0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: има ли момичета които ще правят опит в Олиl
« Отговор #420 -: Май 16, 2010, 09:47:59 am »
Момичета, днес ще изпия последния Регулон. И съсвем скоро, след няколко дни, ще започна стимулацията. Нямам търпение да започна. Надявам се ще се видим скоро пак на кафенце.
« Последна редакция: Май 16, 2010, 09:55:17 am от fireive »
*
Стискам палци за всички започващи  :needleani: стимулация!

А за тези на които им предстоят пункции и трансфери пожелавам спокойствие и много положителни мисли за успешен финал  preggo!
Радостинка,благодаря за пожеланията и да знаеш,че не съм забравила,че беше първата,която ми вдъхна кураж за клиниката.Ще се радвама ако успеем да се засечем.Успех,момичета във процедура и на теб ,Иве!
  
Много ти благодаря, Диди, успех и на теб. Кога ще идваш във Варна?
*
...А за тези на които им предстоят пункции и трансфери пожелавам спокойствие и много положителни мисли за успешен финал  preggo!
:bighug: Благодаря,да стискаш много ама много силно палците... :balk_21:
doddo и g.petrowa sdl късмет с процедурата  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 ...
Благодаря ти,миличка!Пожелавам късмет и на теб :bighug: ,а за срещичка сме готови винаги и сега особено по време на стимулация сме всеки ден на кафе.Когато можеш ще се радвам да се запознаем.
Сега да си дам отчета аз,че днес бях на док пак.Всичко е ОК.Фоликулчетата са станали по 13мм.,а лигавицата е 6,7.Малко тя ме притесни,че е тънчика,но д-р  Симеонова каза,че има време и ще нарастне.От днес вече съм на Меногон 375 и дано се случват скоро нещата.Аз мисля,че ще е към четвъртък,петък,но ще видим и утре какво ще каже док.
Пожелавам ви приятна вечер и много положителни мисли и хубаво настроение.
Здравейте мили дами днес моите фулукулчета са стана ли 12-13мм а лигавица доколкото разбрах 7.29 днес ми дигнаха Пурегона на 300Е а за Меногон никой нищо не казва утре имам вливане на интралипид. Стискам палци на всички момичета които са в стимулация и на тези които им предстоят да мине без проблем всичко и скора да се радвате на :bfp:
Здравейте,момичета.Направо съм възмутена-чакате на мен,човека затънал в сивото си ежедневие да ви сръчка да пишете какво се случва.Аз нямам какво да разказвам,освен че с Дани на 4-и юни ще се пробваме да стартираме и ще гледам пак да ви посъбера групичка за кафенце,но вие сте вече доста напред и май трябва да поразкажете osi_1.
  
*
Здравейте,момичета.Направо съм възмутена-чакате на мен,човека затънал в сивото си ежедневие да ви сръчка да пишете какво се случва.Аз нямам какво да разказвам,освен че с Дани на 4-и юни ще се пробваме да стартираме и ще гледам пак да ви посъбера групичка за кафенце,но вие сте вече доста напред и май трябва да поразкажете osi_1.
:oops: :oops: :oops:
Засрами ни да.Признавам си,че не съм писала,защото днес нета ми е много скапан.Ето и отчета:
Днес фуликулчетата са повечето по 15,16мм имам и 2 по 17мм пак ми сложиха Меногон 375 ,пуснах Естрадиол и резултата е 3690.Утре вечер Прегнил и в петък сутринта пункция :cheerleader:
Някой знае ли Прегнила каква роля има и защо на някои момичета слагат 5000Е , а на други по 10000 8O
Димашки,мила,ще се радвам да пием кафе като дойдете насам.Пожелавам ти много късмет и другия месец да стартираш и ти.
Здравейте и от мен днес бях на док. и фуликулите са ми по 14мм но имам течност и ми изписаха антибиоток Далацин и утре ще се разбере за кога ше ми е пункцията но вероятно в събота. Имам постоянни болки в корема и чувствам тежест дали е нормално.
g.petrowa sdl нормално е по време на стимулация да имаш болки или дискомфорт в областта на яйчниците, това е от многото фоликули от това, че растат. Но каквото и да те притеснява трябва винаги да казваш и на лекаря!

Доддо, прегнила по принцип го слагат за таймиране на овулацията, в случая с инвитрото е за да е сигурно, че няма да настъпи преди пункцията (ако бъркам някой да ме поправи, не съм правила инвитро, но пък от стимулациите и инсетата знам мъничко :wink:)

Много късмет и на двете, малко остава до голямото чакане :wink:, силно стискам палци да е успешно и за двете ви :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Доддо, прегнила по принцип го слагат за таймиране на овулацията, в случая с инвитрото е за да е сигурно, че няма да настъпи преди пункцията (ако бъркам някой да ме поправи, не съм правила инвитро, но пък от стимулациите и инсетата знам мъничко :wink:)
Благодаря за разяснението,Радостинка!Да те питам,означава ли това,че няма опасност да се спукат фоликулите?Малко се притеснявам за това...
Доддо не се притеснявай, това му е целта. Докторите си изчисляват според големината на фоликулите и нивото на хормоните, кога да го сложат така че пункцията да е в точния момент и да няма спукани фоликули. А едениците на лекарстовото мисля, че са повече когато има и повече фоликули.

Ама пак казвам, че не съм правила инвитро, просто така си го обяснявам според опита си от инсетата...

Не се тормози с подобни въпроси, докторите си знаят работата :)
« Последна редакция: Май 18, 2010, 21:04:58 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Здравейте момичета! Бих искала да Ви попитам, когато Ви поставяха ембрионите гледаха ли Ви с видеозон? Важен ли е жидеозона при поставяне на ембрионите?
Здравей Радостинка мн ти благодаря за инфото страшно ме успокои. А на теб Меги ще кажа че доколкото знам от другите момичета трансфера го правят без видиозон и мисля че ги връщат на третия или петия ден след пункцията. Успех на всички стискам палци всичко да е наред.
« Последна редакция: Май 19, 2010, 13:29:00 pm от g.petrowa sdl »
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=861&Itemid=26
тук има доста написано за ЕТ влючително и за ЕТ под ехогравски контрол.
Благодаря! Аз мсля, 4е това е важно. Дава по голям шанс за поставяне на правиното място, т.е. в кухината на матката. Иначе има по голям риск от извън маточно забременяване.
Най-накрая МЦ. Утре следва LH и Prolactin   и следбед - старт на стимулацията. Стискайте палци.
Браво мила лека стимулация и всичко да е наред да направиш хубави фуликулчета
*
Най-накрая МЦ. Утре следва LH и Prolactin   и следбед - старт на стимулацията. Стискайте палци.
Браво,миличка!Успех ти пожелавам и много късмет :bighug:
Дойде и моят ред :cheerleader: Утре отивам да ме пунктират,чакам с нетърпение вече,че ме наболява и тежи от няколко дена.
Хубава вечер на всички и много усмивки
Стискам палци и ще се моля всички да успеете!