0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #680 -: Февруари 02, 2011, 10:27:18 am »
midge  , *vera , благодаря и за вашите мнения.Със сигурност ще са от полза и на други момичета. :D

Да допълня, че лайката и мащерката ми ги каза нашата педиатърка. Малкият прави ларингоспазми и според нея нищо друго не може да давам, защото етеричните масла в билките, можели да провокират спазъм.
Та като са болни давам предимно лайка.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #681 -: Февруари 02, 2011, 11:15:02 am »
Според нашия педиатър,единствено лайката като билка може да се дава от по-ранна възраст,без опасения...Липата също може,но тя е със силно диуретично действие.Със всички други билки е по-добре да се изчака 1г. :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #682 -: Февруари 02, 2011, 11:19:15 am »
Според нашия педиатър,единствено лайката като билка може да се дава от по-ранна възраст,без опасения...Липата също може,но тя е със силно диуретично действие.Със всички други билки е по-добре да се изчака 1г. :)

   :D Благодаря , fibo .Нашият е на годинка и половина и до сега не съм давала чай от билки, затова толкова питам...щото не са майтап билките...знам аз. :wink:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #683 -: Февруари 04, 2011, 11:33:51 am »
Момичета, моята бебка е 5.5 м и на обяд яде по 1 пюре от 125 мг и след това изпива около 90 мл. мляко. Ако обаче не дам мляко или дам по-малко след 1 час започват бесни ревове от глад и не знам как да махна това голямо количество мляко. Като дам пюре и половина пие пак мляко, но 60 мл. Въобще не знам как става номера с наяждане само с пюре. Някакви идеи?
И второ, от днес мисля да давам и каша за следобедното, ноооооо педиатърът ми каза, че момичетата НЕ се нуждаят ок каша, да давам само плодово пюре. Е, добре, много ми е интересно как ще се нахрани само с плодово пюре. Освен това знам, че само плодово пюре НЕ замества едно хранене. Въобще не знам какво да правя.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #684 -: Февруари 04, 2011, 11:43:36 am »
Момичета, моята бебка е 5.5 м и на обяд яде по 1 пюре от 125 мг и след това изпива около 90 мл. мляко. Ако обаче не дам мляко или дам по-малко след 1 час започват бесни ревове от глад и не знам как да махна това голямо количество мляко. Като дам пюре и половина пие пак мляко, но 60 мл. Въобще не знам как става номера с наяждане само с пюре. Някакви идеи?
И второ, от днес мисля да давам и каша за следобедното, ноооооо педиатърът ми каза, че момичетата НЕ се нуждаят ок каша, да давам само плодово пюре. Е, добре, много ми е интересно как ще се нахрани само с плодово пюре. Освен това знам, че само плодово пюре НЕ замества едно хранене. Въобще не знам какво да правя.

1. не махай още млякото. защо да го махаш? бебето е малко. давай си му колкото си изпива.
2. педиатърката ти е тъпачка. давай си каша спокойно - и момичетата, и момчетата имат нужда от зърнени храни. можеш да правиш смесена зърнена каша с плодово пюре.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #685 -: Февруари 04, 2011, 12:04:32 pm »
а какви бяха мотивите на педиатърката ти относно това че момичетата не се нуждаят от каша, не се заяждам, просто ми е много любопитно, защото за първи път чувам такова нещо, а съм захранила две момичета дори при едната оризовата каша беше първата храна :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #686 -: Февруари 04, 2011, 12:43:04 pm »
Мисля, че педиатърката й е имала предвид каши ти Слънчо и Хумана.
На моя приятелка също й казаха, че не са препоръчителни за нейното момиченце, защото е по-пухкаво (да не кажа друго).
Защо махаш млякото? До първата годинка то трябва да е 75-80% от дневната храна  (виж в мненията на Бърди).

Аз правя смес - плодово пютре+елда или чиста настъргана ябълка+елда.


[/url][/url]
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #687 -: Февруари 04, 2011, 14:05:28 pm »
Пак ме хвърляте в размисли...преди 4 дни захраних Йоана с оризова каша на Милупа и много и харесва. Направих го след преглед и консултация с д-р Масларска от Токуда. Тя видя, че детето е на 5,5 м. и тежи 8 кг и не каза да не давам каши. Да въведа след оризовата царевична, елда. На 6 м. и 1 седмица да започна със зеленчуковите - картоф, морков, тиква.
Само не знам дали не действам много плахо - 4-ти ден сме и дадох 3 ч.л. оризова каша с кърма.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #688 -: Февруари 04, 2011, 14:14:34 pm »
"каша" аз не знам какво е, честно казано. какво е това, дето е веднъж "каша", а друг път е "оризова, елдена и пр. каша"?

купувайте чисти зърнени "каши", без добавка на сухо мляко, захар, аромати и прочие. такива каши имат Хип, Милупа, Семпер, вероятно и други марки. правете смес от зърнената съставка с мляко или вода плюс плодово пюре.

 
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #689 -: Февруари 04, 2011, 14:21:19 pm »
Момичета моето мнение  след като изслушах  3 педита е:
1. Ще давам рано сутрин мляко (разбира се , ако се събуди)
2. от днес започвам оризова млечна каша на милупа.
Първо 1/3 доза (останалото мляко), утре 1/2 каша + мляко и 3 ден 1/2 каша + 1/2 плодово пюре.
педиатърът , което ми каза да не давам кашата е доцентка (но не ми се споменават имена) и е според моето скромно мнение с остарели разбирания (напр. ми каза да давам от 4 месец сокчета :oops:)
Досега сме вкарали за обяд-картоф, морков, карфиол, пащърнак и тиква.
Кremkaramel според мен наистина действаш плахо с кашата-по-смело, нищо няма да и стане  :D
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #690 -: Февруари 04, 2011, 14:29:54 pm »
А за махане на млякото от зеленчуковото пюре, довода на 3-те педита е , че бебка трябва да замести цяло хранене, т.е да няма мляко и като давам мляко дозите на обедното хранене ставали ужасно големи. Напр. пюре от 125+ 90 мляко=215. А трябвало да яде около 160.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #691 -: Февруари 04, 2011, 14:38:39 pm »
Всяко дете е идивидуално.Не може да кажем 160мл и стоп.Как така?! На запад отдавна хората са разбрали че до 1г детето се нуждае най-много от АМ/кърма.До тогава винаги след всяко пюре се дохранва.Вече детето само ще избере колко ще си дояде.
Фючър,предполагам говориш за оризова каша която се приготвя с АМ? Всички други каши нс основата на сухо мляко са неподходящи за деца под 1г.Да не казвам неподходящи за употреба въобще.Осовенно тези на Слънчо,май бяха....
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #692 -: Февруари 04, 2011, 14:45:22 pm »
Фютчър, първо детето е много малко едва на 5.5. м., за да махаш което и да е от 5-6-те хранения с мялко. На тази възраст децата се захранват. Ти явно си започнала по-рано, няма лошо, но не бързай със  заместване на хранене изцяло. По принцип някъде след 3-4 седмици от започване на захранването се замества едно млечно хранене със зелнчук или каша. Второто след още 2-3 седмици и така си остават до 10-12м., когато вече детето е захранено с глутен и може да му се въведе и закуска, например.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #693 -: Февруари 04, 2011, 16:12:33 pm »
StefiZ, не мисля 1е е захранена по-рано. нали оптималното време , когато детето е на АМ (не на кърма) е някъде към 5 месец. Тя е захранена точно на 5месеца и 0 дни.Относно махането на мляко, няма да махам, то е ясно.
Fibo, оризовата каша на милупа е с добавено мляко. Може и да е грешка -не знам, но пише на кутията след 4 месец. А пък и моите приятелки с малки деца, ми споделиха, че безмлечните каши не се приемали добре, били ужасно безвкусни.
Абе не знам-почвам днеска (всъщност след 15 мин.  :D) пък ще видим.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #694 -: Февруари 04, 2011, 16:23:53 pm »
"каша" аз не знам какво е, честно казано. какво е това, дето е веднъж "каша", а друг път е "оризова, елдена и пр. каша"?


 :lol: Каша е онова безформеното, гнусното, което трябва да минава за бебешка храна :lol: Аз наричам каша всичко, което няма форма и парченца.
Иначе може да има каша от елда, от ориз, от сухар и банан.
Аз купувам каши на Хумана. Не съм фен на нищо ХИП-овско.
[/url][/url]
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #695 -: Февруари 04, 2011, 16:38:41 pm »
А пък и моите приятелки с малки деца, ми споделиха, че безмлечните каши не се приемали добре, били ужасно безвкусни.
Твоите приятелки да не смесват безмлечната каша с вода? Взима се безмлечна каша, за да можеш да слагаш от вашето АМ. И на децата не са им безвкусни, защото не познават вкуса на подправките.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #696 -: Февруари 04, 2011, 16:47:42 pm »
... нали оптималното време , когато детето е на АМ (не на кърма) е някъде към 5 месец...Относно махането на мляко, няма да махам, то е ясно...

  Моето дете от раждането си е на АМ ,не съм чувала или прочела до сега такова нещо.Какво имаш предвид?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #697 -: Февруари 04, 2011, 17:16:33 pm »
А пък и моите приятелки с малки деца, ми споделиха, че безмлечните каши не се приемали добре, били ужасно безвкусни.
Твоите приятелки да не смесват безмлечната каша с вода? Взима се безмлечна каша, за да можеш да слагаш от вашето АМ. И на децата не са им безвкусни, защото не познават вкуса на подправките.

Това щях да питам и аз - дали приятелките ти не са смесвали кашата с вода? Аз давам Милупа - Био-безмлечна каша ориз. Смесвам я с кърма и се приема много добре.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #698 -: Февруари 04, 2011, 17:25:52 pm »
Фютчър, да 5м. не е рано за начало на захранване, но аз реших че си започнала по-рано щом вече сте заменели едно хранене, извинявай :)

Аз също съм давала само еднокомпонентни, безмлечни каши, които смесвах с кърма/АМ и плод, като количество съм слагала 50/50 каша/плод в началото, след това вече слагах повечко плод. :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #699 -: Февруари 04, 2011, 18:25:14 pm »
Аз смесвам безмлечна каша с вода, добавям и плодово пюре и елате вижте как и плющят ушите на моята девойка  :D.