0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #220 -: Декември 21, 2009, 14:00:30 pm »
Жената, която взима кръв при Владимиров(ни й знам името) от 28 до края на годината си е пуснала отпуска. Но края на август, началото на септември, когато беше отпуска, сестрите взимаха кръв, така че трябва да попиташ, как стоят нещата с кръвните изследвания. 

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #221 -: Декември 21, 2009, 14:16:00 pm »
Док ми каза на 2812 да отида док. Димитрова ще е там, ще ми пуснат теста и такаа, ноо аз искам да си го пусна на 2710 примерно  :oops: не ми се карайте, знам че трябва да си слушам Док какво ми е казал, ноо знаете какво е  :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #222 -: Декември 21, 2009, 16:26:06 pm »
daniel4e , с ден или два  не виждам какво толкова се променя -бъди търпелива и не се затормозавай да търсиш лаборатории,клиники и т.н по- рано ...Аз например съм  от провинцията  и понеже тук не правят кръвен тест ,винаги търпеливо и спокойно съм си изчаквала уринарния / когато съм стигала до него де / .
Просто бъди спокойна  и дано е писано да стане !!!


*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #223 -: Декември 23, 2009, 09:13:51 am »
Здравейте, при мен приключи първия опит ИКСИ с отрицателен тест и искам да попитам при какви показатели д-р Владимиров назначава генетични и имунологияни  изследвания,защото само това не сме пускали, но досега той не го  е споменавал. Ако пък не ги назначава мога ли сама да ги пусна-къде и какви, вчера изобщо не говорихме, само  ми каза резултата и това беше-нещо не се чувствал добре и наистина изглеждаше доста зле, та затова и не го питах. Дано оздравее бързо, че зависим от него.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #224 -: Декември 23, 2009, 09:37:01 am »
Здравейте, при мен приключи първия опит ИКСИ с отрицателен тест и искам да попитам при какви показатели д-р Владимиров назначава генетични и имунологияни  изследвания,защото само това не сме пускали, но досега той не го  е споменавал. Ако пък не ги назначава мога ли сама да ги пусна-къде и какви, вчера изобщо не говорихме, само  ми каза резултата и това беше-нещо не се чувствал добре и наистина изглеждаше доста зле, та затова и не го питах. Дано оздравее бързо, че зависим от него.

Много тъжно, но горе главата! Не, че успокояващо, но не си сама. Горе главата!
На мен ми препоръча консултация с имунолог и генетик /в клиниката/ Аз имам 3 спонтанни аборта и по тази причина...След консултацията те ми назначиха необходимите изследвания. Най-добре го коментирай с него като отидеш на преглед следващия път.
Успех!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #225 -: Декември 23, 2009, 18:03:22 pm »
Благодаря, ще говоря с него. Съжалявам за случилото се при теб и се чудя откъде намирате сили да продължите с вдигната глава, аз лично се чувствам като премаза с валяк. Дано все някога успеем.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #226 -: Декември 23, 2009, 18:53:38 pm »
Даниелче  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #227 -: Декември 23, 2009, 19:28:18 pm »
Mileto6, elis, съжалявам  :(
Трябва да сме силни и дано сме здрави, за да продължим.
Няма да са най-веселите празници, но нека се радваме на любовта и подкрепата на близките си. Надеждата, че следващия път ще успеем ще ни крепи.
Еlis, Владимиров не ти ли поръча да отидеш на преглед след като ти свърши цикъла?
На мен като ми съобщи отрицателния резултат, поръча да отида. Тогава бях по-спокойна и адекватна. Прегледа ме, каза, че яйчниците са се възстановили учудващо добре.
При следващия опит сме щели да наблегнем на овогенезата - имах 15 фоликула, 7 яйцеклетки, от тях само 4 читави, и ще наблюдават ембрионите до 5 ден. Спомена, че можело да приложи Маркес, защото подобрявал качеството на яйцеклетките. Питах го за допълнителни изследвания - генетични, имунологични. Каза че като отида за започване на следващия опит ще прецени какви изследвания да назначи.
Mileto6, как си след тази тежка стимулация? Имаш ли някакви оплаквания? Мен нещо ме болят гърдите, но може и да е от нерви. Да минат празниците и ще отида на мамолог.
Даниелче, стискам палци! Ако не те сдържа, направи някой уринен тест, няма гаранция че ще покаже, но поне ще уплътниш част от чакането :)
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #228 -: Декември 23, 2009, 20:56:10 pm »
Ами аз нещо все се гоня с каръка :?. Както писах Владимиров вчера не беше добре и дойде в клинката чак в 12 часа- аз бях от 10  там и имаше много хора. чак към 14 часа тръгна нанякъде, но се върна от вратата и само каза, че има един тест- е моя. Викна ме  в кабинета, но дори вратата остана отворена и само се извини за закъснението и  че резултата е отрицателен. След това каза след нова година, когато имам време да отида-това беше. Просто явно не улучих момента и това бяха думите, които разменихме. Затова и питах за изследванията-да си ги направим и като отида поне да имаме резултат от тях, но след това се замислих дали пък няма да му стане неприятно, че на своя глава си ги назначавам. При моята стимулация положението не беше хич розово, странно че нямах никакви усещания от лекарствата, все едно бях без тях, а стимулацията според мен беше доста силна. Имах 7 фоликула, но само 3 яйцеклетки- 1 неузряла,1 не се е оплодила и 1 която успя, но явно за кратко. Понеже започнахме процедутата заради мъжки фактор и всичко това ми дойде като гръм-изобщо не мога да си обясня какво стана с мен, че такъв резултат се получи. А относно празниците, само като я чуя тази дума и започвам да рева, явно чак сега почнаха да ми действат хормоните.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #229 -: Декември 23, 2009, 22:34:21 pm »
elis, знам как се чувстваш... :bighug: и при нас преди година, като почвахме инсеминациите, говореха за мъжки фактор. Бях много щастлива, че тръгнаха 15 фоликула, планирах замръзяване...., после някакси преживях, че са само 4 ембриона, бяха с мн.добро качество, дори се притеснявах от многоплодна бременност на моята възраст, а то...
И на мен отрицателния резултат Владимиров ми го съобщи на вратата и не поиска да обсъждаме нищо, аз се бях досетила по реакцията на сестрата на регистратурата. И на мен ми беше криво, но после си дадох сметка, че в този момент наистина не е удачно да се обсъжда резултата. Като си по-спокойна отиди на преглед при Владимиров (безплатен е) ще види как си и ще обсъдите ситуацията. Сигурна съм, че ще предложи решение за вашия случай.
Празниците ще минат, ще дойде Новата година, с нея и новата Надежда. Трябва да се запазим здрави както физически, така и психически. Аз сега съм го ударила през просото, но след Нова година съм решила пак да се храня здравословно и да почна да се занимавам с нещо, намаляващо нервното напрежение, йога ли, фитнес ли, ще измисля. Почни и ти да си правиш планове. Животът продължава.
« Последна редакция: Декември 23, 2009, 22:48:47 pm от Meme »
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #230 -: Декември 23, 2009, 22:48:35 pm »
здравейте,elis syjalqvam za opita ti :( каквото и да се каже в такъв момент е малко за болката, желая ти успешна 2010 дано тя да е твоята година!
аз съм в периода на голямото чакане още, но ми се сецна кръста и днес така ходих на работа, беше ужасно! идеи какво мога да пия? май май нищо, ще си страдам так
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #231 -: Декември 23, 2009, 23:27:47 pm »
ОГРОМНО мерси, момичета, дано по-скоро се стегна.Ще отида на преглед , когато ми помине, че май ще ревна преди да съм влязла-то на пункцията пак си поревах-уж съм силен характер, а нещо се излагам. Може пък така да е нормално-нали казват че сълзите чистят токсинте-е аз вече доста трябва да съм се изчистила, но на кого ли го обяснявам, сигурно половината от вас са го преживяли. А относно плащането за прегледите-в това оношение доктора е много коректен, даже няколко пъти исках да си платя, а се оказа че нямам сметка. То толкова пари отидоха, но това е наш избор и никой не ни кара на сила.
daniel4e , успех и дано има повече + тестчета, че в тях ни е надеждата-щом при другите се случва, все трябва и при нас.
Meme , а коментирали ли сте с Владимиров ако и след Маркес няма резултат има ли смисъл да се продължават опитите?
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #232 -: Декември 24, 2009, 10:35:38 am »
Момичета аз бях по Маркес. Аз съм с намален/изчерпан резерв. Направих 9 фоликула, 6 Я, и после 4 ембриона. 3 - добри. Положителния резултат го видях за кратко. От тази силна стимулация за момента нямам никакви странични ефекти. И по време на стимулацията не съм се чувствала зле, но в моя случай е нормално. Владимиров каза, че съм реагирала много добре на стимулацията, но не сме обсъждали следващия път какво ще предприеме. Не ми е казал и, че след неуспеха по Маркес нямам шанс. По време на стимулацията лигавицата на 8-ми ден не беше нараснала достатъчно, но той ми каза да не се притеснявам... Тепърва ще търсим причините. Искам да ви кажа, че вече започвам да обмислям следващия си опит  :wink: лошото е, че се изчерпахме финансово.
Елис , Меме не се притеснявайте за броя, то едничко ни трябва. Владимиров ще намери правилния начин. Доста въпроси имам към него, но Нова Година - нов късмет.
Прегръщам ви силно и ви желая да бъдете заобиколени от любими хора и поне за малко да забравите тъгата! Тук има толкова  силни момичета, които не са си позволили да сведат глава дори след поредния неуспех! Ще успеем и ние ще видите  :wink:

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #233 -: Декември 24, 2009, 10:43:21 am »
Даниелче, мисля, че няма проблем да пиеш парацетамол и да мажеш с Фастумгел или някое от другите мазила, виж им упътването за всеки случай.
Елис, Владимиров не беше категоричен за Маркес, само го подхвърли като вариант. Каза, че яйчниковият резерв е добър за възрастта ми, добре реагирам на стимулация, но качеството е лошо и затова ще смени протокола и може и да приложи Маркес. Питах го да пия ли някакви витамини и добавки за подобряване качеството на яйцеклетките, каза че няма смисъл, но ако мисля, че нещо ми влияе добре, да го пия, по скоро от психическа гледна точка. Питах и за лененото масло, не било лошо да се пие, подобрявало състоянието на организма като цяло, а от там и на яйцеклетките, но за него смяната на протокола може да подейства, а не някакви лекарства и добавки. Елис, гледай да си спокойна като отидеш, ако имаш някакви въпроси и съмнения по-добре си ги запиши, да не забравиш. Владмиров каза, че при следващата среща пак ще коментираме. Явно психическото равновесие и спокойствието са важна предпоставка за успех, ще трябва време, но ще успеем, вярвам в това :)

Желая хубави празници на всички момичета! Нека любовта, надеждата и куража бъдат винаги с нас!
И нали знаете, довечера в полунощ излезте навън и си пожелайте нещо, нощта е вълшебна,  ще се сбъдне  yahoo_17 santa2 tree2a
« Последна редакция: Декември 24, 2009, 10:50:25 am от Meme »
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #234 -: Декември 24, 2009, 11:34:49 am »
Mileto6, честно казано (споделям непрофесионално и лично мнение), не ми изглеждаш като с намален / изчерпан яйчников резерв с 6 извадени яйцеклетки. Пациентките с ИЯР са също така и т. нар. "poor responders" - в превод отговарят лошо на стимулации. За "poor responder" се смятат жени, които при стимулация правят по-мако от 5 фоликула и се изваждат по-малко от 4 яйцеклетки (проучвах въпроса миналата година, когато и на мен ми се подмятаха идеите за ИЯР). Дори и проблемът при теб да е намален ЯР, нещата не изглеждат толкова зле за момента, особено като добавим и факта, че все пак е имало опит за имплантация (казвам го заради ЧХГ-то ти). За пример, при мен обикновено ЧХГ-то беше около 0.1, което истински ме отчайваше, защото имплантационните проблеми са най-трудните за разрешаване.
Успех и късмет!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #235 -: Декември 24, 2009, 12:38:44 pm »
Благодаря мила Комбозола. Сега имам доста въпроси към Владимиров, ще преосмисля цялата ситуация. И аз имам известни съмнения относно диагнозата и подхода като цяло.
Аз вече ти честитих, но като гледам лентичката ти и се усмихвам  :wink:  Още веднъж честито! Ех, животът е прекрасен!

*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #236 -: Декември 24, 2009, 22:35:38 pm »
Мили момичета, искам да ви пожелая хубави и спокойни празници! Да сте много, много обичани, подкрепяни, силни, смели и разбира се- всяка една да сбъдне мечтите си! :D Бъдете здрави! Весела Коледа и успешна и плодородна 2010!
П.П.Дано това не се таксува за офф... :oops: Но точно тук и на вас искам да честитя и дам сили!
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #237 -: Декември 25, 2009, 09:31:10 am »
Meme, какво е това ленено масло, от къде се купува и как и за какво точно се пие? Аз също попитах док, дали мога да пия нещо, с което да си помогна, защото моят опит ще бъде последен, и той ми каза - не! Ама нищо не ни пречи да си пием, нали? :wink: :lol:

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #238 -: Декември 25, 2009, 11:04:13 am »
Душе, може би става въпрос за ленено масло на barlean`s - преди време сме го обсъждали в имунологичния, има една тема за Ескимото. То както Ескимото съдържа омега 3, 6 .... Весела коледа на теб и останалите момичета :)
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #239 -: Декември 25, 2009, 11:07:38 am »
Душе, за Омега-3 мастните киселини става дума, има най-различни марки. Аз ги пия от лятото, но не редовно. Просто подпитвах доктора да ми каже средство за подобряване на качеството на яйцеклетките, но според него може да повлияе само смяна на протокола. За витамините повишаващи фертилитета катгорично каза, че не смята, че помагат, но ако аз мисля, че ми помагат и това ми дава някакво спокойствие и увереност - да ги пия. Тогава попитах за лененото масло и Владимиров така се изрази - не пречи да се пие, като цяло подобрява състоянието на организма, от там и на репродуктивната система. Явно всичко е въпрос на цялостно добро състояние на организма и спокойствие. Вчера научих за моя роднина на 42-43г., че е бременна. Тя отскоро има приятел и не вярвам да са ходили по специалисти. Явно чудеса се случват. Дано се случат и на нас!