0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #740 -: Април 01, 2014, 20:07:37 pm »
lilibell, имам три пункции без извадени яйцеклетки от фоликулите. За АМХ наистина са противоречиви мненията, но ако резултата ти е 0,1 нямаш време за размисли. Аз сега съжалявам, че по-бързо не пристъпих към инвитро, ако не за друго поне да знам какво става. Първоначално бях уплашена от самата идея за инсеминация, точно защото нямах никакви оплаквания или притеснения и мислех, че ще мина само с някое хапченце, но...... Само при инвитро можеш да разбереш дали има яйцеклетки, дали са качествени, дали ще се оплодят и много, много други неща. Да не разводняваме тук темата, ако искаш ми пиши на лични  :)
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #741 -: Април 01, 2014, 20:08:20 pm »
Да, четеш ми мислите - тъкмо ти пуснах ЛС  :)


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #742 -: Април 01, 2014, 22:16:43 pm »
Момичета днес си правих прогестерон на 21 ден. Резултатът е 0,72. Моля за коментар, че не знам кога щи ида при АГ

Прогестеронът показва, че до 21 ден на МЦ не е имало О.
Колко дни е средно МЦ при теб?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #743 -: Април 01, 2014, 22:50:22 pm »
31 АМА ТУК ПОСЛЕДНИТЕ ДВА СА ПРЕЗ 21
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #744 -: Април 02, 2014, 09:59:34 am »
Момичета, има ли значение кога се прави глюкозо-толерантния тест? Може ли да го направя на 3-тия ден от МЦ заедно с половите хормони?
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #745 -: Април 02, 2014, 10:53:06 am »
Момичета здравейте, имам един въпрос - с ИЯР и то под 0,1 възможно ли е да си имам овулация и редовен цикъл? Този месец отчетох съвсем нормална овулация като по учебник - първата половина от 36,4 до 36,6, след това скочи на 37, днес даже 37,2. Знам, че след изследването на АМХ не съм на себе си и ми се иска да вярвам в невъзможни неща, но мислите ли, че има шанс да е някаква грешка и яйчниците ми все още да си произвеждат яйцеклетки  :balk_132:
Моят антимюлеров беше 0.28 (1-8, elisa) през октомври 2011. Винаги съм имала перфектна овулация. Забременях края на 2013 след няколко спонтанни аборта по други причини. Извадените ми яйцеклетки всеки път бяха с отлично или много добро качество, получаваха се много добри ембриони. Но е вярно, че бързахме непрекъснато, защото ситуацията много бързо се влошаваше. Дейстайте направо с тежката артилерия. Успех!  :bighug:
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #746 -: Април 02, 2014, 11:17:03 am »
Момичета здравейте, имам един въпрос - с ИЯР и то под 0,1 възможно ли е да си имам овулация и редовен цикъл? Този месец отчетох съвсем нормална овулация като по учебник - първата половина от 36,4 до 36,6, след това скочи на 37, днес даже 37,2. Знам, че след изследването на АМХ не съм на себе си и ми се иска да вярвам в невъзможни неща, но мислите ли, че има шанс да е някаква грешка и яйчниците ми все още да си произвеждат яйцеклетки  :balk_132:
Моят антимюлеров беше 0.28 (1-8, elisa) през октомври 2011. Винаги съм имала перфектна овулация. Забременях края на 2013 след няколко спонтанни аборта по други причини. Извадените ми яйцеклетки всеки път бяха с отлично или много добро качество, получаваха се много добри ембриони. Но е вярно, че бързахме непрекъснато, защото ситуацията много бързо се влошаваше. Дейстайте направо с тежката артилерия. Успех!  :bighug:
:balk_81: какво ще препоръчаш - естествен цикъл без стимулация или със стимулация?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #747 -: Април 02, 2014, 12:54:13 pm »
Ами аз не съм доктор, но при ИЯР почти 100% се препоръчва естествен цикъл. Тогава яйцеклетката по мое мнение е най-качествена и не се пипа резерва. Ако нямате други проблеми от една яйцеклетка може да се превърне в едно чудесно бебе. По-скоро може да си вземеш Дхеа за пиене, или Фертилаид или друго такова. Спокойствието също влияе много, така че релаксирай колкото можеш повече. Успех!   :bighug:
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #748 -: Април 02, 2014, 12:58:14 pm »
Здравей, lilibell ! Не съм lili2011, но все пак да изкажа мнение като една от борещите с инвитро на ЕЦ. Според мен първо пробвай изцяло на ЕЦ без никва стимулация, за да може да се даде реална оценка на Я. Пък и може да успееш от първия път- пожелавам ти го  :)

П.П. lili2011 писали сме заедно
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #749 -: Април 02, 2014, 13:22:29 pm »
kafffi, lili2011, благодаря за отговора! И аз натам съм се насочила, значи мисля в правилната посока. Дано и при мен да са хубави яйцеклетките - поне това да ми отпадне като притеснение
 


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #750 -: Април 02, 2014, 15:58:02 pm »
Spasi, действай сега на 3-ти ден, пусни хормони, направете фоликулометрия и ако има овулация, тогава прогестерон. По принцип полови хормони на 3 ден и тези след овулация е добре да се пускат в рамките на един цикъл, не едните в единия цикъл, пък другите в другия. Това го пиша поне през две страници! Момичета, обърнете внимание! Хормоните по време на един цикъл си взаимодействат и за да се интерпретират както трябва и да дадат вярна информация, трябва да са изследвани в рамките на един цикъл. Ако е нямало овулация при теб сега, може да има задържан фоликул. Отиди все пак на преглед да видите какво става. Също на това скъсяване с 10 дни е добре да се обърне внимание.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #751 -: Април 02, 2014, 16:04:20 pm »
Момичета, има ли значение кога се прави глюкозо-толерантния тест? Може ли да го направя на 3-тия ден от МЦ заедно с половите хормони?
Да, може

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #752 -: Април 03, 2014, 08:14:45 am »
Момичета, има ли значение кога се прави глюкозо-толерантния тест? Може ли да го направя на 3-тия ден от МЦ заедно с половите хормони?
Да, може
Благодаря!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #753 -: Април 03, 2014, 10:42:57 am »
 Lilibell -Аз съм с АМХ 0,1 два пъти го пусках , ИР и мутации . .Вариянта които ми предложиха в БГ е донорска яйцеклетка в Италия лека стимулация . Е нито едното нито другото забременях спонтанно 3-4 месеца след приема на добавки и прометриум .Може да прочетеш повече в дневника ми. Успех !
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #754 -: Април 03, 2014, 12:39:06 pm »
Lilibell -Аз съм с АМХ 0,1 два пъти го пусках , ИР и мутации . .Вариянта които ми предложиха в БГ е донорска яйцеклетка в Италия лека стимулация . Е нито едното нито другото забременях спонтанно 3-4 месеца след приема на добавки и прометриум .Може да прочетеш повече в дневника ми. Успех !
здравей, отдавна ти чета дневника и ти стискам палци. Може ли да споделиш какви добавки взимаш?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #755 -: Април 04, 2014, 00:24:58 am »
Благодаря ти за палците определено в този период имам голяма нужда от това .
 1/ CHIROFOL 500 - добавка (Иноситоло 1000mg ,фолиева киселина 400mcg ,витамин B12 2,50mcg , манганезе 2,00mg)     X 2-ти на ден за 3 месеца   
 2/   PREFOLIC 15 - Калций (съотношение на 15мg киселина ) опитах се да преведа но така или иначе нищо не се разбира   X 1 таблетка на ден за 3 месеца
  3/  ПРОМЕТРИУМ 200mg овули   X 1 на ден след 4 ден на овулация (да се доверим на тестовете и цервикалната слуз ) за 3 месеца :bighug:
  като първото го дават за подобряване качеството на яйцеклетката и инсулиновата ресистентност ,тук го изписват доста често и сред жените е известно като подпомагане на зачеването.идея си нямам дали се предлага под друго наименование.Продава се и в нета но не съм запозната с доставките до България. Другите предполагам се познати и на Българския пазар.
 В България ми бяха предписали друго за ИР но така и не го купих защото предположих че като се прибера доки ще ми предпише нещо тук .
тези си ги пия и до сега като заместих Инофолик с Инофолик плюс , магнезий и клексан.Надявам се този път да стигна до край.
Стискам палци и на теб да успееш да сбъднеш мечтата си Сртискам палци и на теб да успееш да сбъднеш мечтата си ...   :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #756 -: Април 04, 2014, 21:01:47 pm »
Lilibell -Аз съм с АМХ 0,1 два пъти го пусках , ИР и мутации . .Вариянта които ми предложиха в БГ е донорска яйцеклетка в Италия лека стимулация . Е нито едното нито другото забременях спонтанно 3-4 месеца след приема на добавки и прометриум .Може да прочетеш повече в дневника ми. Успех !
Lilibell -Аз съм с АМХ 0,1 два пъти го пусках , ИР и мутации . .Вариянта които ми предложиха в БГ е донорска яйцеклетка в Италия лека стимулация . Е нито едното нито другото забременях спонтанно 3-4 месеца след приема на добавки и прометриум .Може да прочетеш повече в дневника ми. Успех !
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #757 -: Април 05, 2014, 00:27:44 am »
Благодаря ти за палците определено в този период имам голяма нужда от това .
 1/ CHIROFOL 500 - добавка (Иноситоло 1000mg ,фолиева киселина 400mcg ,витамин B12 2,50mcg , манганезе 2,00mg)     X 2-ти на ден за 3 месеца   
 2/   PREFOLIC 15 - Калций (съотношение на 15мg киселина ) опитах се да преведа но така или иначе нищо не се разбира   X 1 таблетка на ден за 3 месеца
  3/  ПРОМЕТРИУМ 200mg овули   X 1 на ден след 4 ден на овулация (да се доверим на тестовете и цервикалната слуз ) за 3 месеца :bighug:
  като първото го дават за подобряване качеството на яйцеклетката и инсулиновата ресистентност ,тук го изписват доста често и сред жените е известно като подпомагане на зачеването.идея си нямам дали се предлага под друго наименование.Продава се и в нета но не съм запозната с доставките до България. Другите предполагам се познати и на Българския пазар.

Тук се предлага Инофолик (1 саше съдържа Инозитол - 2 гр. и Фолиева киселина - 200 mg).
Второто (метилтетрахидрофолат калциевпентахидрат киселина 19.18  mg), доколкото разбрах е аналог на фолиевата киселина, а третото е прогестеронов препарат (приема се след овулация,
тук се изписват Дуфастон или Утрогестан).

Успех, alemariya, желая ти лека и спокойна бременност  :)!
« Последна редакция: Април 05, 2014, 00:35:58 am от marsi »

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #758 -: Април 05, 2014, 21:12:53 pm »
Благодаря ти за палците определено в този период имам голяма нужда от това .
 1/ CHIROFOL 500 - добавка (Иноситоло 1000mg ,фолиева киселина 400mcg ,витамин B12 2,50mcg , манганезе 2,00mg)     X 2-ти на ден за 3 месеца   
 2/   PREFOLIC 15 - Калций (съотношение на 15мg киселина ) опитах се да преведа но така или иначе нищо не се разбира   X 1 таблетка на ден за 3 месеца
  3/  ПРОМЕТРИУМ 200mg овули   X 1 на ден след 4 ден на овулация (да се доверим на тестовете и цервикалната слуз ) за 3 месеца :bighug:
  като първото го дават за подобряване качеството на яйцеклетката и инсулиновата ресистентност ,тук го изписват доста често и сред жените е известно като подпомагане на зачеването.идея си нямам дали се предлага под друго наименование.Продава се и в нета но не съм запозната с доставките до България. Другите предполагам се познати и на Българския
 В България ми бяха предписали друго за ИР но така и не го купих защото предположих че като се прибера доки ще ми предпише нещо тук .
тези си ги пия и до сега като заместих Инофолик с Инофолик плюс , магнезий и клексан.Надявам се този път да стигна до край.
Стискам палци и на теб да успееш да сбъднеш мечтата си Сртискам палци и на теб да успееш да сбъднеш мечтата си ...   :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Много ти благодаря за информацията. Аз също ползвам едни английски добавки с витамини и минерали, долу горе се покриват с твоите.А за прогестерона ще говоря с док дали имам нужда. Желая ти успех и след някой друг месец да ти честитим за едно здраво бебе, а след теб и ние.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #759 -: Април 06, 2014, 17:37:37 pm »
Благодаря marsi за разяснението на медикаментите явно има някаква разлика ( производител )защото и тук има инофолик -след първия месец от бременността префолика го замених с инофолик плюс .

 Пожелавам го на всяка една от сърце lilibell !  :bighug: