0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

моля ви кажете ми дали при мъжете клостилбелгиит даав някакви фатални последици, четох че при жените е имал невероятно лоши последици да предизвиква рак и др. такива, маля споделете ако знаете нещо
Re: Негатини последици от Клостилбелгиит при мъжа
« Отговор #1 -: Февруари 17, 2010, 18:45:31 pm »
santini
Задаох този въпрос на др.Милен Кацаров на който имам доверие и отговора е че до 1 год няма никакъв проблем така че стискам ви палци

 :pleasantry:
Re: Негатини последици от Клостилбелгиит при мъжа
« Отговор #2 -: Февруари 17, 2010, 19:27:12 pm »
но това е направо шокиращо значи все пак това лекарство дава страшно неготини последици и продължава да се изписва, въпреки че до 1 година не дава последици, ами щом дава въобще лоши последици според мен не трябва въобще да си изпесва, аз не бих рискувала здравето на мъжа си та дори и за 3 месеца, не съм сигурна при него дали тези 3 месеца няма да са фатални, така че кажи му на д.р Кацаров че е хубаво да ги казва тези неща като го изписва този боклук, защото на мъжа ми не го е казал

е успех на тези които се престрашат да си рискуват здравето с това тъпо лекарство
Re: Негатини последици от Клостилбелгиит при мъжа
« Отговор #3 -: Февруари 17, 2010, 20:37:18 pm »
но това е направо шокиращо значи все пак това лекарство дава страшно неготини последици и продължава да се изписва, въпреки че до 1 година не дава последици, ами щом дава въобще лоши последици според мен не трябва въобще да си изпесва, аз не бих рискувала здравето на мъжа си та дори и за 3 месеца, не съм сигурна при него дали тези 3 месеца няма да са фатални, така че кажи му на д.р Кацаров че е хубаво да ги казва тези неща като го изписва този боклук, защото на мъжа ми не го е казал

е успех на тези които се престрашат да си рискуват здравето с това тъпо лекарство
 8O :balk_160: 8O

santini, какво в отговора на Валерия те наведе на мислите, които си споделила с нас???
.. или има изтрит постинг?
.. темата ме вълнува, защото и моя мъж пие същото лекарство по предписание на д-р Кацаров.
Моля ако някой има конктертна информация за вредата да каже, че се притесних...
*
Re: Негатини последици от Клостилбелгиит при мъжа
« Отговор #4 -: Февруари 17, 2010, 21:13:57 pm »
четох че при жените е имал невероятно лоши последици да предизвиква рак и др. такива, маля споделете ако знаете нещо

Тази информация е невярна. Първоначалните данни, предизвикали подозрение при жени за повишен риск за рак на яйчниците след прием на кломифен цитрат, не са били потвърдени при по-късни изследвания. Източникът ми е пълната листовка на лекарството, одобрен и редактиран многократно от FDA.

И мен ме интересува темата, защото на мъжът ми му предстои прием на лекарството след операция за варикоцеле.
Re: Негатини последици от Клостилбелгиит при мъжа
« Отговор #5 -: Февруари 17, 2010, 21:34:03 pm »
Няма да ви хареса това, което ще ви напиша, но така или иначе се колебаете много относно приема на клостилбегита при мъжете си, та да ви кажа на моя мъж какво се случи от това лекарство. Беше му изписано заради поставена диагноза азооспермия на база една обикновена спермограма от обикновен ак.- гинеколог, трябваше да го приема 30 дни заедно със Спеман форте. Следваше контролна спермограма. След първите 10 дни започнаха доста силни коремни болки като гастрит без да е имал досега през живота си такива оплаквания. Усъмнихме се в хапчетата, защото на листовката пише, че предизвикват болки, подобни на гастрит, но после отшумяват. Продължи да ги пие в името на бебето. 20 дни- вечер не може да спи от болки- гърчи се като каквида в пашкул. По мое настояване спря приема им. Това преди около 5 години. И до ден днешен стомахът на мъжа ми си остана "развален" след клостил-а. Ще се почудя дали да пусна поста си, за да не ви стресирам, и ако го четете, значи не съм се сдържала да дам мнението си, за което моля да ме извините, но все пак ИМА ПОСЛЕДИЦИ от тези мънички хапченца!   И като ефект от този 20 дневен прием спермограмата нямаше разлики с първата.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
Re: Негатини последици от Клостилбелгиит при мъжа
« Отговор #6 -: Февруари 17, 2010, 23:42:40 pm »
Мили момичета всяко едно лекарство което е на пазара може да даде странични ефекти ама всяко едно всичко зависи от индивидуалния организъм така например в USA e забранен аналгина а също така и така полезният за нас пресен чесън който така обичаме с марулките напролет. За това си мисля че не е нужно да се паникьосваме излишно .Доктора ми каза че 1 година е абсолютно безопасен период в който клостилбегита може да се приема без почивка моят мъж го пие вече 5 месеца и си е жив и здрав при нас дава чудесни резултати но все пак избора си е ваш мисля че Мели би могла да ви отговори най компетентно като медицинско лице ако аз не съм успяла да ви успокоя
*
Re: Негативни последици от Клостилбелгит при мъжа
« Отговор #7 -: Февруари 18, 2010, 02:40:54 am »
Не намерих ясна и категорична информация за страничните ефекти. Ето находките дотук, с уговорката, че се придържаме към темата и не обсъждаме диагнозата, предшестваща предписването на кломифен цитрат, нито търсения ефект:

Американската агенция за лекарствата (FDA) не е одобрила прилагането на лекарството при мъже, тоест лечение се провежда по осмотрение на лекаря - това е разпространена практика в Щатите. Регулаторът не е публикувал официална информация за страничните ефекти при мъжете.

Европейската агенция по лекарствата (EMEA) одобрява разпространението на лекарствата в ЕС едва от 2000-та година, затова няма "европейска" листовка конкретно за кломифен цитрат.

Страничните ефекти при мъжете, установени при клинични изследвания и упоменати от надеждни наглед източници, варират от "няма" през "не се знае при продължителна употреба" до ферман проблеми като нарушения в зрението, промени в теглото и либидото, стомашно-чревни и неврологични нарушения, кожни проблеми.

Подбробности на английски тук:
http://www.maleinfertility.org/new-therapy.html
http://www.nature.com/ijir/journal/v15/n3/full/3900981a.html
http://www3.interscience.wiley.com/journal/118719310/abstract?CRETRY=1&SRETRY=0
http://www.sciencedirect.com/science?_ob=ArticleURL&_udi=B6VJW-4BRKR85-1CY&_user=10&_coverDate=11%2F30%2F1979&_rdoc=1&_fmt=high&_orig=search&_sort=d&_docanchor=&view=c&_searchStrId=1211139065&_rerunOrigin=google&_acct=C000050221&_version=1&_urlVersion=0&_userid=10&md5=930931db6a6911121f77b15a677e74eb