0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #100 -: Януари 08, 2010, 17:09:13 pm »
 И ние пием доста време от розовия Девин  8O
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #102 -: Януари 08, 2010, 21:58:50 pm »
Винаги съм се чудела за алтернатива да Девин розов етикет - освен водопровода.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #103 -: Януари 09, 2010, 00:17:52 am »
аничка, след твоя постинг почнах да ровя из гугъл и из вездесъщия форум бг-мамма, убедена, че ако в България нещо е станало или има слух да е станало, то в бгмамата ще е писано за това. не намерих съвпадение на комбинацията от ключови думи "Девин" и "живак".

намерих 3 неща, имащи нещо общо с темата.
първото беше неподписан материал от безплатния вестник 19 минути, в който се твърдеше, че водата в "Розов Девин" не е от извора, от където бутилират синия Девин, а от друго село и едва ли не е от водопровода...
http://19min.bg/news/8/3046.html

второто, че някакъв журналист преди време видял в бутилка с минерална вода "Горна баня" типичните топченца живак. според МВР, ставало дума за изнудване за пари срещу собствениците на бутилиращата компания.
http://press.mvr.bg/Archive/News/News_2004/news041230_02.htm

третото - една научна статия на специалистка по минерални води на тема "
БУТИЛИРАНИ НАТУРАЛНИ МИНЕРАЛНИ ВОДИ В БЪЛГАРИЯ И МЕТОДИ ЗА ТЯХНОТО ИДЕНТИФИЦИРАНЕ - НАРЪЧНИК"

ето линк към нея, още не съм я изчела:
http://www.bsda-bg.org/admin/downloads/39cb63ba07606aa5d7682b8ed668bdbf.doc

та затова те попитах какво по-конкретно е казал твоят познат, а и той лаборант ли е, химик ли е, може ли да му се вярва на приказките... не ти искам да му кажеш егенето :)

п.п. прочетох статията на специалистката по минерални води, Фусси е дала линк към нейния блог. писах й мейл с молба за мнение по въпроса.
« Последна редакция: Януари 09, 2010, 00:32:08 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #104 -: Януари 09, 2010, 08:41:30 am »
Това което аз знам за водите Девин е от техен представител.

И ако има живак в розовия Девин, то цял град Девин пие такава вода.
От извора от който се бутилира розовия Девин се водоснабдява и града.
Разликата е че тази за града се пречиства, както софииската вода например.
А от мястото на извора до завода на Девин имало отделен водопровод който отива направо там, водата само се филтрира и там какво се прави точно не знам, след което се бутилира.

Извора е доста далеч и изобщо не е в землището на града, не помня името. Имаше преди 2-3 месеца предаване на Валя Ахчиева, пак не съм сигурна много по БНТ, мисля беше точно за минералната и изворна вода Девин. Според някакъв си закон нямали право да продават вода розов Девин под това име, защото не извирала в землището на гр. Девин. И предлагането и с търговско име Девин не било законосъобразно.

Минералния извор на Девин до колкото знам е в самото землище на гр. Девин.

Ако някой има време може да го потърси това предаване, беше интересно за мен.
Но съм зле с паметта почти съм сигурна, че беше на Валя Ахчиева и беше по БНТ.



« Последна редакция: Януари 09, 2010, 08:44:39 am от Малина »


*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #105 -: Януари 09, 2010, 11:48:55 am »
Момичета, давали ли сте изопринозин на едногодишни деца. :?  педиатърът го изписа, ама не ми се иска да и давам.
Малката вдигна температура през нощта, сега сутринта пак.Движи се между 37,6-38,4. Давам панадол.
Иначе има апетит, не е много кисела. Огледах венците, нищо не ми изглеждаше подуто.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #106 -: Януари 09, 2010, 13:33:46 pm »
:mrgreen:  Така като те чета, по нашия път вървите.

Да знаеш колко си права :lol:.От три дни направо го приспивам в нашето легло и няма никакви грижи, само първата нощ малко поплака.Даже тази сутрин към 5 реших да го сложа в кошарата, че ми е тясно, таткото и той се беше разположил, и за мен няма място.Обаче след 15 минути мъника се усети къде е и започна да мрънка, взех го обратно и настъпи спокойствие.Не съм се заричала, но не ми се искаше да спи  с нас.Аз умишлено и не купих нова кошара, взех от племенниците, защото бях чела, че много бебоци спят при мама и тате.
Ще опитам и с плътно долепване на кошарата до нашето легло,както е казала пердето само за вечерта, че иначе няма място.
ПП.Вода пием отскоро и преварявам от чешмата.
« Последна редакция: Януари 09, 2010, 13:58:53 pm от _Elfita_ »
*
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #107 -: Януари 09, 2010, 14:46:25 pm »
Фифа,Изопринозин аз не съм давала, но съм давала Есберитокс на 3-месечно бебе по 1 табл. дневно.А нали и двете са имуностимуланти?По принцип доктора при който водя и двете си деца и от който съм безкрайно доволна ми предписва при разболяване,за да се вдигне имунитета и да се пребори организма най често без намеса на АБ.Е,понякога и това се налага :)
« Последна редакция: Януари 09, 2010, 14:48:18 pm от parsi »

Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #108 -: Януари 09, 2010, 21:50:30 pm »
За много ви години и от нас, докато не е станало догодина! :lol:
Само здраве желая на децата и на техните родители!

Като чета не сме били единствените болници навръх Новата година. Даниела вдига температура 37.3 до 37.8 двата дена. Хрема, кашлица - червено гърло и лек катар,  естествено АБ. Тодор и той на линия със същите работи, засега само на сироп и физ. разтвор.

Фифа, Тодор пи Изопринозин, след като два дни вдига същата температура без никакви други болежки. Предния ден имахме последна хепатитна, но явно е било съвпадение.

За розовия Девин не знам, ама ако дойдат в нашия район да изследват водата ще открият къде къде по-ценни метали...
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмица в Нова година!-04.01.10-10.01.2010
« Отговор #109 -: Януари 10, 2010, 10:32:15 am »
На скоро сравнявах състава на Изворната Девин и на мин вода КОМ! Почти еднакви са до колкото помня! т.е КОМ е слабо минерализирана и може и тя да се ползва! От време на време ги редувам!