0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
ivetod,рави ли амниоцентеза(заради годините)?
Лилия, чак сега видях въпросчето :oops:

Анмиоцентезата бе голямата ни питанка. Говорих за нея с док, който ми прави ИКСИ-то, и този при който правих ФМ. И двамата бяха категорични, че след като имам добри резултати на БХС /въпреки, че знам че имат вероятностен характер/ и замерванията от ФМ, АЦ не е необходима. Послушах ги и въпреки твърдото ми решение че ще правя АЦ не направих...Вече съм 31 седмица, миналия понеделник минах и последната /3/ ФМ. Надявам се и се моля всичко с бебо да е наред.
Ти говори ли с док за АЦ?
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
ivetod,абе попитах те защото и аз се бях казала,че ще правя ей така за успокоение,но д-р МАРКОВ при когото бях на първата ФМ,каза че замервания всичко е ок с бебчето,резултата от БХС е много добър спрямо възрастовия риск ,после говорих с пр.КРЕМЕНСКИ от МД и той каза че не се налага и вече отдавна не се приема че възраста е фактор,така че винаги ще има 1 процент ..))))Сега съм на втора ФМ в 19-20 семица дано всичко е ок.ще се моля за здраво бебче(многодълго чакано)..)))
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
говорих с пр.КРЕМЕНСКИ от МД и той каза че не се налага и вече отдавна не се приема че възраста е фактор,така че винаги ще има 1 процент ..))))Сега съм на втора ФМ в 19-20 семица дано всичко е ок.ще се моля за здраво бебче(многодълго чакано)..)))

Именно, това беше и мнението на двамата лекари, че възрастта не се приема за единствен фактор...
Успех на втората ФМ и здраво бебче на финала :)
Здравейте, почти на 38 г. съм, в очакване на резултата от 5 инвитро опит....


[161551.gif[/img][/url]
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
 dara ivanova,стискаме ти палци за  :bfp:
dara ivanova  и аз ти стискам силно палци и ти пожелавам късмет и положителен тест!!!
После ще продължа с пожеланията за бременност и майчинство  :wink:
*
Здравейте, почти на 38 г. съм, в очакване на резултата от 5 инвитро опит....

 :crossfingers: :hug2:
Здравейте, почти на 38 г. съм, в очакване на резултата от 5 инвитро опит....
И от мен палчета  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
Благодаря ви, момичета. Ще правя кръвен на 26.06, всичко добро и поздрави от мен в този толкова слънчев ден! :P


[161551.gif[/img][/url]
*
Предстои ти една доста "нервна" седмица!! :( Която ще е подготовка за един голям +++ тест,което пожелавам от сърце!  :wink: Успех!! Нужен е на всички ни!! :)
« Последна редакция: Юни 20, 2012, 08:09:01 am от ra40 »
/www.mamaibebe.com][/url]
МОМИЧЕТА КАКВО УЗНАЧАВА ФМ АЦ
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
 cecka_1 ФМ-фетална морфология,прави се по време на бременност ,гледа се подробно бебето,ръце,крачета,бъреци и т.н. правят се 3 основни в ралични етапи от брменноста дава се кръв и за БХС скрининг за СИНДРОМ НА ДАУН и др.болести..)))А АЦ-амниоцентеза мисля че е,прави се към 19-21 сседмица от бременноста за отхвърляне на евентуално съмнение за по горе изброените синдроми ...)))Ако резултата от БХС е лош тогава се препоръчва АЦ прави се МД-майчин дом..)))
благодаря ти Лилия за отговора
Благодаря, Рачо :P.Вие как сте, стискаме палци и за вас.


[161551.gif[/img][/url]
*
Подготвяме се!! За сега само психически!! :wink:Май там ни е "слабото място"!  :lol: Стискаме силно палците за твоя резултат!!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
Рачо,
махни плачещия Йори и сложи един усмихнат мечо Пух  :D,
пък ние и на вас ще стискаме палци, като на dara ivanova  :wink:.
*
Здравейте, почти на 38 г. съм, в очакване на резултата от 5 инвитро опит....

и от мен  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
най-хубавият троен резултат на 26.06!
Наближава ми датата за теста/26.06/ и все повече се опасявам, че пак не се е получило. От няколко дни имам добре познатите ми болки в корема, сякаш всеки момент ще ми дойде...както всеки път до сега :(
Мислих, надявах се, че съм успяла.
Дано, ама надали.


[161551.gif[/img][/url]
*
И аз имах "познатите болки" в деня на положителния тест и няколко дена след това;-)
Не спирай Утрогестана!
Стискам палци!
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
dara ivanova,без такива мисли...)))Аз имах същите болки,почваха, спираха,по силни ,по слаи така че не е гаранция за нищо,има някои имат болки ,други никакви симптоми,така че стискаме палци не остана ..)))