0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Desita, аз си замразявам зеленчуците - почистени, измити и нарязани на кубчета.
Ябълки и круши не съм пробвала.
*
Desita, аз си замразявам зеленчуците - почистени, измити и нарязани на кубчета.
Ябълки и круши не съм пробвала.
И аз така.
Мими 26 във Вашата та схема на захранване готови пюрета ли ползвахте-ако да от коя марка бяха те
и замразените зеленчуци ги съхранявате направо сурови ли или ги бланширате леко
*
Приготвям продуктите или на пара, или във фолио във фурната, за да се запазят най-много витамини. След това пюрирам (вече само намачквам с вилица) и слагам в силиконови форми за лед. Като стегнат, вадя кубчетата и ги слагам в торбички за фризер, надписани с вида на продукта и дата.  Месото го замразявам в по-малки кубчета, за да се спазва съотношението 1:3 с другите продукти по-лесно. Храната не трябва да престоява повече от 3 месеца, а за малко бебе и един вече е много.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Аз замразявам сурови. И след 3м. са си годни за употреба.
*
и аз съм замраявала винаги сурови зеленчуци, нарязани и в торбички за фризер, след това си чупех колкото преценя. Месото го замразявах сварено и нарязано на ситно, направено на порции.
*
Аз нямам време да готвя всеки ден. Сутрин отварям фризера и подготвям менюто за деня. Много ми е лесно и разнообразно. Но задължително давам свеж плод или зеленчук в междинните хранения.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Оливия колко хранения има бебето? Гледам и междинни споменаваш  :D моето имаше 1-2 до тази възраст, която виждам в лентичката ти и ми е любопитно.
Аз готвя всеки ден, не мога да ям претоплена храна, така си храня и детето.
Аз нямам време да готвя всеки ден. Сутрин отварям фризера и подготвям менюто за деня. Много ми е лесно и разнообразно. Но задължително давам свеж плод или зеленчук в междинните хранения.
И аз така все гледам как да си улесня живота  :oops: даже се чудех дали не може сама да си приготвя пюрета в бурканчета и така да си имам манджа за бебчо за дълго ,но така и не успях да намеря достатъчно инфо  как се приготвят и дали може да се консервират месни пюрета. Просто съм пълна с домашни продукти от плодовете и зеленчуците до месата ,яйцата и млечните.То съвсем да ме е срам от мен самата, ако ходя да купувам готови при наличие на толкова пресни, домашни и екологично чисти хранителни продукти, но да не казвам голяма дума, че току виж някой ме засякъл утре на бебешката борса    :lol:
*
Нищо не ти пречи да си ги приготвяш и сама, предполагам със стерилизиране на бурканчетата ще е най-добре. Аз нямам нито условия, нито нужните бурканчета :)))
*
Мими 26 във Вашата та схема на захранване готови пюрета ли ползвахте-ако да от коя марка бяха те
и замразените зеленчуци ги съхранявате направо сурови ли или ги бланширате леко
Ако искаш мога да ти пусна на ЛС таблицата ми за захранване, там съм писала какво кога съм дала.
А месо си варях по-голямо количесто (примерно половин кг), пасирах с часто от бульона и замразявах в малки бурканчета във фризера за 2 храния доза. После добавях към зеленчуците.

Аз - като майка на деца с алергии съм захранвала с мисълта, че щом има вероятност за алергия, дори и минимална, трябва да съм особено внимателна. Колкото и да ми се смеят и подиграват някои хора, че съм пишела измислици и т.н. според тях, мен въобще не ме интересува. Това което правя и казвам е на база прочетено и казано от лекари. Споделям опит на майка с деца с алергии към друга в същото положение. Който иска ще вземе под внимание думите ми, който иска - не.  Квалификации и тълкования на думите си не искам и не търся. Каквото съм искала да кажа, съм го казала.
*
м-и, само обяда е изцяло заместен. Останалите хранения са вариации според нейното настроение и моето време. Под междинни хранения имам предвид късната сутрешна и следобедната закуски - тогава давам плод. Понякога, ако сме излезли на вечеря, давам и на нея нещо подходящо - няколко резенчета аводадо, варен картоф, морков, каквото могат да ми донесат от кухнята без подправки.
Забавно и е да се храни с нас на масата :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Благодаря  :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Аз - като майка на деца с алергии съм захранвала с мисълта, че щом има вероятност за алергия, дори и минимална, трябва да съм особено внимателна. Колкото и да ми се смеят и подиграват някои хора, че съм пишела измислици и т.н. според тях, мен въобще не ме интересува. Това което правя и казвам е на база прочетено и казано от лекари. Споделям опит на майка с деца с алергии към друга в същото положение. Който иска ще вземе под внимание думите ми, който иска - не.  Квалификации и тълкования на думите си не искам и не търся. Каквото съм искала да кажа, съм го казала.
Мими, няма нужда да го приемаш лично, по-скоро лекарите, които са ти го казали това не са редовни. Не го казвам нещо срещу теб, но това са неща, как да ти кажа, толкова основни , че е срамно лекар да го каже.  Независимо с какво си захранвала, зеленчук или плод без протеини няма. Така че реално  всяка такава храна е потенциален алерген, това е истината. Каротинът е едно от редките, а не често срещани алергии поради което не е в групата на алергенните  храни и затова морковите са между първите пюрета, понасяни най-добре именно поради много ниският процент алергии. Няма какво всеки път да скачаш, това което казвам е така, провери го ако искаш.
« Последна редакция: Септември 23, 2013, 21:38:32 pm от Bobbie »


  
*
Боби, не знам защо, но тук когато се тества за алергия винаги има данни и за морковите и излизат като алерген. Не е само на Мими лекаря, всички явно ги смятат за алерген. Дори и да не са, малко предпазливост никога не е излишна и не би навредила  :) Нека не спорим  :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Боби, не знам защо, но тук когато се тества за алергия винаги има данни и за морковите и излизат като алерген. Не е само на Мими лекаря, всички явно ги смятат за алерген. Дори и да не са, малко предпазливост никога не е излишна и не би навредила  :) Нека не спорим  :)
Ми нека не спорим :-)
 1 алергията от морков не е към каротина , а към протеини в моркова
 2 алергенът в моркова се разрушава при готвенето му.
 3. Морковът не е често срещан алерген. В тези тестове, за които говориш има много неща. Мъжът ми е с тежки алергии и децата сме ги мъкнали по детски алерголози. За бебета има само един тип тест и той има 10 неща. За след годинката има кожен, който включва и от пиле мляко, не е морковът нещо повече от граха да речем.
« Последна редакция: Септември 24, 2013, 09:07:29 am от Bobbie »


  
току що ми попадна много полезна табличка за реда на въвеждане на храните при алергични деца :
http://www.biberonbg.com/info/zahranvane_pri_alergii.htm
*
току що ми попадна много полезна табличка за реда на въвеждане на храните при алергични деца :
http://www.biberonbg.com/info/zahranvane_pri_alergii.htm
Зелето е тежко за стомаха, и не бих го въвела преди 1г. Ямс - нямам идея какво е.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
току що ми попадна много полезна табличка за реда на въвеждане на храните при алергични деца :
http://www.biberonbg.com/info/zahranvane_pri_alergii.htm
Зелето е тежко за стомаха, и не бих го въвела преди 1г. Ямс - нямам идея какво е.
Ямс са сладки картофи, имат вкус на тиква.


  
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
А като се прави домашно пюренце слагате ли сол, захар? Аз мисля да не слагам.
Иначе вече замразих червена чушка, тиквичка, картофи, моркови, ябълки, тиква и круши до декември, когато навършваме 6м ще имаме. Спанак продават замразен - не се сетих аз да си го замразя. Целина дава ли се преди годинка - да си замразя ли някоя глава?
Кога могат да се дават компоти?
Попадна ми пюре на Ганчев със заек - пише, че е за деца на 4 месеца? :)