0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #820 -: Август 01, 2012, 15:49:16 pm »
Съжалявам, Танита! Да ти пожелавам сила няма смисъл, защото тук едва ли има слаби момичета. Неуспехите са временни, горе главата!

tanita68, честито! Голяма внучка ти се е пръкнала. Дано и чичото/лелята да са с подобни размери.

Благодаря за посрещането, момичета. Не очаквах да има присъствие в този отпускарски сезон.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #821 -: Август 01, 2012, 23:46:46 pm »
Здравейте, момичета! Колебаех се дали да се включа в темата, но реших. Крайно време е и аз да споделя нещо.
За седем месеца направих три опита ин витро. Основният ми проблем е ИЯР.
Все още съм на етапа "и една читава яйцеклетка да имам, ще я намеря и ще я изведа до успешно раждане".
Тук сме, ама нали е лято, работа ни чака.
Как го определихте този ИЯР?
Успокой се, нещата никога не опират до една яйцеклетка. :D
Пиеш ли витамини за подпомагане на организма?
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #822 -: Август 02, 2012, 14:08:15 pm »
Благодаря, момичета, успех на всички!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #823 -: Август 02, 2012, 14:33:08 pm »
Здравейте, момичета! Колебаех се дали да се включа в темата, но реших. Крайно време е и аз да споделя нещо.
За седем месеца направих три опита ин витро. Основният ми проблем е ИЯР.
Все още съм на етапа "и една читава яйцеклетка да имам, ще я намеря и ще я изведа до успешно раждане".
Тук сме, ама нали е лято, работа ни чака.
Как го определихте този ИЯР?
Успокой се, нещата никога не опират до една яйцеклетка. :D
Пиеш ли витамини за подпомагане на организма?
ИЯР-а го определихме с изследване на хормони и прегледи по познатата схема. На трети ден от цикъла измервахме LH, FSH, E2, Progesteron, преглед с вагинален УЗ. После същите изследвания на 6-ти, на 8-ми ден по време на процедурата. Мерихме InhibinB, AMH. Разбира се, ИЯР в моя случай си го превеждам като "изчерпващ се яйчников запас", а не като вече свършил. Проблемът е в качеството и количеството (в този ред!) на яйцеклетките. Всъщност, mammita2012, нещата винаги опират до една яйцеклетка :) - тази правилната.

В момента не пия витамини, а само фолиева киселина, която си пия от година. Преди време пиехме Pregnacare за мен и за мъжа ми, но спряхме. Понякога пия витамини за общо тонизиране (Doppel Herz). Сега съм в процес на проучване. Моят доктор не е поддръжник на някакво специално подпомагане на качеството на яйцеклетките, защото няма научни доказателства, че някоя технология или средство помагат. Аз пък не съм фенка на статистиката (щом съм в тази група тук) и търся нещо, което ще е от полза точно за мен. Приемам всякакви разумни и изпитани предложения - витамини, билки, храни.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #824 -: Август 02, 2012, 14:52:17 pm »
beata, ако не е неудобно - какви са стойностите на АМХ и ФСХ?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #825 -: Август 02, 2012, 15:59:34 pm »
jam, единственото неудобство идва от това, че трябва да поровя, докато извадя числата.
Първи опит: AMH 0.14 ng/ml (0.24 - 6.40), FSH на трети ден 21.85 IU/l (3.5 - 12.5)
Втори опит: AMH <0.18 ng/ml (1.00 - 6.80), FSH на трети ден 10.01 IU/l (3.5 - 12.5)
Трети опит: Нямам ги под ръка, но мисля, че пропуснахме изследването на AMH, а може би и на FSH и направо започнахме с LH, E2 и Progesteron, защото имаше доминантен фоликул, а за спонтанния цикъл това е важно.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #826 -: Август 14, 2012, 20:38:07 pm »
Момичета, днес чух моята присъда - мога да родя дете единствено с донорска яйцеклетка.
Мога ли тук, в този форум, да потърся донор?
Тъй като и двамата с мъжа ми сме синеоки, цвета на очите е единственото ми изискване, ако въобще съм в позиция да имам такова. Дано да не прозвучи като каприз...
Ако има желаещи да ми помогнат, можете да ми пишете и на личен...
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #827 -: Август 15, 2012, 20:15:39 pm »
Момичета, на един от най-светлите Християнски празници ви изпращам тази молитва и ви моля въпреки трудностите, през които минаваме да не губите вяра и да продължавате да се молите:

Божия Майко,
Застъпнице на всички жени,
смили се над мен.
Прости ми всички грехове.
Моля те, Божия Майко,
Изпрати ми детенце,
съжали самотната ми душа.
Направи така, че да родя,
И винаги ще помня твоята милост.
Ще възпитавам детето си във вяра към Господа наш.
Майко Божия,
Обгърни ме с твоята благодат
И помогни да зачена,
Да износя чедото си и да го радя в мъки
За укрепване на силите и волята твоя.
Амин
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #828 -: Август 21, 2012, 13:34:33 pm »
Помощ, момичета на 40+ обяснете ми една загадка. Нали е нормално с намаляването на яйчниковия резерв, менструалното кървене да стане по-оскъдно и да трае по-малко дни. Примерно ако цял живот е било 5 дена, намалява на 3 дена. И при мен този процес започна, наблюдавам го поне от година. Но сега имам два задържани фоликула (докторът ги видя), а менструацията ми вместо 3 - 4 дни е вече 6-ти ден. Оскъдна, ама цапа. А докторът ми е на 60 км от мен. Да му звъня ли, или да си трая, защото когато има да се спукват два фоликула е нормално да кърви по-продължително.
Извинете, ако въпросът ми е малоумен, но не са много местата, където човек може да задава малоумни въпроси и да се чувства спокоен, че ще го разберат  :wink:
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #829 -: Август 21, 2012, 13:47:04 pm »
dantealigeri.1 тези два здържани фоликула в същност са неспукани фоликули от предишна овулция, която е трябвало да имаш 14 дни преди да ти дойде. По-продължителното кървене няма общо с тези два фоликула - те няма да се пукат сега. Те се превръщат в кисти и ще претърпят обратно развитие.....най-вероятно.
Така мисля аз.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #830 -: Август 21, 2012, 13:51:14 pm »
Да, така е. А и на тази възраст не е особено желателно цикълът да се нормализира с хормонални препарати. Е, ще звъня на доктора, кво да правя.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #831 -: Август 21, 2012, 14:29:34 pm »
Кървенето няма общо с пукането на фоликулите, а те самите могат да се спукат с този МЦ. Обикновено през летните месеци кървенето може да е и по-обилно.
няма да забравя моите ангелчета...
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #832 -: Август 21, 2012, 15:45:41 pm »
Приемам всякакви разумни и изпитани предложения - витамини, билки, храни.
На мен докторът ми препоръча Метформин и Мелатонин за подобряване качеството на яйцеклетките и за общо забавяне стареенето на клетките. В месеца, в който се надявам да изкараме яйцеклетка на ЕЦ пия и Инофолик - по две прахчета на ден.  Е, и аз съм наясно, че качеството на яйцеклетките е такова, че може ембрионът да спре развитието си на 5-ия или 7-ия ден. По този повод ми препоръчаха да събера шест ембриона и тогава да правя трансфер. Ако имах пари и по-мотивиран мъж, щях да послушам лекарите, но засега нещата не стоят така :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #833 -: Август 21, 2012, 16:12:38 pm »
дантеалигиери, не си го слагай толкоз на сърце, изчакай.
навлизаме във възраст, когато цикълът почва да играе номера - особено при смяна на сезони, стрес и др.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #834 -: Август 22, 2012, 13:58:47 pm »
дантеалигиери, не си го слагай толкоз на сърце, изчакай.
навлизаме във възраст, когато цикълът почва да играе номера - особено при смяна на сезони, стрес и др.
Аха, и аз така реших. Пих едни яки дози витамин С и Калциум фосфо С (кръвоспиращо) и вече нищо ми няма. Отивам на басейн :)
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #835 -: Август 23, 2012, 22:20:58 pm »
Бях на преглед, поради изчезналият ми месечен цикъл вече 5 месеца, след поредното неуспешно инвитро. На гинеколог - нямам кисти, хормони на 3-ти ден (ако една капка се брой за цикъл  :lol:) в норма и ме прати на еднокринолог - ТСХ 2.05, т.е добре.Приемам Еутирокс 100. И ми изписаха Глюкофаж 500 - 3х1. Но като чета е за диабетици, а моята кръвна захар е 4.80 на последното изследване. И не знам дали въобще да го пия? И какво следва от тук нататък - цикъл няма, хормони в норма и като ми казаха да си почина няколко месеца, направо побеснях. Пари за нов опит нямам, обаче искам поне нормалният си цикъл, а не това... Между другото ме посъветваха да съм опитала инсеменация с донор, предвид мъжкият фактор като водеща в нашият проблем. Трябвали според вас да пия това лекарство - Глюкофаж и има ли смисъл от инсеменации?
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #836 -: Август 25, 2012, 17:13:45 pm »
Някои лекари предписват Метформин (Глюкофаж) за подобряване качеството на яйцеклетките, също и при поликистоза или наднормено тегло - неща, при които се подозира наличие на инсулинова резистентност. Той нормализира нивата на инсулина, а не сваля директно кръвната захар. При инсулинова резистентност често кръвната захар на гладно и инсулинът са в норма. Ако нямаш някой от горните проблеми, дозата ти ми се вижда височка. Лекарят, който ти го е предписал, би могъл да ти обясни какви са му съображенията. Ако решиш да го пиеш, почни с 1х500 и постепенно увеличавай дозата (първите няколко дни може да ти е лошо).
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #837 -: Август 25, 2012, 19:20:02 pm »
Благодаря bril, килцата са в повече... След толкова процедури и медикаменти гоня 105кг. Никой не ми е споменавал да имам поликистоза. И аз четох че се почва с по-малки дози, а защо ми е предписан на веднъж незнам. В рецептата ми е изписано Глюкофаж 850 - 2х1. В аптеката казаха, че има опаковки от 500 и 1000. Позвъних по телефона и ми каза, да пия хапче и половина (т.е 750) 2х1. Като се обадих повторно и обясних, че лекарството няма как да се раздели - вече дозата беше 500, 3х1.
Аз се страхувам да ги започна, понеже в нашият род има много диабетици -баща, баба, леля и не знам дали няма да провокирам и при мен диабет с тези лекараства. Май ще търся второ мнение..
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #838 -: Август 26, 2012, 14:16:58 pm »
И аз пия Метформин 1х500 дневно. Имам наднормено тегло, поне 20 кг трябва да смъкна, за да съм в норма. Скоро ще стане почти година откак го пия.  Е, не отслабнах с повече от 5 кг за тази една година, но някак си ми се оформи талия :D
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #839 -: Септември 11, 2012, 15:46:22 pm »
По повод на Метформина като средство за подобряване на качеството на яйцеклетките си трябва предписание от лекар. Все пак основното му преднацначение е друго (при инсулинова резистентност и ПКЯ) и си има случаи, в които е полезен. Аз на своя глава не бих го пила, още повече че нямам основните признаци.

Колкото и да няма универсално средство за подобряване на качеството на яйцеклетките, бих опитала с билки. Смятам да отида в билковата аптека на ул. "Кирил и Методий" (Сф). Вие имате ли опит с билколечение?