0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

според мен плодовите пюрета са си направо пасирани компоти, че и захар им слагат или поне така пише по етикетите.
Това не важи за всички пюрета. Има марки на пазара, които си се правят от чист плод.
<br />[link=http:
Аз също имам нужда от вашите съвети. Моят син е изключително на кърма, преди около месец и половина започнахме захранването. В началото тръгна добре, всичко си хапваше с удоволствие. Миналата седмица изведнъж отказа да яде каквото и да е, просто стиска устата и толкова. Опитах с друга лъжичка, с друга купичка - не ще. Единственото което яде е банан - изглежда той му харесва. Въпросът ми е да продължавам ли да настоявам със захранването или да го преустановя за известно време? Благодаря предварително :)
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Продължавай да предлагаш, без да настояваш. Все някога ще се възстанови храненето.
*
според мен плодовите пюрета са си направо пасирани компоти, че и захар им слагат или поне така пише по етикетите.
Това не важи за всички пюрета. Има марки на пазара, които си се правят от чист плод.
те и компотите са от чист плод  :)
моя младеж свикна с моите буламачи и на всякакви марки се мръщи.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
те и компотите са от чист плод  :)
моя младеж свикна с моите буламачи и на всякакви марки се мръщи.
несъгласна  :) В компотите присъства ОРГОМНО количество захар  :wink: А в по-качествените пюрета захар не се добавя.
АфродитО, дъще, това не го ли коментирахме с пюретата?  :lol: Ако искаш, мигом ще ти извадя статии за вредите от ваксините, за ниската интелигентност при децата, хранени с АМ и подобни щуротии...В нетЯ има всичко.  :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Изобщо не съм давала право на избор като тръгнах да захранвам. И въпреки това, когато инцидентно предлагах готово пюре си го ядеше, макар че на мен ми миришеше ужасно.Та който е решил да готви сам да го прави. Който пък иска да захранва с готови пюрета - да избере или да пробва няколко марки, да се води по детето. И знам, че е трудно, но решите ли веднъж как точно и с какво ще захранвате не се притеснявайте дали е най най, ама най-правилния начин. Ако на 4м не го храните с попарка с винце та да спи добре - не е толкова страшно. :wink:
*
те и компотите са от чист плод  :)
моя младеж свикна с моите буламачи и на всякакви марки се мръщи.
несъгласна  :) В компотите присъства ОРГОМНО количество захар  :wink: А в по-качествените пюрета захар не се добавя.

зависи и от компотите и от пюретата, но си права де  :)
нашата баба е забъркала компоти без захар и със съвсем малко вода, още не съм решила дали ще ги използвам.
Ами аз вече от толкоз информация почнах да се обърквам и да забравям съществената... :D
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
за ниската интелигентност при децата, хранени с АМ ...
Не са щуротии. Не е ниска, а  с няколко точки по-ниска от хранените с кърма. Или по-конкретно с 0,5 точки за всеки месец кърмене. Аз съм си хранила децата с АМ - да си кажа де, че да не кажете, че нещо се рекламирам. Ама няма нужда да казваме на черното бяло. Едно момиче в темата за кърменето го спомена това и само дето не и избодоха очите и изгориха на клада.
« Последна редакция: Септември 27, 2013, 06:28:09 am от Bobbie »


  
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Миналия път не то казах, но сега ще ви дам „личен опит“ с кърмено и не кърмено дете. Аз не съм кърмена и 1 ден, брат ми пък е кърмен до година. Ами аз съм по-интелигентната от двамата. Еднакво сме възпитавани, в еднаква среда сме расли - с майка учителка. Ама аз на 4,5 разпознавах буквите, можех да пиша преди да тръгна на училище и т.н. и т.н.
Та едва ли ще да е толкова голяма зависимостта. Освен ако сега не ми обясните, че ако и аз бях кърмена щях да съм гений, или ако брат ми също не беше кърмен щеше да е откровено тъп.


п.п. Боби, не тръгвай да ми обясняваш сега, че интелигентност не е баш същото, като това да си умен, моля.
*
Аз ще ти обясня една друга теория. Първите деца са по-умни  :lol:
*
ааа не, не съм съгласна с това твърдение за първите деца :lol: :P
*
за ниската интелигентност при децата, хранени с АМ ...
Не са щуротии. Не е ниска, а  с няколко точки по-ниска от хранените с кърма. Или по-конкретно с 0,5 точки за всеки месец кърмене.
Ау, изтървала съм дебатите по този нАучно доказан факт.

Аз започвам да ровя за научни доказателства, че брюнетките с моите антропометрични данни са най-красиви и умни, дори без да са кърмени. Убедена съм, че ще намеря! От девет кладенеца вода ще ви докарам и накрая ще ви убедя  :lol: Блондинките, дори и кърмените, въобще да не се напъват, немат никакъв шанс!

Ся да не ми се впрегнете, приемайте нещата с повече хумор  :wink:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Давай, Жеки, може и аз да намажа покрай теб. :lol: Не съм чак пък толкоз слаба, ама поне съм брюнетка.
*
Аз ще ти обясня една друга теория. Първите деца са по-умни  :lol:
М-и, разби ми всички надежди за второто  ако е вярна тази теория  :lol:


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Миналия път не то казах, но сега ще ви дам „личен опит“ с кърмено и не кърмено дете. Аз не съм кърмена и 1 ден, брат ми пък е кърмен до година. Ами аз съм по-интелигентната от двамата. Еднакво сме възпитавани, в еднаква среда сме расли - с майка учителка. Ама аз на 4,5 разпознавах буквите, можех да пиша преди да тръгна на училище и т.н. и т.н.
Та едва ли ще да е толкова голяма зависимостта. Освен ако сега не ми обясните, че ако и аз бях кърмена щях да съм гений, или ако брат ми също не беше кърмен щеше да е откровено тъп.


п.п. Боби, не тръгвай да ми обясняваш сега, че интелигентност не е баш същото, като това да си умен, моля.

Еее, ама ти си жена, ние сме по-умни по принцип :-). Пък щом си и брюнетка.

Зависимостта не е много голяма, максималната разлика е 6 точки, никога няма да я разбереш, споко нямаше да си гений :-). Нито брат ти щеше да е супер тъп с тези 6 точки разлика. Но е е още едно мерило, което показва колко е по-добре едно дете да се кърми. Наред с един куп други. Просто съобщавам фактите, понеже е дадено за пример като едно и също както теориите за вредата от ваксините.
П.П. Не знам кой би обяснявал, че интелигентност не е същото като да си умен :-). Познания не са същото като да си умен.


  
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Значи викаш да не се притеснявам за малката - първо дете, момиче, че и брюнетка  :wink:.

п.п. ето сега учи Питагоровата теорема :lol: :lol: :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Всички фактори са налице. Само нещо с питагоровата теорема изоставате.


  
*
Аз ще ти обясня една друга теория. Първите деца са по-умни  :lol:
М-и, разби ми всички надежди за второто  ако е вярна тази теория  :lol:
Я да не се впрягаш, това че е мълчалив не значи, че е глупав :)
пп Ок, значи и аз съм от брюнетките, давайте дружно да събираме факти  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
малко статистика и научни факти за храненето и от мен:

99% от починалите хора през последните 2 века са яли краставици.

какъв е изводът?

краставиците са смъртоносни!

затова, яжте супа от блатни орхидеи - от нея още никой не е умрял...


източник: "Физиците се шегуват"
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!