0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #500 -: Февруари 18, 2010, 06:45:06 am »
И в предишната тема написах, че не винаги доктора предприема силни стимулации.При мен беше възможно най- леката, в групичката ,която бяхме октомври месец имаше поне още 3 момичета с лека като моята стимулация.Все пак всичко е индивидуално и по преценка на доктора
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #501 -: Февруари 18, 2010, 09:54:14 am »
Аз да питам друго - искам да пусна едни хормони  на 3 ден -ей така  профилактично  ,за да видя  резултатите .Имам все още валидно направление за гинеколог ,та мисля да  ги направя по ЗК ,но:
Удачно ли е в  този цикъл -сега като ми дойде ,като се има впредвид, че съм била на естрофем и утрогестан-това пречи ли?

Някой  с мнение по въпроса ?


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #502 -: Февруари 18, 2010, 11:46:26 am »
Ако си нямала стимулация - не ти пречи.
Прогестерона би трябвало да е паднал с падането на лигавицата. Ти кои хормони искаш да пуснеш?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #503 -: Февруари 18, 2010, 11:55:57 am »
Имах клостил / 5-9 ден / .
Исках да видя пролактина ,но покрай това ,ако ще са по ЗК  ,да пусна и останалите.


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #504 -: Февруари 18, 2010, 12:04:22 pm »
Мисля да изчакаш. Или пролактин, тсх.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #505 -: Февруари 18, 2010, 12:07:32 pm »
evro,  много ти благодаря !
ТСХ  го следя редовно.


*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #506 -: Февруари 18, 2010, 19:25:17 pm »
Aз пусках само ФСХ на втория цикъл след опита и беше вече в норма( то не знам дали се нарушава по време на стимулацията, защото моето последно изследване беше точно преди 1 година). По време на стимулацията имах само 4 прегледа-така че май е по преценка на лекаря. Аз така и не разбрах по какъв протокол ще бъда, добре че четях тук , та се оказа че съм по дълъг- др. Владимиров нищо не коментира, въпреки че го питах, ми каза че като започнем ще говорим, но така и не се стигна до разговор защото прегледите бяха за по 5 минути- явно бяхме много момичета и беше натоварен.
« Последна редакция: Февруари 18, 2010, 19:29:07 pm от elis »
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #507 -: Февруари 18, 2010, 20:10:21 pm »
На мен хормоните са ми вече наред и от днес започнах стимулацията и съм на гонал 225.И аз незнам по какъв протокол съм.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #508 -: Февруари 18, 2010, 22:22:22 pm »
elis,аз по време на подготовката за стимулацията се опитах да разбера по какъв протокол ще съм,но доктора така и не ми каза директно.Каза,че ще е коренно различен от предния път(бях по дълъг),може би не винаги е наясно предварително,а и сигурно не обича да му се бъркаме в решенията ,които взема като специалист.Все едно,аз му се доверяжам ,за сега  късия протокол при мен дава по добър резултат.
alex78,ако в предходния цикъл не си имала инжекции,вероятно си по къс протокол.

nimika,съжалявам,дано това е последния ти неуспех и следващия път е успешен!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #509 -: Февруари 19, 2010, 14:25:32 pm »
Аз също като започнах стимулация питах Владимиров по какъв протокол ще бъда,но така и до края на процедурата не ми отговори.А относно прегледите никога не са продължавали повече от 3-4 минути.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #510 -: Февруари 19, 2010, 14:28:53 pm »
На мен също ми каза , че следващата стимулация ще е съвсем друга , но дано е по-къс протокол, а не Маркес( от финансова гледна точка).venifear ако е удобно би ли споделила за резултата при двата протокола- брой фоликули и съответно яйцеклетки-при мен това беше проблема- 7 фоликула, но само 3 яйц.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #511 -: Февруари 19, 2010, 15:37:01 pm »
Привет, момичета! И аз се подготвям за ИКСИ при д-р Владимиров. Все още не съм започнала протоколи и т.н., тъй като на прегледа док откри задържани фоликули. Сега пия Диане и трябва да се видим в първия ден на новия цикъл. Днес се замислих, че при мен първите два дни е по-скоро зацапване и едва към третия си потича откровено. Та кой ден да броя за първи?
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #512 -: Февруари 19, 2010, 15:45:49 pm »
sunflower ®, като ти потече "откровено"  :wink:, с ясна червена кръв се брои за 1-ви ден, освен това, ако ти е потекло така следобед, за 1-ви ден се брои следващия.
Успешна процедура! Ще чакаме да докладваш как вървят нещата при теб  :)
alex78, успех и на теб!
Няма значение по кой протокол си, важен е резултатът! Д-р Владимиров си знае работата, важното е, че подхожда индивидуално към всеки случай. И аз от сайта нучих, че съм по дълъг протокол, не че ми е помогнало с нещо. При тази навалица е нормално докторът да няма време да изнася лекции, по-важно е да си върши работата както трябва и да помогне на повече момичета. Аз лично гледам да не му губя времето с излишни въпроси и се съобразявам, че и други хора чакат. Питам само когато смятам, че е важно и е от значение за здравето ми и успеха на процедурата.
« Последна редакция: Февруари 19, 2010, 15:58:58 pm от Meme »
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #513 -: Февруари 19, 2010, 17:25:56 pm »
Аз също като започнах стимулация питах Владимиров по какъв протокол ще бъда,но така и до края на процедурата не ми отговори.А относно прегледите никога не са продължавали повече от 3-4 минути.
leizi, а ти нещо по-подробно ще разкажеш ли? Много е лесно с две изречения да се каже всичко. Не винаги нещата обаче могат да се обяснят с две думи.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #514 -: Февруари 19, 2010, 20:17:48 pm »
Меме, благодаря за отговора. Бях писала преди, че това е първата ми процедура и подхождам към нея с голямо вълнение и страх. Макар, че рядко пиша, редовно ви чета. И благодаря, че ви има, момичета!
Да даде господ на всички ни да сбъднем мечтата си за детенце!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #515 -: Февруари 20, 2010, 11:33:23 am »


Здравейте,
ето и обобщението как протече моя опит на спонтанен цикъл.
Медикаментите си останаха Cetrotide 0.25 - сутрин и Gonal 150 - на обяд. Само последния ден Gonal-а беше 225.
Имах 2 фоликула. Пункцията беше вчера, но за съжаление резултатът е 0 яйцеклетки.

Когато ми дойде ще се видя с д-р Владимиров, а той /както самият той се изрази/ трябва да измисли какво да ме прави  :?

Е аз като се замисля най-успешен от всичките ми неуспешни опити е този със силната стимулация, така че явно пак ще пробвам така  :)

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #516 -: Февруари 20, 2010, 13:37:46 pm »
Здрвейте,тъй като д-р Владимиров ми назначи консултации с д-р Викентиева и д-р Савов,интересувам се как протичат те.Разбрах , че поне 2 дена трябвало да съм в София , защото много трудно било да се осъвменти с тях и изследванията.Мислех си ако си запиша час в Александровска където работят по принцип(мисля, че там беше)дали няма да мина когато на мен ми е удобно и за по бързо.
« Последна редакция: Февруари 20, 2010, 13:40:44 pm от ALEX1922 »
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #517 -: Февруари 20, 2010, 16:21:48 pm »
Saiuri, а при силната стимулация колко яйцекретки си имала? И имаше ли хиперстимулация след това?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #518 -: Февруари 20, 2010, 17:13:01 pm »
Saiuri, а при силната стимулация колко яйцекретки си имала? И имаше ли хиперстимулация след това?

Имах 3 яйцеклетки, като и трите се оплодиха. Нямаше хиперстимулация.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #519 -: Февруари 21, 2010, 10:51:52 am »
Saiuri, много съжалявам за този неуспех! Странното е, че подходът е почти един и същ при предния спонтанен цикъл и при този.
Имай предвид, че всеки организъм е различен - аз лично имам 3 неуспешни леки стимулации преди последния опит, 2 пъти не стигнахме до пункция, а на третия път фоликулът беше празен (това в допълнение към завършените ми 6 ин витро опита). Просто стимулациите са изключително фина работа и, ако си от жените, на които стандартните протоколи не им пасват, се иска много внимание и старание, за да се получат нещата.
Също така имай предвид, че между много силна и много лека стимулация има различни по сила и интензивност стимулации, много важно е какъв протокол се използва (къс, дълъг), какъв е блокажа и т.н. Моят съвет е да не настояваш прибързано за следваща силна стимулация, може би има по-умерен вариант, който да ти подхожда!
Желая ти бързо да се съвземеш и да продължиш към успешния си опит!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.