0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #60 -: Януари 06, 2010, 14:52:46 pm »
Круша, мармотче? Ако имате някъде складирана домашна или пък ако намерите на пазара добри.
*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #61 -: Януари 06, 2010, 15:07:12 pm »
Стефунка, имам замразени сливи и череши, ако измислиш как да ги пробуташ ела да ти дам. Аз ги сварявам леко и ги правя на пюре, но това за ели, ако мислиш че ще можеш да я излъжеш на крем, мисля че ще свършат работа.
*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #62 -: Януари 06, 2010, 15:07:41 pm »
Мармотче, при Алекс киселото мляко разхлабващо. Повече течности й давай.

Сетакап, честита ти рожденичка и именичка! Много да я слушате! :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #63 -: Януари 06, 2010, 15:08:17 pm »
Круша, мармотче?

подкрепям. крушата е силен природен дуфалак :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #64 -: Януари 06, 2010, 15:08:51 pm »
Много ви благодаря на всички!
За крушата се сетих, предложих, но не прие (странно, до скоро ядеше с удоволствие). Овесените ядки съвсем ми бяха изхвръкнали от ума, ще пробвам и това. Днес купих и пюрета Хип от круши, от кайсии, от сливи, може пък да хареса нещо...

Иначе педиатърът препоръча, докато станат пълни 4 дни да пробвам само чрез храненето да се справя, ако няма никакви други симптоми на болест или дискомфорт (при Дими няма). Ако не се изходи, пробваме 2 дни по 1 с.л. течен парафин (днес и утре). Ако и това не даде ефект, утре вечер 1 свещичка от 5 мг bysacodil. Дано не стигаме до там...

Отново много благодаря. Знам си аз къде да питам  :wink:
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #65 -: Януари 06, 2010, 15:56:30 pm »
И ние имахме подобни на мармотските проблеми. Рони от вчера повтаря "аки, аки", но като я сложим на гърне - нищо, само пишка. А детето имало запек  :? сутринта се опита да се изходи, почервеня цялата, взе да плаче, свалям памперса - то акото заседнало и ни напред ни назад :( Чудех се и се маех какво да правя, време за диете ниямаше, понеже акото вече искаше бял свят да види  :lol: Дадох 1 ч.л рециново масло и след около час, след 10 мин рев и тръшкане, големият зор мина. Малко се разкърви детето, а аз бая се ошашках  :oops:

Габи, за ваксините педиатърът ми каза, че щели да важат от набор 2010 нагоре, при това евентуално от април. Още нищо не се знаело...така или иначе парите вече са похарчени :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #66 -: Януари 06, 2010, 16:01:14 pm »
горките малки акацийки...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #67 -: Януари 06, 2010, 16:20:19 pm »
Мормотче,Ани4ко киви също действа разхлабващо...

Аз се схванах, зверска болка в рамото..
Тази сутрин измъквайки Крали Митко от леглото съм направила белята.
Усетих още тогава, а два часа след това вече не могжех да мърдам!
Кърмя Калина и с нищо не мога да се облекча.
Освен някой бабин илач, дайте идеи?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #68 -: Януари 06, 2010, 16:34:34 pm »
Mishe, мажи го, де. Едва ли ше навреди на кърменето, ама пак се консултирай.
Репарил гел ми помага на мен само и не е чак безумно смръдлив.
*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #69 -: Януари 06, 2010, 16:56:13 pm »
Честита Нова Година и от нас! Бъдете здрави и усмихнати през новата година!

За Пентаксима това и аз знам - ще се поема (евентуално), но за набор 2010 нагоре. За пневмококова ваксина - нямам никаква информация дали и тя ще влиза в календара и за кого се отнася.

Като сме на тема акане - от известно време Антон ака по веднъж и то през ден. Имам спомен да е коментирано, че при кърмените бебета е нормално да пълнят памперса както след всяко ядене, така и веднъж на няколко дена - така ли е, че да се разсее душевния ми дискомфорт от настъпилата ситуация.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #70 -: Януари 06, 2010, 17:00:13 pm »
Taka e, tzvetenze. :) За акането  :wink:

Бъдете здрави!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #71 -: Януари 06, 2010, 17:06:58 pm »
Нинко не смея, Волтарен Емулгел не се препоръчва за приложение по време на бременност или кърмене,
вероятно и с подобните нему е така!
Само със спирт ме намазаха и пих парацетамол, малко ми просветна.

Цветенце, чела съм Бърди, че кърмените бебета може да усвоят всичко което хапнат!
Но нека и някой друг се включи!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #72 -: Януари 06, 2010, 17:15:23 pm »
Мармот, купуваш си еднократна клизма Балкан Енема - малка. Накрайника и е с размер на термометър. Слагаш в дупето и впръскваш съвсееем мъничко. Ефекта е моментален и не се товарят ни черва ни нищо. При Никола действа безотказно, макар че ми се е налагало само два пъти. Лесно е и ми се срува най-безвредно, ако сливи и круши не помогнат. Иначе сушени кайсии сваряваш с мнннного малко вода, колкото да омекнат - пасираш - и даваш. става баш като пюре

Мишанке, виж дали на болката действа топло или студено и прави компрес ... ако не стане - ала да те цункам ще ти мине - поне на Колето помага  :lol:

Други оплаквания ...  :lol: :lol: отсега ви казвам хемороиди не лекувам  :P
В очакване ....
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #73 -: Януари 06, 2010, 17:31:05 pm »
Преди време Дара имаше същия проблем с акито... пробвах всичко изброено до тук,но нямаше ефект. Последната вечер съвсем се притесних - коремчето и беше подуто и естественно отказваше да се храни. Тогава прочетох за сапунчето. Не беше възможно да и направя клизма с него, затова взех една суперминиатюрна люспичка размекнато сапунче и го набутах в дупето  :oops: След две минути взе да се напъва и се изака - кой кавото ще да казва, но и двете си легнахме спокойни  :wink:
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #74 -: Януари 06, 2010, 18:04:55 pm »
Имам спомен да е коментирано, че при кърмените бебета е нормално да пълнят памперса както след всяко ядене, така и веднъж на няколко дена - така ли е, че да се разсее душевния ми дискомфорт от настъпилата ситуация.

Да, точно така е. Моето дете, когато беше само на кърма се изхождаше веднъж на 3-4-5 дни, но пък дооооста обилно. Когато започнах да и добавям и АМ Лактана, започна да се изхожда по 2 пъти на ден, та аз чак се притесних! :lol: щото за мен си бе необичайно.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #75 -: Януари 06, 2010, 19:02:37 pm »
Мишане, като родих пиех след секцио Диклак мисля 25 Д беше по рецепта на д-р Даскалов и си кърмех! А на д-р Тайс дето има едни мазила Венен гел ли беше не са ли само на билкова основа?  Аз много бях закъсала с единия крак, едва ходех, но един масаж свърши чудесна работа!
Консултирай с някой доктор, все нещо може да не вреди!
 
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #76 -: Януари 07, 2010, 01:19:38 am »
ЧНГ!Да сме живи и здрави, повече спокойствие и положителни емоции през новата година!
Като човек, страдащ от запек  знам колко е неприятно това.Четири дни са ужасно много време.
Бих дала Лактулоза , пробвала съм я  -приятна на вкус и с много меко дейстие.
Дуфалак е със същото съдържание, не разбирам притеснението ви.Стига да няма установени алергии.
Клизмите могат да доведат до привикване, независимо дали са със специална система, сапунче или каквото е там.

Аз пред два месеца също се схванах от носенето на моя юнак и една мама ми даде  мостра - Bio Ice.Билков гел с камфор, мента и др., пише да се консултираш с лекаря все пак.Имаше ефект при мен.Венен гел е за разширени вени.Мазане със спирт също става, но в началото с много лек масаж.

Тошето спи много леко и неспокойно.Нямаме зъби още.Не знам какво да мисля
току-що направи една серия рев, истерии,вода, биба, сукане и заспа, но не в кошарата, а в нашето легло.Това ли е проблема не иска сам?
« Последна редакция: Януари 07, 2010, 01:50:46 am от _Elfita_ »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #77 -: Януари 07, 2010, 08:01:05 am »
ЧНГ!Да сме живи и здрави, повече спокойствие и положителни емоции през новата година!
Като човек, страдащ от запек  знам колко е неприятно това.Четири дни са ужасно много време.
Бих дала Лактулоза , пробвала съм я  -приятна на вкус и с много меко дейстие.
Дуфалак е със същото съдържание, не разбирам притеснението ви.Стига да няма установени алергии.
Клизмите могат да доведат до привикване, независимо дали са със специална система, сапунче или каквото е там.

Аз пред два месеца също се схванах от носенето на моя юнак и една мама ми даде  мостра - Bio Ice.Билков гел с камфор, мента и др., пише да се консултираш с лекаря все пак.Имаше ефект при мен.Венен гел е за разширени вени.Мазане със спирт също става, но в началото с много лек масаж.

Тошето спи много леко и неспокойно.Нямаме зъби още.Не знам какво да мисля
току-що направи една серия рев, истерии,вода, биба, сукане и заспа, но не в кошарата, а в нашето легло.Това ли е проблема не иска сам?


 :mrgreen:  Така като те чета, по нашия път вървите.
Кристина не е страдала от зъби до последния кътник, но както и при вас по-късно излезе и първото зъбче, на 10 месеца беше.
До седем месеца заспиваше сама в стаята без никого, оставях и излизах, но послееееее  :lol:
Аз по едно време бях много ербап, заричах се- мойто дете няма да спи на спалнята при нас, мойто това, мойто онова, ама друго стана :) Опитвах доста време с цената на много безсънни нощи и изнервено положение у нас да я накарам да си спи в леглото си, но накрая отстъпих. Ами хем трудно заспиваше там, по три часа права съм стояла, не мога да изляза от стаята, хем по сто пъти ставах, тя реве да излиза от креватчето.... И настъпи рай за всички когато я взех, детето спря да се буди, ние наспали се блажено. Започна при нас да спи понякога, после пак в нейното легло, после пак при нас, сега ще ма голямо легло вече, че нейното креватче и окъся, вече нали е "гоама" и така, но съм дваж по-спокойна, наспала се и благоразположена към детето от когато се мъчех да въведа някакъв ред. И аз не знам защо. Та вече не се заричам за нищо  :wink:
Ти изчакай, де, не е нужно да го взимаш при вас, той може и временно да е неразположен.
« Последна редакция: Януари 07, 2010, 08:03:10 am от Nina »
*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #78 -: Януари 07, 2010, 09:24:07 am »
За никненето на зъбите ние сме в челната класация по трудно и мъчително вадене. Тъкмо към 5-6 месец се беше поуспокоило детето /от колики ли що ли, така и не стана ясно/ и си спеше по цели нощи сам в кошарата, докато като навърши 9 м., след което настана отново ад. Дълги вечери съм се консултирала с д-р Бърди и той ми предложи да сложа детенце да спи при нас и о чудо, о чудеса, детето спи, спим и ние.На 9 м. и половина се появи първото зъбче, от там на татък докато не излязоха всички /около 2 г./ не сме имали нормален нощен сън, защото трима на спалнята ни беше малко тясно. Сега ако е здрав спи като пънче /чук,чук/ та чак не мога да го събудя сутрин. Имах аз една идея още от самото начало, когато детето плачеше и ставах през 30-50 минути, но поради семейни разногласия не го направих от рано. Сложете кошарата на детето ако е дървена без рамката, плътно до спалнята, така ще се получи едно огромно легло и детето ще може спокойно да ви докосва и усеща, съответно спи.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #79 -: Януари 07, 2010, 09:29:51 am »
мармот, стана ли вече работата?