0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #440 -: Юни 12, 2010, 11:38:57 am »
Малина, Стеф, благодаря ви!

Като гледам колежките какво дават на децата си и само седят и ми се чудят защо още моят не бил ял мед, шоколад и не знам какво още. И защо не съм му давала шоколад. Ако направел алергия, да съм го спряла и готово.  :P  Почвам да си мисля, че не на другите, а на мен ми хлопа нещо дъската.  :lol:

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #441 -: Юни 12, 2010, 14:43:26 pm »
Elfita, аз на Андрей му давам черешки с инстантна каша от елда на Хип. Е, признавам си, че ако са кисели слагам и по мъъъничко захар, но в повечето случаи яде без захар. Определено не му е любимият десерт, но той има проблем със запека и затова гледам да му давам пресни плодове.
Blue sky, и аз още не съм му дала шоколад, за мед да не говорим. Изкушавах се с ягодите (носят ми домашни), но се отказах. Според мен всяка майка си познава най-добре детето и съответно най-адекватно преценява какво да му даде. Освен това, мисля, че нито меда нито шоколада имат нещо толкова ценно и необходимо като съставка за едно малко детенце.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #442 -: Юни 12, 2010, 17:31:46 pm »
Miriam, моят син по принцип няма запек, но като реших да въвеждам синята слива в едно пюре на хип заедно с круша, направо сериозно беше разхлабен.  :lol: Забравих да кажа, че баща му решил, че не се е нахранил и му дал бурканче и половина, та се беше омазал до ушите малкият.  :lol:  Не знам дали ще помогне. За черешите някой каза тук, че предизвиквали газове.
Медът е полезен, но понеже имам колега с алергия към мед и ми е ясно за какво става въпрос. Човекът не може да диша и трябва да му бият кортизон май. Много сериозна история. А за шоколада - ще го държа колкото се може по-дълго далече от него. То е ясно, че цял живот ще го яде.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #443 -: Юни 12, 2010, 23:32:18 pm »
черешите на мен ми докарват газове. тази година два пъти ядох, и двата пъти антон плака много жално и се присвива.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #444 -: Юни 13, 2010, 12:37:35 pm »
Момичета,аз искам да попитам кога може да се даде суров настърган или смачкан,пасиран плод?

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #445 -: Юни 13, 2010, 13:03:14 pm »
Аз дадох плод един месец след зеленчука. Първо опитване от буркан, после пресни - до днес.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #446 -: Юни 13, 2010, 13:53:09 pm »
Мерси,Евро,аз също си мислех че първо ще е буркан,а после натюр.Страхувах се,че няма да стане да дам необработен топлинно плод,а сега сезон с много плодове-друго си е пресен плод :)

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #447 -: Юни 13, 2010, 14:43:56 pm »
Точно така Тини, сега е благодатно време!
Аз мисля ябълка дадох първо, няколко дни я правех на пара и след това натюр. Сега ще излезнат прасковите - аз си замръзих солидно количество във формички за лед. Същото беше със всички сезонни, и до сега се подмятат някое друго пакетче. Тиквички също, сега е хармана. :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #448 -: Юни 13, 2010, 23:23:10 pm »
а зеле - кога мога да предложа?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #449 -: Юни 13, 2010, 23:27:48 pm »
след 10 месец може, зависи от децата
аз сурово готвено не съм предлагала, само пюре със заешко, но е доста солена цена
малко 125 грама за над 3 лева
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #450 -: Юни 13, 2010, 23:48:18 pm »
а зеле - кога мога да предложа?
Дадох да опита ситно настъргано прясно сготвено, но не би. Особен вкус е за тях си мисля, а и тежко.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #451 -: Юни 14, 2010, 00:04:27 am »
И аз не съм давала зеле на Андата още. Прави ми впечатление, че и става тежко от храни които имат газо-образуващ ефект.
Един път и готвих зелен боб от домашна консерва с картофи и не смея да повторя...

Тия дни ще готвя прясно зеле с домати, ще дам да опита.






*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #452 -: Юни 14, 2010, 09:02:34 am »
Ааа, зелен фасул (без конци) и давам от много време насам без проблем, друг е въпроса че основата е картоф, а самия зелен фасул е не повече от едно юмруче.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #453 -: Юни 14, 2010, 14:38:39 pm »
Аз дадох на Андрей миналата седмица готово пюре, което беше предимно със зеле и тъй като много му хареса, започнах да му слагам в зеленчуковото, което му приготвям аз. Не съм забелязала газове нито от черешите, нито от зелето.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #454 -: Юни 15, 2010, 17:13:10 pm »
Момичета,аз искам да попитам кога може да се даде суров настърган или смачкан,пасиран плод?

Аз така правих захранването, първо със сурови пасирани плодове. Много им хареса и не са правили реакция. Това беше съветът на нашата педиатърка и й се доверих. Зеленчуците ги въведох по-късно.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #455 -: Юни 15, 2010, 17:30:14 pm »
Момичета,аз искам да попитам кога може да се даде суров настърган или смачкан,пасиран плод?

Аз така правих захранването, първо със сурови пасирани плодове. Много им хареса и не са правили реакция. Това беше съветът на нашата педиатърка и й се доверих. Зеленчуците ги въведох по-късно.

И аз така. Като сваря плода, ще изтрепя да що има витамини. Това е и съвет на Бърди.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #456 -: Юни 16, 2010, 16:26:56 pm »
а зеле - кога мога да предложа?
Ние пък добре го понесохме зелето, прясно зеле с крехко свинско преди около месец и половина беше.Иначе аз не смея леща и боб да давам.Зелен фасул яде, но не му харесва определено.Грах обича.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #457 -: Юни 16, 2010, 16:58:26 pm »
Само грах съм давала-яде го.Всичко останало като боб,леща,зеле,зелен фасул не съм давала.Ще изчакам още.
А за диня какво ще кажете?

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #458 -: Юни 16, 2010, 18:40:55 pm »
леща има белена, давам и 2 пъти в месеца, като се свари добре става на каша.
Давам и от как е станала на година и 1-2 месеца.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #459 -: Юни 17, 2010, 08:14:08 am »
Момичета,аз искам да попитам кога може да се даде суров настърган или смачкан,пасиран плод?

Аз така правих захранването, първо със сурови пасирани плодове. Много им хареса и не са правили реакция. Това беше съветът на нашата педиатърка и й се доверих. Зеленчуците ги въведох по-късно.

И аз така. Като сваря плода, ще изтрепя да що има витамини. Това е и съвет на Бърди.
Пак съм раздвоена как да постъпя,тъй като педиатърката вчера каза да не давам пресен плод,а на кисел или на пюре(готово),т.е да има топлинна обработка.Което пък от своя страна обезмисля даването на пресен плод.хем съм съгласна с вас,хем пък уважавам мнението на нашата педиатърка и не знам да дам ли,да не дам ли?!По-скоро ще дам пюре като за начало,пък пресните плодове ще ги бъркам на кисел най-вероятно(за съжаление).Благодаря ви за  мненията !