0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #60 -: Май 08, 2006, 09:10:48 am »
Цитат на: adi
здравейте момичета.............................
Вчера си взех кис.мляко ФИНЕС 1%и да ви кажа беше много кисело .Направо отвратително! :?


     Ади,да не е било вкиснато и резултата да е деуретичен,вместо слабителен?!      :lol:  :constipated:
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #61 -: Май 08, 2006, 20:31:55 pm »
Благодаря ти kareliya!
Ще гледам да спазвам препоръките и да си хапвам :eating:
Много пъти съм опитвала да си хапвам повечко сладко, мед и ядки, но не мърдам с кг.
Родът от страна на майка ми все са слабички. Сестра ми като забременя заприлича " на човек ", но 3 месеца след раждането пак стана фиданка :wink:  :scale:

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #62 -: Май 08, 2006, 22:42:48 pm »
Карелия  мила хич не беше старо,просто самото мляко е гадничко,не ми харесва ама хич!!

Надеждичка  имах преди адна приятелка като тебе която хич некачваше.Само една рецепта йи подейства!!!
Всеки ден в продължение на 3 месеца си е правила в голяма купа
ПОПАРА с домашно мляко!!!То е доста мазничко и калорично.Ако искаш пробвай и ти.На нея подейства. :lol:  :lol:
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #63 -: Май 09, 2006, 08:00:48 am »
Цитат на: ALFI
Зайо, "Българското кисело мляко" не е Елби ( между другото Елби май не е много добро- поне мен не ме впечтлява твърде) . Сега си купих пак, от Враца е , и отгоре пише освен че е приготвено от "специално селектирано мляко и жива българска закваска"  "Лактобациликус булгарикус" то колко има, е друг въпрос, но...
Това, което купих в четвъртък миналата седмица, днес доста се беше вкиснало , но не е станало типично такова резливо, ами едно странно кисело, като лимон :?
Обаче съм го виждала само на пазара Красно село и е с една фосфорециращо зелена кофичка :)


Алфи, Зайо - чак сега се заглеждам в темата... Това кисело мляко си го купувам от Фантастико в Младост 4, така че сигурно ще го има в цялата верига Фантастико.... Така че потърсете там

Данидан - киселото мляко "На баба" е производство на Данон, и доста силно ме съмнява, че е истинско кисело мляко, независимо какво пише на капачката... Аз станах фенка на "Българското" - най-силно се доближава по вкус на това, което знам от времето "когато бяхме млади"  :wink:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #64 -: Май 09, 2006, 09:01:55 am »
Цитат на: rally_pat

Алфи, Зайо - чак сега се заглеждам в темата... Това кисело мляко си го купувам от Фантастико в Младост 4, така че сигурно ще го има в цялата верига Фантастико.... Така че потърсете там

Рали, кажи марката, моля. В Била имаше едно със зелена кофичка, но не посмях да го купя. Ми, то на всичките пише, че са с българска закваска, ама не е вярно...
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #65 -: Май 09, 2006, 10:05:40 am »
Мерси, Рали! :kiss:
И то ли бе...ок, кажете тогава повече за това"Бългаското кисело мляко"
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #66 -: Май 12, 2006, 11:34:35 am »
Цитат на: beiboranka
Пършевица не е зле, но Елена е мнооого кисело мляко. По нашия край В.Търновски и Свищовски регион харесват млеката на Чех и Драгаш Войвода.

Веднъж опитах ЧЕХ - мисля, че направо на опаковката си пише, че съдържа сухо мляко.
Аз съм си за Елена - кисело е и има вкус на истинско кисело мляко. Ползвам го и за закваска - като вземем от село (ама от достоверен източник  :wink:  ) прясно мляко и го заквасим. Мммм супер. А да знаете, че и аз съм гнуслива и не обичам миризливи млека :) Номерът при домашно заквасеното мляко е да ти е хубаво прясното млекце и спазиш температурата на заквасване - тогава става хубаво гъсто кисело мляко.


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #67 -: Май 12, 2006, 11:42:33 am »
Цитат на: Rommi

Според мен, ако някой наистина държи да яде истинско кисело мляко - трябва да си го кваси сам.

 :D съгласна съм


Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #68 -: Май 23, 2006, 09:38:35 am »
http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2006-05-23&article=147209

Само в три млека има бактерията булгарикус

Само в три марки кисело мляко на пазара се съдържа уникалната бактерия Lactobacillus bulgaricus. Това съобщи във Велико Търново изпълнителният директор на Българската асоциация на потребителите Богомил Николов. Такива са резултатите от проучване, направено сред 14 водещи марки кисело мляко на българския пазар. Изследването е трябвало да установи наличието на уникалната бактерия от живи клетки, с която се слави по света киселото ни мляко. Производителите обаче използват изкуствени закваски, за да удължат срока на годност.




Жалко, че не пише кои са марките :?
Благодаря ти, Бени!







*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #69 -: Май 23, 2006, 11:06:24 am »
http://www.bgfactor.org/news.php?cm=13&nid=22883
Единствено продуктите “Топ милк”, “Герма” и “На дядо от село” съдържали нормален брой от бактерията, с която са известни нашите млека и която вирее единствено в България. В някои от изследваните проби разликата в съдържанието на бактерията е цели 3800/!/ пъти, което доказва, че част от киселите млека, които ядем, са чиста химия.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #70 -: Май 23, 2006, 12:07:35 pm »
Ето тук още малко инфо по темата :)

http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2265&sectionid=3&id=0000801


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Anonymous

Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #71 -: Май 23, 2006, 13:43:59 pm »
Ние купуваме от  месец, може и повече ,,Герма", но прясно мляко. Хубаво е. Трябва да пробваме и киселото  :wink:

10х ultra :D
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #72 -: Май 23, 2006, 23:03:45 pm »
Купих днес "Топ Милк". Незнам обаче как лактобацил подквасва нишесте??? Млякото има много лош вкус и :x, отлепя се от кофичката цяло, сякаш са му сложили желатин, лъжааат!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #73 -: Май 23, 2006, 23:33:27 pm »
Оф то вече на нищо да нямаш вяра!!даже и на кисело мляко!!!!
До каде сме стигнали...... :lol:
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #74 -: Май 24, 2006, 21:02:44 pm »
Чак сега виждам темата :oops: но, от известно време в малкия ни градец се появи нова марка кисело мляко - ФЕРМЕРСКО, произведено според етикета в с. Крън. Колко е истинско незнам днес си го купих за 1 път, но е гъсто и вкусно. Има вариант на капачката на който пише, че е диетично :roll: Някой купувал ли е такова мляко? Жалко, че по нашия край няма "Бор Чвор" :D при толкова суперлативи за това мляко явно при следващо ходене до София трябва да се опита :wink:
Обещах на Ganka:)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #75 -: Юни 01, 2006, 13:32:36 pm »
Още по темата:
Цитат
Какво има в кофичка кисело мляко
     .....
     Наличието на живи клетки от стрептококус термофилус и лактобацилус булгарикус е показател, който се реди сред най-важните тестове на киселите млека. Този параметър е известен на анализаторите като “колонии, образуващи елементи” (КОЕ), твърдят от БНАП. В една такава колония може да има повече от една клетка. Тестът не показва фактическия брой на живите клетки, а броя на комбинациите между тях.
     Малкото живи клетки в дадено кисело мляко може да се дължи на няколко фактора:
    Заквасване със закваска, в която има малко или изобщо липсват живите бактерии.
    Заквасване с качествена закваска, но последващо унищожаване на живите бактерии след някаква технологична обработка преди пускане на млякото на пазара.
  Съдържание на пълнители, консерванти или други химикали, убиващи бактериите.
     При изследването в един грам проба най-малко са били лактобацилус булгарикус в “FF вкус”, “Добруджанско”, “Данон” и “На баба”. А най-много - в “Топ милк”, “Герма”, “На дядо от село”, следвани от “Пършевица” и “Елби натурално”.
     От БНАП напомнят, че е възможно тези показатели да не са еднакви всеки ден.
     В помощ на потребителите от асоциацията добавят още, че има фирми, които произвеждат по няколко марки. Например, “Данон” и “На баба” са на “Данон”, фирмата “Бор Чвор” освен тази марка продава и “Герма”, и “На дядо от село”

От:
http://www.trud.bg/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #76 -: Юни 01, 2006, 14:08:07 pm »
“Топ милк”, “Герма”, “На дядо от село” - е не мога да ги намеря, а първите две ги знам много добре. Търсила съм в Била Мотописта, Фантастико Борово, Фамилия на Гоце Делчев и Ена Борово. Дайте идеи къде сте ги виждали...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #77 -: Юни 01, 2006, 14:20:10 pm »
Вчера купих Герма от Хит Младост, купувала съм го също и в Т-Маркет. "Дядо от село" се продава и в Билла.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #78 -: Юни 04, 2006, 13:08:19 pm »
Ултра, “Герма”, “На дядо от село” аз също вече ги купувам от Билла. :wink:
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #79 -: Юни 04, 2006, 13:18:37 pm »
Цитат на: ultra
“Топ милк”, “Герма”, “На дядо от село” - е не мога да ги намеря, а първите две ги знам много добре. Търсила съм в Била Мотописта, Фантастико Борово, Фамилия на Гоце Делчев и Ена Борово. Дайте идеи къде сте ги виждали...

Ани, както са ти казали мацките - Дядо от село и Герма ги има в Била. Ама мойта Била ;) Ако ли не - на ъгъла на ул. Урвич и Софийски герой има магазин Детелини - там със сигурност има Герма. Че в Билата нещо не зареждат редовно напоследък...