0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

некачествени яйцеклетки
« -: Март 22, 2010, 14:14:21 pm »
Здравейте
от 10 години нашата диагноза беше неизяснен стерилитет
но при и при второто инвитро се видя какъв е проблемът - некачествени яйцеклетки - при последният опит - 8 фоликула, на пункцията извадиха 6 и се оказа че има само една годна зряла яйцеклетка. И естествено след 15 дни отрицателен резултат. Явно това е нашият проблем.
моля за съвет мога ли аз с промяна на начина на живот - храна, спорт или работа, да направя нещо по този въпрос. Защото търся причината първо в себе си.
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: некачествени яйцеклетки
« Отговор #1 -: Март 22, 2010, 15:39:40 pm »
Ето ти една темичка за това какво евентуално можеш да направиш ти самата -
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=32875.0

А дали стимулациите са били подходящи за теб -
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=33441.0

Твърди се, че при този протокол се получават яйцеклетки с по-добро качество -
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=34150.0

Ако напишеш в търсачката "качество" ще откриеш още доста поводи за размисъл ... 
Re: некачествени яйцеклетки
« Отговор #2 -: Март 22, 2010, 15:46:44 pm »
mary_13, пишеш "при второто инвитро", два опита ли имаш и как беше при първия? По колко фоликула направи при него и при инсеменациите? Какви са ти стойностите на FSX, AMH, Inhibin B?
Прегледах по-старите ти постове и доколкото разбрах, си при Стаменов. Той категорично ли ти постави тази диагноза? Няма ли вероятност, да не е проблем с качеството на яйцеклетките, а просто да не е била подходяща точно тази стимулация за теб... примерно.. Само изказвам предположения!

Колкото до подобряване на качеството... трудна работа :-(  Храната, начинът на живот, цигарите, всичко има значение разбира се, има и хранителни добавки, лекарства... обаче гаранция за резултат няма. Няма нещо, което да се нарече "лечение" за този проблем. Просто правиш много неща и се надяваш някое от тях да помогне, поне малко.
Аз пих разни добавки, от два-три месеца си забърквам един "коктейл" от тях, но дали помага... идея нямам... При мен самите стимулации като че ли подобряваха качеството (или поне отговорът на яйчниците), но сега се налага да ги спра и не знам, накъде ще тръгнат нещата.

Кажи, какъв беше коментарът на Стаменов? Аз се надявам хора като него да имат някаква идея и да ни кажат, какво да правим. И да правим ли въобще нещо или да не правим... :( За генетични изследвания говорила ли си с него - има ли смисъл да се правят според него?

Извинявай, аз вместо да ти отговоря, май те затрупах с повече въпроси :). Но и аз се лутам и не знам, в каква посока да хвана...

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: некачествени яйцеклетки
« Отговор #3 -: Март 22, 2010, 16:30:43 pm »
Ох, и на нас ни казаха, че проблема ни са евентуално некачествени яйцеклетки.

При нашия опит имахме (от един яйчник) 4 фуликулчета, 4 яйцеклетки, но от тях първоначално се раздели само едничка, на следващия ден тръгна и втора, позакъсняла... като и двете ембриончета бяха качество Б...

Твърди се, че при този протокол се получават яйцеклетки с по-добро качество -
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=34150.0

Ние бяхме с антагонистичен протокол, а сега преминаваме на дълъг, който би трябвало уж да подобри качеството на яйцеклетките...  :? Явно всичко е индивидуално...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: некачествени яйцеклетки
« Отговор #4 -: Март 22, 2010, 16:42:12 pm »
Изследвай си инсулиновата резистентност.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: некачествени яйцеклетки
« Отговор #5 -: Март 22, 2010, 16:49:24 pm »
все още не съм говорила със д-р Стаменов, днес направих теста и понеже е отрицателен много ми е тъжно, но трябва да продължим напред
като цяло гледаме да водим пълноценен начин на живот - не пушим, събота или неделя - по планината спортуваме, за храната - не знам може би нещо не достига
попитах док дали работата ми -свързана е с компютри и изцяло с техника не пречи но той каза че не е доказано за такова влияние

а иначе протокола беше дълъг - миналият път се оплодиха три яйцеклетки - но на док не му хареса как се развиват, макар че беше направен трансфер
преди това имахме някакъв вид опит на къс протокол - но пункция нямаше - приспаха ме но бързо бързо ме събудиха - бях спукала всички фоликули 3 на брой - голямо разочарование.
този опит пак беше на дълъг протокол - и всичко вървеше добре - стойности на хормоните, фоликулите, но днешният ден показва че все пак нещо не е както трябва
Re: некачествени яйцеклетки
« Отговор #6 -: Март 22, 2010, 18:39:50 pm »
здравейте момичета
и аз имам същия проблем, но не съвсем, аз въобще не мога да стигна до събиране на яйцеклетки и съм с два прекъснати опита, като коментара на лекаря за първия ми опит беше, че не реагирам на стимулацията, а коментара за вторият, че фоликулът се развива донякъде след което имаме спад на естрогена, който има нива като на излюпване /да, това са буквалните думи на лекаря/,но в действителност "излюпване" не се случва и т.н.
Съжалявам ако стана малко объркано, но това е
Иначе за качество на яйцеклетките ми предписаха DHEA по три хапчета на ден, и мен ме вълнува при тези показатели на стимулациите аз какви яйцеклетки ще имам
За цигарите изобщо да не говоря, всички знаем колко са вредни
Re: некачествени яйцеклетки
« Отговор #7 -: Април 24, 2010, 21:51:12 pm »
Иначе за качество на яйцеклетките ми предписаха DHEA по три хапчета на ден, и мен ме вълнува при тези показатели на стимулациите аз какви яйцеклетки ще имам
dodinka, има ли подобрение в стойностите на АМХ и инхибинВ при теб?
Видях, че на 30.04. ще си вземеш заповедта от Фонда. Желая ти успех!   :D  :D  :D
Няма невъзможни неща!
Re: некачествени яйцеклетки
« Отговор #8 -: Април 25, 2010, 11:38:59 am »
dodinka ,а докторът какво каза за този спад на естрадиола?
*
Re: некачествени яйцеклетки
« Отговор #9 -: Април 25, 2010, 12:18:30 pm »
Здравейте, и при мен имаше проблем с яйцеклетките при последния опит, но за следващия доктора каза, че ще се направи подходяща стимулация за по-добро качество на яйцеклетките. Не знам да е имало спад на естрадиола, но още при трансфер като ги гледахме не беше много очарован от кач. им.
Вярвам, че всички ще постигнем успех.
*
Re: некачествени яйцеклетки
« Отговор #10 -: Април 25, 2010, 12:42:32 pm »
Аз пък имах рязко повишаване на естрадиола в средата на стимулацията. Питах д-ра на какво се дължи, каза, че просто организмът така реагира. Имах 15 фоликула и ми спряха за няколко дни стимулиращите хормони (предполагам за да избегнат хиперстимулация), оставиха само Декапептила, после пак добавиха малко хормони. При пункцията се оказа, че имам само 7 яйцеклетки (дори док беше изненадан), от тях 4 качествени. Иксираха ги и се получиха 4 хубави ембриона, върнаха ги и 4-те на 2-ри ден, но резултатът от теста беше ЧХГ 1,5. Според д-ра количеството фоликули показвало добра реакция на стимулацията, но поради възрастта яйцеклетките не са качествени. За следващия път каза, че вероятно ще приложи Маркес, с цел подобряване на качеството. Питах какво да пия за подобряване на качеството, според него разните комбинирани витамини нямало да повлияят. Съгласи се обаче, че Омега 3 подобрява състоянието на целия организъм и от там ще повлияе и на качеството на яйцеклетките. От средата на декември пия по 1 Омега 3 с рибено масло и витамин Е на Фортекс, отразява се страхотно на косата и ноктите ми, надявам се и по-надълбоко да е повлияло :)
« Последна редакция: Април 25, 2010, 12:47:44 pm от Meme »
*
Re: некачествени яйцеклетки
« Отговор #11 -: Април 25, 2010, 13:17:20 pm »
Аз съм минала през маркес , дълъг и къс протокол.След скорошния ми неуспешен опит доктора ми предлага да се запиша в донорска програма независимо какво и как ще решим да правим по-нататък.Отговарям добре на стимулации , всички изследвания-инхибин , АМХ , ФСХ са повече от добри , както и антралните фоликули на трети ден от цикъла.Всъщност причината за насоката донорство е възрастта на , 41 съм и се предполага, че яйцеклетките не са качствени,така поне показвала статистиката опита на лекаря и т.н,много ми е трудно да взема решение.

Меме , това което вземаш на фортекс , като добавка , комбинирано ли е или си ги вземаш отделно.
*
Re: некачествени яйцеклетки
« Отговор #12 -: Април 25, 2010, 13:31:33 pm »
ised, на опаковката пише: 1000mg рибено масло от сьомга, съдържащо 18% ЕРА и 12% DHA и 5mg витамин Е. Вземам по 1 капсула, въпреки че на опаковката препоръчителната доза е по 3 на ден, видя ми се много. Не е скъпо, за 90 капсули е 18-20лв.
И при мен хормоните бяха в норма, а иначе скоро ставам на 40. Това ми беше 1-ви ИКСИ по дълъг протокол.
Re: некачествени яйцеклетки
« Отговор #13 -: Април 26, 2010, 18:40:37 pm »
Момичета, от година се терзая над този въпрос: Сигурно ли е, че причината при мен (1 неуспешно инвитро, 1 мисед и 1 при естествено забременяване) е във възрастта - 44г., поради лошо качество на яйцеклетките, при положение, че:
- изследванията ми с в и около норма;
- имах 2 идеални и 4 добри ембриона (само един некачествен)
- имам и инсеменации с идеална овулация (2 фоликула)
и т.н.
и най-важното - нямам никаква бременност нито на 20, нито на 30 годишна възраст...?!

Понякога си мисля, че просто не ми се иска да приема горчивата истина. :( Обаче, ако я приема, къде остава отговорът на горните въпроси?
Каква е причината, да нямам брененност в по-ранна възраст? Не е ли по-вероятно сега да действа същата причина, а не неясното "качество на яйцеклетката", което (в нашия случай) се основава на статистика, а не на конкретно изследване? Не бързат ли лекарите да кажат "възрастта е виновна, пробвай с донорска", а е факт, че в много случаи донорските инвитро са неуспешни. Явно това става, когато има друга причина и тя не е отстранена...

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: некачествени яйцеклетки
« Отговор #14 -: Април 26, 2010, 19:34:11 pm »
plumeria, все едно аз съм писала това... :( И аз се терзая над същите въпроси, въпреки, че при мен пък е имало бременности през няколко години... Аз вече нямам много фоликули, така, че нямам избор на яйцеклетки. Но, ти щом имаш, вероятно, причината може да се крие и другаде?
Понякога си мисля, че просто не ми се иска да приема горчивата истина. :( Обаче, ако я приема, къде остава отговорът на горните въпроси?
Е, аз съм я приела тази истина май вече и какво от това? От време на време пак ме прихващат и айде още веднъж...  :(
В последно време доста мои познати правиха опити с донорски яйцеклетки и за съжаление - все неуспешни... Аз си задавам същите въпроси. Може би възрастта и тя е виновна, но дали няма и някаква друга причина, щом организмът не приема и по-младите яйцеклетки?

Re: некачествени яйцеклетки
« Отговор #15 -: Април 26, 2010, 20:00:15 pm »
Може би възрастта и тя е виновна, но дали няма и някаква друга причина, щом организмът не приема и по-младите яйцеклетки?

Аз съм си внушила, че или "убивам", или "недохранвам" ембрионите :? (които иначе изглеждаха "идеални") и сега съм се заела с версията за убиването... :wink: 

Ако лаишките ми предположения са дори само отчасти вярни, значи и донорско инвитро при мен ще е обречено на неуспех. А то ще ме срути финансово и дълго време няма да мога да правя нито изследвания, нито опити... По тази логика стигнах до извода, да понаправя още изследвания (имунологични и генетични) и след тях да решавам. Но постоянно се колебая, с кое от двете рискувам да загубя повече време  :(

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: некачествени яйцеклетки
« Отговор #16 -: Април 27, 2010, 19:46:31 pm »
Аз съм си внушила, че или "убивам", или "недохранвам" ембрионите :? (които иначе изглеждаха "идеални") и сега съм се заела с версията за убиването... :wink: 
Това никак не ми хареса!  :(
Не знам, мила... :( Отговорът за всеки е различен - аз вече не разполагам нито с време, нито с финанси... :( Ако живеех в София, поне да не пътувам по цели нощи, щях да пробвам на ЕЦ всеки месец, до като стане.  :wink: :lol:

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: некачествени яйцеклетки
« Отговор #17 -: Април 28, 2010, 10:15:06 am »
Аз съм си внушила, че или "убивам", или "недохранвам" ембрионите :? (които иначе изглеждаха "идеални") и сега съм се заела с версията за убиването... :wink: 
Това никак не ми хареса!  :(
Не знам, мила... :( Отговорът за всеки е различен - аз вече не разполагам нито с време, нито с финанси... :( Ако живеех в София, поне да не пътувам по цели нощи, щях да пробвам на ЕЦ всеки месец, до като стане.  :wink: :lol:

Ей това решение ми даде комфорт да продължа. Не съм имала обаче проблем с качеството на яйцата.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: некачествени яйцеклетки
« Отговор #18 -: Април 28, 2010, 12:45:52 pm »
По въпроса с качеството и възрастта мисля, че е въпрос на повече опити при напреднала възраст т.е,както казва Душка да се случи цикъл с качествена яйцеклетка.Опитите обаче са свързани с много пари нерви и пътуване /при някои/.
Аз съм с фсх-7,5 , амх-1,79 , инхибин - 45 , чакам на есен одобрение от фонда . Ще пробвам пак с мои яйцеклетки , Владимиров обаче е доста скептичен. Каза ми следното с наш материал - вероятен успех 10% , донорска яйцеклетка-50%
Аааа да , почвам да се зобам с Фортекс :D
« Последна редакция: Април 28, 2010, 12:48:26 pm от ised »
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: некачествени яйцеклетки
« Отговор #19 -: Април 28, 2010, 15:25:16 pm »
А какви са референтните стойности на АМХ?
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."