За кашите имах предвид какво мога да давам след ориза и елдата, че не знам кое е безглутеново. А млечна каша дали мога да давам вече (той е на АМ)?
hope-love, какви са границите на хемоглобина при децата? Миналата седмица на Виктор му беше 110 и педиатъра каза, че е добре, но ако е както при възрастните, значи е нисичък  :ask:


Деси,браво,ти до месо си стигнала...ние с тия болести от 3 седм висим на картоф :( петя е хремава и отново остава на картоф,който и без др едва яде. Та да ви кажа,че снощи дадох малко оризова каша на Гери. Хапна,макар да не беше очарована. Но не дадох много,защото все пак е за първи път.а петя,беше просто потресена :D дадох и / лъжички ей така,да опита :))))

Да попитам и нещо за кашите - давала съм оризова каша и елда, сега каква да дам?
Mного зависи докъде сте със захранването и дали ще захранваш с глутен. Друга безглутенова каша май е само ориз и царевица. Но ако ще захранваш с глутен има много варианти. Когато Явор ми отказваше кашите, една приятелка ме посъветва да пробвам с ориз и малини на Милупа. Е не мога да ви опиша с какво удоволствие я яде. Оттогва купувам само каши на Милупа. Най-скъпи са, но качеството им е несравнимо с никоя друга марка и си заслужава, а и детето ми ги яде с удоволствие.
<br />[link=http:
Афродита, аз сега започвам с  бялото месо, но се захранихме преди месец и половина. Не се притеснявай, има време и ще започнат да си хапват и твоите момичета. А оризовата каша я прави с АМ, че иначе е много блудкава. Аз я давам с повечко плод, че иначе се муси.
Мешко, благодаря ти! Не мисля още да давам глутен и затова се затруднявам с избора на каша, много е ограничен избора на безглутенови и безмлечни каши. Но мисля да взема някаква млечна. На Милупа наистина са им хубави кашите, но такава с малини не съм срещала. Иначе съм дала зеленчуци (не всички), някои плодове, каши - ориз и елда и сега ще започвам с месото. Глутена след месото ли е?


*
На Милупа кашите най-добре ми се разбиваха и получавах най-гладка консистенция.
Днес видях кашата на милупа с малина в карфур,пишеше ,че е 4+...замислих се дали да не взема,но малко ме е страх.тя с глутен ли е?четох съдържанието,ама нещо се обърках.а и плод,и то малина...иначе имаше и с банан.а отделно имаше и само ориз и царевица,която ще е следващата,която ще пробвам,щом ги хвалите-толкова по-скъпи не са,на хип са 6,89,тези са 8
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Днес видях кашата на милупа с малина в карфур,пишеше ,че е 4+...замислих се дали да не взема,но малко ме е страх.тя с глутен ли е?четох съдържанието,ама нещо се обърках.а и плод,и то малина...иначе имаше и с банан.а отделно имаше и само ориз и царевица,която ще е следващата,която ще пробвам,щом ги хвалите-толкова по-скъпи не са,на хип са 6,89,тези са 8
Лично аз, дадох малина след годинката...Ягодовите, изобщо семчестите плодове са алергени, цитрусовите също е хубаво да се избягват. Кашите на Милупа наистина са добри, но и тези на Хумана не са лоши, Ивайло и до ден днешен ги яде с кеф. Не винаги това, което пише на етикета отговаря на препоръките от СЗО /ако се водиш по тях/, има каши с ягода за 6+, дори каша с млечен шоколад /именно на Милупа/, който не е препоръчителен поне до 3г възраст, ако не бъркам...ЕТо въпросната таблица на СЗО, с уточнението, че говорим за ПРЕПОРЪКИ... :wink: :)
ТАБЛИЦА СЗО
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Ооо да,видях я тази с шоколада :)))