0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #640 -: Януари 24, 2011, 00:59:24 am »
Етерна, сега като се замисля, може би са имали предвид не тази рафинираната захар, а захарта по принцип... каквато например има и в плодовете. Това обаче е съвсем друга работа ;)


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #641 -: Януари 24, 2011, 09:26:51 am »
А някакви пресни плодове не консумират ли?
Ябълки и банани за сега. Не смея да купувам от крушите, които продават на пазара. Други плодове давам от пюрета.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #642 -: Януари 24, 2011, 13:18:59 pm »
Момичета, искам да ви оитанм давате ли от бисквитите Plasmon? Моята беба е на 5 м. и педиатърът каза, че мога даи давам по 1-2 вечер в млякото. Аз и казах, че отзад пише , че са със глутен, но тя каза, че нямало проблем. Така или иначе мен засега ме е страх да давам, преди да навърши 6м.
Прости се чудих, защо пише след 4 м. , а пък съдържа глотен.
Вие давали ли сте преди 6м.?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #643 -: Януари 24, 2011, 15:01:08 pm »
Фючър74, ти захранила ли си вече със плодови и зеленчукови пюрета? Дори и да си, твърде е рано за глутен. Има много изписано за въвеждането му, почети. Не винаги педиатрите говорят правилни неща за захранването, особено нашите, българските  :D. Моето дете е на 7м и бисквитки скоро няма да яде. И на мен ми препоръчаха да давам в млякото, само не знам как точно да ги сложа, тъй като я кърмя  :lol:.
     
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #644 -: Януари 24, 2011, 15:14:53 pm »
Dani_j, в момента я захранвам. Дала съм 5 дни моркови, сега сме 2-ри ден на тиква, мисля да я давам 4 дни, и въобще се чудя дали е добре за 4 дни да въвеждам нова храна. Много дълго и досадно ми се струва повече от 4 дни за нова храна.Мисля да продължа с картоф, пащърнак, броколи и т.н. После ще вкарвам плодовите и кашите.
За плазмона и аз реших да не давам поне до 7 м. :oops:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #645 -: Януари 24, 2011, 15:59:20 pm »
Има и Плазмон Биберон без глутен, но ви е прекалено рано и за него.А за "дълго и досадно 4 дни" ... нямам думи...
На състезание ли си със захранването, че е дълго?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #646 -: Януари 24, 2011, 20:38:57 pm »
фючър, не си мисли, че на бебетата им омръзва, като ядат няколко дена една и съща храна! 4-5 дена за въвеждане на нова храна е напълно нормално, а месото го въвеждах по-бавно и на по-големи интервали. И с глутена не бързай! Ще има цял живот да яде бисквити детето.  :wink:

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #647 -: Януари 24, 2011, 21:03:04 pm »
И с глутена не бързай! Ще има цял живот да яде бисквити детето.  :wink:
Всъщност има британско изследване по въпроса, което казва, че американците са грешни като казват да се бавиш с глутена, защото ако се въведе между 4-6 месеца има по-малко алергии, от колкото ако се въведе по-късно. Затова тяхната педиатрична асоциация, съветва въвеждането в тази възраст и да не се чака. Аз го открих точно, когато малката стана на 6 месеца и побързах да го въведа точно по тази причина.
Също интересно е да се знае, че в повечето държави, алергиите са се увеличили с въвеждането на изключително кърмене за първите 6 месеца, а не са намаляли. Намаляват едва когато отново започват по-ранното (4-6м)въвеждане на глутен.


Ако знаеш английски може да видиш какво пише за това (от 4та страница):
http://www.bda.uk.com/publications/statements/PositionStatementWeaning.pdf

Боби
« Последна редакция: Януари 24, 2011, 21:05:37 pm от Bobbie »


  
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #648 -: Януари 24, 2011, 21:06:51 pm »
При нас съветват да се захранва след 6м,а глутен да се даде м/у 7м и 9м.Ако няма контра индикации,естествено.Аз дадох на почти 8м. Захранвах по друга схема,различна от това което чета тук.Първо кърмех,после давах пюре.Въвеждах по един плод/зеленчук на всеки 3ти ден.Например - картоф,1-3 ч.л. после 2 дни нищо.Чаках за евентуални реакции и т.н. Така захраних с няколко основни зеленчука и плода,после давах комбинации от тях...Месо/риба дадох на 6.5м по същия начин,като почти до 8м съм редувала ден с месо,ден без,ведъж риба и т.н.
Но като цяло първо дадох оризова безглутенова каша.

Въобще не е нужно да имат зъбки за да се развалят :) Изплакването според мен няма ефект тук.Изплаква се след АМ за да се избегне афта.Захарта е друго...
fibo, какъв точно е механизмът на разваляне на непоникналите зъбки? И кога и в какви количества да започна да давам захар на децата? Сега сме на 10 месеца. Аз си мислех да започна с разреден компот. Някъде съм чела, че бебетата имат нужда и от захар, за да не изпаднат в хипогликемия.
Ето интересно...
http://www.twinstoday.com/articles/dental-health/sugary-drinks-tooth-decay-and-baby-3521/
Сега ми става ясно защо драпаш да даваш захар,щом си хапват плодове,а и пресни няма за какво да се тревожиш.Това което ти е казала педиатърът според мен е банално.Разбирам да имате проблем със усвояването на захари(което пак не се овладява със даване на захар)...но бъди сигурна,че вс ви е наред!
« Последна редакция: Януари 24, 2011, 22:18:15 pm от fibo »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #649 -: Януари 25, 2011, 09:50:45 am »
Mimi26, ниой не говори за състезание, а евнтуално , че на самите бебета може да им е досадно едно и също да ядат. Вярно е , че те не знаят че има и друга храна. Но все пак си мисля, че е редно малко да посмекчиш тона. Не знам колко деца имаш-на мен ми е първо и форума е точно за обмяна на информация.
Ужасно ми е тъпо и досадно 8O като гледам как се заяждат девойките във форума, но явно понякога има нужда от някакво напомняне.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #650 -: Януари 25, 2011, 11:22:23 am »
Fibo, мерси за статията osi_9.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #651 -: Януари 25, 2011, 11:35:51 am »
фючър , както е написала мими26, има безглутенови бисквитки биберон на плазмон , обаче на нас нещо не ни се получава с тях ,пробвала съм ,и не ми се разтварят в млякото ,само ми запушват биберона.
изобщо нещо последно време  не ми върви храненето ,от много четене ли ,пък и девойката ми е капризна ,не обича сладки каши и плодови пюрета.за сега сме на 2 твърди хранения ,пюре на обяд и каша следобяд.понякога плодови пюрета м/у храненията.през другото време АМ.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #652 -: Януари 25, 2011, 11:38:34 am »
Future, никой не се заяжда с теб, коментирах израза ти само. Смятам, че съм ти отговорила на въпроса преди това. Независимо, че има доста писано точно за тези бисквити и форума е и да прочетем малко, нали  :wink:
Прочети си отново поста от чужда гледна точка и тогава си помисли пак дали съм била остра. Никъде не споменаваш бебето, а на теб че ти е тъпо и досадно...
А при положение, че бебето е яло само мляко до момента, да не би да му е било досадно? Като вкараш 2-3 храни се правят комбинации и имаш разнообразие.
Клио, смени биберона. Незнам с какви шишета сте, но на мен Авентските ми се запушваха и слага на Чико - 1,2,3. Те са с цепка, а не с дупки.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #653 -: Януари 25, 2011, 11:47:52 am »
мими26 с nuk сме , имам едни нови с цепки , ще ги пробвам.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #654 -: Януари 25, 2011, 16:00:50 pm »
Боби, знам английски и довечера ще прочета статията. Евентуално да се образовам за второ.  :wink: Благодаря ти!
Иначе на моя син му дадох глутен на 9 м.
« Последна редакция: Януари 25, 2011, 16:02:23 pm от blue_sky »

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #655 -: Януари 25, 2011, 23:18:50 pm »
future74 аз също смятам, че е дълго и досадно и съм го спазвала това за 5те дена само с първите храни. После вече на 3 дена го направих.  А сега дори вече не гледам всички съставки на храната, която и давам, освен ако няма някой известен алерген. Аз купувам готови бебешки храни, че им имам повече доверие.
 Единствено чакам за мед и цитрусови плодове, а ядки не смятам да и давам до доста по-късно, защото баща и е алергичен.


Боби


  
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #656 -: Януари 26, 2011, 10:15:56 am »
Боби, тази статия я бях чела и я търсих после да я постна, ама не я намерих. Благодаря, че я сподели.
Смятам, че никой никого не бива да укорява за захранването и въобще за това кой как си гледа детето. Тук споделяме и даваме различни гледни точки, аз не смятам и никога не съм смятала, че това е укор.
Аз се опивам да намеря златната среда с храните. гледам нито да избързвам, нито да бавя (това след като прочетох статията).
Глутен въведох на 6 месеца.
И ще ме прощавате ама прословутите Плазмон по нищо не се отличават от котешките езичета едно време :lol: Сега ползвам Джи Джи Бебе и обикновени бисквити за да чешем венците :lol:
[/url][/url]
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #657 -: Януари 26, 2011, 12:46:36 pm »
И аз така смятам,също не съм бавила много,щом навърши 6м давах нова храна почти всеки ден.На обяд,че ако има нещо до вечерта да е видимо,а с по-така храните съм чакала ден.И то най-вече заради АДто.
Аз пък не съм почитател на бурканчетата,но давам също понякога...Особенно сега зимата,когато зеленчуците и плодовета се пад съмнение.
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #658 -: Януари 26, 2011, 13:04:41 pm »
Аз бях много учудена, като я прочетох, защото въобще не съм очаквала подобни резултати. После съвсем скоро излезна още едно изследване с подобни резултати и че бебетата се развивали по-добре, когато им се добавя храна към кърмата, а не на изключително кърмене до 6 месеца. Дори не мога да си го обясня, защото реално природата не е направила човека да яде пюрета от моркови :-) и на мен като на биолог ми се струваше доста противоречиво с основните принципи на живота, ама когато фактите говорят и боговете мълчат, така че го приех, че е така и толкова. Сега това бебече като се роди живот и здраве, ще го захраня с глутен на 5 месеца, за да не рискувам.


  
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #659 -: Януари 26, 2011, 14:56:23 pm »
Bobbieмерси за статията. Доста е изчерпателна.
М/у другото питах една моя приятелка, която е имуноложка, относно алергиите и вкарването на храна за 3-4-5 дни. Тя ми обясни, че почти не се срещат алергии към плодове и зеленчуци (изключвам цитруси и известни силни алергени и деца с алергии)и, че мога да захранвам на 3 дни. Относно глутена и по - специАЛНО питах за бисквитите плазмон, според нея мога спокойно да ги давам на 6 месеца. Каза, че ако получи нещо, то то ще го получи и на по-големи месеци.
Искам да кажа, че това е нейно мнение, просто споделям и всеки си преценява как да си гледа бебето.