0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #240 -: Януари 31, 2013, 14:40:59 pm »
Младичка си за ИЯР. Скоро ти е часът, виж какво ще каже д-р Владимиров. Дано все пак е временно състояние.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #241 -: Януари 31, 2013, 14:48:48 pm »
Лиони, браво, вече имаш записан час.
Сега се успокой и след срещата с доктора пиши  :)
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #242 -: Януари 31, 2013, 14:52:07 pm »
Браво за записания час.Стискаме палци нещата да не са толкова трагични колкото си мислиш че са.Успех!

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #243 -: Януари 31, 2013, 16:29:55 pm »
Благодаря ви, момичета! Не знам какво щях да правя без вас-тук е толкова лесно да споделиш и да получиш подкрепа :bighug: Жалко само, че поводите да общуваме са такива. Успех на всички. След прегледите ще пиша пак
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #244 -: Февруари 01, 2013, 17:09:39 pm »
Пак съм аз, но сега вече съм малко по-спокойна. Днес 4-ти ден от цикъла бях при д-р Йосиф Димитров. След преглед и снимки ми каза, че си имам много фоликули и в двата яйчника(над 6-7 и в двата) и не става въпрос за ИЯР. Високото ФСХ и на него не му хареса,но явно се дължи на друго, а не на проблем с яйчниковия резерв. Това обаче не значело, че овулирам и сега ще проследи цикъла с фоликулометрия. За понеделник имам час за проверка на проходимостта на тръбите и малко след това ще правим и посткоитален тест. Разпита ме подробно за всичко до тук-промени в цикъла или теглото, стари заболявания, операции, за цикъла на майка ми и т.н. и си го записа. С две думи-доволна съм,че поне си направи труда да ми обясни някои неща и не ме претупа
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #245 -: Февруари 01, 2013, 18:01:15 pm »
Чудесно! Това са добри  новини. Надявам се да се открие причината за високия FSH и да се отстрани лесно и бързо. Предприели сте правилните стъпки с доктора. Нещата малко по малко ще се подредят. Пиши да ни информираш как вървят нещата.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #246 -: Февруари 01, 2013, 18:33:08 pm »
Браво Лиони, радвам се за теб.Наистина пиши как се развиват нещата при теб.

Успех!

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #247 -: Февруари 04, 2013, 20:10:04 pm »
Аз да дам отчет и след днешния преглед :D Тръбите са ми проходими-с това поне всичко е ок. Имате ли идея дали на 4-ти ден е нормално да имам 13мм фоликул и лигавица 6,3мм, днес на 7-ми ден е станал 15мм фоликула и 8мм лигавицата. Къде мога да прочета за големината на фоликулите и ориентировъчни размери за различните дни?
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #248 -: Февруари 04, 2013, 21:04:30 pm »
Здравейте!Ще помогнете ли и за моите изследвания,правени са на 2ри ден от цикъла.
TSH 2.55 (0.35-5.5)
estradiol 41.81 (11-69)
FSH 6.24(2.5-10.2)
LH 11.39(1.9-12.5)
prolaktin 11.88(2.8-29.2)
Това за СПКЯ ли говори и какво мога да очаквам като назначено лечение по-нанатък.Гледаха ме на видеозон поне 3лекари и казват,че яйчниците ми не са кистозни.Много се страхувам от лапаро  :(
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #249 -: Февруари 05, 2013, 00:25:18 am »
lioni1985,
ето тема, в която момичетата споделят за нарастването на фоликулите:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=17762.40

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #250 -: Февруари 05, 2013, 00:34:07 am »
Лиони, чудесни резултати от Цветната снимка!
Колкото до фоликулите и лигавицата - виждат ми се нормални. Какво каза докторът?

Mariana_jl, TSH е малко над желаната стойност за забременяване, която е около 1,5 до 2 единици. Това не значи, че не можеш да забременееш заради това, просто такива са оптималните стойности за постигане на бременност. Но иначе си е в норма. Останалите хормони са в норми също, но съотношението LH/FSH говори за евентуална поликистоза. Евентуално лечение можеш да обсъдиш само с лекаря си, ние не можем да кажем. Защо говориш за лапаро? Лекарят ли ти го препоръча? Какви други изследвания си правила, ЦС? Имате ли спермограма? Дай повече информация.

Успех и на двете!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #251 -: Февруари 05, 2013, 07:19:59 am »
V momenta pravim izsledvaniq,spermogramata shte e v srqda.Sledva i tsvetna snimka.Lekaria spomena za laparoskopiq oshte predi da sa izlezli rezultatite,rova malko me pritesni.Blagodaria momicheta,izvinete za latinicata.
*

    tonsi

  • **
  • 101
  • Добре , че я има нея "НАДЕЖДАТА"
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #252 -: Февруари 05, 2013, 17:06:42 pm »
ZDRAVEite :) znam 4e tuk ne e po temata no iskam da popitam neshto nqkoi koito da me noso4i kum to4nata tema :) taka pih 4 meseca protivozachatuchni DJAZ predpisani ot lekar sega gi sprqh i trqbvashe da mi doide na 3 fevruari a mi zakusnqva az po princip sam kato 4asovnik :) nqkoi ako znae molq da mi pomogne pritesnqvam se



Моля, пишете на кирилица или ползвайте кредор!
« Последна редакция: Февруари 05, 2013, 18:23:38 pm от sixsens »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #253 -: Февруари 05, 2013, 18:34:19 pm »
Tonsi, понякога при спиране на таблетките е възможно да има закъснение. Ние няма как да знаем каква е причината в твоя случай, затова трябва да посетиш задължително гинеколог.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #254 -: Февруари 14, 2013, 17:31:12 pm »
 Момичета, да ви споделя-все пак имах овулация този цикъл. На 11-ден 20мм фоликул, на 14-ти ден-22мм и лигавица 8мм. Трябваше да се е спукал до този 14-ти ден, защото цикъла ми е 26-дневен, но лекая каза, че този цикъл може и да е по-дълъг или да съм с късна овулация. Спомена и за ЛУФ синдром, но за него трябвало поне 3 проследени цикъла-т.е. да не го мисля засега. И днес на 17-ти ден фоликула ми се спука по време на прегледа. В началото лекаря, каза че си седи доминантния фоликул и малко след това "ААА, ама какво стана тук!" Аз си викам "Лелеее, какво ли видя тоя човек та така реагира", а то се пукнал минута след като започна прегледа. Доволна съм и доста по-спокойна. Бяха ми потънали гемиите тия дни. Веднага звъннах на моя човек и му казах да се стяга за довечера   Би било страхотен подарък за Свети Валентин, ако има резултат
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #255 -: Февруари 20, 2013, 11:52:25 am »
Здравейте момичета! sixsens благодаря ти отново за помощта и за това, че ме насочи... следвам съветите ти - бащата на мъжът ми... не знам как да го нарека, защото за сега сме на семейни начала има позната, която май работи в клиника за репродуктивно здраве и се надяваме днес или утре да погледне всички изследвания и да ни даде второ мнение... май се поувлякох малко с обясненията, та да мина направо:) Прехвърлям се от темата "Всичко за лапаросопията" с въпрос - какво мислите за моите хормони? Аз съм с аменорея и фоликулярни кисти, с липса на овулация, въпреки това с доста добра лигавица - 8.8 мм. Та ето ги и изследванията ми (не мога да ви кажа в кой ден на цикъла са правени поради неговата абсолютна липса без медикаменти) малко са стаички от ноември 2012 едната част, а другата част от 1-2 месеца по-рано, но последните и правените предни години нямат почти никаква разлика:
Тестостерон: 2.3 nmol/l (o.5-2.6)
DHEA-S: 11.060 mmol/l (2.68-11.0)
4 androstendion: 12.142 nmol/l (1.40-11.87)
17 alfa OH progesteron: 4.972 nmol/l(fol.: 0.3-2.4; lut.: 1.8-6.97)
Prolactin: 290.60 IU/l (59.0-619.0)
LH: 16.7 lU/l (fol. 1.9-12.5; ovul. 8.7-76.3; lut. 0.5-16.9; men. 15.9-54.0)
FSH: 5.74 lU/l (fol. 2.5-10.2; ovul. 3.4-33.4; lut. 1.5-9.1; men. 23.0-116.3)
Estradiol: 159.20 pmol/l (fol. 40-606; ovul. 536-1930; lut. 121-719; men. до 136)
TSH: 1,72 uIU/ml (0.4-5.0)
Глюкоза: 7.18 mmol/l (венозно от 3.8 до 6.1) като да си призная - обичам да хапвам сладичко редовно... не бях яла сладко само ден преди изследването
Инсулин: 9.03 lU/l (3-17)
Моля за съвет и мнения. Благодаря предварително!  :bighug:
« Последна редакция: Февруари 20, 2013, 12:26:49 pm от Starshine »




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #256 -: Февруари 20, 2013, 12:18:58 pm »
Starshine, много е важно на кой ден от МЦ са направени изследванията дори и при цикъл предизвикан с лекарства.Аз виждам много високо LH, глюкоза която е над горната граница.Правила ли си натоварване с глюкоза т.е. тест за инсулинова резистентност?

Хубаво е да си запишеш час в специализирана клиника, да се срещнеш с лекар и той да ти назначи нужните изследвания в определения момент.

Дано и другите момичета се включат :)

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #257 -: Февруари 20, 2013, 13:00:53 pm »
Здравей magi_st, много благодаря за бързия отговор. Изследванията са правени около 4 месеца след спиране на противозачатъчни, значи е на около 110-ти ден след менструация.. :( както казах - нямам такава без медикаменти. Не са ми правили тест за инсулинова резистентност поради ниските стойности на инсулина в кръвта... а всъщност болно ми е да кажа, че никой не ми беше правил изследване на глюкоза и инсулин - отидох да ги направя на своя глава... докато пишех поста всъщност забелязах (и никой не е обърнал внимание сигурно на факта, че 4 androstendion е завишен и е 12.142 nmol/l от граници 1.40-11.87... възможно ли е да имам синдром на Stein - Leventhal и това различно ли е от СПКЯ? Би ли могла да ми помогна лапароскопия в този случай? Съжалявам ако задавам глупави въпроси, но наистина от толкова много струпваща се информация започвам да се чувствам като тотално непросветена - адски глупава  :?
« Последна редакция: Февруари 20, 2013, 13:04:08 pm от Starshine »




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #258 -: Февруари 20, 2013, 13:06:18 pm »
Аз не мисля, че една операция би помогнала на хормонален проблем като твоя, защото според мен проблема е хормонален.Но аз НЕ съм лекар, за това и ти дадох съвет да си намериш точния лекар по репродуктивна медицина.

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #259 -: Февруари 20, 2013, 13:11:05 pm »
Starshine изследването на хормоните се прави между 2-5 ден от МЦ (това са дните на кръвотечение).
В твоя случай, доколкото разбирам, ти си била 4 месеца без цикъл и изследванията си ги пуснала по това време. Ако наистина е така, то по-голямата част от тях не са реални.

Относно коментар за 4 androstendion не мога да се включа, защото не съм на ясно :) Другите момичета ще ти помогнат за тях.

Подкрепям мнението на magi_st, че трябва да посетиш репродуктивен специалист.