0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #820 -: Април 29, 2014, 13:35:28 pm »
Личният лекар пък какво разбира от хормони по време на стимулация?  8O

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #821 -: Април 29, 2014, 14:31:59 pm »
Blye sky, аз оставам с впечатлението че taifun, просто използва съкращението "ЛЛ" за лекаря, който й следи стимулацията ;), ама знам ли :P
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #822 -: Април 29, 2014, 15:18:14 pm »
ЛЛ = лекуващ лекар  :wink:
Тайфунче, мисля че прекрасно даже си ме разбрала  :bighug:
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #823 -: Април 29, 2014, 15:48:18 pm »
А, така може.

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #824 -: Април 30, 2014, 01:15:27 am »
Така на 12 ден имах по 5-6 дребни фоликула около 7,8мм на 18 ден бяха около 8мм. Като цяло от момиче имам лека поли кистоза, носъщо така си имах и редовна и нормална О на 18 ден доказана на ехо и бременност успешна преди 6г. Цикъла ми си е 31 ден. През последните няколко месеца обаче започнах да зацапвам много слабо. В момента ми е 18 ден а още кървя.  Според ехото няма органни причини явно са хормонални нисък прогестерон, леко висок тестостерон/0,57 при горна граница 0,49/, лека ИР/лека защото при горна граница 25 моя инсулин е 30/. Целта на премолута е да спрем кървенето и да го спра след 10 дни. След това да имам нов цикъл да направим цветна снимка и ако там няма проблем ми казаха че евентуално ще пия костилбегит. За това макар темата да не е за тези неща искам да разбера вашия опит с тези медикаменти. Листовките им и противопоказанията направо ми изправят косата
spasi, Примолут- Нор е синтетичен прогестерон (както Дуфастон, Утрогестан, Оргаметрил, ....), който обикновено се изписва във втората половина на цикъла, за да подкрепи лутеалната фаза (в нея това е преобладаващия хормон). Както ти е казал твоят лекар, след спирането му обикновено до няколко дни идва цикълът.
Преди всяка стимулация е редно да се направят някои основни изследвания, между които ЦС за проверка проходимостта на тръбите и добре, че е планирана, също спермограма на партньора (в репродуктивна клиника). Ако не сте правили спермограма, направете я своевременно, не бива да започваш стимулация без това изследване. Репродуктивна клиника ли посещаваш?
За Клостилбегит е писано доста, може да прегледаш тази статия:
http://zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=536:------sp-1824279104&catid=183:--sp-924&Itemid=150&highlight=WyJcdTA0M2FcdTA0M2JcdTA0M2VcdTA0NDFcdTA0NDJcdTA0MzhcdTA0M2JcdTA0MzFcdTA0MzVcdTA0MzNcdTA0MzhcdTA0NDIiXQ==

или тази: http://www.puls.bg/health/pregnancy/news_8586.html ,

има също няколко теми във форума.
« Последна редакция: Април 30, 2014, 01:17:03 am от marsi »

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #825 -: Април 30, 2014, 10:19:38 am »
Личният лекар пък какво разбира от хормони по време на стимулация?  8O
Не Личният лекар ,а лекуващият лекар от специализирана клиника по репродуктивна медецина ,но понеже не ми се пишеше и за това го съкратих, за което се извинявам,че съм написала неправилно и така се е разбрало.
« Последна редакция: Април 30, 2014, 10:22:29 am от taifun »
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #826 -: Април 30, 2014, 10:26:46 am »
ЛЛ = лекуващ лекар  :wink:
Тайфунче, мисля че прекрасно даже си ме разбрала  :bighug:
Честито Лили 2011!Радвам се стискам палци всичко да завърши  добре .Дано в  другата тема да сме всичките дето очакваме чудото да стане. Успех на всичките ни.  :bighug: :bfp: :crossfingers:
« Последна редакция: Април 30, 2014, 10:32:19 am от taifun »
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #827 -: Април 30, 2014, 17:59:43 pm »
Да посещавам такава клиника и с първата бременност ходих при същата лекарка и след лечение на хламидия забременях веднага без проблем. Правени са изследвания на съпруга ми и резултатите са много добри. Остава ми само цс и тогава ще се решава. Аз изчетох къде какво намерих за тези медикаменти, но ме вълнуваше повече личния опит на момичетата от форума. Как ви се е отразил клостилбегита имало ли е странични ефекти. Имала ли случай на спонтанно забременяване или успешни инсиминаций.Такива неща. Иначе прочетох листовката :D
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #828 -: Май 01, 2014, 22:38:56 pm »
spasi, в клиниката, която посещавам се прави инвитро на ЕЦ, при което обикновено стимулацията е с Клостилбегит, Аримидекс или друга лека стимулация с инжекции. Аз също имам стимулация с Клостилбегит в няколко поредни месеца, замразяваме ембриони. Някакви странични реакции от Клостилбегит нямам, както и от останалите лекарства за стимулация, които са ми назначавани досега. Това, което определено не ми понесе, е медикамент за поддържане на цикъла (ХЗТ)- Фемостон и веднага го сменихме с друг.
« Последна редакция: Май 01, 2014, 22:41:39 pm от marsi »

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #829 -: Май 01, 2014, 23:45:40 pm »
Аз усетих различни странични ефекти през първия месец на Клостилбегит, като най-яркия ми спомен е за ревливи настроения. Буквално както се смеех ми потичаха сълзи и ми ставаше тъжно. Следващите месеци обаче си бях ок.
Забременявах всеки път, но поради други проблеми при нашата двойка бременността спираше да се развива.
С пожелания за бърз успех,
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #830 -: Май 09, 2014, 15:40:55 pm »
  Здравейте момичета, от доста време ви чета , но чак сега се реших да пиша. Започвам с малко предистория: за първият ми опит през 2010г нямах време и да го осмисля ,защото ми махнаха тръбите и след  около 2 месеца решихме да пробваме на ЕЦ и резултата спинка в другата стая, но сега положението не е хич розово. От три месеца ми предизвикват цикъла с дуфастон и естрофем.Първите два месеца не виждат яйчниците , на третия решавам да пусна изследвания на 2-ри ден от цикъла:
Estradiol - 328 pg/ml ref. 12.5- 166
LH         - 7.47 IU/L   ref. за съжаление ги нямам (правени са в Надежда )
FSH       - 6.55 IU/L   ref.  3.5 - 12.5
AMH      -< 0.2 µg/L   ref. 1 - 8
Тези са правени след прием на естрофем и дуфастон и на същия ден се видяха 4 фоликула на десния яйчник и два задържани в ляво. Спряха ми естрофема и след три дни ми казаха , че нищо не расте и се разбрахме да почна дуфастон от 9- ти ден и да видим следващия цикъл. И така днес  2 - ри ден от цикъла след прием на дуфастон в ляво може и да излезне нещо , но в дясно много е зле положението. Казаха ми да пусна двата хормона и ще ми се обадят. Това са резултатите:
Estradiol   - 0.0 pg/ml     ref. 12.5- 166
FSH         - 40.76 IU/L    ref.  3.5 - 12.5
Назначиха ми естрофем и на 16 -ти на преглед , но дотогава ще се побъркам. Моля ви помагайте. Извинявам се за дългия пост и пожелавам успех на всички.

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #831 -: Май 12, 2014, 11:37:22 am »
Денис, и аз да попитам:
3 ден сутринта (към четвърти - и аз като Петето), ЛХ 16, ФСХ 13. Чакам Инхибин Б и Антимюлеров, до седмица трябва да излязат.
Може да показват различни неща - няма ли Е2?

Само ЛХ и ФСХ, може да показват:
- че яйчниците не функционират
- че има задържан фоликул или киста
- проблем с един от яйчниците
- ПКЯ и т.н.

Денис, Злате, да пусна ли и този цикъл ЛХ и ФСХ и Е2 с тях? Може ли да е проблем това, че при мен явно винаги ЛХ е повече от ФСХ? Тестостерона ми е в норма, нямам кисти (освен този луф от срастванията), нямам инсулинова резистенстост. Но пък левия ми яйчник е мързелив и работи веднъж-два пъти в годината.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #832 -: Май 12, 2014, 14:39:39 pm »
Денис, Злате, да пусна ли и този цикъл ЛХ и ФСХ и Е2 с тях? Може ли да е проблем това, че при мен явно винаги ЛХ е повече от ФСХ? Тестостерона ми е в норма, нямам кисти (освен този луф от срастванията), нямам инсулинова резистенстост. Но пък левия ми яйчник е мързелив и работи веднъж-два пъти в годината.

Да, на 3 ден от МЦ

ПП
За ЛУФ, може да приемаш Инозитол, Аргинин и NAC / това е витамин и Амин.Киселини/
Правени са изследвания и е доказано, напр.  че NAC увеличава шанса за О. с 50%  при СПКЯ
Дори да не помогнат, няма да навредят

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #833 -: Май 12, 2014, 18:26:57 pm »
Благодаря, Денис!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #834 -: Май 12, 2014, 22:06:52 pm »
Лимонче, пусни ги. За добавките не мога нищо да кажа, но не пречи и ттях да пробваш. Сигурна съм, че Денис подробно е информирана и информацията й е коректна. Та бих последвала съвета й.

Desi_slava, последното изследване говори, че изобщо няма фоликул вероятно, ФСХ е много високо, което пък е доста странно, предвид предните изследвания. Но е възможно и лекарствата да са повлияли. Не знам какво да те посъветвам, честно казано. Най-добре се обади в клиниката и говори с лекаря си относно тези резултати.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #835 -: Май 13, 2014, 06:01:17 am »
Мерси, Злате!
Добавките, хм, взимам аргинин, инозитол приемам от плодовете, а NAC ако е n-acetyl-cysteine може да си купя. Макар че Стаменов смята, че е по-добре тези неща да идват от храната, а не от хапчета. Но пък за някои добавки трябва да се ядат тонове храни, за да се постигне необходимата доза...
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #836 -: Май 13, 2014, 08:12:34 am »
Desi_slava, последното изследване говори, че изобщо няма фоликул вероятно, ФСХ е много високо, което пък е доста странно, предвид предните изследвания. Но е възможно и лекарствата да са повлияли. Не знам какво да те посъветвам, честно казано. Най-добре се обади в клиниката и говори с лекаря си относно тези резултати.
[/quote]

  Мерси , sixsens! Ще говоря с лекаря си но чак на 16, а и се случват доста странни неща и не знам какво да си мисля. Два месеца д-р Персенска не успя да види яйчниците, на третия се падам при Райков и той видя 4,5 фоликула в дясно  и два задържани в ляво , три дни след това и Шефкетова ги видя , но за съжаление фоликулите не растяха, но ме увери , че яйчниците са видимо добре и сега пак при Персенска не се вижда нищо в дясно , а в ляво имало шанс. И сега с тези резултати и това пиене на естрофем и дуфастон ( не ми направиха изследвания януари , а започна да ми ги дава на посоки ) ще пиеш само едното , после и двете , после пак само едното и т.н. Много съм объркана.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #837 -: Май 13, 2014, 16:09:20 pm »
За съжаление, не мога да ти дам никакъв съвет, освен да изчакаш прегледа на 16-ти и да разговаряш с лекуващия ти лекар.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #838 -: Май 13, 2014, 20:16:54 pm »
 Мерси , sixsens! Ще разговарям с Персенска и ще видим какво ще ми обясни.
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #839 -: Май 14, 2014, 11:32:24 am »
Момичета, ето ги новите изследвания на 3 ден:
LH  13.98 mIU/ml (2,40 - 12,60)
FSH 8.07 mIU/ml (3,5 - 12,5)
Estradiol 47.85 pg/ml (12,5 - 166)

Моля за мнение. Поне ФСХ-то се е успокоило и си е старото.