0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #20 -: Декември 05, 2009, 10:22:33 am »
Зависи за какво ти е предписан.Аз го започнах днес,поради това че не ми идва МЦ.Стойностите на ФСХ и ЛХ ми са завишени а Е2 ми е на долна граница.Затова ми предписаха Фемостон ,за да ми идва редовно.Доктора каза че навлизам в критическа ,а съм още на 39.Каза че доста рано ,но се случвали такива неща.И аз ги започнах  с рев,не ща да ги пия,но няма друг начин.Консултирах се с лекар за прием на билкови таблетки на д-р Тошков,но лекаря каза че нямало смисъл.Е това е .
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #21 -: Януари 21, 2010, 21:32:35 pm »
Момичета, защо не пишете по темата? Хайде, тези, които са си направили изследвания или са били на преглед, да пишат какво ново има, резултатите имат ли подобрение? Аз днес малко се притесних, по средата на цикъла съм, а от вчера имам едно течение и болки.

*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #22 -: Януари 21, 2010, 23:56:05 pm »
Сподели как беше при теб. И разбира се, с нетърпение ще очакваме да напишеш как е минал прегледът

Ами никой не пише по темата да и аз често надничам тук, хайде да кажа при мен какво става. Както по рано писах, аз взимах точно 3 месеца Фемостон до 20.10.09 после пуснах изследвания на 3ти ден и резултатите ги писах, ето сега и новите ми резултати, които в сравнение с предишни, са съвсем наопъки, аз понеже си падам малко карък  :D  и затова сега си мисля, че е станала някаква лабораторна грешка osi_10

Правени са на 3ти ден от МЦ, и броя на антралните ми фоликули е само 3  :balk_145:


                                      Ref.Range
LH  - 8.2    mIU/ml          1.2  - 103.0
FSH - 2.2    mIU/ml          1.7  - 12.5
E2  - 493.5 pg/ml           24.0 - 534.0
PRL - 13.8   ng/ml           3.3  - 26.7
TSH - 1.8    uIU/ml          0.2  - 4.5
DHE-S 94.1   ug/dL           51.0 - 391.0
Testo 0.35  ng/ml           0.10 - 7.80


*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #23 -: Януари 22, 2010, 07:58:24 am »
lolly, разбирам ли правилно? Ти си пила 3 месеца фостимон - до 20.10.09 г., след което си пуснала хормоните. От тогава не пиеш фостимон или някакво друго лекарство и това са новите ти резултати? Струва ми се, че LH ти е добре, но FSH, въпреки, че е в референтни граници, е доста ниско. E2 пък ти е доста висок. Коментира ли тези резултати с лекар? Мисля, че е задължително да ги пуснеш и следващия цикъл, за да видиш какво е положението... е, то при нас май е ясно :(, но все пак ... надежда малка някаква... :wink: :lol: Аз започнах втората опаковка. Първата изпих, дойде ми цикъла след 2-3 дни и тогава на І-ви ден от новия МЦ, започнах втората. Но, точно около средата започна едно тъмно кафяво цапане, а сега се усили и насити до червено, заедно с болки в яйчниците.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #24 -: Януари 22, 2010, 08:41:03 am »
Здравейте, и аз пия Фемостон, но главно за да ми идва МЦ /т.к след стрес ми спря 8O/.
Имам съответно високи ст-сти на хормоните FSH и LH, но и отдавна не съм ги пускала :(( проблема при мен, че ние искаме детенце, но имаме шанс за такова само чрез донорска яйцеклетка  :( Затова и ми предписаха фемостона, та да ми идва редовно цикъл.
Но проблема е, че досега два месеца беше редовен като ми останеха 4 хапчета и ми идваше МЦ, но последният път ми дойде пак така на 24.12 и свърши на 28.12 но, после на следващият месеца пак ми дойде ама на 6.01  8O и засега макар, че ми остана само едно хапче от опаковката няма изгледи да ми идва  8O
съвсем съм объркана, отделно от това, преди като да ми идва гърдите ми увеличаваха размера си два пъти почти и бяха много болезнени, а сега са само леко болезнени.
Искам да попитам при някоя от вас случвало ли се е ?


*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #25 -: Януари 22, 2010, 17:40:24 pm »
На мен пък никак не ми се отрази приема на Фемостон. Нито на цикъла нито на общото ми състояние.
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #26 -: Януари 22, 2010, 19:30:48 pm »
Откакто ги свърших, това ми беше 2то изследване ето това е 1я месец след Фемостона
изследването е от 6ти ден на МЦ, тогава не успях на 3ти ден иначе повечето ми изследвания са все от 3ти ден
26.11.09 6ти ден на МЦ
LH  14.6 mIU/ml    ( 1.2 - 103.0 )
FSH 13.9 mIU/ml    ( 1.7 - 12.5 )
E2  283.8 pg/ml     ( 24.0 - 534.0 )

14.01.10 3ти ден на МЦ
LH  - 8.2   mIU/ml     ( 1.2  - 103.0 )
FSH - 2.2   mIU/ml     ( 1.7  - 12.5 )
E2  - 493.5 pg/ml      ( 24.0 - 534.0 )
PRL - 13.8  ng/ml      ( 3.3  - 26.7 )
TSH - 1.8   uIU/ml     ( 0.2  - 4.5 )
DHE-S 94.1  ug/dL      (51.0 - 391.0 )
Testo 0.35  ng/ml      ( 0.10 - 7.80 )

du6ka, доктора не успя да ги коментира, но след 2 седмици пак съм там.
А на теб кой и за какво ти го преписа Фемостона, защото май го взимаш по различен график, аз го взимах 3 месеца без никакво прекъсване.
Е това е засега, то нашата е трудна и малко ясна, ама нали надеждата умирала последна, та може би за да я оправдаем, продължаваме с борбата...
успех мацки  :balk_103:  :balk_602:





Re: Лечение с фемостон
« Отговор #27 -: Януари 22, 2010, 20:35:43 pm »
Здравейте и на мен ми изписаха това лекарство сега приключвам с първата опаковка и веднага трябва да започна нова.Интересува ме кога трябва да очквам МЦ и дали фемостона подтиска овулацията?
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #28 -: Януари 22, 2010, 21:03:06 pm »
Олеееееее, ама аз съм голяма патка, наистина!  :( :oops: :( Първата опаковка започнах на 1-ви ден от МЦ и след като я изпих, до 2-3 дни ми дойде новия цикъл. Трябвало е да продължа с 2-та опаковка без да правя почивка, а аз изчаках да ми дойде, за да мога да започна пак от  1-вия ден на новия цикъл. Дано не се окаже фатално. Вчерашното кървене, днес се превърна в цикъл - обилен и болезнен, не знам какво да мисля, никога не ми се е случвало такова нещо по средата на цикъла? А, сега, като прочетох и възможните рискове и проблеми, направо ми настръхна косата. Да не вземем вместо да си "изпишем веждите", да си "извадим очите"?
Proletina, 2-3 дни след изпиване на последното хапче, трябва да ти дойде цикъла. За овулацията не знам, тъй като аз не следя такава.

Re: Лечение с фемостон
« Отговор #29 -: Януари 24, 2010, 16:34:03 pm »
Здравейте и на мен ми изписаха това лекарство сега приключвам с първата опаковка и веднага трябва да започна нова.Интересува ме кога трябва да очквам МЦ и дали фемостона подтиска овулацията?

И аз пия Фемостон, по средата съм на първата опаковка. Гинеколога ми изрично ми подчерта, че това не е противозачатъчно, от което останах с впечатление, че не подтиска овулацията.
Мен ме интересува пък, ако имам обикновено овулация около 10-ти ден от цикъла, дали с приема на фемостона, тя се измества към 14-тия ден.
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #30 -: Февруари 07, 2010, 21:13:59 pm »
Момичета да се отчета днес 2 ден от цикъла след прием на фемостон
ФСХ 13.18
ЛХ 18.83
Е2 100
Предишния месец ФСХ 34.71 ЛХ 17.87 Е2 56.0(само то е в норма)
Продължавам още един месец по същата схема фемостон,док не е доволен от Е2 много е високо.Аз също четох някъде ,че Е2 ако е висок независимо че останалите са в норма също означава ИЯР. :(Ще ви докладвам на следващите изследвания как са нещата.Надявам се да са наред.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #31 -: Февруари 08, 2010, 10:22:43 am »
Аз, съм с ИЯР, на мен ми бе предписана Фемостона главно, като хормонозаместителна терапия и впредвид инвитрото, което ни предстои,за да ми идва МЦ (т.к такъв нямам)също и да поддържа маточната лигавица в състояние, годно да приеме ембрионите.
Но сега забелязвам, че след като ми мине МЦ и след известно време имам доста цервикална слуз, както и типичното наболяване на яйчниците /говоря за овулация/ но, не съм сигурна, че това е именно овулация.
Ако сред вас, има някоя, която от години употребява фемостон, то нека ми пише на лични, т.к имам някои въпроси. Можем да си бъдем взаимно полезни :))
За протокола, аз пия фемостон от 4 месеца, като броим и този м. февруари.
Хубав ден ви желая :))


*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #32 -: Февруари 08, 2010, 15:05:43 pm »
Аз пия фостимон вече 3-ти месец. На 3-тото хапче на 3-тата опаковка съм. Нямам оплаквания, освен, че единия месец ми дойде цикълът два пъти, но аз съм си виновна, защото го прекъснах, а то не е трябвало.  :( Утре, на 3-ти ден от МЦ, смятам да отида да си пусна хормоните и ще пиша после. Не знам до колко ще са достоверни, тъй като продължавам приема му, но все пак ще си сверя часовника. В интерес на истината, иначе бях започнала да имам проблеми с дължината и честотата на МЦ. От както го пия, нещата се нормализираха. Този месец ще ходя и на фоликулометрия, за да мога да си изследвам прогестерона и ще пиша пак след това.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #33 -: Февруари 08, 2010, 15:12:16 pm »
Благодаря за включването Душка :))
На мен предният месец също ми дойде два пъти за месеца, но без причина ...аз съм стриктна в приемаму .. а иначе въпросът ми е дали е възможно да има овулация, независимо от приема му?


*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #34 -: Февруари 08, 2010, 15:25:07 pm »
А защо да няма?
Писах тук в темата, а не на лични, тъй като лично на тебе не знам дали мога да ти бъда полезна с нещо. Аз си имам спонтанна овулация, не мисля, че тя може да бъде нарушена от това лекарство. Но все пак, този месец ще се опитам да отида около средата на месеца на преглед, за да ми се установи точния ден на овулацията и да мога да си изследвам прогестерона на 7-ми ден след това. После ще пиша. 

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #35 -: Февруари 09, 2010, 10:01:49 am »
Извинете за въпроса ми, но на вас, за какво ви се изписва този Фемостон? С какво той ви помага?


Re: Лечение с фемостон
« Отговор #36 -: Февруари 09, 2010, 10:32:55 am »
За първи път пия Фемостон, в събота вечерта ми беше последното хапче, а цикълът още го няма. Нормално ли е това? osi_10
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #37 -: Февруари 09, 2010, 11:04:24 am »
При мен МЦ дойде след 4 хапче от втората опаковка,но не знам дали това е нормално, тъй като и аз ги пия за първи път.
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #38 -: Февруари 09, 2010, 11:11:07 am »
Обаче на мен ми изписаха само една опаковка и на втория ден от МЦ трябва да съм на преглед.
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #39 -: Февруари 09, 2010, 12:52:40 pm »
На мен ми дойде цикъла на 4 ден след последното хапче.