0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #140 -: Януари 30, 2010, 17:59:12 pm »
Аз правих акупунктура веднага след трансфера и на другия ден и много вярвах, че ще ми помогне и то така стана.  :D
Д-р Ликсов ми обясни, че матката след тансфера е много чувствителна от вкарването на катетъра и има миниконтракции, които не се усещат, но могат да изхвърлят ембрионите. Та акупунктурата помага за успокояването на матката.
Каквото и да решите пожелавам ви успех и много вяря. osi_9
 
didilia писах ти на лични.
Лично аз правих и четирите процедури-3 преди и 1 веднага след трансфера. Незнам чисто физиологично как са ми се отразили но д-р Ликсов наистина е много приятен и мен разговорите с него супер много ме успокояваха. По скоро се чувствах като при психолог. А относно пътуването веднага след трансфера си пътувах за Пловдив
[/url]
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #141 -: Януари 30, 2010, 22:42:48 pm »
При първия ми опит не правих акупунктура, смятах ,че ще стане и без нея ,защото имаме едно дете.
Сега направих и мисля, че има ефект, поне котракции след трансфера нямах.Надявам се и теста да е положителен.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #142 -: Януари 31, 2010, 08:28:56 am »
При първия ми опит не правих акупунктура, смятах ,че ще стане и без нея ,защото имаме едно дете.
Сега направих и мисля, че има ефект, поне котракции след трансфера нямах.Надявам се и теста да е положителен.
Независимо дали е от акупунктурата,стискам ти палци теста да е положителен.КЪСМЕТ
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #143 -: Януари 31, 2010, 15:04:32 pm »
isho75 ,благодаря ти, дано!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #144 -: Януари 31, 2010, 15:53:10 pm »
Не знам,но аз стоях от 8.30ч до 13.30ч в клиниката за пункцията,после ми беше много кофти,но при всеки е индивидуално.Важното е,че на 29.01 ми беше трансфера,  върнаха ми  две ембриончета,аз  си мислех,че ще са три,но и две стигат.Има още четири,но те са на отговорно пазене.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #145 -: Януари 31, 2010, 16:08:10 pm »
Не знам,но аз стоях от 8.30ч до 13.30ч в клиниката за пункцията,после ми беше много кофти,но при всеки е индивидуално.Важното е,че на 29.01 ми беше трансфера,  върнаха ми  две ембриончета,аз  си мислех,че ще са три,но и две стигат.Има още четири,но те са на отговорно пазене.
Стискам палци всичко да е наред.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #146 -: Януари 31, 2010, 18:18:16 pm »
Здравейте, момичета! Искам да попитам има ли промяна в цената на оперативната хистероскопия след нова година или тя е същата?
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #147 -: Януари 31, 2010, 18:45:11 pm »
Оперативната хистероскопия е 600лв.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #148 -: Февруари 02, 2010, 14:40:31 pm »
Здравейте момичета.Имам един въпрос,не знам дали е за тук,но ще се радвам,ако някой ми отговори.Хистероскопията влиза ли в поеманите от фонда процедури,като лечение преди ин-витро.Предварително благодаря и успех на всички.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #149 -: Февруари 02, 2010, 14:41:55 pm »
не, не влиза
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #150 -: Февруари 02, 2010, 14:45:03 pm »
ара,благодаря за светкавичния отговор  :P
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #151 -: Февруари 02, 2010, 22:03:48 pm »
Имам един въпрос. Пациентка съм на д-р Стаменов от началото на 2007 г. Често ми се е случвало и преди да ме преглежда и д-р Персенска. И двамата,а включително и сега новата д-р Шевкедова са изключително мили.
Та, преди се е случвало да ме преглеждат, и другите доктори, но понеже съм пациент на д-р Стаменов винаги той ми е правил важните неща - пункция, трансфер.
При сегашния ми опит още от започването на прегледите няколко пъти ме преглежда д-р Шевкедова, а после д-р Персенска ми направи пункцията и трансфера. Много съм доволна и от нея и дано ми е на късмет, но все пак да попитам нормално ли е да не мога да се видя с доктора при все, че той не беше заминал някъде, мярках го из клиниката.
*

    nikita01

  • *
  • 13
  • Не вярвай в чудеса, разчитай на тях!!!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #152 -: Февруари 02, 2010, 22:44:15 pm »
ДА това е напьлно нормално,при моя опит на ЕЦ тази година беше точно обратното,те са екип не се притесняваи и успех osi_9
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #153 -: Февруари 03, 2010, 08:28:04 am »
silvi 35, нормално е да не можеш да видиш Доктора по време на цялата ти процедура- я е на операция по това време, я е на някоя манипулация... А ми направи впечатление напоследък, че единствено за първичните прегледи спазват това при кой доктор си, и момичета с часове за 09.30. например влизат чак в 12.00.ч като през това време доста момичета ги изпреварват с по- късни часове- явно за да си попаднат на доктора, при който са записани за първия преглед, и който в момента на техния ред е някъде на манипулация. Пък и тук не веднъж е ставало дума за това и доста момичета са роптали защо след толкова дълго чакане не ги преглежда Доктора, а д-р Персенска- в клиниката също знаят за това- форумът си има ехо.  А по време на стимулации се кара на конвейр, не се делят пациентите, времето е ценно и до обяд трябва да се приключи със прегледите по стимулациите, както знаеш де.  Дано д-р Персенска ти е на успех!
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #154 -: Февруари 03, 2010, 10:55:06 am »
silvi 35, нормално е да не можеш да видиш Доктора по време на цялата ти процедура- я е на операция по това време, я е на някоя манипулация... 
А нормално ли е доктора да не взима участие в решението дали да се стартира инвитро или да се отложи  опита и да се назначат допълнителни изследвания за даден пациент, който просто е нямал късмет и не се е паднал при него на прегледа?
Той  взима ли участие в определянето на лекарствата и стимулациите, ако просто не попадне досието ти в този ден на него?
Не питам с цел да дразня, просто искам да знам как се взимат решенията и какъв е пътя на досието от сутринта след прегледа и даването на кръв, до вечерта когато се виждат новите дози на лекарствата.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #155 -: Февруари 03, 2010, 10:59:59 am »
Geritta2002,доколкото знам д-р Стаменов определя лекарствата и дозите за стимулациите на всички.Задължително се консултират и двамата при кой пациент как да се процедира.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #156 -: Февруари 03, 2010, 11:47:27 am »
Gerita, и аз съм на мнението на me4kata - затова получаваш дозите чак вечерта, защото д-р Стаменов преглежда досиетата заедно с д-р Персенска и д-р Шевкетова и определя дозите.

Що се отнася до отлагането на опита - при мен се получи така, че д-р Персенска искаше да ме прати на биопсии и промивки, но аз преди това бях говорила с д-р Стаменов и двамата решихме да рискуваме. В интерес на истината обаче през цялото време си знаех, че, ако опитът е неуспешен, ще се обвинявам за това бързане...

Ти не опита ли да поговориш с тях? Важно е за какво те отлагат, според мен, какви изследвания искат да направят. Знам, че ти се струва ужасно това чакане, но пък те се опитват да изчистят всички възможни проблеми, преди да започнат нов опит.

Успех, мила!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #157 -: Февруари 03, 2010, 12:09:29 pm »
И аз да добавя към написаното от cambozzola  :lol:
Geritta2002, по едно време и мен ме убиваше чакането,тъй като аз си взех заповедта на 31.08. и едва ли не си мислех,че ще почна веднага.Поговорих си и с д-р Персенска и с д-р Стаменов и взехме решение,че е по-добре да се отстранят проблемите и чак тогава да започна новия си опит.
Успех и от мен!
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #158 -: Февруари 03, 2010, 13:02:51 pm »
Здравейте и от мен :)Успех на всички! Да попитам, предстой ми ин витро при д-р Персенска. Преди да получа заповедта от Фонда ми казаха в момента, в който я взема да си запиша час за инжекция на 20-ти ден от цикъла. Та въпросния ден е неделя, как се процедира в такъв случай? Ако някои знае нека ми пише, предварително благодаря :) 
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #159 -: Февруари 03, 2010, 13:09:02 pm »
Та въпросния ден е неделя, как се процедира в такъв случай? Ако някои знае нека ми пише, предварително благодаря :) 

Няма проблем да е неделя, те работят до към обяд.