0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #160 -: Февруари 02, 2011, 18:18:40 pm »
Преди няколко месеца гледах по телевизията, че само в ЕлБи имат "Лактобацилус булгарикус" и че държат лиценза за България, но другите фирми производители не им плащат и използват някаква друга бактерия.
Аз лично не го харесвам, кисело ми е, предпочитам Верея.

Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #161 -: Февруари 02, 2011, 18:28:34 pm »
На два пъти ми се случва в киселото мляко на БОР Чвор  3,6% (синята капачка с кравата и човека, че те са много видове)като го отворя отгоре има един пръст нещо като желатин - прозрачно, гъсто и тресящо се. :x
*
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #162 -: Февруари 02, 2011, 19:13:00 pm »
На два пъти ми се случва в киселото мляко на БОР Чвор  3,6% (синята капачка с кравата и човека, че те са много видове)като го отворя отгоре има един пръст нещо като желатин - прозрачно, гъсто и тресящо се. :x


най-вероятно нишесте,използва се за сгъстяване
*
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #163 -: Февруари 02, 2011, 20:00:00 pm »
Аз купувам само КОНУШ, на фирма БУЛМИЛК. Те имат и едно друго мляко ТОНУС- обаче не ми харесва. В Конуш има жива закваска, купувам го вече повече от година и винаги е било супер.
*
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #164 -: Февруари 02, 2011, 20:07:12 pm »
Цитат на: kartiche в Днес в 18:28:34
На два пъти ми се случва в киселото мляко на БОР Чвор  3,6% (синята капачка с кравата и човека, че те са много видове)като го отворя отгоре има един пръст нещо като желатин - прозрачно, гъсто и тресящо се.


Нищо чудно наистина да е желатин. Доста световни марки-производители слагат животински (свински или говежди) желатин в киселото мляко, особено в нискокалоричното. Така му създавали гъстота.
Ето малко статии на английски по тази тема. Ако се поровите, ще намерите 100% и други...

http://www.s1dd.com/2008/07/gelatin-in-yogurt-why-yogurts-without-gelatin/

http://findarticles.com/p/articles/mi_m0820/is_350/ai_n27385733/

Купуваш уж едно, а ядеш друго! :)
« Последна редакция: Февруари 02, 2011, 20:12:26 pm от anitza »
*
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #165 -: Февруари 02, 2011, 21:36:43 pm »
И аз съм чувала за този свински желатин, който се ползвал особено, за да се сгъсти обезмасленото мляко. Затова обезмаслено не купувам.
Данон за мен е пълна измишльотина и няма нищо общо с киселото мляко.

*
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #166 -: Февруари 02, 2011, 21:59:52 pm »
 Напоследък кукувам на Боженци . Винаги избирам с ниска масленост  , но преди няколко дни хапнах едно , което така ми се усладииии , като погледнах капачката видях ,че магазинера ми е дал по погрешка 4%  8O масленост .
*
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #167 -: Февруари 02, 2011, 22:19:05 pm »
Момичета,почти всеки желатин се прави от животински продукти и най-вече от костите на починали животни.Най-хубавия желатин при накисване и последващо разтопяване мирише на мърша.
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #168 -: Февруари 02, 2011, 23:04:14 pm »
Не знам момичета ,но миналата година реших да си купувам домашно прясно мляко и да си заквасвам сама киселото мляко.Аз най много харесвах Бор Чвор и естествено нищо не се получи,когато се заговорих със продавачката от кварталния магазин ,тя ми каза че бабите от квартала успявали да си подквасят киселото мляко единствено с Елена и естествено си купих ,и млякото стана.
Но аз като си набележа една марка за ядене продължавам да си я купувам и продължих с бор чвора до преди няколко дни ,защото когато го опитах то нямаше нищо общо с кисело мляко по-скоро удряше на крем ,така че или пак ще си заквасвам или Елена .
« Последна редакция: Февруари 02, 2011, 23:07:17 pm от валерия »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #169 -: Февруари 02, 2011, 23:18:03 pm »
и аз почнах да си заквасвам, тук в Стара Загора имаме магазин за Био мляко от селскостопанския институт
първия път направих литър с 4-5 лъжици закваска от киселото мляко на същият институт, стана направо с нож да се реже
вчера обаче нямах /изядоха го до дъно/ и използвах купешко- Верея, еми не е такова, тресе се и като кремче нишесте е в буркана
за другия път пак ще зная да си купя, ако нямам останала закваска
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #170 -: Февруари 02, 2011, 23:31:19 pm »
Тук при нас кисело млако Елена не съм видяла, но заквасваме със Симеон - получава се.

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #171 -: Февруари 03, 2011, 01:28:09 am »
И аз съм твърдо за Елена, както млякото така и сиренето, не мисля да експериментирам повече, напоследък хващам кофичката и я преполовявам  :oops: и със сиренето трудно се спирам. Има си вид и вкус на кисело мляко, не на нишесте ли там каквото им ръгат на повечето, а сиренето /насипното/ не ми бие толкова много на сухо мляко. Не си бях купувала от години, сега с изострените си сетива мисля, че го оценявам правилно.Дано не развалят и тези продукти!
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #172 -: Февруари 03, 2011, 10:51:00 am »
зная, че ако успееш да заквасиш домашно мляко, и се получи, значи заквасата е добра. при мен се получава от Елена или Селекта(Приста). давала съм на детето Верея ,но от като заквасих и се получи "сопол" вече не купувам. иначе прясно само Верея, сирене- Елена или Маджаров, кашкавал -Маджаров или На баба....бообще шарен свят  :lol:
но издънки има и при най-прехвалените. гледам общо взето да селектирам според моя вкус, като не пренебрегвам и споделени коментари
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #173 -: Февруари 03, 2011, 18:46:34 pm »
Аз също квася откакто Митко го захраних.За закваска ползвам Боженци 2%.Слагам 3 равни лъжици на буркан и става страхотно.

Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #174 -: Февруари 03, 2011, 22:28:30 pm »
Аз много обичам Активия,въпреки,че ми е пределно чсно,че изобщо не е истинско кисело мляко.Междудругото нчкой назад в темата беше казал,че истинското кисело млчко не може да стои по един месец и нищо да му няма и наистина е така!
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ivi_02][/url]
*
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #175 -: Февруари 03, 2011, 22:37:12 pm »
Аз много обичам Активия,въпреки,че ми е пределно чсно,че изобщо не е истинско кисело мляко.
Не знам дали е истинско, но е факт, че съм квасила домашно прясно мляко с Активиа и резултатът беше превъзходно кисело мляко. Имах големи резерви, когато го правих за първи път, понеже смятах, че в Активиата няма кьорава бактерия  :lol:
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #176 -: Февруари 03, 2011, 22:41:29 pm »
Аз много обичам Активия,въпреки,че ми е пределно чсно,че изобщо не е истинско кисело мляко.
Не знам дали е истинско, но е факт, че съм квасила домашно прясно мляко с Активиа и резултатът беше превъзходно кисело мляко. Имах големи резерви, когато го правих за първи път, понеже смятах, че в Активиата няма кьорава бактерия  :lol:

Елфи,ти супер много ме изненада? Наистина ли? Получава ли ти се?
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ivi_02][/url]
*
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #177 -: Февруари 03, 2011, 22:49:38 pm »
Да, получава се хубаво на вкус и плътно кисело мляко, точно както е в кофичките. Разбира се, прясното мляко, което купувам, също е с много добро качество - вероятно и това е от значение.
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #178 -: Февруари 03, 2011, 22:53:31 pm »
Да, получава се хубаво на вкус и плътно кисело мляко, точно както е в кофичките. Разбира се, прясното мляко, което купувам, също е с много добро качество - вероятно и това е от значение.

А кое по-точно взимаш?
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ivi_02][/url]
*
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #179 -: Февруари 03, 2011, 22:57:28 pm »
Натурална - зелената опаковка. Не знам с каква масленост е.