0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Лечение с фемостон
« Отговор #40 -: Февруари 09, 2010, 15:59:22 pm »
На мен пък ми дойде 2 дена преди последното хапче, точно на деня в който си ми идва по принцип без да пия хапчета.
Изписаха ми го за подсилване на маточната лигавица, понеже е по-тънка.
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #41 -: Февруари 09, 2010, 19:42:57 pm »
За първи път пия Фемостон, в събота вечерта ми беше последното хапче, а цикълът още го няма. Нормално ли е това? osi_10
Спокойно, нормално е. На опаковката пише, че трябва да ти дойде цикълът в деня на последното, 28-мо хапче. Но, това само при положение, че си започнала приема му на 1-ви ден от МЦ и той е с дължина около 28 дни. Нормално е да ти дойде и няколко дни след това. Не се притеснявай. До ден-два най-късно ще ти дойде МЦ.
Момичета, аз обещах да пиша. Изпълнявам си обещанието.  :wink: :lol: Днес след обяд си пуснах хормонални изследвания. Резултатите са просто фантастични.  :lol: От доста време не съм имала такива добри стойности. Е, само едната е малко около границата, ама другите са перфектни и взех да съжалявам, че не отидох този месец в София. Не знам дали ще бъдат и толкова хубави, след приема на още една опаковка.
Резултатите:
LH - 5,05  при реф. ст-сти  1,9 - 12,5
TSH -  2,62 при реф. ст-сти 0,35 - 5,50
FSH - 8,80 при реф. ст-сти  2,5 - 10,2
Testosteron - 0,70 при реф. ст-сти 0,49 - 2,64
Estradiol - 479,10 при реф. ст-сти 46 - 607
Prolactin - 383,90 при реф. ст-сти 59,3 - 619



Re: Лечение с фемостон
« Отговор #42 -: Февруари 10, 2010, 00:58:16 am »
Душе браво много си добре. :DПродължаваш ли да пиеш и какво казва док?
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #43 -: Февруари 10, 2010, 20:10:26 pm »
Док нищо не казва, защото аз си го назначих сама.  :lol: Питах го дали има смисъл, той каза - не.  :( После каза, че няма да ми навредят, но няма и да ми помогнат.  :wink: :lol: Но аз предпочитам тях, пред противозачатъчни. Другия месец съм на преглед, така че ще изпия още една опаковка.

Re: Лечение с фемостон
« Отговор #44 -: Февруари 11, 2010, 13:09:29 pm »
Няма да ти навредят ,но са ти помогнали. :D Дай Боже и да има някакъв резултат по-нататък Душе, пожелавам ти го от сърце. yahoo_17
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #45 -: Февруари 11, 2010, 19:12:36 pm »
Няма да ти навредят ,но са ти помогнали. :D Дай Боже и да има някакъв резултат по-нататък Душе, пожелавам ти го от сърце. yahoo_17
Благодаря ти, мила!  :bighug: Успех и на теб!

*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #46 -: Февруари 13, 2010, 14:01:39 pm »
      Здр.,и от мен!И аз се приобщавам ве4е към  :( групата,на която е предписан Фемостон.
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #47 -: Февруари 13, 2010, 20:00:32 pm »
Момичета при вас проявяват ли се някакви странични ефекти от приема на фемостона?
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #48 -: Февруари 13, 2010, 20:30:01 pm »
Момичета при вас проявяват ли се някакви странични ефекти от приема на фемостона?
Какви по-точно имаш предвид? Аз не съм забелязала нещо по-различно, освен кървенето по средата на цикъла. Но, ако прочетеш листовката, там са изброени доста странични ефекти, като главоболие, гадене, болки в корема, кървене и други.

Re: Лечение с фемостон
« Отговор #49 -: Февруари 13, 2010, 20:38:44 pm »
Ами аз забелязах напоследък,че първите няколко часа след приема му ми се гади и ми е много ниско кръвното.Не искам да притеснявам лекаря си,защото следващият месец съм на преглед и за сега ги изтрайвам тези неразположения,но исках да знам дали и при вас се получава така?Иначе прочетох листовката,но то при повечето хормонални препарати са изброени едни и същи странични ефекти.Аз преди пиех дуфастон и нямах такива проблеми макар,че и в неговата листовка бяха изброени тези неприятни ефекти.
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #50 -: Февруари 14, 2010, 10:12:34 am »
Proletina, ако не ти понася лекарството, можеш да кажеш на лекаря си, да ти го смени. Има още много лекарства с подобно действие.

Re: Лечение с фемостон
« Отговор #51 -: Февруари 21, 2010, 18:25:40 pm »
Здравейте! И аз съм на фемостон заедно с DHEA, DIDA i M2-тон. FSH - 23,LH - 18,AMH - 7.893,Inhibin - 0. Съответно диагноза ИЯР и единствена възможност донорска яйцеклетка. От фемостона нямам никакви оплаквания, но ми го изписаха само за един месец, а като чета при вас е поне за три. Утре ще си взема резултатите от новите изследвания, но дали ще има някаква промяна. На почти 30 години съм и не знам дали да продължавам опити с някакви хапчета или да вземем яйцеклетки от сестра ми :ask:. Хубава вечер на всички
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #52 -: Май 11, 2010, 22:35:02 pm »
И аз съм на фемостон вече,FSH-30.Не забелязвам странични ефекти освен сънливост.
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #53 -: Май 12, 2010, 20:10:01 pm »
Момичета, да ви споделя какво се получи с мен. Пих три месеца фемостон. До като го пиех се чувствах много добре. Правих си всеки месец хормонални изследвания и всички бяха в референтните граници, просто чудесни. Да, ама не. Както са казали, много хубаво не е на хубаво. След като спрях лекарството, FSH ми скочи двойно и тройно от преди да започна приема.

*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #54 -: Май 12, 2010, 20:16:15 pm »
du6ka, zashto  sprya femostona?
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #55 -: Август 05, 2010, 20:57:33 pm »
Момичета пак съм на фемостон за два месеца.Но забравих да питам док дали има почивка между опаковките.В листовката пише да се продължи без прекъсване ,но тогава ще ми дойде ли нормално цикъла?
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #56 -: Август 05, 2010, 21:04:19 pm »
Момичета пак съм на фемостон за два месеца.Но забравих да питам док дали има почивка между опаковките.В листовката пише да се продължи без прекъсване ,но тогава ще ми дойде ли нормално цикъла?
Радост, до колкото си спомням, фемостонът се пие без прекъсване. Първите два месеца и аз не знаех и го спрях и си чаках цикъла да ми дойде, но от следващия месец го пих без прекъсване. Ако не са ти казали нещо по-специално, пий го както пише на опаковката. Цикълът си идва, без да му оказва влияние лекарството. Два месеца го пих така, но преди процедурата го спрях и това ми изигра лоша шега.

Re: Лечение с фемостон
« Отговор #57 -: Август 05, 2010, 21:48:49 pm »
Мерси Душе.Няма да го прекъсвам значи.А при теб ,защо е изиграло лоша шега?
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #58 -: Август 06, 2010, 10:09:45 am »
Мерси Душе.Няма да го прекъсвам значи.А при теб ,защо е изиграло лоша шега?
Не знам защо ти е предписан на теб, така че, ако искаш все пак се консултирай с лекаря си. Изигра ми лоша шега, защото го спрях, след стартиране на процедурата и когато ми пуснаха контролни хормони, те бяха скочили неколкократно. Това беше и основание да ми се спре процедурата и всички разходи до тогава да си ги платя, а бях по фонда. Не ми се говори за това - още не мога да се оправя. А на теб ти желая успех!

*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #59 -: Август 06, 2010, 11:41:33 am »
Душе , Радост аз предния месец спрях фемостона по препоръка на док. Постоянно правех кисти и на всичко отгоре взе и цикъла да ми става нередовен. Не знам вече какво става с мен , но на последния преглед ми казаха да го спра и на следващия цикъл да започна да пия Естрофем . Предстои ми биопсия , а тая година почти я пропуснах .....нито цикъла ми е в ред  да не говорим за овулацията....Сега чакам уж да ми дойде , но нещо пак се бави ,пък и никакви признаци на лице нямам. Губя надежда вече.  На 09.06 си взех заповедта за втори опит по фонда , а времето си тече ли тече....Хормони пък скоро въобще не съм пускала....не искам да се разочаровам...страх ме е.....