0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #140 -: Февруари 06, 2010, 10:00:31 am »
Още преди първото ИКСИ правихме ЦС,проходима е...
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #141 -: Февруари 06, 2010, 14:25:25 pm »
Никита, все пак лекарят ти на какво отдаде перфектните ембриони при двата опита и неуспеха след тях? След първия опит - мал шанс, след втория ?
Честно казано, ми е интересно какво становище дава. Аз самата съм убедена, че все нещо стои зад този неизяснен фактор (при мен). Надявам се да е преодолим с АРТ. Моят лекар е против имунологични. Поне засега. Ти при кой лекар си ? Ако обсъдите нещо, ще ми е интересно да разбера плановете ви занапред.
Успех !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #142 -: Февруари 06, 2010, 18:18:40 pm »
Аз съм с пресен отрицателен резултат от втория опит, с док ще се срещнем другата седмица - при Владимиров съм. Надявам се вече да има някаква идея на какво се дължи този имплантационен проблем,явно е че проблема при мен не е нито в яйцеклетките,нито в ембрионите,жалко че изгубих вече 6 броя заради това ,че не пуснах по-рано всички изследвания.След прегледа ще пиша какво е казал доктора,все пак темата търпи развитие и сякаш има малко практическа информация
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #143 -: Февруари 06, 2010, 19:48:15 pm »
Аз ти писах и в другата тема   ,но да споделя и тук-аз на своя глава сама си записах час за имунолога и направих изследванията ,които тя прецени ,че са нужни.

Едва ли д-ра ще ти откаже имунологични изследвания вече.
Да не се ядосвам ,ама какво значи да ни ги откаже или  разреши  -нали ние си ги плащаме.А като превантивна мярка по -добре по-рано да се направят-защо дасе чакат няколко неуспеха...Макар, че някои май отричат смисъла на тези имунологични  и инфото е противоречиво понякога ,ама  като удавник за сламка се  захващаме .


Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #144 -: Февруари 06, 2010, 20:37:16 pm »
Ами така си е, аз ако и в тези изследвания не открия проблема.... загубена съм,това ми е последната надежда :?
*
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #145 -: Февруари 06, 2010, 20:51:44 pm »
Аз съм с пресен отрицателен резултат от втория опит, с док ще се срещнем другата седмица - при Владимиров съм. Надявам се вече да има някаква идея на какво се дължи този имплантационен проблем,явно е че проблема при мен не е нито в яйцеклетките,нито в ембрионите,жалко че изгубих вече 6 броя заради това ,че не пуснах по-рано всички изследвания.След прегледа ще пиша какво е казал доктора,все пак темата търпи развитие и сякаш има малко практическа информация

На мен също ми е интересно какво ще е развитието при теб.Аз съм също с два неуспешни без видима причина.Стахотни яйцеклетки,супер ембриончета ,а накрая  НИЩОООООО.
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #146 -: Февруари 15, 2010, 23:40:27 pm »
Момичета,
аз съм след 13 год неизяснен с-т, 3 БЛАСТОЦИСТ-трансфера, 1 трансфер на по-ранен стадий - всички неуспешни, без определена причина.
Не искам да ви отчайвам, но едвали лекарите ви са в състояние да ви дадат 100%тов сигурен отговор, защо не се е получило.

Имонология.... това е.

Не я подценявайте, НЕ слушайте гинеколозите си, коитп са скептично настроени, а те повечето са, включително моя /в Германия/, според който аз можех да правя безброй опит Ин витро, късмет било....

Късмета ни обаче проработи, не сслед поредното Ин витро, а още на ппървия месец след АИ, след обикновена инсеминация.

Не подценявайте имунологията.
Успех на всички, За въпроси съм насреща.
Поздрави

Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #147 -: Февруари 22, 2010, 19:07:39 pm »
Здравейте,

Винаги съм била доста скептично настроена към форуми, но се улавям, че този форум и сайт ги посещавам все по често и намирам доста ценна информация.
И ние попадамве в графата "необясним стерилитет" От една година не се пазим и не се получава. Не бих казала и, че пробваме постоянно, но в последната година все няколко месеца сме се старали по серизно, но безуспешно.
Направили сме основните изследвания, но от този форум разбирам, че има и още (имунолигични) за правене.
Имам редовен цикъл, установена овулация, проходими тръби, и хормоналните ми изследвания са "чудесни"
Спермограмата "отлична"
Този месец направихме Инсе и вчера обаче (както винаги като по часовник) ми дойде.
Утре съм на преглед, и ще разбера дали веднага трябва да подготвям второто Инсе или трябва да се почива месец.

Исках да попитам тези от вас, които са правили инсеминация: Имахте ли някакви симптоми след инсеминацията? Аз лично знам, че процесът за бебче може да е доста по-дълъг и времетраещ, от колкото се надявах, така че не съм от типа, който всеки месец се внушава симптоми, но след инсеминацията имах следните:
болки (пробождания) ниско в корема, огромни гърди, събиране на слюнка, газове (коремът ми беше постоянно издут, от което) и температура една вечер.
В последствие разбрах, че е възможно да е от Дуфастон, който ми беше предписан след инсеминацията. По принцип никога не взимам никакви медикаменти и когато взема нещо ефекта е доста силен. Както и да е, утре ще попитам докторката. Ще ви бъда благодарна, ако и вие споделите дали сте имали някакви по различни усещания след инсеминация.
 
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #148 -: Февруари 22, 2010, 19:50:14 pm »
Аз правих само една инсеминация и не съм била на Дуфастон, затова едва ли ще съм ти полезна. Обаче симптомите често имаме "навика" да си ги "измисляме". В очакване да се случи чудото се вглеждаме в тялото си и всяко боцване ни кара да си мислим, че сме успели. Аз съм имала цял куп такива фалшиви симптоми, затова ти казвам хич и не им обръщай внимание. Само ще се депресираш след МЦ.
Ето ти линк към темата за инсеминациите, в която можеш да коментираш тази процедура:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=40809.0
Успех ти желая !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #149 -: Февруари 23, 2010, 18:11:08 pm »
Благодаря за линка!

Успех и на теб!
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #150 -: Февруари 27, 2010, 12:10:19 pm »
Бях обещала да пиша след като минат консултациите и изследванията. Е, вече мога да кажа, че не съм за тази тема, тъй като за мен причината за неуспехите ми вече се изясни. Доктор Владимиров ми назначи НК клетки ,писах и в темата за НК клетките за коментар. Излязоха 25% ,като е повече от ясно за мен ,че от тях идва проблема. Иначе при консултацията ми с генетика, той е на мнение, че при нас проблема не е генетичен, а именно имунологичен, което се потвърди . Още не съм ходила при Владимиров да ми разчете резултатите, но и в момента честно казано не ми се ходи. Ужасно се ядосвам, че не ги пуснах тия НК клетки още след първото ИКСИ, а се оставих той да ме разубеди :?. За мен изводът е , че трябва първо да проверим евентуалните причини  за неуспеха, а не  се правят напразни опити като мен , вярвайки ,че е било просто мал шанс
*
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #151 -: Февруари 28, 2010, 18:38:30 pm »
Наистина много се радвам за теб  :bighug: :bighug: :bighug:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #152 -: Март 01, 2010, 08:41:33 am »
Още не съм ходила при Владимиров да ми разчете резултатите, но и в момента честно казано не ми се ходи. Ужасно се ядосвам, че не ги пуснах тия НК клетки още след първото ИКСИ, а се оставих той да ме разубеди :?.

Не бързай да обвиняваш лекаря.  Често лекарите  не виждат смисъл да изследват неща, за които хем нищо не могат да направят, хем почти нищо не им казват.


Боби


  
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #153 -: Март 01, 2010, 19:35:57 pm »
По принцип съм съгласна, но така излиза,че трябва да се отказвам , ако той няма идея какво да прави при положителен резултат от тоя тест
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #154 -: Март 02, 2010, 01:43:28 am »
По принцип съм съгласна, но така излиза,че трябва да се отказвам , ако той няма идея какво да прави при положителен резултат от тоя тест
Напротив, не трябва да се отказваш. Така ти както казваш, че това е причината излиза,че трябва да се откажеш. Само че истината е, че не се знае въобще дали това е така, а не че има някаква друга непозната на медицината причина. Тези клетки варират много, а отделно, че по време на бременност са завишени, пък не пречат.
Навремето докато се мъчехме да забременеем и аз исках от моят лекар да ме изследва и той ми каза накратко, че отказва,защото няма какво да прави с резултатите. Според него, всички, които правят нещо,спекулират с неща, за които не се знае достатъчно.


Боби

П.П. Цялата тази теория за НК клетките е именно това- нечия теория. Погледнах в темата за НК клетките и видях, че се говорят неща, все едно верно се знаят и са едва ли не факт. Как на никой не му прави впечатление, че са единици лекарие, които лекуват подобно нещо? Как на никой не му направи впечатление, че има участнички, които са споделили, че и с високи, и с ниски НК клетки при тях винаги има имплантация?
« Последна редакция: Март 02, 2010, 02:10:24 am от Bobbie »


  
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #155 -: Март 02, 2010, 06:50:36 am »
Ами хванала съм се като удавник за сламка, защото не виждам вече какво друго може да ми има :?. А е самата истина , че докторите не знаят как да реагират на НК клетките, по думите на моя доктор имунологията е една абстрактна и малко позната наука :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #156 -: Март 02, 2010, 07:14:56 am »
Ами хванала съм се като удавник за сламка, защото не виждам вече какво друго може да ми има :?.
Знам мила, всички сме така. Аз много години се боря със стерилитет и ми е напълно ясно това чувство. Просто исках да кажа, че този лекар до колкото съм чувала е много добър и не добре да се отчайваш от него заради един резултат, който дори не се знае какво означава. Той просто прави това, което смята, че е най-доброто. И без това никой не взима предвид НК клетките преди да прави инвитро, затова и той не ти ги е направил по-рано, защото нямаше да има разлика за лечението, което той би провел. 


Боби


  
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #157 -: Март 02, 2010, 19:36:15 pm »
Точно това бяха и думите на генетика,гостуващ при Владимиров.Савов ми каза,че в чужбина почват от всички изследвания ,чак тогава опит ин витро, а в България чак след 2-3 неуспеха почват да се правят допълнителни изследвания като имунология и генетика :?
*
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #158 -: Март 03, 2010, 23:21:43 pm »
Точно това бяха и думите на генетика,гостуващ при Владимиров.Савов ми каза,че в чужбина почват от всички изследвания ,чак тогава опит ин витро, а в България чак след 2-3 неуспеха почват да се правят допълнителни изследвания като имунология и генетика :?

Ники аз мислех че ще си по спокойна като имаш някаква причина,а ти сега съвсем се вкисна.Я горе главата и право напред.Спокойствието е на първо място ,другото е чист късмет.С НК клетки и без тях все тая.Когато ни е писано тогава ще стане.

 :bighug: :hug2:
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #159 -: Март 17, 2010, 13:06:51 pm »
връщам се към тази тема, за да споделя опитът ми до момента: след посещението на 4 (четири различни) клиники по стерилитет, излизайки си от там без конкретна диагноза и без конкретно обяснение за причините за стерилитет, в 5-тата клиника се разбра какви всъщност са проблемите ми: тубарен фактор и имунологичен проблем.
Може да ви се струва невероятно, но 9 (девет) доктора са ми гледали цветната снимка (вкл. и в 4-те клиники по стерилитет) и едва осмият и деветият доктор видяха проблем с дясната тръба, но едва деветия доктор седна и ми обясни с думи прости за какво всъщност става въпрос, показа ми снимки на добри тръби и т.н.
При мен явно има някакво възпаление, което вече е хронифицирало (въпреки чистите микробиологии, които съм имала, но които явно не са били изпълнени на 100% пак в клиника по стерилитет) и въпреки оплакванията ми за спорадично "дърпане" от дясно на което докторите доста са ми се смяли (и аз вече бях спряла да обръшам внимание), защото видиш ли, аз си въобразявам, зомбирала съм се и т.н.
С една дума: търсете момичета причината. Ако виждате, че докторът се държи ароганто, ако усетите, че е печелбар, ако усетите, че той ви се присмива за големия брой изследвания, които сте пуснали - СМЕНЯЙТЕ ДОКТОРЪТ И ТЪРСЕТЕ ДРУГ. Защото явно този, на който сте попаднали просто няма да ви свърши работа.
Ако чуете или усетите намек от сорта: Хайде да пробваме с инсеминации, или хайде да пробваме с инвитро. Не се съгласявайте докато не знаете с какъв проблем си имате работа.
Аз за малко да направя инсеминации, при това при дясната ми нагъната (да не кажа сгъната) тръба и щях да се подложа на много голям риск от извънматочна.
Успех момичета и не се вързвайте на манипулации.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)