0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Лечение с фемостон
« -: Ноември 22, 2009, 15:16:07 pm »
Здравейте
Моля Ви ако има момичета, които са били или са на лечение с фемостон, да споделите за какво ви е бил предписан и дал ли е резултат.На мен ми го изписаха за регулиране на нередовен и оскъден МЦ  и понижаване стойностите на ФСХ,които при мен са около 36  8O. Благодаря Ви предварително.
[/URL]
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #1 -: Ноември 23, 2009, 01:44:50 am »
Аз бях на Фемостон за 3 месеца, на мен ми беше предписан за много високи стойности на  ФСХ, ЛХ, пък съм и с ИЯР и възраст 35+. Резултатите ми преди и след него са :
преди ЛХ - 15,6   ФСХ - 32,1
след  ЛХ - 8,80   ФСХ - 18,40

Късмет


*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #2 -: Ноември 23, 2009, 07:52:17 am »
Не видях, че има тема тук и писах в другата, но сега ще се редактирам.  :(
lolly, има ли значение кога започва приемът на този препарат? Как се приема и има ли странични действия от него? Сподели как беше при теб. И разбира се, с нетърпение ще очакваме да напишеш как е минал прегледът . Успех!

*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #3 -: Ноември 23, 2009, 09:35:53 am »
Пиа го от 4 години като ХЗТ. Понапълнях с 5-6 кг. и гърдите постоянно ме болят,но свикнах какво да се прави други оплаквания нямам дано и да не се появят.
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #4 -: Ноември 23, 2009, 12:22:55 pm »
Аз го пих 4 месеца.Нямах странични ефекти,освен 2-3 килца отгоре и малко по-огелемен бюст.Предписаха ми го за понижаване на FSH и LH.
Стойностите на 4-ти ден преди бяха:
FSH 19,09
LH 38,38
E2 30,0

а сега са:  FSH 6,10
            LH 5,38
            E2 149

Направо не можех да повярвам,каква разлика 8O.
Тъй като и аз клоня към ИЯР,и няма да реагирам на стимулация,док предложи да пробваме на ЕЦ.
Успех момичета  :goodluck:
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #5 -: Ноември 23, 2009, 18:47:53 pm »
Не видях, че има тема тук и писах в другата, но сега ще се редактирам.  :(
lolly, има ли значение кога започва приемът на този препарат? Как се приема и има ли странични действия от него? Сподели как беше при теб. И разбира се, с нетърпение ще очакваме да напишеш как е минал прегледът . Успех!

Аз запо4нах приема му на 1ви ден от МЦ, така ми беше писано и го взимах без прекъсване 3 месеца, после пуснах изследвания на 3 ден. Да, страни4ното му действие е напълняване.
Мерси,  :goodluck:


*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #6 -: Ноември 23, 2009, 19:11:42 pm »
Аз го пих 4 месеца.Нямах странични ефекти,освен 2-3 килца отгоре и малко по-огелемен бюст.Предписаха ми го за понижаване на FSH и LH.
Стойностите на 4-ти ден преди бяха:
FSH 19,09
LH 38,38
E2 30,0

а сега са:  FSH 6,10
            LH 5,38
            E2 149

Направо не можех да повярвам,каква разлика 8O.
Тъй като и аз клоня към ИЯР,и няма да реагирам на стимулация,док предложи да пробваме на ЕЦ.
Успех момичета  :goodluck:


Обаче някъде бях чела,че Е2 по-висок от 80 на 3-5 ден от МЦ, говори за нереални данни по отношение на стойностите на ФСХ т.е. ако Е2>80 то ниските стойности на ФСХ не са реални.Аз ще изследвам моите утре, на 34-то хапче фемостон съм и ще пиша.
[/URL]
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #7 -: Ноември 24, 2009, 17:19:31 pm »
Здравейте момичета
И така, при мен нещата са плачевни  :(.След 35 хапчета фемостон т.е. една опаковка и малко, ФСХ е скочило от 36  на 48  8O !?!?Док не го коментира, каза да продължавам да го пия и да отида след третата опаковка.Ами ако стане още по-зле? В паника съм и започвам тотално да се отчайвам :(
[/URL]
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #8 -: Ноември 25, 2009, 12:40:52 pm »
Здравейте и от мен.
Дези не се панирай,ако док е казал да продължаваш значи е очаквал такъв резултат.Успех мила yahoo_17
А за естрадиола...ако наистина е така както казваш, значи при следващи изследвания трябва да очаквам всичко :(
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #9 -: Ноември 28, 2009, 09:07:25 am »
На мен също ми бе изписан Фемостон заедно с Л-Аргинин и Омега 3 и резултата е , че пролетта ФСХ бе под 10 и то само след два месеца прием.
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #10 -: Ноември 28, 2009, 12:51:33 pm »
Значи от всички писали в темата до сега само на мен фемостонът не само, че не ми понижава нивото на ФСХ, ами даже го повишава - за един месец с 10 единици 8O Възможно ли е след третата опаковка изведнъж да спадне?
Успех на всички момичета!
[/URL]
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #11 -: Ноември 28, 2009, 13:02:51 pm »
Имали ли сте кървене по средата на цикъла?
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #12 -: Ноември 28, 2009, 14:12:27 pm »
Ами да.Започнах първата опаковка на 5-6 ден от МЦ и на 12-тото хапче започна много оскъдно тъмно ръждиво зацапване, което на моменти леко се усилваше и продължи цяла седмица.Даже си помислих, че е подранил МЦ но като свърших цялата опаковка и 2-3 дни след това си ми дойде нормален МЦ.И ти ли го пиеш? На теб как ти действа? За какво ти го предписаха?
[/URL]
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #13 -: Ноември 28, 2009, 14:43:31 pm »
И ти ли го пиеш? На теб как ти действа? За какво ти го предписаха?

Пия го от 4-ти ден на МЦ. Нямам някакви оплаквания,
като изключа 1 ден с главоболие, но може да не е от фемостона.
И на 16 ден от МЦ се появи това зацапване.
Малко се притесних, но вече мина.
ФСХ ми е 11.69, а иначе реагирам лошо на стимулации.
Ще видим дали ще има ефект.
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #14 -: Ноември 28, 2009, 14:57:23 pm »
На теб за понижаване на ФСХ ли ти го изписаха?
Желая ти успех!
[/URL]
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #15 -: Ноември 28, 2009, 17:35:18 pm »
На теб за понижаване на ФСХ ли ти го изписаха?


Ще го пия 2 месеца преди ин витро опит.
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #16 -: Декември 04, 2009, 15:08:01 pm »
Здравейте и от мен.
На ме ми го предписаха,защото не ми идва МЦ.ФСХ и ЛХ ми са малко завишени т.е. с 2 единици на горе.Честно казано не ща да го пия,ама няма друг начин.Като искам бебе.Пък и единия ми яйчник на 90% не функционира.Само десния яйчник ми работи и прави само по един фоликул.Дано да отговоря на стимулация добре.Това ми е надеждата.
Имам въпрос.А някой пил ли е таблетките на д-р Тошков(циклонорм)?
Те също са за релулиране на цикъла и за липсваща менструация.
Моля момичета споделете.Благодаря ви предварително!
Желая успех на всички!
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #17 -: Декември 04, 2009, 18:38:55 pm »
Здравейте, момичета, и на мен ми го изписаха и го пия от вчера при следните параметри на трети ден от мц:
Prolactin 189.93
LH  1.31
FSH 5.11
Estradiol 228.38
Аз отидох за икси, но доктора не ми хареса съотношението LH  1.31/FSH 5.11 , нямало как да ми стимулира яйчниците. Ние по-принцип сме  мъжки фактор и всичките ми предишни изследвания са добри. Вчера ревах цял ден, но въпреки това изпих фемостона. Незнам какви да са ми очакванията при толкова нисък LH. Много ви моля коментирайте резултатите ми. :(
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #18 -: Декември 04, 2009, 21:01:51 pm »
Аз днес бях при моя лекар и го попитах дали да започна да пия фемостон или някакво друго лекарство, за да помогна на организма си преди процедурата - той ми каза да не пия нищо.  :(

*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #19 -: Декември 04, 2009, 21:40:44 pm »
аз също пих фемостон, но почнах от първият ден на МЦ за регулиране на високо фсх ще ви кажа има ли промяна на 7.12 6те си пусна изследвания и съм на преглед. Чудно ми е, защто всичи го почваме на различни дати от МЦ
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #20 -: Декември 05, 2009, 10:22:33 am »
Зависи за какво ти е предписан.Аз го започнах днес,поради това че не ми идва МЦ.Стойностите на ФСХ и ЛХ ми са завишени а Е2 ми е на долна граница.Затова ми предписаха Фемостон ,за да ми идва редовно.Доктора каза че навлизам в критическа ,а съм още на 39.Каза че доста рано ,но се случвали такива неща.И аз ги започнах  с рев,не ща да ги пия,но няма друг начин.Консултирах се с лекар за прием на билкови таблетки на д-р Тошков,но лекаря каза че нямало смисъл.Е това е .
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #21 -: Януари 21, 2010, 21:32:35 pm »
Момичета, защо не пишете по темата? Хайде, тези, които са си направили изследвания или са били на преглед, да пишат какво ново има, резултатите имат ли подобрение? Аз днес малко се притесних, по средата на цикъла съм, а от вчера имам едно течение и болки.

*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #22 -: Януари 21, 2010, 23:56:05 pm »
Сподели как беше при теб. И разбира се, с нетърпение ще очакваме да напишеш как е минал прегледът

Ами никой не пише по темата да и аз често надничам тук, хайде да кажа при мен какво става. Както по рано писах, аз взимах точно 3 месеца Фемостон до 20.10.09 после пуснах изследвания на 3ти ден и резултатите ги писах, ето сега и новите ми резултати, които в сравнение с предишни, са съвсем наопъки, аз понеже си падам малко карък  :D  и затова сега си мисля, че е станала някаква лабораторна грешка osi_10

Правени са на 3ти ден от МЦ, и броя на антралните ми фоликули е само 3  :balk_145:


                                      Ref.Range
LH  - 8.2    mIU/ml          1.2  - 103.0
FSH - 2.2    mIU/ml          1.7  - 12.5
E2  - 493.5 pg/ml           24.0 - 534.0
PRL - 13.8   ng/ml           3.3  - 26.7
TSH - 1.8    uIU/ml          0.2  - 4.5
DHE-S 94.1   ug/dL           51.0 - 391.0
Testo 0.35  ng/ml           0.10 - 7.80


*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #23 -: Януари 22, 2010, 07:58:24 am »
lolly, разбирам ли правилно? Ти си пила 3 месеца фостимон - до 20.10.09 г., след което си пуснала хормоните. От тогава не пиеш фостимон или някакво друго лекарство и това са новите ти резултати? Струва ми се, че LH ти е добре, но FSH, въпреки, че е в референтни граници, е доста ниско. E2 пък ти е доста висок. Коментира ли тези резултати с лекар? Мисля, че е задължително да ги пуснеш и следващия цикъл, за да видиш какво е положението... е, то при нас май е ясно :(, но все пак ... надежда малка някаква... :wink: :lol: Аз започнах втората опаковка. Първата изпих, дойде ми цикъла след 2-3 дни и тогава на І-ви ден от новия МЦ, започнах втората. Но, точно около средата започна едно тъмно кафяво цапане, а сега се усили и насити до червено, заедно с болки в яйчниците.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #24 -: Януари 22, 2010, 08:41:03 am »
Здравейте, и аз пия Фемостон, но главно за да ми идва МЦ /т.к след стрес ми спря 8O/.
Имам съответно високи ст-сти на хормоните FSH и LH, но и отдавна не съм ги пускала :(( проблема при мен, че ние искаме детенце, но имаме шанс за такова само чрез донорска яйцеклетка  :( Затова и ми предписаха фемостона, та да ми идва редовно цикъл.
Но проблема е, че досега два месеца беше редовен като ми останеха 4 хапчета и ми идваше МЦ, но последният път ми дойде пак така на 24.12 и свърши на 28.12 но, после на следващият месеца пак ми дойде ама на 6.01  8O и засега макар, че ми остана само едно хапче от опаковката няма изгледи да ми идва  8O
съвсем съм объркана, отделно от това, преди като да ми идва гърдите ми увеличаваха размера си два пъти почти и бяха много болезнени, а сега са само леко болезнени.
Искам да попитам при някоя от вас случвало ли се е ?


*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #25 -: Януари 22, 2010, 17:40:24 pm »
На мен пък никак не ми се отрази приема на Фемостон. Нито на цикъла нито на общото ми състояние.
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #26 -: Януари 22, 2010, 19:30:48 pm »
Откакто ги свърших, това ми беше 2то изследване ето това е 1я месец след Фемостона
изследването е от 6ти ден на МЦ, тогава не успях на 3ти ден иначе повечето ми изследвания са все от 3ти ден
26.11.09 6ти ден на МЦ
LH  14.6 mIU/ml    ( 1.2 - 103.0 )
FSH 13.9 mIU/ml    ( 1.7 - 12.5 )
E2  283.8 pg/ml     ( 24.0 - 534.0 )

14.01.10 3ти ден на МЦ
LH  - 8.2   mIU/ml     ( 1.2  - 103.0 )
FSH - 2.2   mIU/ml     ( 1.7  - 12.5 )
E2  - 493.5 pg/ml      ( 24.0 - 534.0 )
PRL - 13.8  ng/ml      ( 3.3  - 26.7 )
TSH - 1.8   uIU/ml     ( 0.2  - 4.5 )
DHE-S 94.1  ug/dL      (51.0 - 391.0 )
Testo 0.35  ng/ml      ( 0.10 - 7.80 )

du6ka, доктора не успя да ги коментира, но след 2 седмици пак съм там.
А на теб кой и за какво ти го преписа Фемостона, защото май го взимаш по различен график, аз го взимах 3 месеца без никакво прекъсване.
Е това е засега, то нашата е трудна и малко ясна, ама нали надеждата умирала последна, та може би за да я оправдаем, продължаваме с борбата...
успех мацки  :balk_103:  :balk_602:





Re: Лечение с фемостон
« Отговор #27 -: Януари 22, 2010, 20:35:43 pm »
Здравейте и на мен ми изписаха това лекарство сега приключвам с първата опаковка и веднага трябва да започна нова.Интересува ме кога трябва да очквам МЦ и дали фемостона подтиска овулацията?
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #28 -: Януари 22, 2010, 21:03:06 pm »
Олеееееее, ама аз съм голяма патка, наистина!  :( :oops: :( Първата опаковка започнах на 1-ви ден от МЦ и след като я изпих, до 2-3 дни ми дойде новия цикъл. Трябвало е да продължа с 2-та опаковка без да правя почивка, а аз изчаках да ми дойде, за да мога да започна пак от  1-вия ден на новия цикъл. Дано не се окаже фатално. Вчерашното кървене, днес се превърна в цикъл - обилен и болезнен, не знам какво да мисля, никога не ми се е случвало такова нещо по средата на цикъла? А, сега, като прочетох и възможните рискове и проблеми, направо ми настръхна косата. Да не вземем вместо да си "изпишем веждите", да си "извадим очите"?
Proletina, 2-3 дни след изпиване на последното хапче, трябва да ти дойде цикъла. За овулацията не знам, тъй като аз не следя такава.

Re: Лечение с фемостон
« Отговор #29 -: Януари 24, 2010, 16:34:03 pm »
Здравейте и на мен ми изписаха това лекарство сега приключвам с първата опаковка и веднага трябва да започна нова.Интересува ме кога трябва да очквам МЦ и дали фемостона подтиска овулацията?

И аз пия Фемостон, по средата съм на първата опаковка. Гинеколога ми изрично ми подчерта, че това не е противозачатъчно, от което останах с впечатление, че не подтиска овулацията.
Мен ме интересува пък, ако имам обикновено овулация около 10-ти ден от цикъла, дали с приема на фемостона, тя се измества към 14-тия ден.
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #30 -: Февруари 07, 2010, 21:13:59 pm »
Момичета да се отчета днес 2 ден от цикъла след прием на фемостон
ФСХ 13.18
ЛХ 18.83
Е2 100
Предишния месец ФСХ 34.71 ЛХ 17.87 Е2 56.0(само то е в норма)
Продължавам още един месец по същата схема фемостон,док не е доволен от Е2 много е високо.Аз също четох някъде ,че Е2 ако е висок независимо че останалите са в норма също означава ИЯР. :(Ще ви докладвам на следващите изследвания как са нещата.Надявам се да са наред.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #31 -: Февруари 08, 2010, 10:22:43 am »
Аз, съм с ИЯР, на мен ми бе предписана Фемостона главно, като хормонозаместителна терапия и впредвид инвитрото, което ни предстои,за да ми идва МЦ (т.к такъв нямам)също и да поддържа маточната лигавица в състояние, годно да приеме ембрионите.
Но сега забелязвам, че след като ми мине МЦ и след известно време имам доста цервикална слуз, както и типичното наболяване на яйчниците /говоря за овулация/ но, не съм сигурна, че това е именно овулация.
Ако сред вас, има някоя, която от години употребява фемостон, то нека ми пише на лични, т.к имам някои въпроси. Можем да си бъдем взаимно полезни :))
За протокола, аз пия фемостон от 4 месеца, като броим и този м. февруари.
Хубав ден ви желая :))


*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #32 -: Февруари 08, 2010, 15:05:43 pm »
Аз пия фостимон вече 3-ти месец. На 3-тото хапче на 3-тата опаковка съм. Нямам оплаквания, освен, че единия месец ми дойде цикълът два пъти, но аз съм си виновна, защото го прекъснах, а то не е трябвало.  :( Утре, на 3-ти ден от МЦ, смятам да отида да си пусна хормоните и ще пиша после. Не знам до колко ще са достоверни, тъй като продължавам приема му, но все пак ще си сверя часовника. В интерес на истината, иначе бях започнала да имам проблеми с дължината и честотата на МЦ. От както го пия, нещата се нормализираха. Този месец ще ходя и на фоликулометрия, за да мога да си изследвам прогестерона и ще пиша пак след това.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #33 -: Февруари 08, 2010, 15:12:16 pm »
Благодаря за включването Душка :))
На мен предният месец също ми дойде два пъти за месеца, но без причина ...аз съм стриктна в приемаму .. а иначе въпросът ми е дали е възможно да има овулация, независимо от приема му?


*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #34 -: Февруари 08, 2010, 15:25:07 pm »
А защо да няма?
Писах тук в темата, а не на лични, тъй като лично на тебе не знам дали мога да ти бъда полезна с нещо. Аз си имам спонтанна овулация, не мисля, че тя може да бъде нарушена от това лекарство. Но все пак, този месец ще се опитам да отида около средата на месеца на преглед, за да ми се установи точния ден на овулацията и да мога да си изследвам прогестерона на 7-ми ден след това. После ще пиша. 

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #35 -: Февруари 09, 2010, 10:01:49 am »
Извинете за въпроса ми, но на вас, за какво ви се изписва този Фемостон? С какво той ви помага?


Re: Лечение с фемостон
« Отговор #36 -: Февруари 09, 2010, 10:32:55 am »
За първи път пия Фемостон, в събота вечерта ми беше последното хапче, а цикълът още го няма. Нормално ли е това? osi_10
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #37 -: Февруари 09, 2010, 11:04:24 am »
При мен МЦ дойде след 4 хапче от втората опаковка,но не знам дали това е нормално, тъй като и аз ги пия за първи път.
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #38 -: Февруари 09, 2010, 11:11:07 am »
Обаче на мен ми изписаха само една опаковка и на втория ден от МЦ трябва да съм на преглед.
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #39 -: Февруари 09, 2010, 12:52:40 pm »
На мен ми дойде цикъла на 4 ден след последното хапче.
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #40 -: Февруари 09, 2010, 15:59:22 pm »
На мен пък ми дойде 2 дена преди последното хапче, точно на деня в който си ми идва по принцип без да пия хапчета.
Изписаха ми го за подсилване на маточната лигавица, понеже е по-тънка.
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #41 -: Февруари 09, 2010, 19:42:57 pm »
За първи път пия Фемостон, в събота вечерта ми беше последното хапче, а цикълът още го няма. Нормално ли е това? osi_10
Спокойно, нормално е. На опаковката пише, че трябва да ти дойде цикълът в деня на последното, 28-мо хапче. Но, това само при положение, че си започнала приема му на 1-ви ден от МЦ и той е с дължина около 28 дни. Нормално е да ти дойде и няколко дни след това. Не се притеснявай. До ден-два най-късно ще ти дойде МЦ.
Момичета, аз обещах да пиша. Изпълнявам си обещанието.  :wink: :lol: Днес след обяд си пуснах хормонални изследвания. Резултатите са просто фантастични.  :lol: От доста време не съм имала такива добри стойности. Е, само едната е малко около границата, ама другите са перфектни и взех да съжалявам, че не отидох този месец в София. Не знам дали ще бъдат и толкова хубави, след приема на още една опаковка.
Резултатите:
LH - 5,05  при реф. ст-сти  1,9 - 12,5
TSH -  2,62 при реф. ст-сти 0,35 - 5,50
FSH - 8,80 при реф. ст-сти  2,5 - 10,2
Testosteron - 0,70 при реф. ст-сти 0,49 - 2,64
Estradiol - 479,10 при реф. ст-сти 46 - 607
Prolactin - 383,90 при реф. ст-сти 59,3 - 619



Re: Лечение с фемостон
« Отговор #42 -: Февруари 10, 2010, 00:58:16 am »
Душе браво много си добре. :DПродължаваш ли да пиеш и какво казва док?
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #43 -: Февруари 10, 2010, 20:10:26 pm »
Док нищо не казва, защото аз си го назначих сама.  :lol: Питах го дали има смисъл, той каза - не.  :( После каза, че няма да ми навредят, но няма и да ми помогнат.  :wink: :lol: Но аз предпочитам тях, пред противозачатъчни. Другия месец съм на преглед, така че ще изпия още една опаковка.

Re: Лечение с фемостон
« Отговор #44 -: Февруари 11, 2010, 13:09:29 pm »
Няма да ти навредят ,но са ти помогнали. :D Дай Боже и да има някакъв резултат по-нататък Душе, пожелавам ти го от сърце. yahoo_17
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #45 -: Февруари 11, 2010, 19:12:36 pm »
Няма да ти навредят ,но са ти помогнали. :D Дай Боже и да има някакъв резултат по-нататък Душе, пожелавам ти го от сърце. yahoo_17
Благодаря ти, мила!  :bighug: Успех и на теб!

*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #46 -: Февруари 13, 2010, 14:01:39 pm »
      Здр.,и от мен!И аз се приобщавам ве4е към  :( групата,на която е предписан Фемостон.
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #47 -: Февруари 13, 2010, 20:00:32 pm »
Момичета при вас проявяват ли се някакви странични ефекти от приема на фемостона?
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #48 -: Февруари 13, 2010, 20:30:01 pm »
Момичета при вас проявяват ли се някакви странични ефекти от приема на фемостона?
Какви по-точно имаш предвид? Аз не съм забелязала нещо по-различно, освен кървенето по средата на цикъла. Но, ако прочетеш листовката, там са изброени доста странични ефекти, като главоболие, гадене, болки в корема, кървене и други.

Re: Лечение с фемостон
« Отговор #49 -: Февруари 13, 2010, 20:38:44 pm »
Ами аз забелязах напоследък,че първите няколко часа след приема му ми се гади и ми е много ниско кръвното.Не искам да притеснявам лекаря си,защото следващият месец съм на преглед и за сега ги изтрайвам тези неразположения,но исках да знам дали и при вас се получава така?Иначе прочетох листовката,но то при повечето хормонални препарати са изброени едни и същи странични ефекти.Аз преди пиех дуфастон и нямах такива проблеми макар,че и в неговата листовка бяха изброени тези неприятни ефекти.
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #50 -: Февруари 14, 2010, 10:12:34 am »
Proletina, ако не ти понася лекарството, можеш да кажеш на лекаря си, да ти го смени. Има още много лекарства с подобно действие.

Re: Лечение с фемостон
« Отговор #51 -: Февруари 21, 2010, 18:25:40 pm »
Здравейте! И аз съм на фемостон заедно с DHEA, DIDA i M2-тон. FSH - 23,LH - 18,AMH - 7.893,Inhibin - 0. Съответно диагноза ИЯР и единствена възможност донорска яйцеклетка. От фемостона нямам никакви оплаквания, но ми го изписаха само за един месец, а като чета при вас е поне за три. Утре ще си взема резултатите от новите изследвания, но дали ще има някаква промяна. На почти 30 години съм и не знам дали да продължавам опити с някакви хапчета или да вземем яйцеклетки от сестра ми :ask:. Хубава вечер на всички
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #52 -: Май 11, 2010, 22:35:02 pm »
И аз съм на фемостон вече,FSH-30.Не забелязвам странични ефекти освен сънливост.
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #53 -: Май 12, 2010, 20:10:01 pm »
Момичета, да ви споделя какво се получи с мен. Пих три месеца фемостон. До като го пиех се чувствах много добре. Правих си всеки месец хормонални изследвания и всички бяха в референтните граници, просто чудесни. Да, ама не. Както са казали, много хубаво не е на хубаво. След като спрях лекарството, FSH ми скочи двойно и тройно от преди да започна приема.

*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #54 -: Май 12, 2010, 20:16:15 pm »
du6ka, zashto  sprya femostona?
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #55 -: Август 05, 2010, 20:57:33 pm »
Момичета пак съм на фемостон за два месеца.Но забравих да питам док дали има почивка между опаковките.В листовката пише да се продължи без прекъсване ,но тогава ще ми дойде ли нормално цикъла?
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #56 -: Август 05, 2010, 21:04:19 pm »
Момичета пак съм на фемостон за два месеца.Но забравих да питам док дали има почивка между опаковките.В листовката пише да се продължи без прекъсване ,но тогава ще ми дойде ли нормално цикъла?
Радост, до колкото си спомням, фемостонът се пие без прекъсване. Първите два месеца и аз не знаех и го спрях и си чаках цикъла да ми дойде, но от следващия месец го пих без прекъсване. Ако не са ти казали нещо по-специално, пий го както пише на опаковката. Цикълът си идва, без да му оказва влияние лекарството. Два месеца го пих така, но преди процедурата го спрях и това ми изигра лоша шега.

Re: Лечение с фемостон
« Отговор #57 -: Август 05, 2010, 21:48:49 pm »
Мерси Душе.Няма да го прекъсвам значи.А при теб ,защо е изиграло лоша шега?
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #58 -: Август 06, 2010, 10:09:45 am »
Мерси Душе.Няма да го прекъсвам значи.А при теб ,защо е изиграло лоша шега?
Не знам защо ти е предписан на теб, така че, ако искаш все пак се консултирай с лекаря си. Изигра ми лоша шега, защото го спрях, след стартиране на процедурата и когато ми пуснаха контролни хормони, те бяха скочили неколкократно. Това беше и основание да ми се спре процедурата и всички разходи до тогава да си ги платя, а бях по фонда. Не ми се говори за това - още не мога да се оправя. А на теб ти желая успех!

*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #59 -: Август 06, 2010, 11:41:33 am »
Душе , Радост аз предния месец спрях фемостона по препоръка на док. Постоянно правех кисти и на всичко отгоре взе и цикъла да ми става нередовен. Не знам вече какво става с мен , но на последния преглед ми казаха да го спра и на следващия цикъл да започна да пия Естрофем . Предстои ми биопсия , а тая година почти я пропуснах .....нито цикъла ми е в ред  да не говорим за овулацията....Сега чакам уж да ми дойде , но нещо пак се бави ,пък и никакви признаци на лице нямам. Губя надежда вече.  На 09.06 си взех заповедта за втори опит по фонда , а времето си тече ли тече....Хормони пък скоро въобще не съм пускала....не искам да се разочаровам...страх ме е..... 
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #60 -: Август 08, 2010, 21:45:50 pm »
doniss, съжалявам за проблемите при теб! Аз съм почти на същото ниво, но аз вече прекратих опитите! В момента не пия никакви лекарства и вече даже и 2 месеца нямам цикъл.  :( Явно, това е вече краят, ама какво да се прави. :( Дано при теб нещата се наредят!

*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #61 -: Август 10, 2010, 16:14:04 pm »
Душе какво ще се нареди не знам , но се надявам поне да опитаме с донорска , като посъберем средства. Дано и за нея не съм закъсняла.....
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #62 -: Август 10, 2010, 21:38:49 pm »
Ох ще видя и аз докъде ще я докарам с тоя фемостон.Донорската си е вариант,но и средства трябват,да.
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #63 -: Август 24, 2010, 12:35:26 pm »
Здравейте момичета, от вчера и аз съм в групата с фемостон :(.
На 24 г. с много нередовен цикъл, направо липсващ....след 100-ния лекар и обясненията нищо ти няма сега ще предизвикаме цикъл и всичко е ок, най-накрая мисля че попаднах на правилния доктор. След обстоен преглед уставони ,че имам повече от необходимото непукнали се фуликоли и в 2-та яйчника и затова закъснява или отсъства цикъла. Пуснах си хормонални изследвания взети по отделно всички уж са в нормата но сътношението им един към др. не е добро. Прогестеронът ми е доста под нормата и затова 6 месеца без нито 1 ден прекъсване трябва да пия фемостона и на последния цикъл да си пусна пак изследванията. Притеснява ме дали има странични ефекти като качване на килограми... окосмяване и т.н. За първи път съм на хормолно лечение и ме е малко срах. :(
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #64 -: Август 24, 2010, 12:53:04 pm »
marsiankata при мен единственият страничен ефект, който ми се появяваше след неговия прием беше ниското кръвно, но това беше само първият месец от приема му. После явно организма ми свикна с него и нямах никакви други странични ефекти. Аз също го пих 6 месеца без прекъсване. Цикълът ми беше много точен докато го пиех. Пожелавам ти успех с лечението!
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #65 -: Август 24, 2010, 13:38:23 pm »
Proletina, благодаря ти! Дано се регулират тези гадни хормони.
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #66 -: Октомври 04, 2010, 11:09:26 am »
Имам въпрос пиещите фемостон по-дълго време. Аз го пия за първи път за удебеляване на лигавица. На 7-мия ден имах 3-4 дневно кървене, да кажем че е последица от регулон който след лапаро не ми предизвика менструация. Първите две седмици нямах никакви други оплаквания. Но при вторите 14 таблетки се появи предменструален синдром и болки в гърдите, търпят се, но все пак... А 4 дни преди да ми свършат таблетките цъфнах и с главоболие което при нормална менструация траеше само 1-я ден а сега през целия цикъл.
Тези болки в гърдите само в началото ли са докато организма свикне  или продължават и по-нататък ? И това менструално главоболието дано да трае  само по време на цикъла.
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #67 -: Октомври 04, 2010, 11:31:20 am »
Имам въпрос пиещите фемостон по-дълго време. Аз го пия за първи път за удебеляване на лигавица. На 7-мия ден имах 3-4 дневно кървене, да кажем че е последица от регулон който след лапаро не ми предизвика менструация. Първите две седмици нямах никакви други оплаквания. Но при вторите 14 таблетки се появи предменструален синдром и болки в гърдите, търпят се, но все пак... А 4 дни преди да ми свършат таблетките цъфнах и с главоболие което при нормална менструация траеше само 1-я ден а сега през целия цикъл.
Тези болки в гърдите само в началото ли са докато организма свикне  или продължават и по-нататък ? И това менструално главоболието дано да трае  само по време на цикъла.
      Ами нали знаеш , че всичко е индивидуално. Аз също съм приемала няколко месеца подред Фемостон , но не съм забелязала някакви промени...нито в цикъла , нито в общото ми състояние.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #68 -: Октомври 07, 2010, 17:39:01 pm »
Имам въпрос пиещите фемостон по-дълго време. Аз го пия за първи път за удебеляване на лигавица. На 7-мия ден имах 3-4 дневно кървене, да кажем че е последица от регулон който след лапаро не ми предизвика менструация. Първите две седмици нямах никакви други оплаквания. Но при вторите 14 таблетки се появи предменструален синдром и болки в гърдите, търпят се, но все пак... А 4 дни преди да ми свършат таблетките цъфнах и с главоболие което при нормална менструация траеше само 1-я ден а сега през целия цикъл.
Тези болки в гърдите само в началото ли са докато организма свикне  или продължават и по-нататък ? И това менструално главоболието дано да трае  само по време на цикъла.
Миличка, и аз, съм така, в смисъл когато приемах Фемостона! Няколко дни преди да ми дойде ме боляха, а и усещах ужасно напрежение в гърдите, понякога ми се гадеше, друг път не и винаги някъде, като ми останеха 3 хапчета от опаковката ми идваше МЦ.  Така, че е нещо съвсем нормално, не се тревожи да дейставай без да се съмняваш в лекаря си!
Успех ... другото на лични  :wink:


*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #69 -: Януари 14, 2014, 20:40:24 pm »
В темата отдавна не е писано, но натрупах някакъв опит в приема на Фемостон и смятам да споделя, за някой може да се окаже полезно.
Изпих само една опаковка Фемостон и трудно я довърших, заради негативите, които се натрупаха: усещане за тежест и подутост, най-неприятното беше гадене- трудно пътувах с колата. Също качване на килограми, въпреки че си наложих строг режим на хранене.
След консултация с лекуващата ме лекарка, направих промяна в терапията. Схемата този месец е Естрофем х1т. до 15 ден от М.Ц., след това Дуфастон х2т. от 16 до 26 ден. При тази схема се чувствам много добре, дори свалих качените 2-3 килограма.

*

    daL

  • *
  • 16
  • Вяра, Надежда, Любов!
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #70 -: Юни 23, 2014, 15:00:48 pm »
Здравейте,
от вчера започнах да пия фемостон, тъй като съм следните резултати: Еstradiol-23.00, LH-9.73, FSH-27.10. Одобрена съм по фонда с тубарен фактор, имам изтъняла лигавица след кюртаж, миома на задната стена на матката 2 см. и това за капак. Ще видя др. месец как ще са ми резултатите и ще пиша. През 2010 разбрах, че вървя към намален яйчников резерв.
Има ли някой бременност при такива стойности на естествен цикъл?
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #71 -: Юни 26, 2014, 19:04:27 pm »
Здрасти , dal! :)Имам един въпрос към теб - понеже и аз съм с високи стойности на ФСХ и го пия фемостона  вече 2 ри месец , а той вместо да сваля надолу - се качва от 13.63 на 16.46 ти как успя да кандидатстваш по фонда с тези стойности те нали искат да е под 10 в най-добрия случай?Какви хормони пи ,за да го свалиш и колко месеца?Благодаря. :ask:
*

    daL

  • *
  • 16
  • Вяра, Надежда, Любов!
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #72 -: Юли 10, 2014, 20:58:29 pm »
Здравейте,
от вчера започнах да пия фемостон, тъй като съм следните резултати: Еstradiol-23.00, LH-9.73, FSH-27.10. Одобрена съм по фонда с тубарен фактор, имам изтъняла лигавица след кюртаж, миома на задната стена на матката 2 см. и това за капак. Ще видя др. месец как ще са ми резултатите и ще пиша. През 2010 разбрах, че вървя към намален яйчников резерв.
Има ли някой бременност при такива стойности на естествен цикъл?

Това са ми изследванията, които преди малко разпечатах.

Група Показател   Биологичен материал       Резултат   Измерителна единица   Референтна област   Метод
Labor Limbach, Heidelberg Germany
Inhibin B   S         29        ng/l     10 - 200     ELISA




Anti-Muller Hormon   S         <0.20        µg/L     1 - 8     ELISA
Минималните нива на AMH показват нарушен, но не напълно изчерпан яйчников резерв.
Само при нива на АМН под 0.4 ug/l се прилагат по-високи дози rFSH при овариална стимулация.
(La Marca A, 2006)
Fertile phase 1-8 ug/l ; Postmenopause <1 ug/l

*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #73 -: Юли 10, 2014, 21:19:00 pm »
Здравей,daL! :wink:Ти  на кой ден от цикъла ги пусна инхибин б и антимюлеровия хормон и къде (в коя лаборатория ,в репродуктивна клиника ли ги пусна) :ask:?Резултатите от тях за колко време излизат?При какви условия трябва да се пускат - т.е  на гладно и на жадно ли ?Ако пиеш в момента хормони както съм аз в момента трябва ли да изчакаш 1 пълен чист  МЦ след като  се спре пиенето му за да се пуснат тези изследвания? :ask: