0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #520 -: Февруари 21, 2010, 18:32:29 pm »
Здравейте момичета аз съм съвсем нова и за първи път пиша в темата
Сега ще ми предстои първи опит при д-р Владимиров и ще следя темата с интерес
Sunflowerаз също този месец бях със неспукан фоликул и сега след 10 дена съм на преглед да видим дали всичко е наред и да стартираме процедуратал Така че ние горе долу ще сме по едно и също време и ще обсъждаме как вървят нещата
На всички момичета които в момента са в процедура много стиснати палци за положителен резултат накрая
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #521 -: Февруари 21, 2010, 19:44:48 pm »

cambozzola, благодаря ти!
Е така или иначе ще разчитам на д-р Владимиров, а и каквито и идеи да имам ще ги обсъдя с него. Все пак той е специалиста и затова сме там  :)
На теб ти пожелавам следващия ти опит да е успешен!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #522 -: Февруари 21, 2010, 19:50:41 pm »
cambozzola, благодаря ти!
Е така или иначе ще разчитам на д-р Владимиров, а и каквито и идеи да имам ще ги обсъдя с него. Все пак той е специалиста и затова сме там  :)
На теб ти пожелавам следващия ти опит да е успешен!
Виж лентичката на cambozzola!  :wink: :lol:

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #523 -: Февруари 21, 2010, 21:25:41 pm »
cambozzola, благодаря ти!
Е така или иначе ще разчитам на д-р Владимиров, а и каквито и идеи да имам ще ги обсъдя с него. Все пак той е специалиста и затова сме там  :)
На теб ти пожелавам следващия ти опит да е успешен!
Виж лентичката на cambozzola!  :wink: :lol:
оооооооооооо изобщо не погледнах  :D обаче това ми повдигна настроението мноооооого  :bighug: Страхотно  :party:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #524 -: Февруари 22, 2010, 08:30:28 am »
 :balk_602: мерси все пак!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #525 -: Февруари 22, 2010, 13:48:19 pm »
Здравейте,

И ние ще правим ИКСИ при Владимиров през Май и ще следя темата и ще се отчитам :)

По повод някои писания, които взеха да се появяват за Владимиров и за вида стимулации, които той прави. Аз вярвам на доктора и мисля, всеки случай е строго индивидуален. Уцелването на вярната стимулация според мен е истинско изкуство. Ето, защо не трябва да даваме оценки и да се настройване една друга.

Успех момичета!
« Последна редакция: Февруари 22, 2010, 14:40:00 pm от Раши »


*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #526 -: Февруари 22, 2010, 15:47:59 pm »
Здравейте момичета аз съм съвсем нова и за първи път пиша в темата
Сега ще ми предстои първи опит при д-р Владимиров и ще следя темата с интерес
Sunflowerаз също този месец бях със неспукан фоликул и сега след 10 дена съм на преглед да видим дали всичко е наред и да стартираме процедуратал Така че ние горе долу ще сме по едно и също време и ще обсъждаме как вървят нещата
На всички момичета които в момента са в процедура много стиснати палци за положителен резултат накрая

И аз искам възможно най-скоро да стартирам,le4e. Та ако на предстоящия преглед док даде  зелена светлина, ще ни съвпаднат процедурите!
Аз също смятам, че д-р Владимиров подхожда строго индивидуално към всеки случай и му вярвам безрезервно (това по повод стимулациите).
Успех, момичета!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #527 -: Февруари 25, 2010, 11:51:40 am »
здравейте момичета, и аз мога да се включа в темата вече - започнахме подготовка за ИКСИ. до сега само преглеждах форума. първи опит ми е и има доста неща, за които се чудя. вие лекарства от клиниката ли си взимате, или купувате от другаде. четох за цените в румъния и се зачудих че дори и 500 лв да си спестим пак е нещо?
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #528 -: Февруари 25, 2010, 12:42:32 pm »
petranka2002, мисля, че повечето момичета вземат лекарствата от клиниката, спрямо аптеките е по-евтино, а за Румъния незнам. Според мен е много стресиращо да си осигуряваш лекарствата за стимулацията от друга държава. На варненки им е по-близо. В клиниката няма да имат против да си купуваш лекарствата от другаде. Имай предвид, че започваш с едни лекарства, през няколко дни, а понякога се налага през ден или всеки ден, получаваш нови назначения, могат да добавят или да спрат препарат. Въпросът е, че назначението на лекарството го получаваш след 14ч. и ако има предписан нов препарат, ти трябва да разполагаш с него, за да си го сложиш същия ден. Можеш да пробваш да осигуриш поне част от препаратите и ако нещо ти остане, да продадеш, но според мен това е излишно обтягане на нервите, в момент, в който трябва да сме максимално спокойни. Стимулацията с хормони се отразява доста силно на емоционалното сътояние и на нервите на някои момичета, много спират работа, за да са максимално спокойни. Ти си прецени. Дано се включат и момичета от същата клиника, които са купували лекарства от чужбина, аз не познавам такива.
Успешна процедура ти желая!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #529 -: Февруари 25, 2010, 13:01:40 pm »
Здравейте и от мен!
На мен във вторник ми биха първата инжекция Золадекс (общо ще са 3) и на фона на подтискането ще правим инвитро по-дълъг протокол. Доктора ме вика на 14 Април (на 20ти април трябва да е 3тата инжекция Золадекс) за да стартираме. Някой от вас има ли представа колко дена след последната инжекция би трябвало да започне стимулацията? За първи път ще ми е и Май месец имам доста ангажименти, та се чудех как да се организирам.
ще бъда благодарна ако някой сподели как преминава дългия протокол като време.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #530 -: Февруари 25, 2010, 13:46:50 pm »
благодаря меме, мисля че си напълно права. няма смисъл от допълнително напрежение - то и без друго си е в повече.  :D
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #531 -: Февруари 25, 2010, 14:44:05 pm »
kriska, незнам дали моето обяснение ще ти свърши работа, но гледам, че никой не пише. Аз бях по дълъг протокол, с противозачатъчни от 5-ти ден и с блокаж Декапептил от 20-ти ден на предния цикъл. Следващият цикъл ми дойде 6 дни след спиране на противозачатъчните (на повечето момичета им идва след ок. 3 дни) Моята стимулация започна от 1-ви ден (има такива от 2, 3..) После първият преглед е след ок. 4 дни и от там нататък според както реагираш, Владимиров преценя кога. Ако има проблем, може и всеки ден. За мен от началото беше важно да знам коя седмица ще е пункцията и Владимиров ми каза. Питай го. Няма да е много конкретен, защото всеки организъм реагира различно, но ще ти даде отговор.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #532 -: Февруари 25, 2010, 15:20:04 pm »
Meme благодаря за отговора ти!
Най-вече се претиснявам защото нашите кумове са решили да ни изпратят на пътешествие от 17ти до 25ти май (днес ни казаха, даже всичко е платено) и сега незнам как да постъпя. Тъй като съм с ендометриоза и 3 месеца ще съм без цикъл, та аз предполагам че малко след последния Золадекс би следвало да започне същинската стимулация.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #533 -: Февруари 25, 2010, 15:35:52 pm »
petranka2002,  успех   с процедурата и щастлив финал !

Meme е  отговорила на въпросите ти ,аз съм на същото мнение.
Аз съм купувала лекарствата от клиниката  и смятам ,че така е най -удобно .
Евентуално  би могла да поговориш с д-ра с какво смята да те стимулира -повсяка вероятност ще е Гонал ,но да коментирате доза   -за  ориентировъчни   бройки  и  да си купиш Гонал от Румъния .Но щом ти е първи опит ,д-ра  няма как предварително да знае какво точно и колко ще ти е нужно .
Така,че  правилно си решила да се оставиш в ръцете на д-ра и в клиниката .
Успех!

kriska ,   дано успееш  да вместиш всички   тези хубави ангажименти  :wink: !


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #534 -: Февруари 25, 2010, 18:02:55 pm »
Meme благодаря за отговора ти!
Най-вече се претиснявам защото нашите кумове са решили да ни изпратят на пътешествие от 17ти до 25ти май (днес ни казаха, даже всичко е платено) и сега незнам как да постъпя. Тъй като съм с ендометриоза и 3 месеца ще съм без цикъл, та аз предполагам че малко след последния Золадекс би следвало да започне същинската стимулация.
Крис, това е страхотно! Дори и да укъснеете малко, ще биеш още 1 Золадекс! Другото ще се нареди!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #535 -: Февруари 25, 2010, 19:20:53 pm »
Здравейте момичета!Днес ми е 8-ми ден на стимулацията-имам между 15 и 20 фоликули,и най-големия е с размери 18 мм ,има и по 16 мм и ми казаха,че скоро ще ми е пункцията.Много се притеснявам,защото ще е с пълна упойка.А в деня преди пункцията задължително ли трябва да се пие очистително?
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #536 -: Февруари 25, 2010, 19:55:19 pm »
Спокойно, alex78! И аз така се шашках, но мина леко и неусетно :). Предния ден е хубаво да ядеш до обяд, а към 14 ч. пиеш разхлабително Х-Prep. После само на вода,  сокчета или плодче най-късно до към 22ч. От упойката при мен беше най-болезнено слагането на абоката, нещо не ми уцелиха вената. Трябва вече да си свикнала с болката от вземане на кръв, така че няма страшно. Събуждаш се след 20-30мин. докладват ти какъв е резултата, решавате по кой метод да ги оплодят и се прибираш. Като се замисля, дори е добре, че се взема очистително, защото след транфера започва борба със запека  :lol:
Важното е да извадят повече добри яйцеклетки, за останалото не си заслужава да се тревожиш :) Като гледам за сега нещата при теб са перфектни  :)
Ако имаш въпроси, не се притеснявай да питаш. Стискам палци  :crossfingers:.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #537 -: Февруари 25, 2010, 20:23:05 pm »
здравейте момичета, и аз мога да се включа в темата вече - започнахме подготовка за ИКСИ. до сега само преглеждах форума. първи опит ми е и има доста неща, за които се чудя. вие лекарства от клиниката ли си взимате, или купувате от другаде. четох за цените в румъния и се зачудих че дори и 500 лв да си спестим пак е нещо?
За Румъния не знам, но от опит мога да кажа че лекарствата в клиниката са доста по-евтини отколкото по аптеките. Пример от няколко дни-пурегон 50 в клиниката е около 39 лева, а в аптеките от 46 лева нагоре.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #538 -: Февруари 25, 2010, 22:26:07 pm »
Крис, това е страхотно! Дори и да укъснеете малко, ще биеш още 1 Золадекс! Другото ще се нареди!

 :balk_21: благодаря ти Евро!
Вярвам, че всичко ще се нареди в положителна насока! Даже вече успях да говоря с кумовете и има вариант да сменим пътешествието за Март, когато все още няма да сме започнали  :D
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #539 -: Февруари 26, 2010, 09:49:50 am »
златни сте момичета!!!благодарности и успех на всички от мен