0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #400 -: Май 22, 2010, 22:10:47 pm »
  Момичета ,кажете какво беше първото сирене и как го предложихте? Каква марка ? Как го обезсолявате?(Щото чух много-извънземни начини 8O)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #401 -: Май 22, 2010, 22:22:33 pm »
Роса, добре обезсолено, после Елена до днес.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #402 -: Май 22, 2010, 23:12:08 pm »
Първото беше краве на "Маджаров", после "Белица" и "Елена".
За обезсоляването не знам колко начини има - аз го слагам във вода.
Я кажи за начините, да научим нещо ново  :D
« Последна редакция: Май 22, 2010, 23:14:38 pm от Black_rose »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #403 -: Май 23, 2010, 09:25:26 am »
За сиренето-взимам от близки които гледат крави и си правят.Обезсолявам също във вода-друг начин не съм чувала.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #404 -: Май 23, 2010, 11:23:42 am »
Първото беше краве на "Маджаров", после "Белица" и "Елена".
За обезсоляването не знам колко начини има - аз го слагам във вода.
Я кажи за начините, да научим нещо ново  :D


Розе, само вода и я сменям през два три дни. Всъщност взимам ваккумна опаковка на Елена, те са приблизително 0.500 кг. и бързичко се харчи, тъй като поне веднъж на ден и слагам кубче колкото кибрит. :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #405 -: Май 23, 2010, 12:50:57 pm »
В началото започнахме с Елена, но след като някой /не помня кой :oops:/ беше пуснал тема за сирената и българските стандарти, на които в общи линии никое от марките на пазара не отговаря напълно, минахме на това, което доолу-горе се доближава - маджаров. Изкисвам го просто във вода - това е :D
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #406 -: Май 23, 2010, 13:55:12 pm »
Ели, аз питах Бари какви начини е научила  :lol:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #407 -: Май 23, 2010, 17:16:58 pm »
  Благодаря, момичета.Иначе изкисвате сиренето в студена вода,нали?(Ох,много-ясно)А,не в гореща?Че,там ми е спора с една "специалистка"...ама тя е много за разправяне...Хубав ден от мен! :D

Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #408 -: Май 23, 2010, 17:49:26 pm »
Аз лично изкисвам в студена вода :)
Когато ти се разправя, ще те слушаме / четем с интерес :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #409 -: Май 23, 2010, 22:38:24 pm »
Здравейте!
Аз сиренето на Маджаров не съм го пробвала,но от вс други на Елена май наистена е най-добро. А за обезсоляването аз  слагам около 300-400 гр сирене в кутия с хладка към студена вода + малко захар и в хладилника и сменям водата като се изяде сиренето ( изяждането става за няколко дни,защото моят син мн го обича :) ).Захарта във водата я слагам за да се запази сиренето твърдо - така съм чувала от майка си.
 :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #410 -: Май 23, 2010, 22:53:34 pm »
Аз започнах с био сирене на фирмата на Маги Малеева - Хармоника май се казва. Имат и кисело мляко и други био продукти. Не знам до колко е био, но е много приятно на вкус. Обезсолявам го в студена вода, да постои поне едно денонощие.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #411 -: Юни 03, 2010, 15:25:06 pm »
 аз взимам едно сирене Дея ,много е мазно  ,на мен ми харесва в Кауфленд го предлагат. слагам го в студена вода за 1 нощ.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #412 -: Юни 04, 2010, 01:40:35 am »
Момичета,
дайте ми съвет, моля! Синът ми е захранен на 6м. и 3 дни. Досега е опитал почти всички зеленчуци и 4-5 вида плод. Дадох му вече и пилешко месо, но педиатърката ни, която по принцип е привърженик на изключителното кърмене и късното захранване, казва на 8 месеца да му дам козе сирене. На мен ми се вижда рано за сирене- мислех си за поне 9-10 месеца. Вие какво ще кажете?
А глутен от кога?
Благодаря ви!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #413 -: Юни 04, 2010, 08:17:54 am »
ми като ти гледам темповете на захранване, кога успя да въведеш почти всички зеленчуци, че и 4-5 плода и пилешко месо
аз самата съм следвала схемата- захранване зеленчуци, след месец плодове почваме да включваме, два месеца след започване на захранването месо, три месеца след захранването сирене, четири месеца след захранването жълтък, пет месеца след захранването глутен
т.е ако ти си захранила детето на 6 месеца, то глутен най-рано на 10 месеца
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #414 -: Юни 05, 2010, 01:36:44 am »
Благодаря ти много,mini!
Моите темпове не са чак толкова различни- от 6 до 7 месец давах само зеленчуци- под почти всички разбирам тези, които ги има на био пюрета за 4м.+, т. е. моркови, картоф, тиква, тиквичка,броколи, карфиол, пащърнак, спанак- горе -долу на ок. 4 дни нещо ново, ако няма реакция. Плодовете засега са ябълка, круша, сливи, шипки- това за последните 3 седмици. Месото го дадох преди 2 дни по настояване на педиатърката- ние имаме проблем с качването на тегло, та тя иска да побързаме малко с някоя протеинова храна. Но за сиренето ще те послушам и ще го дам на 9м.
Благодаря ти отново!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #415 -: Юни 08, 2010, 11:36:50 am »
момичета колко пъти в седмицата трябва да яде месо едно 11 месечно бебе всеки ден и един постен или през ден месо и постно?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #416 -: Юни 08, 2010, 13:49:26 pm »
Аз въртях сучех и макс. 2 дни имах постни, а сега няма постен ден. :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #417 -: Юни 08, 2010, 14:29:54 pm »
Аз въртях сучех и макс. 2 дни имах постни, а сега няма постен ден. :lol:
Същата работа :D

Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #418 -: Юни 09, 2010, 08:13:40 am »
Момичета, как въвеждахте бисквитките плазмон без глутен? И още - кога е подходящо за въведа царевица?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #419 -: Юни 09, 2010, 08:26:53 am »
Дадох бисквити на 6 м., не ги хареса. Предпочита някоя мръвка :lol:, май не е много по сладкото.

[/url]