0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #80 -: Януари 07, 2010, 09:39:32 am »
:flower: Благодаря на всички за съветите.
Фусита :hug2:, абе целувачи и тука има, ама не мина!
За сега удържам фронта, след две силни кризи снощи сега съм по добре.
На мен ръцете са ми слабото място ще ми създават ядове и занапред.


У нас "Бате" вади кътник, (не че мога да видя дали е така)
но е рев по един час нощем без да ни обясни какво става...
Крещи "Не икам, не икам, не икам" - бълнува вероятно и не може да обясни какво му е!
Не дадох обезболяващо, но ако тази нощ се повтори няма да се замислям.
« Последна редакция: Януари 07, 2010, 09:48:04 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #81 -: Януари 07, 2010, 10:26:32 am »
Да се отчета, операция Акация приключи успешно :) Отново благодаря на всички, много и навременни ценни съвети дадохте. За кивито се сетих на прибиране след работа снощи, за късмет намерих много хубаво и Диманка изяде цели 3 преди вечеря. Друго така и не яде, но явно настана моментът на истината. Наложи се да помогна с малко вазелинче на върха на термометъра, но медикаменти всякакви се разминаха, пу-пу.

Мише, повъветвай се с лекаря си, не може да няма нищо за мазане, което да е съвместимо с кърмене. Или пък ако имаш добра аптека наоколо, ще дадат нещо билково. Бързо да минава!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #82 -: Януари 07, 2010, 10:29:47 am »
Браво на Дими! :)

Мише, масажи и както са ти писали момичетата все някое билково мазило ще има...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #83 -: Януари 07, 2010, 10:31:58 am »
Да се отчета, операция Акация приключи успешно :)
Честито !  :bighug:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #84 -: Януари 07, 2010, 10:34:30 am »
:PМормотче, честита успешна акция!

Благодаря ви, безценни сте!
Пратих за билковото мазило на д-р Тайс, за което Ваня ми писа, да видим дали става!
Ако не, имаме бабин мехлем от мас и цвят невен, поне за душевно успокоение ще пробвам с него!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #85 -: Януари 07, 2010, 10:58:43 am »
Мише, за ставни болки има едни немски мазила- Дяволски нокът е крема, аз нали направих зверски плексит- с него се мазах
за Диклака са ти казали, ама с него не бива да се прекалява, пък и прецаква стомаха
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #86 -: Януари 07, 2010, 11:26:43 am »
Мише, за ставни болки има едни немски мазила- Дяволски нокът е крема, аз нали направих зверски плексит- с него се мазах
за Диклака са ти казали, ама с него не бива да се прекалява, пък и прецаква стомаха

Дяволският нокът и аз съм го пробвала, макар че не бих казала, че имаше кой знае какъв ефект! Аз имах подобни проблеми през цялата бременност - я врата ми ще се схване, я крак, я ръка, ако не и половината тяло. Особено се появяваха след пътуване... Иначе откакто се е родила Дари само веднъж ми се случи адска болка в дясната ръка, но отшумя от само себе си, слава Богу... Иначе и аз се чудех как ще се справям, като се има предвид, че моят "скакалец" тогава едва ли е тежал повече от 4 кг. :( А таткото пак беше зачезнал в командировка...
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #87 -: Януари 07, 2010, 12:49:58 pm »
Браво на Диманка! Моя ураган не ме остави да пиша - педи ми беше казала, ако много се е втвърдило акито да сложа свещичка. Аз имам от хомеопатичните Вибрукола от тях сложих, щото беше станало за ножката! :oops:
Мишанке бързо да се оправяш!


 
*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #88 -: Януари 07, 2010, 13:06:04 pm »
Мише, болката в ставата ли е или е по нерва...

Мармот - рахатолсун както се казва  :wink:
В очакване ....
*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #89 -: Януари 07, 2010, 13:42:48 pm »

У нас "Бате" вади кътник, (не че мога да видя дали е така)
но е рев по един час нощем без да ни обясни какво става...
Крещи "Не икам, не икам, не икам" - бълнува вероятно и не може да обясни какво му е!
Не дадох обезболяващо, но ако тази нощ се повтори няма да се замислям.


Най-вероятно го боли. Александра като подръщаше така викаше преди всяко повръщане - от страх и от болка. После като кашляше нощем пак така викаше - Не иска, не иска! И повече не обясняваше. Така че ако се повтори, дай му нурофенче. А дотогава с риск да ти отхапе пръстта, все пак провери дали е от зъб това реване.

Мармотче, цункай малката мармотка за успешно проведената Акация! :lol:
*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #90 -: Януари 07, 2010, 15:06:52 pm »
Мише, то за сини сливи, овесени ядки, жито, кивита и тем подобни и аз се сетих, но в дадената ситуация трябваше да се действа мигновено. Достатъно цветущо съм описала в каква ситуация бяхме ;)

Мармотче, честито! :lol: Моят вариант на термометър + вазелин беше потопени в рециново масло клечки за уши ;) - хем меко, хем неусетно  :lol:

Елфита, честата употребата на всички диуретични средства води до затруднена дефекация в един по-късен момент, така че по-добре да останат като крайна мярка. Иначе за Дуфалак - аз прибегнах до него докато бях бременна, действа безотказно и е подходящ дори за кърмачета.

Цветенце, продължаваме темата Акация ;) -  моят Ники върши тази работа веднъж на ден, понякога пропуска, но не се тревожа. Съдейки по това, че вече втори пореден месец качва 1400 гр, явно не остава нищо за памперсите ;) При лиспа на обезпокоителни признаци спокойствие му цаката ;)  
« Последна редакция: Януари 07, 2010, 15:08:40 pm от ani4ka »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #91 -: Януари 07, 2010, 15:47:22 pm »
Фусита не е в ставата, а вътре в мускула по нерва!
Изтръпва ми цялата лява страна от пръстите на ръката до ухото!
Страх ме е да се похваля, но днес е доста по-леко!

:oops: айде много време се занимаваме с мен
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #92 -: Януари 07, 2010, 16:04:50 pm »
Мише, занимаваме се щото те мислим и ти съчувстваме.  :bighug:
Аз съм с две дискови хернии и като ми захапи нерва и почнат едни болки в кръста или кракът или и двете и знам какво е...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #93 -: Януари 07, 2010, 17:01:25 pm »
И аз да се включа съсъ закъснение   :oops: mishanta имала съм такава болка само че обхващаше рамото ръката и плешката мазах с Репарил-н - гелче безцветно и не е от миризливите много ми помогна.
*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #94 -: Януари 08, 2010, 10:32:17 am »
Ако имате някоя друга минута време, хвърлете по един поглед на следния сайт:
www.nahrani.com
Лесна и бърза игра на думи, като при всеки верен отговор дарявате по 2 гр храна за различни домове. Слушах по радиото за сайта и реших да споделя...

Да питам за водата - каква давате на детето си? Кога може да се премине от розов Девин към друга - минерална? Познат ми сподели, че се занимавал с изследвания и в розовия Девин имало живак  8O 8O 8O . Приемам това като поредния стремеж за шумотевица, но не мога да не се замисля дали наистина не е така... Дали в някоя лаборатория биха направили качествено изследване?
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #95 -: Януари 08, 2010, 10:50:24 am »
Минералната не е подходяща за деца. Ние бяхме само на розов девин до годинка и половина, и с двете деца. Като всъщност редувах розов Девин с преварена от чешмата. Пробвала съм и изворната на Thorn sping, ама е много неприятна на вкус. Има и вода на Hipp, но нея съм я купувала само инцидентно, доста по-скъпа беше.

Сега сме на филтрирана от чешмата, имам кана за филтриране (Brita, Lаika, може и други марки кани да има).
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #96 -: Януари 08, 2010, 10:59:50 am »
Ронката скоро става на две, та затова питам. Малкият е още на кърма и мисля така да откараме до годинка :) Виж, за Брита съвсем бях забравила...добре че ме подсети. 10X! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #97 -: Януари 08, 2010, 15:31:23 pm »
Познат ми сподели, че се занимавал с изследвания и в розовия Девин имало живак  8O 8O 8O .

дай повече подробности - какъв е познатият, къде работи, доколко може да му се вярва?

това не е информация, която просто може да се метне така и да се забрави... че ние тук почти всички с розов Девин поим децата си!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #98 -: Януари 08, 2010, 16:44:59 pm »
ааа таковата, знам че е късно, ама все пак да ви поканя:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=367229.390

 :oops:
В очакване ....
*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #99 -: Януари 08, 2010, 17:05:30 pm »
Джам, ако имах повече информация или щях да я споделя, или нямаше да питам вас  :? Целта ми не е да метна бомба, а ако някой нещо е чул да сподели. Така или иначе, исках моето предложение да бъде, да се съберем позлващите розов Девин и да го пуснем за един анализ някъде. Ако беше евтно изследването и сама бих го сторила...