0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #40 -: Януари 05, 2010, 11:28:05 am »
А ЧНГ и от нас! Неволно написах ЧХГ, така че грешката е вярна - на всички, които с трепет очакват своето чудо, тази ЧНГ пожелавам високо ЧХГ :)

Желая ви на всички да сте живи и здрави, и по-усмихнати, и по-ведри. И децата да слушат по малко, да играят повечко, а ние всички да сме маалко по-спокойни.

И Фани, така ли не се научи, че в такова време се излиза само с метла  :witch:. Радвам се, че се е разминало с уплахата.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #41 -: Януари 05, 2010, 11:31:09 am »
Фуси, радвам се, че си добре. Аз се завъртях на бул. България с колата, хем карах като мравка. Ако имаше коли, щяха да ме блъснат.

Явно за Фъндъкова бул. България е малка уличка, нали се беше заканила, че малките няма да ги чисти.

Навън е снежна приказка, ама ако може от вкъщи да си я гледа човек.  :D
*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #42 -: Януари 05, 2010, 11:34:19 am »
Хеее хее хе - Мармот, разсмя ме искрено  :lol: :lol:
В очакване ....
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #43 -: Януари 05, 2010, 11:40:59 am »
Фанита  :bighug:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #44 -: Януари 05, 2010, 13:31:54 pm »
Ех, а аз си мислих че само по морето зимата ни изненадва при всяка снежинка  :wink:

Фуси, радвам се че си добре и с уплаха си се разминала.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #45 -: Януари 05, 2010, 13:33:45 pm »
Фани, радвам се че си добре!

А за "бялата приказка", добре че Ели си е в къщи тия дни че не знам как щях да издрапам до яслата...  :?

Я ме светнете за инхалациите, нещо специално ли ми трябва имам предвид някакъв уред или и аз не знам. Стефан пак е с хрипове и задържан жилав секрет, за момента няма спазъм на белия дроб и е на два сиропа, но ако инхалациите помагат в такива случаи може да пробвам...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #46 -: Януари 05, 2010, 13:37:04 pm »
gery_k77, инхалации се правят със специален уред - инхалатор. на малки деца не се правят инхалации с дишане на гореща пара от тенджерата!

ето този уред имам аз и е най-доброто за целта, предлагано у нас:
http://www.kbs-omron.com/inhal_pr.htm?TID=1&MID=83&ART=187&BID=3&SID=1&LG=2
модел С28

инхалации се правят с физиологичен разтвор или с медикамент по лекарско предписание.
полза за бронхиолити, бронхити и ларингити има голяма.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #47 -: Януари 05, 2010, 15:39:01 pm »
Мерси за инфото jam. Иначе това с тенджерата не съм го практикувала, но март месец като направи спазъма и личната беше казала да го държа в запарена баня 5 минути, ама този метод не ми се вижда много ефективен...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #48 -: Януари 05, 2010, 15:41:10 pm »
за спешни мерки при ларингитен пристъп, тоя метод с запарената баня се практикува, да.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #49 -: Януари 05, 2010, 15:48:20 pm »
Вече ще знам, че на моя калпазанин, явно това ще му е слабото място.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #50 -: Януари 05, 2010, 16:31:03 pm »
Точно този, който Джам е показала съм загледала и аз. Намерих го английски онлайн магазини за 37 паунда, та май от там ще купувам. Освен ако нещо не ми се наложи спешно да го взимам от тук.
Джам, кажи нещо за тоя ларингитен пристъп. Как да го разпозная? Александра изкара ларингит баш по празниците. Определено подцених ситуацията и тогава не взех инхалатора, та се измъчи детето. :(

Дано да оздравяват всички дечица, че е много тежко и за тях и за нас.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #51 -: Януари 05, 2010, 16:45:23 pm »
за бронхоспазми е перфектното лечение
аз си взех на Чико още след първия спазъм на Стефания, дълго време стоя неотворен, но за съжаление през изминалата година ми се наложи доста пъти да го ползвам
не съжалявам за покупката, взех го за 89 лева
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #52 -: Януари 05, 2010, 17:08:23 pm »
Завъртяха ни преселенията из българските градове, та не помня писала ли съм тази година или не. Така или иначе хубавите пожелания никога не са излишни, пък дори и да ги дулбирам: нека 2010 е здрава и успешна за всички, пожелавам винаги да имате правилните хора до себе си, да получавате подкрепа и разбиране от всички край вас и не на последно място - да ви се случват само хубави и положителни неща!

Фани, снежинктие тази сутрин бяха малко повече от 3, но важното е, че си се отървала невредима!Относно "почистените" улици, като гледам колко коли се движат по тях - няма защо да се ядосваме, че снегорините не могат да се придвижват... Днес по България пред нас се кандилкаха пред светофара 2 бр сигурно поне 15 мин, понеже никой не им дава път. То с такъв трафик я минат, я не два пъти от Люлин до Младост и обратно!

От март-април Вероника ще тръгне на ясла, отсега ми е мъчно, че няма да виждам хитрата и усмивчица през деня, но е за нейно добро. Няма как да и предложа социалните контакти, които ще получи в яслата.
Днес бяхме на преглед, Ники отново е наддал 1400 гр, пораснал е цели 6 см за 1 месец и сега страдам от дефицит на дрешки  :? В този сняг няма как да изляза да напазарувам... А и се изръсихме се 290 лв за ваксини: Синфлорикс, Пентаксим и Хеп.А (последното за Вероника). Дано НОИ се сети за мен по-раничко, че тяхната система за превод на помощи е много хаотична  8O
За разходките в зимно време - като не мога да излизам, изкарвам Ники на терасата, добре опакован, в зимното кошче, понеже въздухът е много чист след като е навалял сняг. Мъжът ми е кръстил методите ми за каляване сибирски, но важното е, че ефект има.

  
« Последна редакция: Януари 05, 2010, 17:11:06 pm от ani4ka »
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #53 -: Януари 06, 2010, 08:48:20 am »
Честит имен ден на всички, които празнуват днес!!!

Много щастие и здраве, а името да им носи много късмет и успех!!!
Весел празник!!!
*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #54 -: Януари 06, 2010, 11:38:14 am »
Честита Нова година и от нас! Нека да е здрава и късметлийска!
Честит празник и на всички, които празнуват днес!


ani4ka, гледах репортаж тия дни по ТВ, че Пентаксима и пневмококова ваксина (предполагам Преванар) влизат в задължитения имунизационен календар от 2010 г. Тъкмо се зарадвах, че оставащите за Александра няма да купувам, обаче щом вие сте ги купили явно нещо не съм разбрала?
Що се отнася до НОИ на мен болничните ми за ноември още не са платени...


Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #55 -: Януари 06, 2010, 13:37:20 pm »
Честита Нова Година!!! Много здраве и щастие за вас и семействата ви!!!


Макар и със закъснение, да почерпя за порастналата си дъщеря!!!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #56 -: Януари 06, 2010, 13:42:04 pm »
Да ви е много здрава и засмяна и много да ви радва! :D
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #57 -: Януари 06, 2010, 13:58:32 pm »
Сета,
да ти е жива и здрава Дара! :D Да те радва и да те слуша. :D
И тази година да стане кака! :wink:


Габи,
мисля, че тази наредба влиза в сила за родените през 2010. А за останалите важи заварено положение. Аз така го тълкувам, но не споря, т.е. не съм 100% сигурна.

А иначе - не винете за всичко НОИ. И аз не съм си получила ноемврийското майчинство, но знам, че причината е у работодателите ми. Просто фирмата е много затруднена и късно внасят осигуровките, съответно и декларациите.
Аз винаги получавам майчинството за даден месец  - един месец и половина след изтичането на въпросния месец. Например, през декември получих за октомври. Сега чакам за ноември и т.н.
Така че, може и при теб причината да не е в НОИ, а в работодателя.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #58 -: Януари 06, 2010, 14:35:04 pm »
Мацки, дайте идеи какво правим, ако вече четвърти ден детето (на 2г) не е акало. Притесних се след втория ден, до тук пробвах манджа с тиквички без ориз, пресни домати, грозде, супа с чушка; сушени кайсии (изплю ги), сушени сливи, сок от варени сливи. Сложих памперс, за да е спокойна (у нас вече си ходи без, но за акането си иска памперс). И няма ефект. Днес ще притесня и педиатъра, но дайте идея за какво още не съм се сетила.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #59 -: Януари 06, 2010, 14:49:50 pm »
Мацки, дайте идеи какво правим, ако вече четвърти ден детето (на 2г) не е акало. Притесних се след втория ден, до тук пробвах манджа с тиквички без ориз, пресни домати, грозде, супа с чушка; сушени кайсии (изплю ги), сушени сливи, сок от варени сливи. Сложих памперс, за да е спокойна (у нас вече си ходи без, но за акането си иска памперс). И няма ефект. Днес ще притесня и педиатъра, но дайте идея за какво още не съм се сетила.
Мармотче, пробвай с овесени ядки сварени с прясно мляко, плодове и повече течности. Надявам се до края на деня да се изходи. И Митето имаше такъв проблем скоро - не беше ходил 3-4 дни - изписаха ни дуфалак (джама ще ме набие сега, но цитирам какво ми каза лекарка гастроентролог). Говори с педиатърът - нека тя прецени кога и какво да правите. Пиши като го направите :)