0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Успех Петя!На финала  :bori_015:!


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Хееей… :) Здравейте, момичета! Благодаря ви много за градинарските съвети – още утре ще ги изпробвам, а в последствие ще докладвам за резултата…

Десинка, ако кивинцето, дай Боже, даде някога плод (то сега е на 3 годинки, мъжко и женско са), ще почерпя с огромно удоволствие всички ви… Но ние в момента очевидно сме по-скоро в спасителна акция… ;)

И тъъъъъй… Да спирам и аз вече с ОФФФ! – топика  :lol:  ..Извинете за него -  :oops: - уж си има градинарска темичка,…  не знам защо така се отплеснах тук…


Любов, аз също мисля, че на първия преглед е добре да сте си двамцата... Нашият доктор казваше, че съпругът е необходим, за да играе ролята на:
-> шофьор (да ни закара до клиниката); -> психолог (да ни държи ръката) и -> донор на материал (без описание ;))
т.е., да изпълни всъщност задълженията, които има всеки съпруг...


Deni_one, това хубавото коте, дето си го изтипосала… няма да ти мине път, просто защото ако го срещна аз преди това,… ще съм го прибрала… ...Кога ти е срещата с доктора? Какви изследвания правиш? Стискам палци за скорошно излюпване на номерчето!  :crossfingers:

Stoeka71 , Меме, благодаря ви за съветите! Меме, вие мислили ли сте за нов опит?

Patyas, пожелавам ти успешен опит с щастлив финал! yahoo_17 С какъв протокол си?

Велка, връчиха ли ти заповедта? Тържествено ли беше?  8)

Аз днес бях в клиниката и ми биха блокажа (Золадекс)… Почна се.. :) Стискайте палци! yahoo_17 Е, самата стимулация ще е чак след около месец - по план започва от 22.05… …

Пожелавам ви хубави съботно-неделни дни! :)




« Последна редакция: Април 24, 2010, 01:07:11 am от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Хееей… :) Здравейте, момичета!

Аз днес бях в клиниката и ми биха блокажа (Золадекс)… Почна се.. :) Стискайте палци! yahoo_17 Е, самата стимулация ще е чак след около месец - по план започва от 22.05.

То се знае! Май-юни ще настане голямо оживление тук, така че от сега включвам  :crossfingers: :crossfingers: за всички ви.
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
… Почна се.. :) Стискайте палци!

Естествено  :D от сега започваме със стискането  :crossfingers: Хайде да ни зарадваш по-другия месец :D :D :D

То се знае! Май-юни ще настане голямо оживление тук...

Снежи, в твоите уста божиите уши
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Добро утро, на всички!
Вчера си взех заповедта,и съм щастлива,макар че връчватето не беше толкова Тържествено.Д-р Лалев не беше много в настроение,страшно изнервен, и за капак звъна телефона и.... изслушах поредната обида по адрес на фонда.Ужас,момичето искаше да знае дали е готова заповедта, за второто кандидатстване подала е документите само преди два дни,  8O 8O и вече се обажда разтревожена, цитираше и правилника, ама там пише че се одобряват м/у 200и400 молби на месец.Много конфузна ситуация, :oops: Успях да го попитам, докъде са стигнали с разглеждането и отговора беше до 6000 поздравих го благодарих и излезнах.
Отбих се в стаята, където се приемат заявленията и попитах, Кой трябва да прегърна,жената се усмихна и каза вие сте Велка.... аз и се увесих на врата целунах я и отново и благодарих :lol: помнеше ме и не само мен а и приятелката ми.
Благодаря и отново че взе присърце обаждането ми и само след три дни ми се обади,
 че най накрая са донесли заповедта.
Остава да направя, само цитогенетичните и съм готова за старта.
Това е от мен за сега, ще изгледам един филм сега "Тайната на водата" разбрах че след трансфер в клиниката на Стаменов давали на момичетата диск с този филм :lol:
пусто любопитство.... :oops:    Лек ден на всички!
« Последна редакция: Април 24, 2010, 09:49:58 am от Velka »
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
Оле Велче - 6000 - лелеее....начи ..дали , а ? Дишам бързо  ,че съ джазирах  :D
5744...трябва ли да звъня ...аз хич не обичам да притеснявам ...да си чакам ли кротко обаждането .....Олеее какви хора имало...майко мила.....
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Оле Велче - 6000 - лелеее....начи ..дали , а ? Дишам бързо  ,че съ джазирах  :D
5744...трябва ли да звъня ...аз хич не обичам да притеснявам ...да си чакам ли кротко обаждането .....Олеее какви хора имало...майко мила.....
Знам, как си се почуствала,с крила :P Само спокойно, ще ти звънат още малко не остана.Можеш да следиш темата има ли одобрени, там момичетата споделят кои номер са и кога са им звъна ли, че им е готова заповедта.До 3,4 седмици ще ти се обадят.
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
Привет мацки, как сте?
Благодаря на всички за топлите думи!
Chandra, по къс протокол ще бъда, но в момента съм на противозачатъчни, че съм имала кистички :evil:. на 27.04 е последното хапче и след това ако всичко е наред - започвам по същество със стимулацията :D
Този блокаж, който ти бият на теб при дълъг протокол ли е /сори за въпроса ама не ми е съвсем ясно/
Лек ден на всички!
 :goodluck:
« Последна редакция: Април 24, 2010, 17:03:35 pm от patyas »
*
Усещам, че температурата тук се покачва :wink: Скоро ще стане съвсем нагорещено.
Успешен старт на всички, започващи процедура!
При мен след неуспешното ИКСИ през зимата, след първата менструация последва цикъл от 89 дни. По гърдите ми откриха много малки кистички, не били опасни, щели да наболяват и да изчезнат сами. Гинекологът и мамологът бяха на мнение, че мога вече да започна нов опит, но ние решихме да изчакаме. Аз си зобя Омега-3 и Фертил ейд, приятелят ми обеща да се опита да свали нивото на кръвната захар, но нещо все се оправдава, че е зает... Та в момента съм ето така  :a_dog_03:

Момичета, очаквам скоро дъжд от  :bfp1:  osi_9
и после  :bori_004: :bori_005: :bori_008: :bori_002: :bori_007: :bori_011:



« Последна редакция: Април 24, 2010, 17:38:33 pm от Meme »
Здравейте момичета,
Чандра, чакам за преглед в края на другия месец при д-р Стаменов. Направих контролни имунологични, че имах завишени NK летки. Пуснах контролно TSH. Чакам да ми свърши цикъла и ще пусна микробиология, цитонамазка и хламидия. Искам като дойде време за стартиране на процедурата да не се налага да започваме тепърва с изследванията, затова от сега ги започнах.
Котето е много сладко, нали?  :wink:
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Еххх...   :) През месец май при нас ще е весело...  :D
Благодаря ви мнооооого за стиснатите палчета!  :) И аз съм ги сключила за всички вас!

Дени, ти почти си дочакала прегледа при Стаменов...  :)  Браво, че използваш времето за изследвания!

Меме, добре сте решили да изчакате с процедурата въпреки, че и аз четох някъде, че тези кистички не са опасни... Да ви попитам, омегата за какво се зоба? 8) Има ли значение, каква е? (тук продават най различни, с различно съдържание и концентрация)

Рatyas, аз съм по дълъг протокол, даже доки го нарече "ултрадълъг"...8) ... ..а след като казвайки това забеляза почудата и умния ми, прелистваш всички спомени поглед  :lol:, добави: "Знам, че четете много и за такъв протокол не сте чувала досега  :lol:... Да, по принцип няма такъв,... но този можем да го наречем така..."  Та така де... Блокажа преди началото на стимулацията (в случая и депо) е по дълъг протокол... Ако не си попадала, ето тук има информация: Протоколи за стимулация при асистираните репродуктивни методи . Ти от утре си без хапченца и скоро започватеее. - Как е настроението?...  :)

Велка, честита заповед! :)
Любовта,... :) успя ли да се въздържиш или се обади на фонда? :)

osi_17 Мислех си... Защо не си стъкнем едно списъче с полезните неща, които можем да правим преди стимулация... Да се подсещаме, да се учим и да си помагаме... :)

Целувки на всички и лека нощ!


"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Добро утро, момичета!

Е, гратисния период, който си бях дала, изтече, така че отивам другата седмица при док. да си кажем очи в очи какви ще ги вършим.

Чандри, има тема за Омегата - там се коментира кои видове са най-добрите. Защо се пие - не знам точно, но ... си го пия и аз.

Списъче "напомка" - супер идея, но дали няма тук някъде във форума?

Хубав ден на всички!   
Привет и от мен!Нещо се бях сдухала с резултатите от хормоналните изследвания.Днес съм на разчитане на резултатите.ТАТ И МАТ са ми кофти-класическо хашимото,както казват докторите.Омега 3 от сьомга пия от два месеца на ФОРТЕКС,френско 90 капсули са15 лв.Антиоксидант и много други ползи има от него.Незнам от него ли или ,че спрях цигарите,косата и ноктите са ми супер. :balk_111:
Успешен ден на всички!


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Чандра,
Аз пия Омега 3 форте на Актавис. Изписа ми я имуноложката заедно с Агапурин и биоактив Селен+ Цинк, тъй като имам леко завишени NK клетки. Освен това имам и хашимото. Тя ми каза, че с тези лекарства може да вкараме NK клетките в норма и да не се наложи вливане на имуновенин по време на стимулацията. Ще пусна контролна имунология преди да стартираме процедурата и тогава ще се разбере.
Както виждам явно тази Омега се пие за какво ли не.
Snegina, относно необходимите изследвания преди започване виж тук http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41693.0

Лек ден и много целувки от мен!   :balk_101:
*
Аз пия същата Омега-3 като на Десинка - ФОРТЕКС, тя е съчетана с витамин Е, което мисля, че е много добре за репродуктивни проблеми. След ИКСИ-то док каза, че неуспехът се дължи вероятно на лошо качество на яйцеклетките. Питах какво да пия за подобряване, той отрече всякакви витамини. Подхвърлих за Омега 3 и той каза, че не е лошо да пия, подобрявала цялостното състояние на организма, съответно можело да повлияе и на яйцеклетките. От средата на декември си зобя по 1 на ден, въпреки, че на опаковката пише по 3. Наистина повлия много добре на състоянието на косата и ноктите, надявам се скоро да мога да се похваля и с друг успех  :wink:
Другото, което съм чела из интернет е, че Омега-3 предпазва от вирусни заболявания (не съм се разболявала от декември насам) и че подпомага имплантацията на ембрионите - а дано! :)
Трябва да се внимава, избраната Омега-3 да няма витамин А.
« Последна редакция: Април 27, 2010, 11:57:39 am от Meme »
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Здравейте момичета!
Благодаря за съветчетата! :)

Разрових се да понауча това - онова за омегата.. Oбъркана работа, ама карай... ;) :D Може да си взема някои... - ако не друго, поне ще ми заблестят ноктите и косите...   :)
Като съм почнала, да попитам още нещо.. :oops: Каква е разликата между тези две изследвания:

2.3. цервикална цитонамазка (РАР);
2.4. микробиологично изследване на влагалищен/цервикален секрет (вкл. при нужда за Mycoplasma, Ureaplasma spp. и L-форми);

Хубав ден от мен! :)
« Последна редакция: Април 27, 2010, 12:24:22 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Чандра привет!В Малинов миналата седмица ми взеха цитонамазка.Тя се прави на 6 месеца за да се следи шийката на матката.Микробиологията се взима след 10 ден от цикъла за да не се нарани лигавицата.Явно материала се взима по-дълбоко.Дано съм ти била полезна :P.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Мерси много Десинка! :)
...Защото преди време питахме нашия лекар, дали да не пуснем микробиология и т.н. (не му разбирам  8)), тъй като последната направихме някъде през юли миналата година... но според диктора нямало нужда...  :?

"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Чандра, в клиниката, в която съм, правят цитонамазка на 6 мес. и микробиология на 3 мес. Според мен е хубаво да си направиш изследването, още повече, че поне в България не е скъпо.
*
Разрових се да понауча това - онова за омегата.. Oбъркана работа, ама карай... ;) :D Може да си взема някои... - ако не друго, поне ще ми заблестят ноктите и косите...   :)

Дано при теб се получи този ефект, аз все още не мога да се похваля. Пия ги вече повече от 2 мес. Но пък щом док. казва, ще слушаме.

Успех!