0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #180 -: Февруари 04, 2011, 08:57:14 am »
Напоследък кукувам на Боженци . Винаги избирам с ниска масленост  , но преди няколко дни хапнах едно , което така ми се усладииии , като погледнах капачката видях ,че магазинера ми е дал по погрешка 4%  8O масленост .
Забеляза ли, че съдържа сухо вещество?
Аз купувам Герма и На баба (сега новото по БДС). Като заквасвам с тях ми става най-хубаво млякото.
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #181 -: Ноември 14, 2011, 16:03:44 pm »
"елена" и "верея"-тези кисели млека ги похвали един бъдещ технолог:)!аз лично съм най-вече за :верея"по бдс.успех момичета!
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #182 -: Ноември 19, 2011, 21:34:01 pm »
Много сменят съдържанието и вкуса на млеката и не мога да разбера какво става. На този етап нямам любимо кисело мляко :(
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #183 -: Февруари 26, 2012, 20:23:26 pm »
А някакви отзиви за киселото мляко на Бор чвор? Много ми харесва това с високият процент на мен  :D


Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #184 -: Февруари 26, 2012, 20:53:56 pm »
А някакви отзиви за киселото мляко на Бор чвор? Много ми харесва това с високият процент на мен  :D
Много е добро!
*
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #185 -: Февруари 27, 2012, 08:49:16 am »
А някакви отзиви за киселото мляко на Бор чвор? Много ми харесва това с високият процент на мен  :D
Имам познат, който е работил в "Бор чвор". Веднъж ме видя да купувам от него, само ми каза да не взимам повече  :?
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #186 -: Февруари 27, 2012, 14:37:27 pm »
А аз само "Бор чвор" купувам на Йоана...
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #187 -: Февруари 27, 2012, 15:46:33 pm »
А някакви отзиви за киселото мляко на Бор чвор? Много ми харесва това с високият процент на мен  :D
Имам познат, който е работил в "Бор чвор". Веднъж ме видя да купувам от него, само ми каза да не взимам повече  :?
А защо, какво му има на млякото и него ли го "омагьосват"? :ask:
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #188 -: Април 09, 2012, 16:37:20 pm »
Аз лично купувам само Домлян по БДС. Когато мама донесе домашно прясно мляко от село, само с това се захваща хубаво и става хуваво гъсто кисело мляко. С другите все ми стават едни блудкави... бе не се кефя, а и през лятото ми е прокисвало.

Преди все си купувах био млякото на Хармоника, ама като се пробвах да квася с него и се отказах.
Ако ви попадне го пробвайте! На мен много ми допада!  :lol:
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #189 -: Април 11, 2012, 12:41:04 pm »
Кисело мляко 2??????????- домашното си е най хубаво. На 34г. съм живея в софия. Всеки понеделник квася 4-5л.мляко. Купуваме го от една баба която продава до блока. Става невероятно. Когато го изядем по грешка и не ми остане подквас заквасвам с ЕЛЕНА - 2%. Отнема ми 15 мин. с миенето на 6-сте буркана. Цяла вечер е завито и на сутринта го развивам и го оставям 1-2 часа на стайна температура. Така се постигало най много живи бактерии в млякото. От 2 седмици ползвам закваска "Булгари" за домашно кисело мляко и йогурт. И двете са уникални много нежни и вкусни. Поледния път дори направих експеримент и смесих двете закваски. Получи се много добър резултат пише че съдържа пробиотици и голямо количество живи бактерии. Имам дъщеричка на 2 години и искам най-доброто за нея.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #190 -: Април 18, 2012, 09:10:27 am »
Аз в последно време съм се спряла на млеката на ЧЕХ и на Верея, но вземам само тези по БДС. Някакви отзиви за тях? Вече незнам кое е истинското мляко и кое съдържа наистина млечните бактерии 8O Нямам възможност винаги да купувам домашно прясно мляко и да заквасвам, затова прибягвам до готовите от магазина. Ще се радвам да споделите отзиви!
shteryтази закваска за която споменаваш "Булгари" на прах ли е и откъде се снабдяваш? Ако може линк  :oops:


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #192 -: Април 18, 2012, 19:24:24 pm »
Денис, много ти благодаря!


*
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #193 -: Април 19, 2012, 09:58:51 am »
Напоследък кукувам на Боженци . Винаги избирам с ниска масленост  , но преди няколко дни хапнах едно , което така ми се усладииии , като погледнах капачката видях ,че магазинера ми е дал по погрешка 4%  8O масленост .
Забеляза ли, че съдържа сухо вещество?
Аз купувам Герма и На баба (сега новото по БДС). Като заквасвам с тях ми става най-хубаво млякото.
Чак сега видях, че съм объркала марката  :lol: - не Герма, а Домлян купувам. А Герма прясно, ако намеря.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #194 -: Април 19, 2012, 10:27:41 am »
А аз купувам само с висока масленост, защото другите не са ми вкусни. Във Варна има едно магазинче на мандра в с. Осеново, близо до лятно тракия, само от там купувам прясно и кисело мляко.


*
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #195 -: Април 19, 2012, 10:30:33 am »
А аз купувам само с висока масленост, защото другите не са ми вкусни. Във Варна има едно магазинче на мандра в с. Осеново, близо до лятно тракия, само от там купувам прясно и кисело мляко.
И аз така, а за това магазинче съм чувала, но така и не съм отишла, а живеем отсреща  :oops:
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #196 -: Юни 06, 2012, 17:35:50 pm »
Аз си купувам от Елена или Боженци. Наскоро намерих едно магазинче в Банкя, където продават овче кисело мляко и е страхотно
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #197 -: Юни 14, 2012, 13:37:00 pm »
Ние си взимаме Бор Чвор и сме доволни, но не знам доколко съдържа истинска закваска. Май ако не си го направиш сам или не е домашно никога не може да си сигурен.
Трудностите са кръстопът, който поставя личността пред избор - да прояви характер или да направи компромис.
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #198 -: Юли 03, 2012, 15:27:40 pm »
Вече взех да ги тествам млеката на кучето - ако ги яде с охота значи стават. И от експеримента за сега не яде На Баба , Грош и Бор Чвор. Въобще Данонските разновидности не ги яде.
Най- яде Верея 0,1%  8O и дори облизва купичката. Значи може би то по-клони към истинското, знам ли.

Така го тествах и с едни кренвирши незнайна марка и наденица на Леки. Кренвиршите изяде а наденицата и се куми и едва като огладня тотално тогава я изяде. Това малко извън темата де, просто за инфо. :wink:
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #199 -: Юли 05, 2012, 17:02:43 pm »
Харесваме Мегле, но доколко е истинско не знам. Преди тествах млеката при заквасване, но от няколко години не взимаме домашно мляко и не квася и затова не мога да преценя.
няма да забравя моите ангелчета...