0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте , поставиха ми диагноза Поликистоза на единия яйчник след ултразвук и ми назначиха хормонални изследвания

Днес ги проведох - моля за разчитането им , следващият ми преглед е на 24.09 има ли от какво да се притеснявам , защото резултатите влизат в дадените от системата на CibaLAB граници

LH - 4.90 IU/l - фол 1.9-12.5
FSH - 4.71 IU/l - фол 2.5-10.2
Testosteron - 2.16 nmol/l - 0.5 - 2.6
DHEA-S - 9.720 µmol/l - 2.68-11.0
4 андростендион - 11.832 nmol/l - 1.40 - 11.87

Възраст: 21 год. и 9 м. ; проведени са 3-тия ден от менструацията

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #1 -: Септември 19, 2009, 08:13:01 am »
Мъжките хормони са ти завишени.
Не е страшно, но се консултирай със специалист АГ-Ендокринолог.
Не с Обикновен АГ или само Ендокринолог.

Пиши как е минало
Успех!  :D

ПП. Причината за ПК най-вероятно са тези по-високи нива на хормоните. Когато те се нормализират нещата ще се оправят

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #2 -: Септември 19, 2009, 11:59:13 am »
Моля,коментирайте и моите изследвания :oops:Правени са на трети ден от мц.
Lh-2.02mlU.ml-фол(2.4-12.6)
FSH-2.83mlU.ml-фол(3.5-12.5)
Estradiol-1178pmol.l-фол(46-607)
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #3 -: Септември 19, 2009, 13:10:43 pm »
denis , благодаря ти за отговора , ще го направя и ще пиша

По принцип ходих на преглед тъй като ми се появи някакъв кожен проблем първо беше само по лицето - черно/лилави подутини около челюстната кост и след преглед ( 2 секунден ) при кожен лекар ми казаха , че е акне и ми предписаха някакви антибиотици , не знам защо си ги купих без 2-ро мнение ... единият се пиеше 3 дена x 1 и после 9 седмици по 1 на седмица ... Още същия ден като изпих първото хапче започнаха да се увеличават тези петна буквално с часове като предимно се придружаваха с червени пъпчици - обрив ... и вече на 3тия ден 1/3 от тялото ми беше на малки червени пъпчици - вероятно обрив ? ... и отидох на АГ ...

Възможно ли е тези петна да не са в следствие на СПКЯ , а на козметичен продукт или по-скоро на някаква киста на кожата ?

Няколко месеца преди това си купих на Vichy Normaderm ( главно за поддръжка на кожата ) серията няколко продукта и от нея започнаха да ми се появяват , преди това като гледам по снимки даже черни точки не се виждат ) , но и козметик и кожен и АГ-то казаха , че е от хормонален проблем и не обръщат внимание на козметиката , а го приемат вероятно като съвпадение

Под киста на кожата или някакво такова образувание имам предвид едно топче в г.с. устна , което първо си мислех , че е подкожен косъм и наистина излезе един , но в последствие си остана нещо като подут лилав канал/възел и доста наболява ( преди имаше кръв и гной , но след като излезе един косъм вече не може да се изстиска ,а само си увеличава размера и боли ... в момента устната е някакси деформирана ) ... кожната даже не се поинтересува за него , защото бързаше да си ходи , а АГ-то не му обърна внимание колкото и да й говорех ... не знам на какъв лекар трябва да отида за него :(
« Последна редакция: Септември 19, 2009, 13:13:34 pm от quintessence »
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #4 -: Септември 19, 2009, 16:33:07 pm »
Никой ли не знае на какво се дължи високата стойност на естрадиола?Имам киста на десния яйчник 2,5см,да не би да е от нея?
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #5 -: Септември 19, 2009, 18:41:42 pm »
Здравейте,някой ще ми помогне ли и на мен с разчитането,че съм на преглед чак на 26.09.а нали знаете как е нямам тарпение да знам в нормалните стойности ли съм.Ето ги резултатите ми:TSH-2.83 mlU/ml стойности-0.27-4.20;Prolactin-387.6 mlU/ml стойности-M(86-324),Жнебр.(102-496);LH-5.14 mlUml стойности Ж(фол2.4-12.6;овал.14-95,6;лут1.0-11.4 постмено;FSH-8.25 mlU/ml стойности Ж(фол.3,5-12.5;овул.4.7-21.5;лут.1.7-7.7;постме.Дано някой ми помогне,че на мен нищо не ми е ясно.Правени са на 4-ти ден от мц,ако това има значение.
« Последна редакция: Септември 19, 2009, 19:36:42 pm от бина »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #6 -: Септември 19, 2009, 19:36:26 pm »
denis , благодаря ти за отговора , ще го направя и ще пиша
...........
Според мен обрива може да е алергия от някой продукт, а другото т.н. топче отиди на дерматолог или в клиника по естетична хирургия или естетична медицина /но при лекар, не козметик/
Незная каква е причнината за това, но едва ли са хормоните.
Консултирай се с лекар, дори с двама - ние така от разстояние или ще те успокоим /което може да е в твоя вреда, или ще те наплашим /може и неоснователно/
Ще чакам да разкажеш как е минало
 :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #7 -: Септември 19, 2009, 19:37:35 pm »
Никой ли не знае на какво се дължи високата стойност на естрадиола?Имам киста на десния яйчник 2,5см,да не би да е от нея?
Най-вероятно е от нея.
Като се махне кистата - хормоните ще се нормализират

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #8 -: Септември 19, 2009, 19:40:34 pm »
Здравейте,някой ...........
Добре са.
ФСХ се е форсирал малко - не е проблем
На колко си год. и колко е средно дължината на МЦ при теб?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #9 -: Септември 19, 2009, 20:23:01 pm »
На 30 год. и мц ми е 28 дни и е редовен
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #10 -: Септември 19, 2009, 20:25:07 pm »
Какво искаш да кажеш с това,че се е форсирал,надявам се,че не е повод за притеснение.Помагаи аз те първа навлизам в тази тема
« Последна редакция: Септември 19, 2009, 20:27:15 pm от бина »
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #11 -: Септември 19, 2009, 20:28:01 pm »
Denis,виждам,че моите FSH и lH са по-ниски от нормата това проблем ли е?Имам час при д-р Персенска эа 25.09,но до тогава ще умра от притеснение :oops:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #12 -: Септември 20, 2009, 08:59:58 am »
Какво искаш да кажеш с това,че се е форсирал,надявам се,че не е повод за притеснение.Помагаи аз те първа навлизам в тази тема
Яйчниците подават сигнал на мозъка колко ФСХ да отдели за да може да се стимулира яйчника за да се образува фоликул с 'хубава ' яйцеклетка.
Та в случая твоите яйчници са искали малко повечко хормон за да има О. - това е най-просто казано
ФСХ - това е Фоликуло Стимулиращ Хормон или хормон който стимулира фоликулите в яйчниците да се образува Доминантен /или Граафов /фоликул.
ЛХ - Лутеинизиращ хормон - хормон, който предизвиква пукване на този фоликул /т.н. Овулация/
:)


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #13 -: Септември 20, 2009, 09:28:13 am »
И как според теб ще се оправи това надявам се да не се стига до оперативна намеса,съжалявам ако въпросите ми ти се струват елементарни но аз досега наистина съм била далече от тези проблеми,а виждам че ти си доста наясно с това и много ти благодаря разбирането.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #14 -: Септември 20, 2009, 10:28:36 am »
Какво искаш да кажеш с това,че се е форсирал,надявам се,че не е повод за притеснение.Помагаи аз те първа навлизам в тази тема
Яйчниците подават сигнал на мозъка колко ФСХ да отдели за да може да се стимулира яйчника за да се образува фоликул с 'хубава ' яйцеклетка.
Та в случая твоите яйчници са искали малко повечко хормон за да има О. - това е най-просто казано

Това значи ли, че може да се получи значителна разлика в нивата на ФСХ? Имам изследване от 10.06. където ФСХ е 6,62 (референти: 4 - 13), а от 19.09. ФСХ е 12,51 (референти: 2,5 - 10,2). Оф, още не мога да свикна с различните референти на различните лаборатории. Все се надявам тази стойност да е следствие от малкото време след операцията (1 месец) и цикълът евентуално да е бил ановулаторен. Ще повторя теста на следващия цикъл, ама дотогава  :( хиляди глупости може да ми минат през ума.
« Последна редакция: Септември 20, 2009, 10:35:27 am от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #15 -: Септември 20, 2009, 10:56:07 am »
И как се нормализират тези стойности на FSH и мойте са малко високи
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #16 -: Септември 20, 2009, 15:08:26 pm »
И как според теб ще се оправи това ..........
Това не е проблем, не се притеснявай.
Попита ме какво значи форсирал - обясних ти - и ти започна да се притесняваш, чак за операции взе да мислиш. :D
Все още стойностите на ФСХ не са чак толкова високи, а и може да е нещо инцидентно.
Следващия МЦ - може всичко да си е супер.
Всеки МЦ си е сам за себе си.
Не го мисли това повече  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #17 -: Септември 20, 2009, 15:12:31 pm »
Denis,виждам,че моите FSH и lH са по-ниски от нормата това проблем ли е?Имам час при д-р Персенска эа 25.09,но до тогава ще умра от притеснение :oops:
Проблем е само за този МЦ - може би няма да има О.
За да може да се каже дали имаш проблем с О. като цяло /някакво заболяване, СПКЯ и т.н/ първо се правят куп изследвания и наблюдения
Мери редовно Бт и прави тестове за О. - ако се окаже, че имаш някакъв проблем те ща са от голямо значение за мнението на лекаря

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #18 -: Септември 20, 2009, 15:13:21 pm »
Благодаря ти за помоща и вниманието на 26.09 съм на преглед и ще споделя. :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #19 -: Септември 20, 2009, 15:16:34 pm »
Това значи ли, че може да..........
Да, ФСХ може да варира всеки МЦ. Когато МЦ-и са нормални този диапазон е малък, но ако имаш напр. СПКЯ или нещо друго, ФСХ може да варира повече.
Две изследвания не са достатъчни да се правят заключение, така че не се притеснявай предварително
Лекарят ти трябва да прецени какво е положението  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум