0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте някой знае ли лечим ли е вторичния хипогонадизъм,при нас проблема възникна преди повече от половин година,партьорът ми е бивш културист, чист е от година и половина не взема нищо,но допреди това е вземал години на ред всичко както си му е редът,та всичките тези стеройди биаха смъкнали нивата на всички хормони под всички допостими граници,тестотерон 0.558 при референтни 8.0-40,фсх-нисък,инхибин-б и той нисък и в краина сметка след две спермограми се оказа с азооспермия,нямаше нищо нито един сперматозоид.Започнахме лечение при професор Куманов ендокринолог-андролог един месец си слагаше прегнил след това втория месец почива за да се види дали тестотеронът ще се повлияе и ще запази нормални нива без прегнил и за сега леко се е покачил ,но на там незнам какво следва само знам,че всичко е много,много бавно и вообще незнам дали нещата са обратими.Поставената му диагноза е вторичен хипогонадизъм.Ще сам благодарна,ако някой сподели мнение.
*
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #1 -: Май 03, 2010, 22:02:34 pm »
   Здр.,при азооспермията има хормон дисбаланс.Ще следва биопсия ,за да се види дали ще се намерят участъци със запазена сперматогенеза.Ако се открият качествени единични сперматозоиди ще сте големи късметлии :).Ще последва замразяване на материала в клиника по стерилитет и след това при вас хормонална стимулация ,за да се осъществи инвитро-икси.Дано да имате шанса ,да се повлияе сперматогенезата при вас.И ние сме със същия проблем.Предстои ни хормонално лечение,но дали ще успеем...
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #2 -: Май 03, 2010, 22:50:21 pm »
dobi05, опитай се да намериш информация за LHRh тест.
Или попитайте ендокринолога дали е приложим във вашия случай. Като цяло идеята на този тест е да се провери дали хипофизата е способна да отделя ЛХ.
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #3 -: Май 04, 2010, 12:36:57 pm »
Благодаря за отговорите,в понеделник сме при професора и ще го попитам за този тест,до сега не бях чувала за него миналата седмица прави ядреномагнитен резонанс за да проверим дали няма нещо на хипофизата или хипоталамуса и от там да е намаляло производството на хормони,оказа се че всичко е в норма,което е много добре.Професорът се изрази,4е трябва да разберем от каде се каса нишката до сега вече месеци наред тапчем на едно място и отговор няма,правим тестотерон и др.хормони през седмица и до там,вярно завишиха се леко стоиностите ,но не трябва ли да се предприемат някакви по кардинални мерки.В предишни разговори професора каза,че ако се наложело биопсиа сме щяли едновремено всичко да направим без,замразяване та,ако е гарга да е рошава,но всичко това е незнаино кога...
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #4 -: Май 04, 2010, 15:51:04 pm »
dobi05, като се прави биопсия е добре да се замрази материал.
На мен лично рисковано ми се струва да се прави диагностична биопсия преди самото ИКСИ. Някак набързо ми е. Двойката ще е изправена пред трудно решение и времето за взимането му ще е много малка. За това обикновено се прави диагностична биопсия, като част от взетия материал /дай Боже има качествени сперматозоиди/ се замразява, на принчипа "в капка". Евентуално ако се стигне до ИКСИ като се размрази и се види, че са негодни, веднага се прави спешна втора екстракция. Ние не замразихме при диагностичната. Първо не знаех, второ не ни и предложиха. Но има вече момичета, които са бременни от размразен биопсичен материал.
За да подготвиш мъжа си нека знае, че не е толкова страшна биопсията. Неизвестността е в пъти, по-тежка от физическите усещания. В рамките на ден, два ще се възстанови напълно. Ако имаш въпроси, спокойно можеш да ме питаш на лични, макар да съм писала доста по темите за преодоляното от нас yahoo_33
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #5 -: Май 05, 2010, 13:12:48 pm »
Здравейте отново,Вера писах ти на лични.Има един вапрос който на които нямам отговор,възможно ли е след диагнозата вторичен хипогонадизъм,да стане забременяване по естествен път,има ли излекували се с азооспермия? Вече толко много изчетох,че тотално се обарках.Бих се радвала да разбера,че има хора преодоляли тези диагнози и всичко вече им е за гърба,как са успяли и през какви,изследваня и лечение са минали.Благодеря :(
*
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #6 -: Май 05, 2010, 13:33:48 pm »
Азооспермията не е диагноза, която може да бъде лекувана. Вече си чела предполагам, че има НОА и ОА и за предполагаемите причини водещи до тези диагнози.
Приемат се антиоксиданти, витамини и хормонални препарати с цел да се подпомогне сперматогенеза, ако има някъде запазена такава и да се подобрят хормоналните нива.
Единственият ви шанс за успех и  :babyflips:, както и inna ти е писала е да откриете при ТЕСЕ участъци със запазена сперматогенеза и съответно сперматозоиди с добра оплодителна способност.
Има успели двойки в бебеправенето с такава диагноза - истински късметлии, но в повечето случаи нещата са доста сложни.
Ние използвахме донорски материал и сега чакаме близнаци!
Успех в борбата!
*
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #7 -: Май 05, 2010, 13:35:45 pm »
Влез в темата за азооспермията и ще видиш, че има хора, които са успяли. Вера е една от тях. На въпроса ти не може да се даде еднозначен отговор обаче, защото причините довели до азооспермия са различни и съответно методите за лечение също са различни, както и шанса за съжаление. Така че най-напред се ориентирай как са нещата при вас и действай смело. Желая ти успех.
*
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #8 -: Май 05, 2010, 13:40:47 pm »
Влез в темата за азооспермията и ще видиш, че има хора, които са успяли. Вера е една от тях. На въпроса ти не може да се даде еднозначен отговор обаче, защото причините довели до азооспермия са различни и съответно методите за лечение също са различни, както и шанса за съжаление. Така че най-напред се ориентирай как са нещата при вас и действай смело. Желая ти успех.
Lucky, писали сме едновременно, но мисля че си малко крайна-при  Аблой причината за азооспермията е била варикоцеле и след последваща операция, стигна до спонтанно забременяване. Именно за това съм написала горното, азооспермията е следствие на нещо, а не причина. Трябва да се открие причината и ако може да се лекува.
При нас беше запушване и слава богу се намери годен материал. Още веднъж желая успех
« Последна редакция: Май 05, 2010, 13:44:02 pm от shanoar »
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #9 -: Май 05, 2010, 15:37:13 pm »
Много ви благодеря на всички за куража и пожеланията,нали знаете надеждата умира последна не спирам да се надявам вапреки,че с времето става все по-трудно.Единствено се притеснявам дали сме попаднали на точния лекар и правили той всичко което е необходимо вече писах,4е до момента за толко месеци е проведено само едномесечно ле4ение с прегнил и нищо друго,а времето минава без никаква светлина в тунела,не знам кое е правилно и кое не?Ние на фона на всичко прочетено в нета купихме и пи всички видове 4аи,мед,витамини.И резултат от всичко беше леко покачените хормони,не отричам,че е малко,но пътя наистина е много труден.Много се зарадвах за близнаците Lucki това е наистина нещото за което трябва да се живее,браво на теб,за всичко през което си преминала краиният резултат наистина е всичко за което можеш да мечтаеш.От сарце пожелавам на всички много кураж и много бебоци.
*
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #10 -: Май 05, 2010, 16:25:32 pm »
    Честито на    Lucki за близнаците.Искрено се радвам за вас.Лека бременност.
*
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #11 -: Май 05, 2010, 16:27:44 pm »
Въпрос към dobi05-Как професор Куманов установи ,че е с вторичен хипогонаидизъм съпруга ви?Какви са стойностите на инхибин Б при него?
« Последна редакция: Май 05, 2010, 16:29:57 pm от inna_ »
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #12 -: Май 06, 2010, 12:01:17 pm »
Здравей Inna,inxibin-b е 0.557 при референтни;1,5-12,4.free testosterone 0.85 при 8.8-27,пуснахме ги в бодимед,а от,там ги изпращали в Германия така,че резултатът,трябва да е достоверен.А за професор Куманов не знам как е стигнал до диагнозата вторичен хипогонадизъм,сигорно по определени симптоматики и супер занижените хормони,примерно фсх-0.558 при граници 1.5-12.4,тестотерон 3.9 при граници 8.7-42.а на моменти нали варират да не казвам че стоиностите са били и под 1.Общо взето много обаркана ситуация веднаж да се рарбере от каде идва проблема поне ще знаем какво лечение да се провежда.Благодеря ти.
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #13 -: Май 06, 2010, 15:46:25 pm »
Прочетох малко в нета и срещнах, че има стимулации с клостилбегит. На вас предлагано ли ви е като вариант?
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #14 -: Май 06, 2010, 16:25:30 pm »
Не само и единствено прегнил от 1500 два пати на седмица.И аз сам чела за клостилбегита но не смеем сами да си го назначим,нали пише че бил нож с две остриета,а пак ако изкажем мнение пред лекаря не се знае каква реакция ще последва.
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #15 -: Май 07, 2010, 16:19:13 pm »
Някой знае ли телефоните на др.Стаменов искам да запиша час при него.
*
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #16 -: Май 07, 2010, 16:33:56 pm »
Не само и единствено прегнил от 1500 два пати на седмица.И аз сам чела за клостилбегита но не смеем сами да си го назначим,нали пише че бил нож с две остриета,а пак ако изкажем мнение пред лекаря не се знае каква реакция ще последва.

Мъжът ми приема кломифен (генеричното име на Клостилбегит) заради нисък тестостерон. Като казвам нисък, имам предвид на доната граница. ФСХ и други два изследвани хормона са в норма.

За по-малко от месец нивото на тестостерона се вдигна до към средата на референтните стойности, и това с доза от 25 мг на ден. Урологът беше доволен от резултатите, предстои ни контролна спермограма. Само че при нас основният проблем беше варикоцеле.

Ето друга тема конкретно за ефектите на кломифен при мъжа:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41401.0

На ваше място бих попитала лекаря - не губите нищо, а и е редно да отговаря на въпросите на информирани и активни пациенти.
« Последна редакция: Май 07, 2010, 16:42:50 pm от цигуларче »
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #17 -: Май 07, 2010, 17:37:37 pm »
Да права си няма какво да губим повече,ще го попитам.Нещото което разбрах от него е,че докато се поставя прегнила стоиностите на тестотерона са по високи след това м/у 24 и 48 час,стоиностите падат и след това вече се проследява дали се е възстановило собственото производство на тестотерон.Пожелавам ви успех и скорошно сбъдване на мечтите ви.
*
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #18 -: Май 07, 2010, 18:10:04 pm »
Нещото което разбрах от него е,че докато се поставя прегнила стоиностите на тестотерона са по високи след това м/у 24 и 48 час,стоиностите падат

Същото ни каза урологът и за ефекта на кломифена.
Успех!
*
Re: Втори4ен хипогонадизъм и азооспермия
« Отговор #19 -: Май 09, 2010, 22:41:26 pm »
Благодаря на Доби за бързия отговор.
Има ли мъже с не-обструктивна азооспермия,които са успели да стимулират сперматогенезата със меногон и прегнил предписани от лекар.Има ли смисъл да се опита?Отчаянието надделява.
« Последна редакция: Май 09, 2010, 22:48:36 pm от inna_ »