0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #460 -: Юли 11, 2013, 09:24:14 am »
Пожелавам  ти да случиш на добър лекар - потърси из темите къде можеш да намериш такъв и си направи всичко преди да се видиш с него.
Добре е да пуснеш и Вит Д и Холестеролите.Успех!
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #461 -: Юли 11, 2013, 09:45:16 am »
ТСХ не е прекалено високо, но е хубаво да се пусне ТАТ и МАТ.Аз мисля че при такава стойност на ТСХ то не може да повлияе чак толкова, че да измести цикъла с няколко дни или да се увеличи кръвотечението.Високо е за забременяване и трябва да се има в предвид при планиране на бременност, но пак е добре да се следи самата жена какви симптоми усеща.
Посети ендокринолог, пусни и антитела, за да има пълна картина на щитовидната и да може да се заключи дали проблема е в начален стадии.
За тръбата, задължително направи цветна снимка, аз така останах без една тръба, заради не излекувано възпаление и мое не знание.
Успех!

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #462 -: Юли 11, 2013, 18:03:50 pm »
eta HCG ( серум )   
2.28mIU/mL
20.06 - МЦ
27.6- доминантен ф-л   ову доказано на 1.07
05.07 - 2 жълти тела в 2 та яйчника
08.07 прогестерон 82.05 при граници - 2.7 - 86 БетаЧХГ- 0.10
На 11.07 Бета ЧХГ - 2.28
на 15 ден на М - 4 дни по-рано
25 дневен МЦ
С ктатка лутеална фаза :help1: :balk_144:
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #463 -: Юли 13, 2013, 09:51:57 am »
Здравейте!
На 28 години съм. Вчера (3-ти ден от МЦ) правих следните изследвания, повечето от които са готови. На лекар съм чак на 19.07, така че бихте ли ги коментирали. Притеснява ме високата стойност на ФСХ.  Не знам дали изобщо имам овулация ( по графика на БТ - май, че няма О.). Февруари месец тази година ходих на фоликулометрия, имах доминантен фоликул, който се развиваше добре, видя се и жълто тяло, прогестерона на седмия ден след О. беше добре. В петък съм на лекар за коментар на тези изследвания, както и за цитонамазка и микробиология.
Имам един аборт по желание преди няколко години. Назначени са ми и други изследвания: Анти-овариални антитела, Анти-зона пелуцида антитела, НК клетки и тромбофилия и мутации основен панел. Тези обаче ще са готови по-късно
Чакам и резултатите от Инхибин В и АМН.
Благодаря!
« Последна редакция: Юли 13, 2013, 09:55:44 am от macherie »

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #464 -: Юли 15, 2013, 10:04:09 am »
Здравейте!
На 28 години съм. Вчера (3-ти ден от МЦ) правих следните изследвания, повечето от които са готови. На лекар съм чак на 19.07, така че бихте ли ги коментирали. Притеснява ме високата стойност на ФСХ.  Не знам дали изобщо имам овулация ( по графика на БТ - май, че няма О.). Февруари месец тази година ходих на фоликулометрия, имах доминантен фоликул, който се развиваше добре, видя се и жълто тяло, прогестерона на седмия ден след О. беше добре. В петък съм на лекар за коментар на тези изследвания, както и за цитонамазка и микробиология.
Имам един аборт по желание преди няколко години. Назначени са ми и други изследвания: Анти-овариални антитела, Анти-зона пелуцида антитела, НК клетки и тромбофилия и мутации основен панел. Тези обаче ще са готови по-късно
Чакам и резултатите от Инхибин В и АМН.
Благодаря!


Момичета, бихте ли коментирали резултатите ми, ако можете? Благодаря!
« Последна редакция: Юли 15, 2013, 10:05:45 am от macherie »

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #465 -: Юли 16, 2013, 11:35:48 am »
Здрвей, от излезлите дотук резултати се вижда, че FSH е завишено, което по принцип не е добре. Но, за оценка на резерва знаеш, че се пускат и други изследвания, които на теб са ти били назначени, но още не са готови. След като излязат и останалите резултати, особено на Инхибин Б и АМХ, ще може да се даде по-адекватен коментар. Останалите изглеждат добре. Броихте ли антрални фоликули при УЗИ на 3-ти ден? Какъв е резултата там? Имай предвид, че стойността на FSH може да е моментно състояние. По принцип си млада още за проблеми с резерва, макар това да не е гаранция. Някакви лекарства да си пила? TSH е под 2, което е добре. ТАТ и МАТ ми се виждат малко нисички сякаш. Нека излязат всички резултати и пак ще ги коментираме. Но най-добре лекарят ти да ги разчете, може би ще трябва и с ендокринолог да се видиш.
Това мога да кажа засега. Успех.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #466 -: Юли 16, 2013, 12:22:39 pm »
Здрвей, от излезлите дотук резултати се вижда, че FSH е завишено, което по принцип не е добре. Но, за оценка на резерва знаеш, че се пускат и други изследвания, които на теб са ти били назначени, но още не са готови. След като излязат и останалите резултати, особено на Инхибин Б и АМХ, ще може да се даде по-адекватен коментар. Останалите изглеждат добре. Броихте ли антрални фоликули при УЗИ на 3-ти ден? Какъв е резултата там? Имай предвид, че стойността на FSH може да е моментно състояние. По принцип си млада още за проблеми с резерва, макар това да не е гаранция. Някакви лекарства да си пила? TSH е под 2, което е добре. ТАТ и МАТ ми се виждат малко нисички сякаш. Нека излязат всички резултати и пак ще ги коментираме. Но най-добре лекарят ти да ги разчете, може би ще трябва и с ендокринолог да се видиш.
Това мога да кажа засега. Успех.

Благодаря ти за отговора, sixsens! Да все още чакам да излезнат резултатите за АМХ и Инхибин Б. Като луда през 30 минути проверявам онлайн дали са ги публикували. Ами не сме броили антралните фоликули, и аз се чудя защо не и даже се ядосвам малко, но както и да е. Никакви лекарства не пия и не съм пила. За ТАТ И МАТ виждам, че са доста ниски, сега ще попрочета. Иначе излезнаха и Анти-овариални антитела (AOA), както и Анти-зона пелуцида антитела (AZP). Мисля, че са добре, ето ги резултатите ми:
                                                                                резултат                        реф. ст-ти
Анти-овариални антитела (AOA)                            1.03 U/ml                  < 10
90.52 - Анти-зона пелуцида антитела (AZP)      0.24 U/ml                  < 10

Дано стойността на ФСХ наистина да е моментна, че съм много притеснена.

Още веднъж благодаря!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #467 -: Юли 16, 2013, 14:28:42 pm »
Не мога да кажа нищо за антителата, не съм компетентна в частта имунология. За FSH стискам палци да е инцидентно, но беше добре в цикъла, в който пускаш хормони да се преброят и антралните фоликули, за да е пълна картината.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #468 -: Юли 21, 2013, 08:32:52 am »
Здравейте! Резултатите ми за AMH и Inhibin B вече са готови (копирала съм и другите, за да е по-пълна картинката). Ще се радвам да споделите мнението си  :)   

AMH                                            1.5 ng/ml            N > 0.7 ng/ml; Bord. 0.3 - 0.7

Inhibin B                                    48 pg/ml            > 45


FT4                                            11.59 pmol/l    7.5 ÷ 21.0

Тиреотропен хормон (TSH)    1.86 μIU/ml    0.34 ÷ 5.60

LH                                            6,00 mIU/ml    фоликуларна фаза: (2-7 ден) - 2.12-10.89 mIU/ml
                                                                        лутеална фаза: (19-23 ден) - 1.20-12.86 mIU/ml
                                                                        овулаторна фаза - 19.18-103.03 mIU/ml
                                                                        менопауза - 10.87-58.64

FSH                                            13.58 mIU/ml    фоликуларна фаза: (2-7 ден) - 3.85-8.78 mIU/ml
                                                                        лутеална фаза: (19-23 ден) - 1.79-5.12 mIU/ml
                                                                        овулаторна фаза - 4.54-22.51 mIU/ml
                                                                        менопауза - 16.74-113.59

Prolactin                                    11.67 ng/ml    преди менопауза: 3.34-26.72 ng/ml
                                                                        след менопауза: 2.74-19.64

Estradiol (E2)                            70.20 pg/ml    фоликуларна фаза: (2-7 ден) - 27-122 pg/ml
                                                                        лутеална фаза: (19-23 ден) - 49-291 pg/ml
                                                                        овулаторна фаза (12-14 ден) - 95-433 pg/ml
                                                                        менопауза - < 40

Анти-тиреоглобулин (TAT)    14.0 IU/ml    N < 100 U/ml, Bord 100-150 U/ml, Pos > 150 U/ml

FT3                                            4.86 pmol/l    3.8 ÷ 6.0

Анти-TPO (MAT)                    <0.1 IU/ml    N<50; Bord 50-75;

DHEA-S                                    8.30 μmol/l    0.49 ÷ 10.60

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #469 -: Юли 21, 2013, 11:20:44 am »
 Здравей, macherie! Първо да кажа, че не съм специалист и мнението ми може да не е напълно вярно, но аз също имам проблем с ФСХ и затова си позволявам да пиша. Моя АМХ е даже 0,97, но въпреки това всеки месец си правя сама овулация без лекарства, което е крайната цел. Според това, което аз знам до тук при тези стойности на АМХ, Инхибин Б и ФСХ става въпрос за Намаляващ( В никакъв случай за Изчерпан) Яйчников резерв. Аз също съм на твойте години и всичко друго съм очаквала, но не и това. Двамата репродуктивни специалисти при които съм ходила ме успокоиха, че имам поне 8-10 години докато се изчерпа напълно резерва, но това не значи че трябва да се подмотквам  :) Наистина е важно на 3-4 ден да се преброят антралните фоликули и размера на яйчниците. Ако ще ти е от полза, можеш да прочетеш и дневника ми-там съм описала какво е било положението при мен. Най-важното е, че шанс имаме и то голям. Ако искаш и на лично ми пиши :bighug:
« Последна редакция: Юли 21, 2013, 11:22:16 am от lioni1985 »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #470 -: Юли 21, 2013, 16:46:15 pm »
Споделям мнението на Лиони. Инхибин Б и АМХ са със стойности над минимума, вероятно се касае за намаляващ резерв, но това не значи, че е изчерпан. Добре е лекарят ти да коментира резултатите ти, все пак, ние сме лаици, не можем да слагаме диагнози. Мисля, че имаш доста добър шанс за успех, от теб се иска да не се "помотваш" :lol:, както и Лиони е казала, а да действаш.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #471 -: Август 07, 2013, 20:29:26 pm »
Може ли да погледнете и моите изследвания

TSH беше спаднало до 2, ще видим лекаря какво ще каже др седмица. А пролактина пак ще го изследвам (и тук имам въпрос-нали може и в ден различен от 3-ят ден от МЦ? ), понеже малко бързах и общо взето дори за секунда не седнах преди да дам кръв (преди два месеца ми беше 395, ако не се лъжа). Притеснява ме FSH-то, дали има вероятност с медикаменти да се подобри?


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #472 -: Август 08, 2013, 12:33:41 pm »
С право се притесняваш за FSH и то не за самата стойност толкова, колкото за съотношението му с LH, което е 2,25, а това не е добре. Ти направи ли оценка на резерва? Преброяване на антрални фоликули, AMX, Inhibin B? Дано нещата се подобрят. Посети специалист по яйчниковия резерв, например д-р Владимиров. Трябва да ти се направи оценка на резерва.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #473 -: Август 08, 2013, 16:05:36 pm »
С право се притесняваш за FSH и то не за самата стойност толкова, колкото за съотношението му с LH, което е 2,25, а това не е добре. Ти направи ли оценка на резерва? Преброяване на антрални фоликули, AMX, Inhibin B? Дано нещата се подобрят. Посети специалист по яйчниковия резерв, например д-р Владимиров. Трябва да ти се направи оценка на резерва.
Записах си час в Щерев,  но ако трябва и при Владимиров ще запазя час. Иначе нищо друго не съм правила като изследвания.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #474 -: Август 11, 2013, 13:14:42 pm »
Може ли да погледнете и моите изследвания

TSH беше спаднало до 2, ще видим лекаря какво ще каже др седмица. А пролактина пак ще го изследвам (и тук имам въпрос-нали може и в ден различен от 3-ят ден от МЦ? ), понеже малко бързах и общо взето дори за секунда не седнах преди да дам кръв (преди два месеца ми беше 395, ако не се лъжа). Притеснява ме FSH-то, дали има вероятност с медикаменти да се подобри?


TSH e  висок, показва Хипофункция на ЩЖ
Пролактинът е висок - той потиска О. и най-вероятно това е причината ФСХ да се е форсирал така.
Добре е да изследваш ТАТ и МАТ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #475 -: Август 11, 2013, 17:51:01 pm »
Изследвала съм ТАТ и МАТ. От тях се разбра, че имам Хашимото. И сега Начев иска само TSH да следим, но следващия път и тях ще изследвам :?
Но не знам до колко резултата е достоверен, т.к. вчера пуснах изследване за ИР и реших пак да проверя ЩЖ - TSH  1.63.
Преди месец ми беше 2.2 и т.к. не съм спирала лекарствата , вчерашния резултат ми се вижда по достоверен, но ще видим лекаря какво ще каже във вторник.

А възможно ли е да имам фалшива О. Тестовете и БТ са идеални, както се казва, но да няма О ?! Предполагам най-вярно се вижда с преглед и проследяване от гинеколог, но все пак предишните месеци възможно ли е да съм нямала О, независимо от БТ/тестове за О ?
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #476 -: Август 12, 2013, 19:41:05 pm »
Здравейте момичета,

Днес си правих изследване на хормоните. Може ли някой да ми каже дали са ок, аз така като ги гледам си мисля че са наред. Правени са на 4-ти ден от М. Не можах да ги пусна на 3-ти, защото беше неделя и няма лаборатория която да работи в неделя:

FSH                                           7.82   mIU/ml   Ф. 3,5 - 12,5 ; Ов. 4,7 - 21,5 ; Лут. 1,7- 7,7
LH (Лутеинизиращ хормон)   8.29   mIU/ml   Ф. 2,4 - 12,6 ; Ов. 14,0 - 95,6 ; Лут. 1,0 - 11,4
Естрадиол (E2)                  132.5 pmol/L   Ф. 90,1 - 716 ; Ов. 243 - 1509 ; Лут. 147 - 958
Тестостерон                          0.980 nmol/L   м. 9,9 - 27,8 ; ж. 0,22 - 2,90
Пролактин                          294.6 mkIU/ml   м. 86 - 390 ; ж. 72 - 511

Как се смята съотношението LH:FSH или FSH:LH и колко като стойност трябва да е то. По тези изследвания може ли да се определи дали има поликистоза. Предния месец имах ужасни болки в дясно и се оказа, че не е апендицит а е киста на десен яйчник 3 см. Тези болки ми се появиха след стимулация с клостилбегит през април. Тогава ми каза гинеколог /не този, който ме стимулира/ че се е получила хиперстимулация в дясно и се е образувала киста, която се е спукала. И от тогава 6-8 дена след мензис почват едни болки, едно дърпане опъване в дясно, ужасно е, вече много се притеснявам. А с тези стойности на пролактина може ли да се забременее, спазих изискванията, само не можах да изчакам 30 мин покой, може би максимум 15 мин изчаках преди да ми вземат кръв.
Много ще съм благодарна, ако ми даде някой информация :)


*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #477 -: Август 12, 2013, 19:44:05 pm »
Извинявай правила ли си цветна снимка на тръбите преди тази стимулация?Да се говори за хиперстимулация и да е наличен един фоликул е смешно.Хиперстимулация е като се получатдоста повечко фоликули на двата яйчника.Ако не си правила цветна снимка си направи, при мен такива придърпвания в ляво и болки преди и по време на цикъл се оказаха възпалена тръба, която се запуши в последствие.

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #478 -: Август 12, 2013, 20:27:22 pm »
Magi_st, благодаря за отговора! Придърпването и болката не е преди и по време на цикъл, а 6-8 дена след като ми дойде М. Никъде не съм писала 1 фоликул, но както и да е. Правена е ЦС всичко е наред. След стимулацията се появи киста на яйчника, която преди я нямаше.
Ако може някой да ми отговори относно съотношението LH i FSH ще съм много благодарна :)


*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #479 -: Август 12, 2013, 20:29:28 pm »
Съотношението трябва да е 1:1, хиперстимулация е около и над 15 фоликула на двата яйчника.От клостил само да се постигне е трудно постижимо.Аз ти казвам вероятности, без цветна снимка не се прави никаква стимулация!