0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #20 -: Май 10, 2010, 18:28:13 pm »
Здавей Инна,вие от кога сте с този пpоблем ?До сега не бях чула за това лекаpство меногон,но ако ви го е изписал лекаp винаги има смисьл да пpобвате няма какво да губите на каде по-лошо,така поне ще имате макаp и малка надежда,но никога не тябва да се отчаивате.Кой лекаp ви лекува?Днес pеших и записах час за дp.Стаменов,абсуаpда е че е за месец октомвpи 2о11год.ужасно много вpеме има до тогава,напpаво незнам,а сащо и за дp.Владимиpов за него сам чела много добpи отзиви,е поне часа е пак за октомвpи но тази година,pешила сам да напpавим всичко каквото е по силите ни,няма отказване.Успех и на теб :)
*
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #21 -: Май 10, 2010, 22:26:52 pm »
Здр.,Dobi05!
Бях и при д-р Владимиров и д-р Стаменов и двамата деликатно ни отказаха да се занимават с нас,защото сме труден случай.Посетете  к-а Щерев.До седмица ще имате час за репродуктивен спесиалист.Добри са лекарите там.Не се чака по 5 - 6 часа като при по-горе изброените.Не пречи да си запишете час и за д-р Стаменов.С добри впечатления съм и от двамата.За сега съм много доволна от моята лекарка в к-а Щерев.
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #22 -: Май 11, 2010, 13:52:20 pm »
Здравей Инна,при вас фсх ли е висок?Знам че вече дори и при високи стоиности пак има шанс да се открият сперматозоиди.Права си ще запиша час и за к-ка Щерев,но пьрво утре ще пуснем пак тестотерон и вдруги ден при професора,да видим най-накрая ще предприемем ли нещо по кардинално или не!
*
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #23 -: Май 11, 2010, 18:33:53 pm »
Извинявай Доби5, че се намесвам, но защо не запишете час и за друг андролог. Все пак това е основния проблем и едно второ мнение ще ти бъде от полза.
*
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #24 -: Май 11, 2010, 23:35:52 pm »
Да с висок фсх и нисък тестостерон.
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #25 -: Май 13, 2010, 12:23:58 pm »
Здравеите момичета,Shanoar защо се извиниаваш нали това е форум за да си помагаме с каквото можем,аз много ще се радвам на повече и различни мнения и съвети,куража и надеждата в тези моменти са от особено значение за да имаме вярата да продължим напред и да забравим отчаянието.А сега на въпроса ние първо бяхме при д-р Кацаров но той като видя свръх ниските хормони каза,че това е извън неговата компетенция и ни насочи към професор Куманов той е шеф на ендокринологията в Маичин дом и е ендокринолог-андролог,незнам към кой друг да се обърнем?А той е в непрекаснати командировки изван страната и ето вече чакаме цял месец за да се видим с него.Инна направо незнам при нас ниски,при вас високи и винаги азооспермия,кога и дали ще се оправим никой не може да каже!
*
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #26 -: Май 13, 2010, 23:15:17 pm »
Здравей Dobi,
не знам дали ще съм ти в помощ, защото при нас(азооспермия)също като при inna_ , FSH e високо, а тестостерона нисък. Иначе няма генетичен проблем (микроделеции или синдром на Клайнфелтер). Биопсия още не сме правили. Другата седмица сме на ендокринолог във Варна и ще напиша какво е казал. 
Досега в единия инвитроцентър много настойчиво и учтиво ни съветваха за донорска инсеменация, а в другия настояваха за биопсия (ТЕСЕ) и ИКСИ, като единствен метод за собствено дете. И двете ни устройват само като крайни варианти, затова търсим първо консервативни методи. Пък и фонда не одобрява инвитро с НОА!!!!!
При първичния хипогонадизъм (активна хипофиза, но е ниско производството на тестостерон и няма сперматозоиди)нещата не са ми много ясни. Май наистина само биопсията може да покаже има ли шанс или не, но сме длъжни да пробваме и със стимулация (тестостерон).... Но това не е по твоята тема.
Може би вече го знаеш, но доколкото съм чела - вторичния хипогонадизъм (предизвикан от ниски нива на хипофизните хормони - ЛХ, ФСХ, от своя страна предизвикани от външна (прием на стероиди, които изключват хипофизата) или органична хипофункция на хипофизата, се повлиява при изкуствен прием (или стимулация производството) на тези хормони или директен прием на тестостерон. Така че консултация с ендокринолог би била добре.
Ето един линк към презентация за хипогонадизъм (на немски е, но графиките се разбират) http://connan.biz/0andro/upload/BBAG_2008_-_Diederich-Andrologische_Probleme_bei_Metabolischem_Syndrom.pdf. Като причини за вторичния хипогонадизъм авторът дава: метаболитен синдром (затлъстяване), физическо претоварване (напр. професионален спорт) и възрастово отслабване на функциите (предполагам това не е случая при вас). Като терапията, която той предлага е намаляване обхвата на талията (при метаболитен синдром) или тестостеронов прием (различен тип препарати - гел, таблетки и т.н.) при другите два случая.
Доколкото съм останала с впечатление от форума, д-р Бъчваров (андролога на клиника Щерев) е добър вариант, предписва също и лекарствено лечение.
Не знам дали ще можем да избегнем ИКСИ-то..:-( много ми се иска. Някак си при вторичния хипогонадизъм нещата ми изглеждат по-оптимистични...
Това, което със сигурност знам е, че за цикъла на сперматогенеза са необходими поне 3 месеца, така че 1 месец с прегнила, може би не е достатъчно, за да се види хубаво ефекта, а и доколкото знам по принцип всички ендокринни промени са неостри и дългосрочни.
Кураж и успех!!!
*
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #27 -: Май 13, 2010, 23:24:53 pm »
Dobi,
извинявай за off topic-а, но отдавна искам да кажа на Lucky, че много се радвам за нея!!
Lucky, бях задочен свидетел през какво минахте, от сърце се зарадвах на бременноста ти и от сърце ви желая здрави близначета и само радости с тях!!!
  :flower:
*
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #28 -: Май 14, 2010, 11:44:59 am »
Благодаря esit,
направихме абсолютно всичко възможно в нашия случай.
Сега приемаме нещата като факти и се молим занапред всичко да е наред с бебетата и да се родят живи и здрави!
Успех на всички! Преследвайте мечтите си до край!
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #29 -: Май 15, 2010, 14:04:59 pm »
Здравейте момичета,благодаря Esit за всички разяснения който си написала,изчела съм всичко което го има  в нета,но така като споделяме информация винаги можем да си бадем от помощ,важното е да се подкрепяме и да си даваме кураж и надежда.Много ме учуди и втрещи това,че са ви предложили донорска инсеминация преди да сте правили биопсия и да сте опитали всичко възможно,това е най-голямия абсурд който сам чувала.Аз почвам да се замилям,че до тук от всичко прочетено всички са правили генетични изследвания само ние не,професорът ни убеди,че нетрябвало да ги пускаме защото виждал,че няма генетичен проблем и било ненужно,вече незнам дали е прав?Помежду другото,онзи ден пуснахме пак тестотерон и пак е нисък 2,6 при референтни 8,7-42.Според мен едва когато направим биопсия ще бадем наясно какво е реалното положение и какви шансове за успех имаме,но не мисля,че ще можем да избегнем икси-то дори и при вторичен хипогонадизъм.През идващата седмица най-накрая ще успеем да се срещнем с професора да видим какво ще назначи,и мисля да запиша час и за др.Бъчваров,няма да се спрем докато не пробваме всички възможности.Успех на всички.
*
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #30 -: Май 15, 2010, 14:38:59 pm »
Доби,  успех!
Радвам се, че си толкова борбена и се надявам да се получи при вас, пък дори и чрез ИКСИ-важен е крайния резултат
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #31 -: Май 15, 2010, 17:52:28 pm »
Успех и на теб,права си най-важен е крайният резултат,заради него си струва всяка жертва.Благодаря за отзивчивоста на теб и всички други в форума.
*
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #32 -: Май 15, 2010, 18:10:39 pm »
Доби, и нас това най-много ни нарани. Ние се бяхме спряли на този център и отидохме с надеждата да се заемат с лечение, та дори и направо с инвитрото. Доктора като видя спермограмата първо започна с донорската инсеменация, а когато започнахме да разпитваме за процедурата ИКСИ с ТЕСЕ, при всички въпроси упорито няколко пъти каза, "помислете първо дали искате да го правите при нас, защото фонда не поема вашия случай, а ние не работим по фонда." А ние бяхме отишли с идеята, да, да направим процедурата при тях, и да не по фонда... Някак си останах с впечатлението за учтив, но настоятелен отказ или най-малкото огромно нежелание да се заемат със случая.
Не отидохме повече при тях....
В другия център ни приеха радушно и бяха готови да направят ИКСИ ТЕСА когато кажем. За каквито и да било изледвания извън една диагностична биопсия не стана върпос, за възможно лечение също.
Генетичните си ги назначихме сами тъй да се каже. А генетичката като излязоха резултатите ни посъветва да се свържем с ендокринолог, та така....другата седмица ще кажа.
И при нас надеждата да стане без ИКСИ е малка, дори надеждата да стане с ИКСИ е малка, но искаме преди да пристъпим към това или евентуално към донорство, да сме изчистили всичко друго.
Не сме направили още и микробиология на яекулат, а след ендокринолога най-вероятно ще последва диагностичната биопсия.
Най-много ме е яд, че са твърде малко лекарите, които имат достатъчно обширен поглед върху мъжкия стерилитет!!!!
Не знам, понякога си мисля, че твърде много се задълбочавам, но някак си това че не сме проверили всичко не ни дава мира и ни кара да продължаваме напред, макар и толкова бавно и столкова много съмнения.
Стана много дълго....., но мисля че е важно да споделя - вчера попаднах на страницата на Репродуктивния център на д-р Даскалова (Мели от форума). Предлагат възможност за безплатна първоначална консултация, за мъже с азоосперия. Страницата е http://www.invitro-plovdiv.com/index.php?option=com_content&view=article&id=52:2009-11-08-13-06-35&catid=34:2009-11-08-10-50-46&Itemid=60
Направи ми впечатление и това, че заявяват "Ние имаме алгоритъм за диагностика на мъжкия стерилитет".
А друго си е един лекар да ти назначи всичките изследвания и консултации - генетични, ендокринологични, микробиологични и т.н Не да се лутаме сами из интернет и през 100 кабинета и като поискаме изследване да се чувстваме като някакви вманиачени хипохондрици...
:-(стана тъжно и ядосано, но...дано скоро да имаме поводи за по радостни дискусии
Хубав уикенд момичета, и радвам се че го има Зачатие, че ви има и споделяте!!!
По пътя по който вървим минаха много момичета от форума и по един или друг начин мечтите се сбъдват:-)
*
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #33 -: Май 15, 2010, 20:26:05 pm »
Д-р Бъчваров в к-а Щерев ще ви назначи всички необходими изследвания.После ще последва биопсия,когато вие решите.Дано да имате късмет.
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #34 -: Май 16, 2010, 17:58:20 pm »
Здравейте момичета и от мен,Inna е права така и така сте решили да стигнете до край отидете в клиника Щерев има много добри отзиви,и поне няма да се лутате по различни кабинети и да си губите времето и парите,а ще направите всичко на куп.Браво за ентусиазма и не спираите да опитвате та вие сте в началото,въоръжете се с търпение и кураж до постигане на мечтите си.Късмет.
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #35 -: Май 20, 2010, 17:14:55 pm »
Здравейте момичета спешно се нуждая от съвет,днес бяхме на преглед при професор Куманов той назначи на мъжът ми три месеца без прекъсване прегнил от 1500 двапати седмично, като на вторият месец да включим и пурегон и него най-малко от три до шест месеца,а вторият е доста скъпичък от три до шест хиляди в зависимост от месеците,и ви моля ако някой знае нещо по-въпроса да ни насочи какво да предприемем? :oops:
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #36 -: Май 20, 2010, 17:44:03 pm »
Това е вариант на схема за стимулация при мъжа.
По-скоро съм за диагностика на каналите и биопсия и тогава стимулация.
Може да няма общо между културизма и азооспемията, макар хормоните да са ниски.
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #37 -: Май 20, 2010, 18:20:24 pm »
Вера и аз сам на това мнение,но сме длъжни да опитаме всичко,за това и ще запишем час за клиника Щерев поне е най бързо и успоредно с това ще започнем и стимулацията пак дано имаме успех.Мисля да започнем да подготвяме и документите за касата и докато трят всички процедури да сме приключили с стимулацията.