0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #60 -: Август 08, 2010, 21:45:50 pm »
doniss, съжалявам за проблемите при теб! Аз съм почти на същото ниво, но аз вече прекратих опитите! В момента не пия никакви лекарства и вече даже и 2 месеца нямам цикъл.  :( Явно, това е вече краят, ама какво да се прави. :( Дано при теб нещата се наредят!

*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #61 -: Август 10, 2010, 16:14:04 pm »
Душе какво ще се нареди не знам , но се надявам поне да опитаме с донорска , като посъберем средства. Дано и за нея не съм закъсняла.....
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #62 -: Август 10, 2010, 21:38:49 pm »
Ох ще видя и аз докъде ще я докарам с тоя фемостон.Донорската си е вариант,но и средства трябват,да.
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #63 -: Август 24, 2010, 12:35:26 pm »
Здравейте момичета, от вчера и аз съм в групата с фемостон :(.
На 24 г. с много нередовен цикъл, направо липсващ....след 100-ния лекар и обясненията нищо ти няма сега ще предизвикаме цикъл и всичко е ок, най-накрая мисля че попаднах на правилния доктор. След обстоен преглед уставони ,че имам повече от необходимото непукнали се фуликоли и в 2-та яйчника и затова закъснява или отсъства цикъла. Пуснах си хормонални изследвания взети по отделно всички уж са в нормата но сътношението им един към др. не е добро. Прогестеронът ми е доста под нормата и затова 6 месеца без нито 1 ден прекъсване трябва да пия фемостона и на последния цикъл да си пусна пак изследванията. Притеснява ме дали има странични ефекти като качване на килограми... окосмяване и т.н. За първи път съм на хормолно лечение и ме е малко срах. :(
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #64 -: Август 24, 2010, 12:53:04 pm »
marsiankata при мен единственият страничен ефект, който ми се появяваше след неговия прием беше ниското кръвно, но това беше само първият месец от приема му. После явно организма ми свикна с него и нямах никакви други странични ефекти. Аз също го пих 6 месеца без прекъсване. Цикълът ми беше много точен докато го пиех. Пожелавам ти успех с лечението!
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #65 -: Август 24, 2010, 13:38:23 pm »
Proletina, благодаря ти! Дано се регулират тези гадни хормони.
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #66 -: Октомври 04, 2010, 11:09:26 am »
Имам въпрос пиещите фемостон по-дълго време. Аз го пия за първи път за удебеляване на лигавица. На 7-мия ден имах 3-4 дневно кървене, да кажем че е последица от регулон който след лапаро не ми предизвика менструация. Първите две седмици нямах никакви други оплаквания. Но при вторите 14 таблетки се появи предменструален синдром и болки в гърдите, търпят се, но все пак... А 4 дни преди да ми свършат таблетките цъфнах и с главоболие което при нормална менструация траеше само 1-я ден а сега през целия цикъл.
Тези болки в гърдите само в началото ли са докато организма свикне  или продължават и по-нататък ? И това менструално главоболието дано да трае  само по време на цикъла.
*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #67 -: Октомври 04, 2010, 11:31:20 am »
Имам въпрос пиещите фемостон по-дълго време. Аз го пия за първи път за удебеляване на лигавица. На 7-мия ден имах 3-4 дневно кървене, да кажем че е последица от регулон който след лапаро не ми предизвика менструация. Първите две седмици нямах никакви други оплаквания. Но при вторите 14 таблетки се появи предменструален синдром и болки в гърдите, търпят се, но все пак... А 4 дни преди да ми свършат таблетките цъфнах и с главоболие което при нормална менструация траеше само 1-я ден а сега през целия цикъл.
Тези болки в гърдите само в началото ли са докато организма свикне  или продължават и по-нататък ? И това менструално главоболието дано да трае  само по време на цикъла.
      Ами нали знаеш , че всичко е индивидуално. Аз също съм приемала няколко месеца подред Фемостон , но не съм забелязала някакви промени...нито в цикъла , нито в общото ми състояние.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #68 -: Октомври 07, 2010, 17:39:01 pm »
Имам въпрос пиещите фемостон по-дълго време. Аз го пия за първи път за удебеляване на лигавица. На 7-мия ден имах 3-4 дневно кървене, да кажем че е последица от регулон който след лапаро не ми предизвика менструация. Първите две седмици нямах никакви други оплаквания. Но при вторите 14 таблетки се появи предменструален синдром и болки в гърдите, търпят се, но все пак... А 4 дни преди да ми свършат таблетките цъфнах и с главоболие което при нормална менструация траеше само 1-я ден а сега през целия цикъл.
Тези болки в гърдите само в началото ли са докато организма свикне  или продължават и по-нататък ? И това менструално главоболието дано да трае  само по време на цикъла.
Миличка, и аз, съм така, в смисъл когато приемах Фемостона! Няколко дни преди да ми дойде ме боляха, а и усещах ужасно напрежение в гърдите, понякога ми се гадеше, друг път не и винаги някъде, като ми останеха 3 хапчета от опаковката ми идваше МЦ.  Така, че е нещо съвсем нормално, не се тревожи да дейставай без да се съмняваш в лекаря си!
Успех ... другото на лични  :wink:


*
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #69 -: Януари 14, 2014, 20:40:24 pm »
В темата отдавна не е писано, но натрупах някакъв опит в приема на Фемостон и смятам да споделя, за някой може да се окаже полезно.
Изпих само една опаковка Фемостон и трудно я довърших, заради негативите, които се натрупаха: усещане за тежест и подутост, най-неприятното беше гадене- трудно пътувах с колата. Също качване на килограми, въпреки че си наложих строг режим на хранене.
След консултация с лекуващата ме лекарка, направих промяна в терапията. Схемата този месец е Естрофем х1т. до 15 ден от М.Ц., след това Дуфастон х2т. от 16 до 26 ден. При тази схема се чувствам много добре, дори свалих качените 2-3 килограма.

*

    daL

  • *
  • 16
  • Вяра, Надежда, Любов!
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #70 -: Юни 23, 2014, 15:00:48 pm »
Здравейте,
от вчера започнах да пия фемостон, тъй като съм следните резултати: Еstradiol-23.00, LH-9.73, FSH-27.10. Одобрена съм по фонда с тубарен фактор, имам изтъняла лигавица след кюртаж, миома на задната стена на матката 2 см. и това за капак. Ще видя др. месец как ще са ми резултатите и ще пиша. През 2010 разбрах, че вървя към намален яйчников резерв.
Има ли някой бременност при такива стойности на естествен цикъл?
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #71 -: Юни 26, 2014, 19:04:27 pm »
Здрасти , dal! :)Имам един въпрос към теб - понеже и аз съм с високи стойности на ФСХ и го пия фемостона  вече 2 ри месец , а той вместо да сваля надолу - се качва от 13.63 на 16.46 ти как успя да кандидатстваш по фонда с тези стойности те нали искат да е под 10 в най-добрия случай?Какви хормони пи ,за да го свалиш и колко месеца?Благодаря. :ask:
*

    daL

  • *
  • 16
  • Вяра, Надежда, Любов!
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #72 -: Юли 10, 2014, 20:58:29 pm »
Здравейте,
от вчера започнах да пия фемостон, тъй като съм следните резултати: Еstradiol-23.00, LH-9.73, FSH-27.10. Одобрена съм по фонда с тубарен фактор, имам изтъняла лигавица след кюртаж, миома на задната стена на матката 2 см. и това за капак. Ще видя др. месец как ще са ми резултатите и ще пиша. През 2010 разбрах, че вървя към намален яйчников резерв.
Има ли някой бременност при такива стойности на естествен цикъл?

Това са ми изследванията, които преди малко разпечатах.

Група Показател   Биологичен материал       Резултат   Измерителна единица   Референтна област   Метод
Labor Limbach, Heidelberg Germany
Inhibin B   S         29        ng/l     10 - 200     ELISA




Anti-Muller Hormon   S         <0.20        µg/L     1 - 8     ELISA
Минималните нива на AMH показват нарушен, но не напълно изчерпан яйчников резерв.
Само при нива на АМН под 0.4 ug/l се прилагат по-високи дози rFSH при овариална стимулация.
(La Marca A, 2006)
Fertile phase 1-8 ug/l ; Postmenopause <1 ug/l

*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Лечение с фемостон
« Отговор #73 -: Юли 10, 2014, 21:19:00 pm »
Здравей,daL! :wink:Ти  на кой ден от цикъла ги пусна инхибин б и антимюлеровия хормон и къде (в коя лаборатория ,в репродуктивна клиника ли ги пусна) :ask:?Резултатите от тях за колко време излизат?При какви условия трябва да се пускат - т.е  на гладно и на жадно ли ?Ако пиеш в момента хормони както съм аз в момента трябва ли да изчакаш 1 пълен чист  МЦ след като  се спре пиенето му за да се пуснат тези изследвания? :ask: