0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: некачествени яйцеклетки
« Отговор #20 -: Април 28, 2010, 16:18:21 pm »
Чандра , знам , че за гранични се считат нива от 0,3 до 0,7 ама каква е горната граница не знам.

Има една статия на Cambozzola но нещо не можах да я намеря.....

Има още една в библиотеката на зачатие май е преведената на Камбозола - Шест теста за определяне на яйчников резерв.
« Последна редакция: Април 28, 2010, 16:30:18 pm от ised »
*
Re: некачествени яйцеклетки
« Отговор #21 -: Април 28, 2010, 16:34:02 pm »
Ето я статията

И при мен положението е малко по-зле от това при ised
ФСХ - около 8 (на моменти скача и извън реф. граници)
АМХ – 1.37
Инхибин – 31.80
антрални фоликули - общо на двата яйчника < 4 (единия яйчник почти не работи)

д-р Стаменов до сега не е споменавал за донорство, силно вярвам, че ще успеем с наш материал!
Правили сме опити по всички видове протоколи (дълъг, къс, и на ЕЦ), само Маркеса не сме пробвали. Не знам какъв ще е подхода при следващия ни опит  :dontknow:

Вече не съм сигурна къде точно е проблема при нас - дали лошо качество на яйцеклетката, лоши сперматозоиди, тотална липса на имплантация... или може би всички накуп?
Re: некачествени яйцеклетки
« Отговор #22 -: Април 28, 2010, 18:52:40 pm »
По въпроса с качеството и възрастта мисля, че е въпрос на повече опити при напреднала възраст т.е,както казва Душка да се случи цикъл с качествена яйцеклетка.


Това го каза и лекарката ми. Тя никога не ми е създавала излишни илюзии, но смяташе, че при повече опити има шанс да се стигне до един успешен. Изпитах го и по себе си - на всеки следващ опит, нещата изглеждаха по-добре. Все си мисля, че ако можех да продължа, да направя още един, два, три опита... :(

Както е писала и Литето, някои лекари продължават да се борят, дори при минимален шанс, други преценяват, че няма смисъл и казват "пробвай с донорска". Не е ясно, кои са правите в случая. Това зависи само от субективната нагласа на пациента.
Обаче вече съм сигурна, че различните лекари определят яйцеклетките като "некачествени" по доста различни критерии... Попадала съм на такива, които знаеха, че моите са некачествени, като единствените цифри, които са видяли за мен са от ЕГН-то... :wink:

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: некачествени яйцеклетки
« Отговор #23 -: Април 29, 2010, 16:19:01 pm »
Ето я статията
д-р Стаменов до сега не е споменавал за донорство, силно вярвам, че ще успеем с наш материал!
Правили сме опити по всички видове протоколи (дълъг, къс, и на ЕЦ), само Маркеса не сме пробвали. Не знам какъв ще е подхода при следващия ни опит  :dontknow:
Liteto, д-р Стаменов прави ли вече стимулации по протокол на Маркес?
*
Re: некачествени яйцеклетки
« Отговор #24 -: Април 29, 2010, 17:10:06 pm »
Мисля, че не прави.