0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Лечение с фемостон
« -: Ноември 22, 2009, 15:16:07 pm »
Здравейте
Моля Ви ако има момичета, които са били или са на лечение с фемостон, да споделите за какво ви е бил предписан и дал ли е резултат.На мен ми го изписаха за регулиране на нередовен и оскъден МЦ  и понижаване стойностите на ФСХ,които при мен са около 36  8O. Благодаря Ви предварително.
[/URL]
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #1 -: Ноември 23, 2009, 01:44:50 am »
Аз бях на Фемостон за 3 месеца, на мен ми беше предписан за много високи стойности на  ФСХ, ЛХ, пък съм и с ИЯР и възраст 35+. Резултатите ми преди и след него са :
преди ЛХ - 15,6   ФСХ - 32,1
след  ЛХ - 8,80   ФСХ - 18,40

Късмет


*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #2 -: Ноември 23, 2009, 07:52:17 am »
Не видях, че има тема тук и писах в другата, но сега ще се редактирам.  :(
lolly, има ли значение кога започва приемът на този препарат? Как се приема и има ли странични действия от него? Сподели как беше при теб. И разбира се, с нетърпение ще очакваме да напишеш как е минал прегледът . Успех!

*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #3 -: Ноември 23, 2009, 09:35:53 am »
Пиа го от 4 години като ХЗТ. Понапълнях с 5-6 кг. и гърдите постоянно ме болят,но свикнах какво да се прави други оплаквания нямам дано и да не се появят.
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #4 -: Ноември 23, 2009, 12:22:55 pm »
Аз го пих 4 месеца.Нямах странични ефекти,освен 2-3 килца отгоре и малко по-огелемен бюст.Предписаха ми го за понижаване на FSH и LH.
Стойностите на 4-ти ден преди бяха:
FSH 19,09
LH 38,38
E2 30,0

а сега са:  FSH 6,10
            LH 5,38
            E2 149

Направо не можех да повярвам,каква разлика 8O.
Тъй като и аз клоня към ИЯР,и няма да реагирам на стимулация,док предложи да пробваме на ЕЦ.
Успех момичета  :goodluck:
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #5 -: Ноември 23, 2009, 18:47:53 pm »
Не видях, че има тема тук и писах в другата, но сега ще се редактирам.  :(
lolly, има ли значение кога започва приемът на този препарат? Как се приема и има ли странични действия от него? Сподели как беше при теб. И разбира се, с нетърпение ще очакваме да напишеш как е минал прегледът . Успех!

Аз запо4нах приема му на 1ви ден от МЦ, така ми беше писано и го взимах без прекъсване 3 месеца, после пуснах изследвания на 3 ден. Да, страни4ното му действие е напълняване.
Мерси,  :goodluck:


*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #6 -: Ноември 23, 2009, 19:11:42 pm »
Аз го пих 4 месеца.Нямах странични ефекти,освен 2-3 килца отгоре и малко по-огелемен бюст.Предписаха ми го за понижаване на FSH и LH.
Стойностите на 4-ти ден преди бяха:
FSH 19,09
LH 38,38
E2 30,0

а сега са:  FSH 6,10
            LH 5,38
            E2 149

Направо не можех да повярвам,каква разлика 8O.
Тъй като и аз клоня към ИЯР,и няма да реагирам на стимулация,док предложи да пробваме на ЕЦ.
Успех момичета  :goodluck:


Обаче някъде бях чела,че Е2 по-висок от 80 на 3-5 ден от МЦ, говори за нереални данни по отношение на стойностите на ФСХ т.е. ако Е2>80 то ниските стойности на ФСХ не са реални.Аз ще изследвам моите утре, на 34-то хапче фемостон съм и ще пиша.
[/URL]
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #7 -: Ноември 24, 2009, 17:19:31 pm »
Здравейте момичета
И така, при мен нещата са плачевни  :(.След 35 хапчета фемостон т.е. една опаковка и малко, ФСХ е скочило от 36  на 48  8O !?!?Док не го коментира, каза да продължавам да го пия и да отида след третата опаковка.Ами ако стане още по-зле? В паника съм и започвам тотално да се отчайвам :(
[/URL]
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #8 -: Ноември 25, 2009, 12:40:52 pm »
Здравейте и от мен.
Дези не се панирай,ако док е казал да продължаваш значи е очаквал такъв резултат.Успех мила yahoo_17
А за естрадиола...ако наистина е така както казваш, значи при следващи изследвания трябва да очаквам всичко :(
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #9 -: Ноември 28, 2009, 09:07:25 am »
На мен също ми бе изписан Фемостон заедно с Л-Аргинин и Омега 3 и резултата е , че пролетта ФСХ бе под 10 и то само след два месеца прием.
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #10 -: Ноември 28, 2009, 12:51:33 pm »
Значи от всички писали в темата до сега само на мен фемостонът не само, че не ми понижава нивото на ФСХ, ами даже го повишава - за един месец с 10 единици 8O Възможно ли е след третата опаковка изведнъж да спадне?
Успех на всички момичета!
[/URL]
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #11 -: Ноември 28, 2009, 13:02:51 pm »
Имали ли сте кървене по средата на цикъла?
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #12 -: Ноември 28, 2009, 14:12:27 pm »
Ами да.Започнах първата опаковка на 5-6 ден от МЦ и на 12-тото хапче започна много оскъдно тъмно ръждиво зацапване, което на моменти леко се усилваше и продължи цяла седмица.Даже си помислих, че е подранил МЦ но като свърших цялата опаковка и 2-3 дни след това си ми дойде нормален МЦ.И ти ли го пиеш? На теб как ти действа? За какво ти го предписаха?
[/URL]
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #13 -: Ноември 28, 2009, 14:43:31 pm »
И ти ли го пиеш? На теб как ти действа? За какво ти го предписаха?

Пия го от 4-ти ден на МЦ. Нямам някакви оплаквания,
като изключа 1 ден с главоболие, но може да не е от фемостона.
И на 16 ден от МЦ се появи това зацапване.
Малко се притесних, но вече мина.
ФСХ ми е 11.69, а иначе реагирам лошо на стимулации.
Ще видим дали ще има ефект.
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #14 -: Ноември 28, 2009, 14:57:23 pm »
На теб за понижаване на ФСХ ли ти го изписаха?
Желая ти успех!
[/URL]
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #15 -: Ноември 28, 2009, 17:35:18 pm »
На теб за понижаване на ФСХ ли ти го изписаха?


Ще го пия 2 месеца преди ин витро опит.
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #16 -: Декември 04, 2009, 15:08:01 pm »
Здравейте и от мен.
На ме ми го предписаха,защото не ми идва МЦ.ФСХ и ЛХ ми са малко завишени т.е. с 2 единици на горе.Честно казано не ща да го пия,ама няма друг начин.Като искам бебе.Пък и единия ми яйчник на 90% не функционира.Само десния яйчник ми работи и прави само по един фоликул.Дано да отговоря на стимулация добре.Това ми е надеждата.
Имам въпрос.А някой пил ли е таблетките на д-р Тошков(циклонорм)?
Те също са за релулиране на цикъла и за липсваща менструация.
Моля момичета споделете.Благодаря ви предварително!
Желая успех на всички!
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #17 -: Декември 04, 2009, 18:38:55 pm »
Здравейте, момичета, и на мен ми го изписаха и го пия от вчера при следните параметри на трети ден от мц:
Prolactin 189.93
LH  1.31
FSH 5.11
Estradiol 228.38
Аз отидох за икси, но доктора не ми хареса съотношението LH  1.31/FSH 5.11 , нямало как да ми стимулира яйчниците. Ние по-принцип сме  мъжки фактор и всичките ми предишни изследвания са добри. Вчера ревах цял ден, но въпреки това изпих фемостона. Незнам какви да са ми очакванията при толкова нисък LH. Много ви моля коментирайте резултатите ми. :(
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #18 -: Декември 04, 2009, 21:01:51 pm »
Аз днес бях при моя лекар и го попитах дали да започна да пия фемостон или някакво друго лекарство, за да помогна на организма си преди процедурата - той ми каза да не пия нищо.  :(

*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #19 -: Декември 04, 2009, 21:40:44 pm »
аз също пих фемостон, но почнах от първият ден на МЦ за регулиране на високо фсх ще ви кажа има ли промяна на 7.12 6те си пусна изследвания и съм на преглед. Чудно ми е, защто всичи го почваме на различни дати от МЦ