0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Болки 10-тия ден след инсеминация
« Отговор #20 -: Април 18, 2006, 11:05:44 am »
Благодаря Ви, Сладурки :D

Старлетче, надявам се, че си на линия, щото най-накрая се наканих да пусна и Хламидия Трахоматис IgG и IgA - да видим на тоя фронт какво става :D  Нали знаеш, че си ми Гуро в областта :lol:
Благодаря ти, Бени!







*

    balmi

Болки 10-тия ден след инсеминация
« Отговор #21 -: Април 18, 2006, 11:41:57 am »
Фреши, дано кръвния е положителен. Той е по-показателен от лентичките. Аз на тях не вярвам много. Стискам палци и те целувам!!!
 :balk_21:
Болки 10-тия ден след инсеминация
« Отговор #22 -: Април 18, 2006, 13:44:00 pm »
Мацки, тестът само дето не е под нулата :(
bata-hHG - резултат 0.1 mIU/ml , нормални граници 0-3, метод ECLIA.

Това явно значи, че имплантация не е имало. Остава въпросът имало ли е оплождане поне :?
Само за да е по-гадно всичко, днес температурата ми е 37.28 - друг път сигурно ще слагам по-малко Утрогестан.

Вече се залавям да пиша на Конова и стига толкова инсеминации, ще опитаме ин-витро.

Добрата новина е, че изследванията за хламидия изглеждат отрицателни:
Хламидия трахоматис IgG Ab   <1:32 - отрицателен
Хламидия трахоматис IgA Ab  < 1:8  отрицателен
Метод: Enzime Immuno Assay


Старлетче, нали и ти ги виждаш отрицателни? Преписах дословно точно каквото пише.

Благодаря на всички за подкрепата :D  Този път нещо доста ми прикипя, и най-много се изнервям, че си нямаме причина, срещу която да се борим :(
Благодаря ти, Бени!







*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Болки 10-тия ден след инсеминация
« Отговор #23 -: Април 18, 2006, 13:45:39 pm »
Фрешко,
:(.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Болки 10-тия ден след инсеминация
« Отговор #24 -: Април 18, 2006, 13:50:00 pm »
Съжалявам Фреши  :cry:  :cry:  :cry:
Направи си и имунологичните изследвания все пак. Щом няма друга причина открита до сега, може пък там да се намери нещо дребно и лесно за оправяне  :roll:
*
Болки 10-тия ден след инсеминация
« Отговор #25 -: Април 18, 2006, 13:53:29 pm »
:cry:  :cry:  :cry:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Болки 10-тия ден след инсеминация
« Отговор #26 -: Април 18, 2006, 15:12:47 pm »
Фреши, съжалявам! До последно се надявах да се е получило при теб.
Да му се не види.Аман от тоя неизяснен стерилитет!
*
Болки 10-тия ден след инсеминация
« Отговор #27 -: Април 18, 2006, 15:28:14 pm »
Тюх, значи...  :(

Наистина е много неприятен този момент с "неизяснените причини"
Борба с вятърни мелници.  Минала съм и аз през това....
Човек се чуди на къде да поеме и какво още да изследва. А всяко следващо направено изследване е от перфектно по-перфектно...

Фреши, спомням си че преди време беше писала че имате гранични стойности на "преживяемост" ли беше.....май греша... по-скоро май беше на "прикрепяемост".

Дали пък това не е малкото подводно камъче?!?
Какво казва по този въпрос твоя Док.

Пусни имунологичните и генетичните, за твое собствено успокоение.... НО ако там нищо не излезе... явно причината ще трябва да я търсите в тази насока.
Едно диагностично инвитро ще даде яснота по въпроса.

Горе главата и кураж.
Знам колко ти е криво сега.... но ти пожелавам бързо да отмине това състояние....
И с нови сили и кураж... към следващия тираж. yahoo_17
Целувки. :kiss:
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
Болки 10-тия ден след инсеминация
« Отговор #28 -: Април 18, 2006, 16:26:04 pm »
Их, бе Фрешчеее  :cry:
Болки 10-тия ден след инсеминация
« Отговор #29 -: Април 18, 2006, 16:55:22 pm »
Благодаря ви, Милички :D


Роми, от времето, когато сп-мата беше едва ли не за икси, сме правили разширена, и наистина тогава HZA беше зле, както и преживяемостта. Тъй като всичко в сп-мата се подобри, мисля че и HZA се е оправило, но не сме го изследвали. Преживяемостта например сега е екстра.

Наистина, едно ин-витро ще отговори на някои въпроси. Аз затова не искам поне първото да е ИКСИ, за да се види става ли си оплождане.

 :balk_21:  на всички
Благодаря ти, Бени!







*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Болки 10-тия ден след инсеминация
« Отговор #30 -: Април 18, 2006, 19:19:02 pm »
Съжалявам Фреш!

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Болки 10-тия ден след инсеминация
« Отговор #31 -: Април 18, 2006, 19:41:36 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Добрата новина е, че изследванията за хламидия изглеждат отрицателни:
Хламидия трахоматис IgG Ab   <1:32 - отрицателен
Хламидия трахоматис IgA Ab  < 1:8  отрицателен
Метод: Enzime Immuno Assay
Старлетче, нали и ти ги виждаш отрицателни? Преписах дословно точно каквото пише.


Да Фреши виждам ги отрицателни  :)
Иначе съжалявам за случилото ти се. Но все пак сега когато нещата са наред при вас (имам в предвид поне от данните от изследванията) не бързай да се ядосваш от първия месец (от както нещата са наред и при двама ви). Ще се моля и ще стискам палци нещата да станат ако не от първия поне от 2-рия път  :balk_21:  :kiss:  :cuddle:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Болки 10-тия ден след инсеминация
« Отговор #32 -: Април 18, 2006, 21:35:46 pm »
Фреши мила успокой се ,зная че е много гадно но ще продължим да се борим до край.!!!!!!!!!!!ЩЕ СТАНЕ !!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Болки 10-тия ден след инсеминация
« Отговор #33 -: Април 19, 2006, 03:27:04 am »
Фреши, съжалявам. :(
*

    Anonymous

Болки 10-тия ден след инсеминация
« Отговор #34 -: Април 19, 2006, 10:31:25 am »
Цитат на: FreshBreeze
Благодаря ви, Милички :D

Наистина, едно ин-витро ще отговори на някои въпроси. Аз затова не искам поне първото да е ИКСИ, за да се види става ли си оплождане.

 :balk_21:  на всички

Защо не ги съчетаиш за по сигурно - една част ИКСИ, а др. естествено оплождане. Или по преценка на ембриолога - ако види, че оплождане не става, да действа. В противен случай рискуваш...
Болки 10-тия ден след инсеминация
« Отговор #35 -: Април 19, 2006, 14:02:15 pm »
:(  :cry:  :(
Болки 10-тия ден след инсеминация
« Отговор #36 -: Април 19, 2006, 16:17:16 pm »
Цитат на: Anonymous
Защо не ги съчетаиш за по сигурно - една част ИКСИ, а др. естествено оплождане. Или по преценка на ембриолога - ако види, че оплождане не става, да действа. В противен случай рискуваш...


Е да, така би било най-добре, но при мен има проблем със стимулациите и трябва да ги избягвам, поне докато мога. Така че първото или на естествен, или по-вероятно с кломифен цитрат, така че сигурно ще има 2, макс 3?

Старлетче, ами от ноември сме на шест с любимия, откакто ми махнаха остатъка от полип. Ако не броим неговите хламидии, щото из всички статии пише, че пречат предимно при жената, и само някои данни има, че могат да прецакат сп-дите да не могат да оплождат. Този месец пък трябваше да ги няма, щото нали ги лекувахме - контролата ще е към Великден.
Благодаря ти, Бени!







*
Болки 10-тия ден след инсеминация
« Отговор #37 -: Април 19, 2006, 16:43:35 pm »
Споко, и повечко могат да станат, не само 2-3. Със Серофен по 2 таблетки на ден  от 3-7 ден и после 2 инжекции мерионал на една 39 годишна мацка вчера са и извадили 8 яйчица, 7 са се оплодили. Аз започвам следващия месец тази схема , пък да видим до къде ще я докарам :wink:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Болки 10-тия ден след инсеминация
« Отговор #38 -: Април 19, 2006, 17:02:00 pm »
Ооо много благодаря за инфото, Еличка :D
Две инжекции мерионал общо, или на ден за няколко дни?


Ами на поне 2-3 се надявам, пък ако има 4-5 - още по-добре :D

На теб ти казаха минимум 6 по тази схема ли 8O
Благодаря ти, Бени!







*
Болки 10-тия ден след инсеминация
« Отговор #39 -: Април 19, 2006, 17:07:37 pm »
За целия цикъл 2 инжекции Мерионал, последователни дни, след като спра Серофена. Аз нали направих хипер предишния пъти и  сега съм решила по-най-безболезнената лайсна да мина :wink: , ама да видим колко ще ги докарам. Докато не започна никой незнае какво ще се случи, колкото и изгледите да са добри засега.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!