0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #140 -: Май 30, 2007, 14:14:30 pm »
Лан, не съм съгласна. Аз например винаги заквасвам с Данон и до сега не съм имала проблеми. Става гъсто като домашно кисело мляко. Всичко е от това, какво количество закваска слагаш. Аз обикновено слагам по 3-4 лъжици закваска и затова става много гъсто. Оставям го да престои цяла нощ. Обикновено ми се получава много хубаво кисело мляко :)
Потвърждавам  :D
През уикенда на вилата ми носят домашно прясно краве мляко и единствено с Данон става най-гъсто и хубаво киселото.
Пробвала съм и с други /с еднакво количество закваска, естествено/, но тц ... стои като гъст айрян.
Затова целенасочено купувам Данон, за да имам за закваска.
Всъщност не се вманиачавам на тема кисело мляко, единствено гледам да е с ниска масленост, защото съм чувала, че тази над 2.5% имат мас  :(
А домашното го започнах, защото ми е жал да изхвърлям два литра прясно мляко ...
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #141 -: Май 30, 2007, 14:16:10 pm »
И не си права, че с Данон не може да се закваси, защото може.
Когато не можеш да заквасиш мляко, първото, в което трябва да се усмъниш е, прясното мляко. :wink:

1) Диде, знам, че има кисели млека (Данон май е сред тях), които нямат живи бактерии, понеже са били избити след подквасването. Как може без живи бактерии да се подкваси мляко?

Напротив, в Данон има живи бактерии.
Свежите млека задължително имат живи бактерии, тези, които нямат са десертните.

ММЕРИ, нормалната масленост е 3-3,6%, за да се постигне по-висока масленост се слага сметана, а не мас :)
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #142 -: Май 30, 2007, 14:33:32 pm »
ММЕРИ, нормалната масленост е 3-3,6%, за да се постигне по-висока масленост се слага сметана, а не мас :)
Мерси Диди, обичам сметана. Хареса ми възможността да ям и по-маслено мляко :D
Ние купуваме Данон. Едно, че ако се вторача в друга марка не във всеки магазин ще я има, Второ, че Данон поддържат най-постоянно качество и ми допадат на вкус. :wink:
Всъщност тия  На баба, На дядо не са ли продукти на Данон също? :?
*
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #143 -: Май 30, 2007, 14:36:32 pm »
"На баба" е на Данон

Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #144 -: Май 30, 2007, 15:39:47 pm »
"На баба" е на Данон
точно така :)
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #145 -: Май 30, 2007, 16:10:30 pm »
Аз си хрупам Българското (така се казва) кисело мляко, и общо взето май най-много се доближава до вкуса на старото кисело мляко.... Ама колко лактобацили има - нямам никаква идея...  :lol:

реших и аз да го пробвам това мляко, че не бях чувала за него. специално го търсих и си взех. ами... ужасно е  :? (според моя вкус, разбира се)

Защо така? Киселичко ли ти идва ?  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #146 -: Май 30, 2007, 17:31:41 pm »
Аз си хрупам Българското (така се казва) кисело мляко, и общо взето май най-много се доближава до вкуса на старото кисело мляко.... Ама колко лактобацили има - нямам никаква идея...  :lol:

реших и аз да го пробвам това мляко, че не бях чувала за него. специално го търсих и си взех. ами... ужасно е  :? (според моя вкус, разбира се)

Защо така? Киселичко ли ти идва ?  :lol:

ами не, хич даже не ми е кисело, изкуствено ми е едно такова, безвкусно... :)
« Последна редакция: Май 30, 2007, 17:36:33 pm от Pippi »

*

    кремена

Re: Коя марка кисело мляко ?Фермерско
« Отговор #147 -: Юни 01, 2007, 18:10:49 pm »
Това мляко наистина е 100% мляко.Колкото и странно да ви звучи домашно мляко в кофички.На десетата минута пуска суроватка, а като го държиш неохладено се вкисва.Най-важното е че е с жива закваска и е идеално за подкваса, а прясното фермерско мляко се подквасва на кисело до сега никога не бях подквасвала копешко прясно другите в кутиите и шишетата не стават бъкани са с консерванти и сухи млека.Яжте само фермерско мляко наистина е живо мляко а не мъртво нишесте. :bori_007: :bori_004: :bori_005: :bori_002: :D :D :D :D :D :D :D
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #148 -: Юни 01, 2007, 18:37:50 pm »
Фермерското е супер има и диетично здравословно по-малко холестерол точно за малките деца и жените на диета. Има 2% и 3,6% масленост. Случайно стана на въпрос че една приятелка от както давала на детето си от това мляко то не боледува това означава че млякото е мляко и засилва имунната система.Пробвайте го няма да съжалявате.
*
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #149 -: Юни 02, 2007, 10:05:40 am »
хехе, и аз работя в сектора на маркетинга и рекламата, ама това е доста прозрачно и грубо :lol:
ще трябва да понаучиш още някои неща :wink:

Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #150 -: Юни 02, 2007, 11:31:32 am »
Pippi,
аз за пръв път чувам за такова  :wink:
все пак къде го произвеждат туй нящо?  :D
*
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #151 -: Юни 02, 2007, 11:44:00 am »
Pippi,
аз за пръв път чувам за такова  :wink:
все пак къде го произвеждат туй нящо?  :D
ми казах аз, че има още много да учи :D
само хвалби, звучащи като "изпира всякакви петна" и никаква полезна информация. не се прави така директния маркетинг :wink:

*
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #152 -: Юни 02, 2007, 17:36:08 pm »
значи прочетох темата на един дъх толкова много информация и направо се обарках!Та в крайна сметка кое мляко е наистина полезно,на мен топ милк изобщо не ми харесва въпреки нашите купиват от него,защотото е по -ефтинко :lol:ама аз си обожавааааааааам "На баба " с повечко масленост :lol:
*

    gemi78

  • ***
  • 235
  • ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!!!
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #153 -: Юни 14, 2007, 20:49:53 pm »
Аз харесвам кис.мляко ''Боженци''-много е гъсто и хубаво.
Опитайте!


*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #154 -: Юни 15, 2007, 09:36:54 am »
значи прочетох темата на един дъх толкова много информация и направо се обарках!Та в крайна сметка кое мляко е наистина полезно,на мен топ милк изобщо не ми харесва въпреки нашите купиват от него,защотото е по -ефтинко :lol:ама аз си обожавааааааааам "На баба " с повечко масленост :lol:
Киселото мляко На Баба е най-лошия избор всичко от Данон е чисто нишесте аз работя с млека и да ти кажа честно това мляко на топло издържа колкото си щеш,а нормално ли е кисело мляко да има срок на годност 20 дена?Може би наистина "по-истински" са млеката,които се произвеждат в селските мандрички,а не по заводите те май наистина са без нишесте,понеже и срока им е не по-вече от 7 дни .

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #155 -: Юни 15, 2007, 11:10:52 am »
Момичета, току-що влизах в сайта на Асоциацията на потребителите и там прочетох доста интересни неща както за киселото мляко, така и за други продукти, които често присъстват на трапезата ни.

Ето сайта:
http://www.bnap.org/
В търсачката напишете напр. кисело мляко. Отваря се страница със сравнителни тестове на хранителни продукти и др.

*

    vilimili

  • ****
  • 512
  • Ще ми липсваш много татко!Поклон пред паметта ти.
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #156 -: Юни 16, 2007, 21:12:41 pm »
аз съм за Данон с две ръце! :eat:
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #157 -: Юни 27, 2007, 11:10:08 am »
Здравейте,

като прочетох последните постинги, не можах да не се регистрирам, зада се включа
стигнах до извода: рекламата е яко нещо. наистина влияе на психиката и на потреблението и създава мнение. явно данон е доста харествано, но това е единстветото мляко, което има TV реклама. нищо чедно че се харесва, но

вижте това изследване на федерацията на потребителите или агенция ... или нещо такова и очаквам отзиви

брой живи клетки в 1g L. bulgaricus.10на5-та степен:
топ-милк - 9500
герма - 9500
на дядо то село - 9500
пършевица - 4500
елби натурално - 4500
верея - 1500
бор чвор - 950
елена- 950
родопея - 250
аида - 95
роса - 95
FF вкус - 45
добруджанско - 25
данон - 4,5
на баба - 2,5


изводите са от вас
 и аз харесвам Активиа - но не знам дали има от бъгарските бактерии,  фибрити -праеделено -да, има и добре действа

не се влияйте пряко от реклами и цветни опаковки

цифрите сами говорят

поздрави
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #158 -: Февруари 02, 2011, 15:58:58 pm »
значи прочетох темата на един дъх толкова много информация и направо се обарках!Та в крайна сметка кое мляко е наистина полезно,на мен топ милк изобщо не ми харесва въпреки нашите купиват от него,защотото е по -ефтинко :lol:ама аз си обожавааааааааам "На баба " с повечко масленост :lol:
Киселото мляко На Баба е най-лошия избор всичко от Данон е чисто нишесте аз работя с млека и да ти кажа честно това мляко на топло издържа колкото си щеш,а нормално ли е кисело мляко да има срок на годност 20 дена?Може би наистина "по-истински" са млеката,които се произвеждат в селските мандрички,а не по заводите те май наистина са без нишесте,понеже и срока им е не по-вече от 7 дни .

Аз днеска си купих от близкия магазин кисело мляко на Баба от 4.5% масленост.
Отвярям го и вътре имаше прекалено много сурватка и седеше на парцали,а на дъното пак имаше сурватка и на всичкото от горе тя се точише като сопол и беше много лигава... И това не е първият път, който олучвам да е така лошо качеството, но до сега поне не съм го забелязал така сурватката да се точи.
Повече няма да купувам от това мляко!!!
*
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #159 -: Февруари 02, 2011, 16:55:53 pm »
Ние до годинката горе-долу си позволявахме да купуваме био мляко ( май засега е само една марка), а сега вече има едно ново кисело мляко - Лазарова - бяло и червено на опаковката. Пише, че е подходящо за бебета и малки деца, но и на мен ми харесва.