0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #480 -: Юли 19, 2010, 14:34:23 pm »
Бари,
кисело въведох на 1,3г, а прясно - на 1,6г.
Кисело купувам на Пършевица 4,5%, а прясно на Май дей.
Важно е, да е пълномаслено.

Дживотинче,
аз кисели не съм давала. не виждам смисъл от тях. Давах плодови пюрета, приготвени от мен самата, както и различни видове каши.
« Последна редакция: Юли 19, 2010, 14:56:35 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #481 -: Юли 19, 2010, 15:10:02 pm »
Ще се съглася с Лисицата Майка, има кухни и кухни, както ситуации и ситуации.
И всеки преценява сам, аз съм ползвала и софийска и южна,
а до 10 месеца е ял основно готвено от мен + пюрета когато е хапвал месо!
Взимах кухня за Митака от 10 месечен до 18,
супата и основното с малки изключения бяха много хубави!
Десертите давах избирателно, точно заради киселите и нишестетата,
които преобладаваха!Не намирам нищо полезно в тях,
много сладки и неясни, давах кисело мляко с плод или каша следобед!
Ползвах кухня есенните и зимни месеци докато забременях с Калина,
след това и досега готвя така, че да е подходящо за всички!
Девойката съм я записала, но дали ще взимам, по-скоро не,
просто ще ми е по-сложно ходенето до там с двамата,
отколкото да сготвя у дома!

Бари, кисело мляко въведох при младежа на 10 месеца "Верея",
прясно след 18м домашно, козе и краве.

Дживотинче, проф.Лиляна Трифонова ще ме извини, но не му давай на детето таквиз неща, кисели/мисели.
Давай подходящ плод следобед, след като ги въведеш или каша съобразена пак с възрастта, а и сте на 6 месеца.

Митака захраних с два, три плода и след две седмици въведох зеленчук!
Калина обратно, захраних с два зеленчука и след две седмици дадох плод!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #482 -: Юли 19, 2010, 22:57:00 pm »
Моето мнение е че няма нищо по-добро от домашна, прясно сготвена храна. Готвя за по два дни, знам какви продукти слагам и в какви кочилества. Но ако Мимето не ми ядеше домашното, щях да я пробвам с кухня. Готвя вечер или рано сутринта, намирам време въпреки че малката е като лепка за мен. Вечер дори е с нас на масата, съобразявам се с подправките и начина на приготваня за нашата храна. Храним се и в къщи и по вън от мънички, според зависи. Ако се събуди късно с попарата сме в градинките, ако пък рано - обеда е вън. Тя е шефа! :D

Кисело мляко Верея, масленост 4.6, на близо годинка в супата 1 лъжица. До ден днешен не го харесва. По съвет на Дени вече предлагам пълномаслени млека. Сега съм фен на всичко "Роса".

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #483 -: Юли 19, 2010, 23:26:47 pm »
Записах ги на кухнята преди седмица...на годинка...за да свикват с храната, защото от септември месец мисля да ги пускам на ясли...това е единствената причина да не продължавам да им готвя.
Момичета, освен АМ с бисквитки, кук-кус и попара, какво мога да предлагам още за закуска /за разнообразие/?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #484 -: Юли 19, 2010, 23:34:13 pm »
Миним, може да даваш филия с кашкавал - ако вече е въведен. Аз я правя с масло и слагам кашкавала, колкото да се разтопи за да е мекичка. Дари в началото беше голям фен на филиите с кашкавал, но както с всичко останало интересът й трая ден до пладне - домашно готвено, кухня, пюрета..тц..злоядото си е злоядо, нищо не яде! :x
Момичета, имам въпрос за боровинките? Видях, че продават, за произхода не съм сигурна, но...давате ли такова нещо и от каква възраст може да се дава? Дари е яла пюрета с боровинка, сок..., макар и боровинката да е в минимални количества.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #485 -: Юли 19, 2010, 23:58:21 pm »
Ох, хубава тема сте захванали. Ама на Запад нито зеленчуците са им зеленчуци, нито плодовете - плодове (те май са малко по-добре). И аз не знам какво е по-добре. Истината е, че откакто е с баща си вкъщи, той му готви повече, а понякога яде и пюрета. Събота и неделя готвим и за тримата, като не слагаме подправки и сол, а правим някакъв допълнителен сос за нас.
И както си мислех, че няма да прояде никога пюре, така сега нищо не отказва.  :lol:

Кога мога да му дам пресен домат и краставица на моя лакомник?

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #486 -: Юли 20, 2010, 08:25:57 am »
  Miriam , синьо кокиче , Мише и  evro , благодаря ви! Безценни са съветите ви!

  nunu , то хубаво...филия с кашкавал ,ама нашия не може да дъвче все още,въпреки,че има шест зъба.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #487 -: Юли 20, 2010, 10:04:04 am »
бари, а ако му нарежеш всичко на много малки парчета? Ще ги подържи в устата. Те ще се разтопят и ще ги глътне. Моят има 9 зъба, но да не мислиш, че дъвчи с тях?! Все пак никой не дъвче с резците. Рано е още за дъвчене, но могат да се справят с малки парченца.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #488 -: Юли 20, 2010, 13:28:56 pm »
бари, а ако му нарежеш всичко на много малки парчета? Ще ги подържи в устата. Те ще се разтопят и ще ги глътне. Моят има 9 зъба, но да не мислиш, че дъвчи с тях?! Все пак никой не дъвче с резците. Рано е още за дъвчене, но могат да се справят с малки парченца.
Точно така - аз й късам с ръка съвсем малки парченца, тя ги подържи, подържи в уста, та накрая ги глътне... :D
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #489 -: Юли 20, 2010, 14:07:52 pm »
Момичета, давайте съвет какво да правя?
Въвеждам телешко в момента, взела съм от тези на хип с чисто месо Първият ден слагам 2л в пюрето - добре, но днес сложих 4 и явно му беше много месото и като започна едни физиономии, все едно ще повърне 8O Едва се нахранихме Същият проблем беше и с пилешкото, пак бях взела чисто месо, но тогава направи физиономия на третия ден Когато давам от готовите пюрета, в които са месо и зеленчук няма проблем, ама там месото е 8% най-много, а нали трява да го увелича като количество :? Какво да правя утре - чисто телешко ли да добавя пак към пюрето или от готовите?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #490 -: Юли 20, 2010, 15:54:43 pm »
nunu, аз бях му давала готово пюре от ябълки с боровинки и понеже преди два дни ходихме до Юндола, а там тъкмо са узрели, взех му малко и му дадох сурови. Много се учуди и прави криви муцунки- истинските боровинки са доста кисели и може да не се харесат. В крайна сметка ги сварих и пасирах и ги смесих с по-сладко пюре.
Мисля, че можеш да ги предложиш, особено ако сама си ги набереш,защото не знам тези по пазарите откъде са, но очаквай възможен отказ.
Момичета, от кога давате готвен домат?

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #491 -: Юли 21, 2010, 15:48:07 pm »
здравейте, момичета,

откриха ни много силна алергия към казеина в млечните продукти и вече повече от месец сме на соево мляко (преди това бяхме на фризопеп). Имам нужда от вашия съвет и мнение относно храната. Засега режимът ни е:
8-9 ч. 180 мл мляко
12-13 ч. дом. пюре зеленчуково или зеленчуци с пиле
16-18 ч. каша с плодово пюре
19-20 ч. мляко или плодово пюре (190 гр)
21-21.30 мляко
 
Интервалът м/у храненията е от 3 часа(следобяд) до 5 часа (сутрин), като нощем се буди м/у 4 и 5, но го залъгвам с вода или чай.
Притеснява ме храненето в 19-20 - не трябва ли вече да е нещо като вечеря, и ако да - то каква? Супа? Захранен е на 6 навършени.
Има огромен апетит, яде всичко, което му предложа, от пюретата и кашите изяжда пълна чаша на авент от големите.
Ще се радвам да споделите мнение.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #492 -: Август 12, 2010, 19:57:58 pm »
Кога мога да му дам пресен домат и краставица на моя лакомник?
Вече можеш да му дадеш според мен.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #493 -: Август 12, 2010, 20:01:51 pm »
здравейте, момичета,

откриха ни много силна алергия към казеина в млечните продукти и вече повече от месец сме на соево мляко (преди това бяхме на фризопеп). Имам нужда от вашия съвет и мнение относно храната. Засега режимът ни е:
8-9 ч. 180 мл мляко
12-13 ч. дом. пюре зеленчуково или зеленчуци с пиле
16-18 ч. каша с плодово пюре
19-20 ч. мляко или плодово пюре (190 гр)
21-21.30 мляко
 
Интервалът м/у храненията е от 3 часа(следобяд) до 5 часа (сутрин), като нощем се буди м/у 4 и 5, но го залъгвам с вода или чай.
Притеснява ме храненето в 19-20 - не трябва ли вече да е нещо като вечеря, и ако да - то каква? Супа? Захранен е на 6 навършени.
Има огромен апетит, яде всичко, което му предложа, от пюретата и кашите изяжда пълна чаша на авент от големите.
Ще се радвам да споделите мнение.
Импреза, аз слагах в млякото по 1-2 мерителни лъжички оризово брашно в АМ. Незнам дали с тази алергия може и му даваш, но можеш да слагаш и ти.
Дъщеря ми имаше период след годинката до към 2 и нещо се будеше през нощта да пие АМ. Не съм я залъгвала. Това е моето мнение и опит.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #494 -: Август 12, 2010, 21:41:28 pm »
Блу скай и според мен вече можеш да даваш краставица и домат.И аз дадох от миналата седмица още повече че са ни от градината и се приеха учудващо добре :)
Кисело мляко дадох на 10м. ако не се лъжа домашно-подквасено от сигурен източник.И до днес си квася.
Прясно дадох към годинката под формата на мляко с грис.
Пюрето от боровинки на Хип дадох към 10 месеца.Нямаше проблем :)
За кухнята пробвах с държавната в наше село-отврат.Почнах да взимам частна-страшно съм доволна.Взимам супи и основно,защото пък десертите Митака не ги долюбва.
Розовелка,според мен се води по детето.Ако прави физиономии на чистото защо не пробваш пък да сложиш малко във готовото щом го яде и така да увеличиш малко и количеството.Важното е детенце да хапва с удоволствие и да не се отврати :)
« Последна редакция: Август 12, 2010, 21:44:39 pm от parsi »

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #495 -: Август 17, 2010, 18:26:15 pm »
Децата вече са на 9 месеца (не е за вярване ама на...) и досега от месото съм въвела, заек, пуйка и пиле.
Мисля утре да дам телешко. Рано ли е? Кога захранихте с телешко? А с риба?
И рибата под каква форма я дадохте? Печена? Пюре?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #496 -: Август 17, 2010, 20:30:09 pm »
Лиско, дадох риба тон в пюре. После вече домашно приготвена.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #497 -: Август 17, 2010, 22:04:00 pm »
Лис, аз след годинка дадох едно пюре със сьомга. После баща му му прави печена.
Телешкото не е алерген. Можеш да им дадеш вече.

марито, парси, благодаря! Краставица му дадохме вчера, но тоя домат много ме плаши. Ще взема да се престраша вече, щом казвате. :D

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #498 -: Август 17, 2010, 22:35:59 pm »
Марито, Деси, Мини, благодаря ви. Утре ще опитат телешкото:)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #499 -: Август 17, 2010, 23:41:21 pm »
Лис,
аз купувах сьомга филе и го варих на пара. Въобще през първата година и нещо всичко варях на пара. Но по-практичният вариант е да купиш готово пюре.

Бъдете добри и не губете кураж! :)