0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #441 -: Януари 16, 2011, 08:57:53 am »
Момичета ето Предването Екип 5 - ТУК от петък, на тема Възрастовото ограничение за Инвитро оплождане!

В дискусията участват д-р Слънчева неонатолог, д-р Владимиров,
д-р Янков акушер-гинеколог, Стефи и Радина!

Мисля добра дискусия с водещ Мариета Фидосева, засегнаха се всички аспекти около падането на ограничението.
Има два много добри репортажа в предаването на Мария Чернева и Геновева Радева.

Две неща ме огорчиха, позицията на д-р Слънчева като жена,
като неонатолог я разбирам, а и е безпредметно да и се опонира тя ежеминутно
се бори за недоносени бебета, но като жена не мога да възприема нейното мнение.
И второ, засегнатото късно майчинство, като едва ли не, то е непременно в следствие на
на кариеризъм в млада възраст!Последното усетих като теза и при водещата!

 
 


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #442 -: Януари 16, 2011, 09:05:42 am »
Какво значи "кариеризъм в млада възраст"? Някой замисля ли се, че жената може да е сключила брак едва в по-късна възраст, или не е могла да забременее досега? Медицината напредва с всеки изминал ден, до вчера определяни като "невъзможни" случаи, днес вече имат шанс.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #443 -: Януари 16, 2011, 09:17:28 am »
Serendipity, и аз така мисля, една от жените в репортажа от Шейново, сподели същото!
Аз стигнах до един извод, само когато си докоснат до проблемалично,
можеш да бъдеш съпричастен.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #444 -: Януари 16, 2011, 09:28:25 am »
За съжаление, изводът ти е много верен, mishanta. Хората си "чешат езиците" в официални и неофициални дискусии, пренебрегвайки факта, че и те можеха да бъдат от страната на тези 270 хиляди двойки в България, борещи се със стерилитета, и тогава може би щяха да видят нещата в друга светлина.
Д-р Слънчева говори за повишения риск от генетични и други аномалии, ами майките по на 20-22 години, които прекарват цялата си бременност с цигари и алкохол, в резултат увредено бебе от млада и здрава жена...
Възхищавам се на жената, родила на 62-годишна възраст, нека има повече такива смели жени и щастливи майки!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #445 -: Януари 16, 2011, 12:49:16 pm »
Д-р Слънчева, за жалост, въобще не ми се видя слънчева...
За мнението и на специалист-неонатолог няма какво да възразя, но останалото, чисто човешкото, беше жестоко, едностранчиво и невярно.
От почти 20г работя с увредени деца и нямам нито едно, нито едно от ин-витро процедура! В голямата си част тези деца са от нормални забременявания и от нормално протекли бременности. В голяма част от деца, с които съм работила, увреждания са установени след родова травма, асфиксия поради затормозено раждане или поставена ваксина, когато детето е имало инфекция. Увреждания винаги е имало и ще има и това не може да бъде спирачка за създавенато на деца, пък било то и от ин витро процедури. Така, че д-р Слънчева и колегите и лекари, включително и тези, които преди години скриха за Чернобилската авария моля добре да обмислят изявленията си в медиите, защото срещу себе си имат мислещи и знаещи опоненти.
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #446 -: Януари 16, 2011, 18:09:08 pm »
New Love, много хубаво изказване, напълно подкрепям!

позицията на Слънчева я знам още от предаването Референдум. тя едно си е навила на пръста и не разсъждава по-нататък.

освен плоската и изсмукана от пръстите теза за връзката между късното първо раждане и кариеризма, отвратително впечатление ми направи интервюто с небезизвестния д-р Велев от Шейново, който каза, че стерилитетът основно се дължи на промискуитета на жените в млада възраст, поради който те се заразявали с различни инфекции!  алоооо, ти в кой век живееш?? книжки чел ли си? чувал ли си, че над 50% от стерилитетът се дължи на проблеми в мъжа? а поне чувал ли си, че сексът се прави обикновено от представители на двата пола и тия "промискуиращи" жени не са хванали въпросните "инфекции" от други жени, а от мъже?

за мен е срамота, проява на невежество и на социална некоректност едно такова изказване да се прави пред публична медия и то от лекар, на когото хората биха повярвали! а ние едва започваме да постигаме успех в борбата за промяна на имиджа на стерилитета и на излизането от негативния патриархален стереотип на "жената е виновна за безплодието"!!!

понеже знам, че четат тук лекари - предайте му това на д-р Велев, а аз ще се погрижа и да му го напиша в лично писъмце. ще го пратя и на БНТ.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #447 -: Януари 16, 2011, 18:53:11 pm »
отвратително впечатление ми направи интервюто с небезизвестния д-р Велев от Шейново, който каза, че стерилитетът основно се дължи на промискуитета на жените в млада възраст, поради който те се заразявали с различни инфекции!  алоооо, ти в кой век живееш?? книжки чел ли си? чувал ли си, че над 50% от стерилитетът се дължи на проблеми в мъжа? а поне чувал ли си, че сексът се прави обикновено от представители на двата пола и тия "промискуиращи" жени не са хванали въпросните "инфекции" от други жени, а от мъже?

Точно това ме потресе преди борени минути, докато гледах предаването.
Неграмотно и цинично изказване, в разрез с истината и медицинската етика.

Погнусих се и от доктора, и от предаването.

« Последна редакция: Януари 16, 2011, 18:55:19 pm от цигу »
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #448 -: Януари 17, 2011, 00:20:33 am »
отвратително впечатление ми направи интервюто с небезизвестния д-р Велев от Шейново, който каза, че стерилитетът основно се дължи на промискуитета на жените в млада възраст, поради който те се заразявали с различни инфекции!  алоооо, ти в кой век живееш?? книжки чел ли си? чувал ли си, че над 50% от стерилитетът се дължи на проблеми в мъжа? а поне чувал ли си, че сексът се прави обикновено от представители на двата пола и тия "промискуиращи" жени не са хванали въпросните "инфекции" от други жени, а от мъже?

Точно това ме потресе преди борени минути, докато гледах предаването.
Неграмотно и цинично изказване, в разрез с истината и медицинската етика.




Погнусих се и от доктора, и от предаването.



Добавям само, че водещата се държа доста непрофесионално.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #449 -: Януари 17, 2011, 01:04:21 am »
Ох, ще му дам на тоя аз един промискуитет. И това ми било лекар, който дава живот!    osi_7 osi_7 osi_7

Докторката е можела да учи, да прави кариера и прочие, но преди 20-30 години е било съвсем различно. Така че, да не ми ги разправя тези на мен, а пък да ходя аз на интервю и да ми обясняват, че не било желателно да забременявам. Да уточня, че интервюто беше за секретарка, не за началник на 5000 подчинени.  :x

Още много мога да пиша, но толкова съм яхнала метлата, че по-добре да спра.  :witch:
« Последна редакция: Януари 17, 2011, 01:17:26 am от blue_sky »

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #450 -: Януари 17, 2011, 07:33:07 am »
Мъжкия фактор не фигурираше изобщо в разговора...
Говорейки само за възрастово ограничение при жената
дискриминационния момент се получава веднага.
Мира Радева в едно друго предаване каза много точно,
че никой не говори за андропауза, но е така защото
както и да се опитваме да променяме стериотипа на хората,
на процедурите се подлагаме ние ...
Мога донякъде да разбира, ако така тесногръдо да се изказва човек
който не се е сблъсквал с проблема, но лекари които
по един или друг начин са имали допир до
хора с репродуктивен проблем е недупостимо...

Но това е само едно предаване и все пак си мисля, че по отношение
причини за стерилитет, интелигентните хора вече са наясно,
че проблема е разпределен 50/50, и независимо от това,
е такъв на двойката като цяло. Тук Зачатие има голяма заслуга!

Джам, аз бих се подписала под писмото ти!



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #451 -: Януари 17, 2011, 10:52:20 am »
С риск да си навлека гнева на някои момичета бих казала, че в думите на д-р Слънчева имаше резон донякъде.
Колкото до д-р Велев абсолютно съм съгласна с казаното от Джам и бих се подписала под писмото.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #453 -: Януари 17, 2011, 14:14:15 pm »
Сега гледах предаването и ми стана супер тъпо ,като водещата каза на Радина Вел4ева да се замисли за дете  като е ве4е на 38г.
Дори не се и извини като й отговори  ,4е от 24г. се бори :(
Д-р Слън4ева да не коментира  за кариерата или работата.Много жени  си ги загубиха в борбата.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #454 -: Януари 17, 2011, 16:04:44 pm »
Все още не съм гледала предаването, но изчетох коментарите ви и се замислих .
1.   За промискуитета. Нашата възрастова група бе възпитавана във скромност, вярност........за  съжаление. Зашото скромността краси човека, но му пречи.
2.   Много жени по-късно са намерили  партньор.
3.   Българската жена  все още е подвластна на патриархални ценности и едва ли ше избере кариеризма пред майчинството. И тази теза е демоде. Днес се счита че успешна кариера  правят жени, които са удовлетворени от личния си живот !
    А да отложиш докато завършиш образованието си и  започнеш работа е по-скоро отговорно родителство. Особено след като държавата абдикира от социалните си функции.
4.   Репродуктивната медицина и технологии у нас се развиха  през последните години
5.  За децата  с увреждания – ами по българската Коледа децата бяха все с млади родители. И днес младите живеят  в нездравословна среда което също влияе.
6.   За мъжкия фактор при безплодието  ще се  говори все повече. А вече е всеизвестно че и по други поводи мъжете са по-слабия пол.
      Kaто гледам предаването може да  забележа оше нещо .

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #455 -: Януари 18, 2011, 14:16:23 pm »
Винаги съм се дразнела, когато някой завърти изтърканата грамофонна плоча, как късното майчинство се дължало на кариеризъм... Това обяснение се ползва често, защото е много лесно и не изисква мисловно услилие. :)

Това с кариеризмът можеше да е вярно, ако живеехме в друга държава и в друг свят. Но в нашата мила Родина последните 20 години бяха постоянна борба за физическо оцеляване. Нашето поколение, това, което уж е правило кариера, всъщност преживяваше ден за ден и излизайки от една криза, влизаше в друга. Точно в най-мрачните и гладни години, когато семействата ни буквално гладуваха, ни бяхме във възрастта, когато се очаква, че човек създава свое семейство и деца. Тези, от моите връстници, които са имали късмета да нямат проблем със забременяването, обикновено имат само по едно дете, защото се страхуваха, че няма да имат средства да отгледат второ. А представете си на този фон жена, без постоянен партньор в живота, която не може да забременне спонтанно. Възможно ли е било да мисли въобще за АРТ? И въобще, откога съществува АРТ в България?

Иска ми се да обясня и на д-р Велев, как на 20-25 годишна възраст попадах в ръцете на некадърните му и абсолютно незаинтересовани колеги по разни държавни, районни и работнически поликлиники (да, едно време беше така, щастливци са тези, които не помнят това време :)) и как само случайността ме е спасила, да не ме осакатят, без да имам абсолютно никакъв проблем, точно заради този предразсъдък, че всяка млада жена непременно страда от венерически болести... Сигурна съм, че гинеколкожката, от която ме е спасил само някакъв инстинкт за самосъхранение, също горещо споделя теорията на д-р Велев за промискуитета... :?

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #456 -: Януари 18, 2011, 14:38:16 pm »
Рlumeria, за съжаление, съм абсолютно съгласна с теб! :( На нас ни бяха необходими повече от 10 години за да разберем най-после точния проблем, който трябва да лекуваме. До тогава всички ми казваха - успокой се и ще стане!  :lol: А имаше и такива "лекари", като този доктор, които след поредното бъркане ми казваха: "А бе, момиче, не си грозна, но ако не можеш да намериш кой да те скочи, тогава пак ми се обади!".  :( По същото време, както казваш, се борехме и в истинския смисъл за оцеляването си, както всъщност е и в момента... :( И при положение, че изобщо не гонех кариера, но просто работех, учех и строяхме къща, а после погребах татко... Не се оправдавам, а звучи така...  :( Гадно ми е, че така ни обиждат! :( Никой не може да се постави на наше място, за да ни разбере. Ако някой от семействата на тези лекари е засегнат от това, може би само тогава, но ...  Жертви на прехода ни нарекоха, май сме точно такива... :(
Темата я изместихме малко, ама и как иначе.  :(

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #457 -: Януари 18, 2011, 15:02:42 pm »
Винаги съм се дразнела, когато някой завърти изтърканата грамофонна плоча, как късното майчинство се дължало на кариеризъм... Това обяснение се ползва често, защото е много лесно и не изисква мисловно услилие. :)

Това с кариеризмът можеше да е вярно, ако живеехме в друга държава и в друг свят. Но в нашата мила Родина последните 20 години бяха постоянна борба за физическо оцеляване. Нашето поколение, това, което уж е правило кариера, всъщност преживяваше ден за ден и излизайки от една криза, влизаше в друга. Точно в най-мрачните и гладни години, когато семействата ни буквално гладуваха, ни бяхме във възрастта, когато се очаква, че човек създава свое семейство и деца. Тези, от моите връстници, които са имали късмета да нямат проблем със забременяването, обикновено имат само по едно дете, защото се страхуваха, че няма да имат средства да отгледат второ. А представете си на този фон жена, без постоянен партньор в живота, която не може да забременне спонтанно. Възможно ли е било да мисли въобще за АРТ? И въобще, откога съществува АРТ в България?

Иска ми се да обясня и на д-р Велев, как на 20-25 годишна възраст попадах в ръцете на некадърните му и абсолютно незаинтересовани колеги по разни държавни, районни и работнически поликлиники (да, едно време беше така, щастливци са тези, които не помнят това време :)) и как само случайността ме е спасила, да не ме осакатят, без да имам абсолютно никакъв проблем, точно заради този предразсъдък, че всяка млада жена непременно страда от венерически болести... Сигурна съм, че гинеколкожката, от която ме е спасил само някакъв инстинкт за самосъхранение, също горещо споделя теорията на д-р Велев за промискуитета... :?
:good_post: Напълно подкрепям, много верен пост!
Тъй като сме от едно и също поколение и преживяхме де къде има криза, преход и прочее, не смятам, че точно въпросния доктор ще ни уплаши или разстрои! Подписвам се под писмото и го подкрепям изцяло!
Колкото до кариеризма - поради липса на партньиор и брак направих кариера (все пак човек нещо трябва да прави) и слава богу, за да мога сега да си плащам арт процедурите.
Пълна липса на професионализъм е изказването на доктора, освен че причината за стерилитет може да е в мъжа, дори и в жената да е, това в никакъв случай не се дължи на промискуитета. Тези с промискуитета си намериха мъже още на 20, забренемяха, родиха и през цялото време не спряха и продължават с промискуитета  :x!!!
Ей, отдавна някой не ме беше вадил така от кожата както въпросния доктор!!!
Кога най-накрая ще станем нормална държава, ще доживея ли момента в който ще има осъден за обида и клевета, за да може всеки един кретен добре да си помисли какво да говори, преди да застане пред камера!!!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #458 -: Януари 18, 2011, 15:16:45 pm »
Кога най-накрая ще станем нормална държава, ще доживея ли момента в който ще има осъден за обида и клевета, за да може всеки един кретен добре да си помисли какво да говори, преди да застане пред камера!!!

Танита, няма нужда от съд, нито от присъда. Човещина липсва.

Човещина и зачитане за мъжете и жените със стерилитет, които не са виновни за проблемите си; за жените над 40 години, които са пълноценни същества и заслужават да са майки, било за пръв или пореден път; за всеки колега, съсед, съгражданин и непознат наоколо.

Това за мен е нормална държава.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #459 -: Януари 18, 2011, 15:34:22 pm »
Тези с промискуитета си намериха мъже още на 20, забренемяха, родиха и през цялото време не спряха и продължават с промискуитета  :x!!!
[/quote]

 :good_post: