0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #280 -: Февруари 23, 2013, 08:53:14 am »
Д-р Владимиров признава изследвания направени на друго място. Иска нови, само ако е изтекла давността.
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #281 -: Февруари 23, 2013, 09:29:14 am »
Ira.EG, LH ти е малко нисичко, пък Естрадиола висок. Нали на 2-5 ден са ти правени изследванията? Съотношението FSH/LH е в полза на първото, което не е много добре. Предвид възрастта ти и резултатите от изследванията, макар FSH да е в норми сам по себе си, е редно да се направи оценка на яйчниковия резерв. Доколото разбирам, вече посещаваш клиника. Какво казва лекуващият те лекар? Аз лично не се наемам да давам категорично мнение.

Благодаря ти sixsens за отговора!Правени са на 3-ия ден.Притесняват ме тези изследвания. Инхибина ще е готов в четвъртък. На пръв поглед се успокоих ,че FSH не е над нормата , но съотношението му с LH не е добро и високия естрадиол....Не съм толкова в час , а пък съм на преглед на 1 март. Посещавам КИРМ .Ходих при доцент Конова за консултации .От 1 март взех час за д-р Стефанов за да направим фоликулометрия.Но докато дойде прегледа ....ще откача. Извинявайте момичета ,че съм толкова емоционална...Мразя когато съм в неведение.
Хубав ден на всички!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #282 -: Февруари 23, 2013, 22:54:27 pm »
Ами неприятно е да си в очакване, знам :( Но ние просто няма как да ти поставим тук диагноза. Нека излезе и инхибина, да видим какви са резултатите там. Аз друго си мисля, дали да не повториш изследванията в друга лаборатория. Много странни ми се виждат, не съм специалист, но мисля, че не е зле да ги направиш пак, да не би да има някаква грешка. Друго не мога да те посъветвам. А защо не се обадиш на доктора си и да обсъдите тези резултати? Или да му ги изпратиш по мейла да ги погледне?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #283 -: Февруари 26, 2013, 13:17:58 pm »
Здравейте отново, момичета! За съжаление вчера ми дойде. Днес пуснах пак хормони на втори ден: LH mIU/ml 11.6 (2.4-12.6) ;FSH mIU/ml 9.5 (3.5-12.5); Prolactin μIU/ml 260 (73.0-850.0). Добре е, че ФСХ-то е паднало под 12.50(беше ми толкова последните два цикъла) и ЛХ е вече под горната граница. Съотношението им е 1.22(ако правилно го смятам- 11.6/9.5=1.22) Това приемливи резултати ли са или...?А пролактина изобщо нищо не ми говори. Добре ли е така или и там има какво да се желае?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #284 -: Февруари 27, 2013, 21:05:16 pm »
Здравейте отново, момичета! За съжаление вчера ми дойде. Днес пуснах пак хормони на втори ден:
LH mIU/ml 11.6 (2.4-12.6) ;
FSH mIU/ml 9.5 (3.5-12.5);
Prolactin μIU/ml 260 (73.0-850.0).
Добре е, че ФСХ-то е паднало под 12.50(беше ми толкова последните два цикъла) и ЛХ е вече под горната граница. Съотношението им е 1.22(ако правилно го смятам- 11.6/9.5=1.22) Това приемливи резултати ли са или...?А пролактина изобщо нищо не ми говори. Добре ли е така или и там има какво да се желае?


ЛХ и ФСХ са високи
ЛХ може да показва или по-ранна О. или  ПКЯ
Пролактинът е добре

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #285 -: Февруари 27, 2013, 21:22:14 pm »
Миналите два цикъла бяха още по-високи и ЛХ и ФСХ. Конкретно за последния цикъл овулацията ми беше доста късна-17-ден при 26-дневен цикъл. А за ПКЯ-трябва ли изрично да попитам или се вижда при преглед с УЗ. Всъщност аз дори не знам дали ме преглеждат с УЗ-фоликулометрията с него ли се прави или това е някакъв вид ехограф? Моля ви, просветлете ме по въпроса, защото съм на лекар чак след една седмица?
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #286 -: Февруари 27, 2013, 21:41:09 pm »
lioni1985  Ултразвуковото изследване е известно още като ехография, видеозон.
Относно ПКЯ можеш да прочетеш тук.http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=948&Itemid=104
Описано е подробно.
Дано съм ти била полезна.
 :bighug:
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #287 -: Февруари 28, 2013, 11:05:57 am »
Здравейте момичета, излязоха ми резултатите.. изпаднах в шок когато видях единия резултат, моля, дайте мнения.  :? А резултатите са следните:
4 Androstendione - 21.101 nmol/l (4.29-13.68)
17-OH Progesterone - 4.014 nmol/l(фол. 0.3-2.4; лут. 1.8-6.97; мен. 0.4)
След 18:30 трябва да се видя с ендокринолога, не зная как ще дочакам до тогава... :?
Възможно ли е да е завишен толкова заради инсулинова резистентност, която всъщност не е толкова силно изразена, т.е. изследванията показаха, че инсулина е малко над допустимата граница?
« Последна редакция: Февруари 28, 2013, 11:10:46 am от Starshine »




Quiet people have the loudest minds.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #288 -: Февруари 28, 2013, 12:28:28 pm »
Този хормон е от групата на андрогените. Той има връзка така да се каже със СПКЯ, който пък има връзка с инсулиновата резистентност. Т.е. според мен е възможно от там да идват завишените стойности, но все пак не съм лекар и не се наемам да давам категорично мнение. Изказвам само предположение.
Изчакай срещата с ендокринолога, не е толкова страшно положението, не се панирай. Пиши после какво е казал.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #289 -: Февруари 28, 2013, 13:19:38 pm »
sixsens благодаря много за бързия отговор. Уплаши ме това, че стойността е много завишена- горе-долу двойна от допустимото. Ще пиша след разговора с ендокринолога. Мислех да и задам въпроса дали е възможно всичко това да е причинено от някакъв проблем с надбъбречната жлеза, понеже от това, което четох (и разбрах, понеже има май много малко информация) този хормон се отделя от надбъбречната жлеза.. четох, че се правело ЯМР на надбъбречната жлеза, което всъщност не ме плаши, преживяла съм вече ЯМР... какво мислиш? Има ли някакъв шанс да има проблем с надбъбречната жлеза?
Много ти благодаря... действаш ми адски успокояващо.  :bighug:




Quiet people have the loudest minds.
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #290 -: Февруари 28, 2013, 20:18:49 pm »
Здравейте! Някой би ли могъл да ми помогне с разчитането и на моите резултати, че има цяла седмица до срещата с док и ще се побъркам от притеснение. По принцип са правени на 10 ден, така прецени док, беше ми и първо посещение и има съмнения за ПКЯ.

LH 17.2 - фол. ф (2.4-12.6), ов. ф. (14.0-95.6), лут. ф. (1.0-11.4)
FSH 8.5 - фол. ф (3.5-12.5), ов. ф. (4.7-21.5), лут. ф. (1.7-7.7)
Estradiol 46 - фол. ф (12.5 - 166.0), ов. ф. (85.8-498.0), лут. ф. (43.8-211.0)
Prolactin 342 - фол. ф (73.0-850.0), ов. ф. (73.0-850.0), лут. ф. (73.0-850.0)
Testosteron 0.372 реф. с-ст  0.06 - 0.82
DHEA-S 362 реф. с-ст 98.8 - 340
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #291 -: Февруари 28, 2013, 21:53:03 pm »
Здравейте! Някой би ли могъл да ми помогне с разчитането и на моите резултати, че има цяла седмица до срещата с док и ще се побъркам от притеснение. По принцип са правени на 10 ден, така прецени док, беше ми и първо посещение и има съмнения за ПКЯ.

LH 17.2 - фол. ф (2.4-12.6), ов. ф. (14.0-95.6), лут. ф. (1.0-11.4)
FSH 8.5 - фол. ф (3.5-12.5), ов. ф. (4.7-21.5), лут. ф. (1.7-7.7)
Estradiol 46 - фол. ф (12.5 - 166.0), ов. ф. (85.8-498.0), лут. ф. (43.8-211.0)
Prolactin 342 - фол. ф (73.0-850.0), ов. ф. (73.0-850.0), лут. ф. (73.0-850.0)
Testosteron 0.372 реф. с-ст  0.06 - 0.82
DHEA-S 362 реф. с-ст 98.8 - 340
А защо на 10-ти ден? Полови хормони се изследват на 2-5 ден от МЦ. Извън тези дни резултатите са невалидни просто. Няма как да коментирам тези стойности, не са реални. Какъв лекар посещаваш?

Starshine, не знам дали е проблем с надбъбречните жлези. Не ходи ли вече при ендокринолога си? Какво каза той?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #292 -: Февруари 28, 2013, 23:43:33 pm »
Много ли е фатално, че не са 2-5 МЦ? Извинявам се за глупавия въпрос  :oops: но просто за първи път се сблъсквам с това. От известно време правим опити за бебе и то все не става и решихме да посетим специалист. Това ми беше първата среща с него и реши да пуснем тези изследвания. Нали не бъркам с пресмятането на дните, тъй като първия ден на последната менструация ми бе на 16.02, а изследването е от 25.02.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #293 -: Март 01, 2013, 09:57:05 am »
Здравей sixsens, бях вчера при ендокринолога, общо взето каза, че всичко идва от ПКЯ и инсулиновата резистентност. Въпреки това ми даде координати на лекар - специалист, който се занимава с проблеми с надбъбреци, хипофиза, хипоталамус. Но 99.9% е сигурна, че няма нищо с надбъбречната жлеза - а и нямам вид или някакви оплаквания, които да подскажат за евентуален проблем там. Общо взето ми каза да се успокоя, да направя лапароскопията и фенестрация и след като се възстановя (горе-долу 1-2 седмици) това ще започна по схема сиофор и инофолик. Лекарката по репродуктивно здраве с която се консултирах е почти на същото мнение след като видя всичките резултати от изследванията. Тя предложи да опитам 6 месеца с медикаменти преди да правя интервенцията, но от това което каза, разбрах, че има голям шанс само медикаментите да не ми помогнат... А и ние не искаме да чакаме още 6 месеца, след това още Бог знае колко..  :? Какво е твоето мнение? Ако и някое друго момиче може да ми даде някакъв съвет ще съм много благодарна. Да губим ли още време с медикаменти или да направим интервенцията и след това да борим инсулиновата резситентност? :cry: Моля да ме извините ако поста не е за тази тема. Просто така са навързани нещата, че не зная кое къде точно да напиша.. Благодаря!  :bighug:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #294 -: Март 01, 2013, 09:58:56 am »
Yordana, да изследвания се пускат между 2-5 ден на МЦ важно е наистина.А лекаря ви не ви ли каза кога точно и какви хормони да пуснете, защото е специфично.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #295 -: Март 01, 2013, 10:10:42 am »
Starshine, ти имаше ли проблем с тръбите, че не помня вече :oops: На много момичета пиша и вече се обърквам, изивнявай. Имаш ли ЦС? По принцип аз съм малко против фенестрацията. В другата тема за цветна снимка и хидротубация или във всичко за лапароскопията, обсъждахме този метод.Прилага се при определени случаи и обикновено е със съмнителен ефект. Помисли много добре, преди да се подложиш.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #296 -: Март 01, 2013, 10:18:18 am »
Здравей sixsens, нямам ЦС. Идеята е май да направим лапароскопия за да се изключи всичко друго като вариант (вкл. и тръбите) и ако се налага фенестрация. Не знам, ох, много съм объркана и ме е страх, но от всичко което поне 4-ма лекари ми казват - нямам друг избор..  :?




Quiet people have the loudest minds.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #297 -: Март 01, 2013, 12:22:25 pm »
Ами, по принцип се започва с ЦС и ако там се установи проблем, се преминава към лапароскопия. В твоя случай може и направо лапаро, ако е взето категорично решение за фенесърация. При мен беше точно така, уж за фенестрация, но така и не я направиха, за което се радвам, защото така или иначе се наложи ин витро. После направих второ лапаро, след това ин витрото. Не знам какво да те посъветвам. Дано няма проблем с тръбите. Ако обаче недай боже се открие, по-добре да не се прави фенестрация. Защото ако стигнеш, пак казвам, недай боже, до ин витро, има риск да дадеш лош отговор на стимулацията, в следствие на фенестрацията. Ела в тази тема да прочетеш какво е коментирано - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=10063.0;all
По другите теми също сме говорили за фенестрация, разгледай. С търсачката също ще ти излязат резултати. В някои случаи наистина помага, но е важно да се направи точна оценка на състоянието, защото е нож с две остриета.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #298 -: Март 01, 2013, 14:06:11 pm »
sixsens, благодаря, ще прочета.. ако имам някакви въпроси ще питам.  :)




Quiet people have the loudest minds.
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #299 -: Март 09, 2013, 14:10:51 pm »
Prolactin ( Пролактин )   297.20   mIU/l   М: 86 - 324; Ж: 127 - 637
LH ( Лутеинизиращ Хормон )   5.68   IU/l   М: 1.7-8.6; Ж: фол. 2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH ( Фуликул Стим. Хормон )   6.36   IU/l   М: 1.5-12.4; Ж: фол. 3.5-12.5, овул. 4.7-21.5, лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol (Естрадиол)   102.30   pmol/l   М:28-156;Ж: 1-10г.22-99.1,фол. 46-607 овул. 315-1828, лут. 161-774, мен. до201
Progesterone ( Прогестерон )   1.72   nmol/l   М: 0.7-4.3; Ж: фол. 0.6-4.7, овул. 2.4-9.4, лут. 5.3-86, мен. до 2.5
Хормонален анализ
Забележка: Няма.
Име на теста (изследването)   Резултат   Единици   Референтни граници
TSH ( Тиреотропен Хормон )   2.330   mIU/l   0.27 - 4.20
Може ли едно да ми погледнете резултатите.

Ако посоката, в която си се запътил ти носи радост, не питай какъв ще е пътят, просто върви!