0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #900 -: Юни 10, 2014, 22:44:38 pm »
Стойностите на ЛХ и ФСХ са индикатор за СПКЯ, но не е диагноза, докато не е потвърдена от лекар. Консултирай се с репродуктивен специалист, ако вече не посещаваш такъв. Изчакай си и останалите резултати и с всички налични изследвания и като направите нужните прегледи надявам се ще имаш яснота. Желая ти успех!
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #901 -: Юни 10, 2014, 22:46:30 pm »
Благодаря ти!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #902 -: Юни 11, 2014, 09:45:38 am »
На 29 години съм , от почти година правим опити за бебе и не се получава, тъй като живея в малък град в който няма специалисти , реших да се обърна към вас.
След като започнахме бебеправенето менструалния ми цикъл започна да става нередовен, започна да закъснява с по 7- 10 дни, а аз до сега не съм имала проблем с цикъла , винаги е бил на дата и е около 30 дни. Затова и потърсих генеколог в края на миналата година, прегледаха ме казаха че не се вижда причина, за закъсненията ,направиха ми цитонаммазка - 1 група е и ми изписаха да пия 3 месеца дуфастон от 16 ден на цикъла, започнах го януари, февруари цикъла ми много закъсня , въпреки че бях на дуфастон, май месец отново много ми закъсня и отново отидох на лекар , пуснах си хормони оказа се че пролактина ми е 42.9 - 4 ден от цикъла, а прогестерона, както се изрази лекарката "никакъв го няма" - 0,54- 21 ден  , и отново ми изписа дуфастон за 3 месеца по същата схема . Но мен ме претиснява това че не ми е доказана овулацията, а дуфастон би трябвало да се пие след настъпила овулация, ако съм права, а освен това с този дуфастон никак не се чувствах добре, гърдите ми бяха много болезнени, имах киселини и силни болки в корема при менструация, казах на лекарката но тя каза че не  е от него. Нейния съвет беше да гледам да забременея тези 3 месеца, защото ако не станело така, имало много процедури и най- вероятно се касае за хормонален стерилитет. Какво бихте ме посъветвала, търся второ мнение ,
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #903 -: Юни 11, 2014, 12:26:29 pm »
mariqna777000, струва ми се, че малко прибързано са ти казали тоя хормонален стерилитет. Важно е да видиш кой голям град ти е наблизо и да отидеш в специализирана клиника която се занимава с репродуктивни проблеми. Аз съм пила дуфастон по схема, но беше след доказана овулация с фоликулометрия. В последствие се оказа, че при нас проблема е друг, но това няма значение в случая. В такава клиника ще направят план за изследванията и на теб и на партньора ти и ще се действа систематично. Относно пролактина знам, че е мнопго капризен и веднага се повлиява и от най малкия стрес дори ти да не си усетила дадена ситуация като стресова , моя позната, дори лежа три дена в болница, и и взимаха кръв всяка сутрин, за да са сигурни че са коректни резултатаите. Моя съвет е да помислите да се обърнете към специалист, който да каже как да действате. Ако напишеш кой по- голям град ти е наблизо момичетата ще те посъветват за клиника. А и във форума има теми за клиники и лекари поразгледай ги. Не правете прибързани изводи. Според мен доста повече изследвания тр да се направят и да са направени като хората преди да ти говорят за хормонален стерилитет, но аз не съм лекар все пак. Успех ти пожелавам.
« Последна редакция: Юни 11, 2014, 12:31:02 pm от alexxxa »


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #904 -: Юни 12, 2014, 09:57:19 am »
Аз съм от Ямбол, но имам роднини във Варна , където мога да отседна , ще съм много благодарна ако ми препоръчате специалист по репродуктивно здраве във Варна
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #905 -: Юни 12, 2014, 11:16:13 am »
Марияна, това са всички клиники по стерилитет в БГ, като са посочени и тези във Варна http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1065&Itemid=158 в коя да отидеш ти решаваш.Във форума има много информация за линиките, може да потърсиш и да решиш.Успех!

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #906 -: Юни 12, 2014, 11:41:16 am »
mariqna777000, допълвам и тази тема, в която пишат момичета от Варна, може да попиташ и там
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48873.0

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #907 -: Юни 17, 2014, 15:33:29 pm »
Момичета, направих си хормоните на 3-тия ден от МЦ. Ето и някои от  тях:
FSH- 4.32 фази: ф:3.85-8.8
LH  - 15.02              2.12-10.9
DHEA-S -7.3              0.6-8.0
E2       - 126             88-420
Testosteron - 0,47    0.1- 0.75

чакам SHBG, androstenedione, 17-a-OH progesterone, но как ви се струват за сега?
Готови са и останалите изследвания:
SHBG - 37,97                           15-120
Androstenedione - 2,5            0,57-2,63
17-OH progesterone - 0,5      0,1- 0,8
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #908 -: Юни 17, 2014, 19:53:14 pm »
Момичета някоя от вас да ми каже какви са референтните стойности - долната и горната граница на ФСХ по-специално ме интересува -  в лабораторията на клиника Надежда ?    :ask:Два пъти до тук пускам хормона а на листа няма попълнени граници........Някоя от вас да е пускала там наскоро този хормон и колко трябва да са нормалите му стойности т.е в най- добрия случай за подаване на документи по ФАР ? :ask: Благодаря.
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #909 -: Юни 17, 2014, 20:56:53 pm »
desi4ka, ето референтните:

 FSH (фоликуло-стимулиращ хормон) - Фоликуларна фаза  -   3.5  12.5     
 FSH (фоликуло-стимулиращ хормон) - Овулаторна фаза  -     4.7  21.5     
 FSH (фоликуло-стимулиращ хормон) - Лутенизираща фаза  - 1.7  7.7     
 FSH (фоликуло-стимулиращ хормон) - Мено пауза  -              16.74  113.59
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #910 -: Юни 17, 2014, 20:57:46 pm »
Момичета някоя от вас да ми каже какви са референтните стойности - долната и горната граница на ФСХ по-специално ме интересува -  в лабораторията на клиника Надежда ?    :ask:Два пъти до тук пускам хормона а на листа няма попълнени граници........Някоя от вас да е пускала там наскоро този хормон и колко трябва да са нормалите му стойности т.е в най- добрия случай за подаване на документи по ФАР ? :ask: Благодаря.

Онлайн ли ги гледаш? Ако да, то натисни плюсчето пред името на изследването. Има реф. граници за всяка фаза на цикъла. Конкретно за фоликурялна (предполагам за нея питаш) са 3,5-12,5.

Ако нямаш име и парола за онлайн достъп, поискай си от регистратурата следващият път. Много е удобно, всичките ти резултати от самото начало на новата болница са там и имаш достъп до тях по всяко време.
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #911 -: Юни 17, 2014, 21:41:49 pm »
Благодаря ви момичета!little_rabbit проблема е че те ми изкарват т.е принтират готовия резултат там на място на регистратурата и на листа  ги няма написани границите- за първи път ми се случва на изследване да липсват тези неща и после липсват печати на лабораторията и лекаря който ги е правил и подпос също!Мислех че от лабораторията носят оригиналите на регистратурата за да си ги вземеш,нещо много объркано ми се струва и за това се чудя понеже утре ще пускам за 3 ти път фсх - какъв трябва да е нормалния резултат за фоликуларната фаза до коя граница трябва да се доближава повече до долната или до горната- например при стойности между 3.5 и 12.5 нещо по средата ли трябва да е ? Вие когато пускахте документи по фонда при какви стойности от фоликуларната фаза ви приеха документите и ви одобриха? :ask:
« Последна редакция: Юни 17, 2014, 21:44:20 pm от desi4ka »
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #912 -: Юни 17, 2014, 22:41:06 pm »
desi4ka, изискването на ФАР е ФСХ да е по-малко от 12,5 mIU/ml.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48092.0
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #913 -: Юни 18, 2014, 12:01:03 pm »
Здравей rtfrtf! :)Да това Силвия ми го каза даже каза под 12 но проблема е че май трябва да е доста по-нисък и затова бих искала да зная колко точно по-нисък т.е да сравня с някой който е пускал документи и е бил одобрен с актуалната стойност, за да не разкарвам Силвия всеки път и да я питам а пък вие  сте минали по този път и сте по наясно кое със сигурност минава......та ако може някой да ми каже с какви стойности на фсх са го одобрили??? :ask:
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #914 -: Юни 18, 2014, 13:02:43 pm »
Десичка, всяка стойност под 12 ще мине. Дори и да е 3 или 5 или 7 или 11. Само да е под 12.
Моят ФСХ беше около 7 и нещо, когато подадох за пръв път документи за ФАР, а последният беше около 8.

А колко е твоят?
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #915 -: Юни 18, 2014, 13:11:05 pm »
Копирам от друга тема, изследване на ФСХ и ФТ4 за 8,50 лв., отделно се доплащат на място 2 лв. за пробовземане. Не важи за цялата страна, а само за определени градове, четете условията на ваучера:

Здравейте,
Днес случайно попаднах на тази оферта:http://ofertomat.bg/offers/view/3133.html
Аз лично смятам да се възползвам, защото ми предстои контрола (ТСХ ми беше 2,51 т.е. водят го граничен), а и Цибалаб все пак са някакво име в сферата (поне за мен). Надявам се  да съм била полезна. Поздрави!  :D
« Последна редакция: Юни 18, 2014, 13:17:57 pm от little_rabbit »
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #916 -: Юни 18, 2014, 13:12:13 pm »
Моят първоначално на 22.05 беше 13.63 Стаменов го видя и ми изписа фемостон за 28 дни днес приключих опаковката и ми дойде МЦ само че ми е по-слабо от обикновенното.На 02.06 пуснах отново фсх в процес на пиене на фемостона по препоръка на лекаря и ми беше 12.49 .Днес щях да пускам отново но го оставих за утре тъй като утре се пада 2ри ден от МЦ и ако и утре няма кой знае какво подобрение продължавам следваща опаковка и след първата схема с червените хапчета пак ще пусна ново фсх.Моля се утре като пусна изследването вече всичко да е наред за да не ми се налага да пия хормони........но.......каквото дойде важен е крайния ефект. :?littie_rabit  същата тази фирма има оферти и за пакет- копнеж за мое бебе която включва ХСГ плюс предварителните изследвания микробиология и хламидии плюс разширена спермограма за мъжа всичко за 180лв. в момента все още е актуална и ние с моя приятел се записахме. :)
« Последна редакция: Юни 18, 2014, 13:18:22 pm от desi4ka »
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #917 -: Юни 19, 2014, 19:08:21 pm »
Здравейте момичета! Може ли да ми кажете за какво според вас говорят тези резултати
LH - 10.86 при реф. граници от 2,4 - 12,6
FSH - 5.60 при реф. граниги от 3,5- 12,5
Изследванията са правени на 2 ден от МЦ. Притеснява ме това, че съотношението между двата е 1:2
 Благодаря ви предварително
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #918 -: Юни 20, 2014, 16:56:27 pm »
Здравейте момичета! Може ли да ми кажете за какво според вас говорят тези резултати
LH - 10.86 при реф. граници от 2,4 - 12,6
FSH - 5.60 при реф. граниги от 3,5- 12,5
Изследванията са правени на 2 ден от МЦ. Притеснява ме това, че съотношението между двата е 1:2
 Благодаря ви предварително

Изследванията показват ПКЯ или може да има задържан фоликул от миналия МЦ - добре е да те видят на УЗ
Трябва да пускаш и Е2 с ЛХ и ФСХ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #919 -: Юни 22, 2014, 12:30:03 pm »
Денис и Злати, може ли коментар, моля. Повторих ТСХ и пролактина, като ползвах ваучер на болница "Щерев", предстои ми и ехография във вторник, за която съм любопитна поради различните мнения за Начев и Тодорова за моята ЩЗ. Има ли отношение към резултатите за хормоните на ЩЗ факта, че вчера се върнахме от море? За пролактина седях 5 минути в лаб., но снощи вечеряхме месо, обаче пък не сме правили секс (половината изисквания спазени). Това ФТ4 на долната граница не ми звучи добре?

Prolactin    405.20    mIU/l    реф. Ж: 127 - 637    
FT 4      12.11    pmol/l    реф. 12.00 - 22.00    
TSH             1.070    mIU/l    реф. 0.27 - 4.20