0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: хламидии - помощ
« Отговор #60 -: Януари 09, 2010, 21:29:35 pm »
И при мен горе доло е така.Преди два месеца след лечение на хламидия, кръвния тест ми беше отрицателен,но миналата седмица д-р Даскалов ми пусна микробиология,микоплазма и хламидия PCR тест,които излезе +,с бактериална вагиноза.Изписа ми доксициклин 15 дни,НО се чудя дали ще ми помогне,след като пих цял месец Вибрамицин :ask: а сега лечението ми е по малко??
http:
Re: хламидии - помощ
« Отговор #61 -: Февруари 12, 2010, 08:44:33 am »
как е възможно,след като направих PCR тест излезе отрицателен,
направих и кръвен Хламидия IgG който ми показа 1/64, 8O бях изумена когато повторих кръвното изследване след една седмица,без да съм пила никакви антибиотици,и ми показа IgG 1/32.Какво да си мислия вече незнам.и от тук нататък какво?
Re: хламидии - помощ
« Отговор #62 -: Март 06, 2010, 18:02:37 pm »
 Здравейте!Това са резултатите ми:
Chlamydia trachomatis IgG   1.27 (+)   (N<0.8,Low pos 0.8-1.10,Pos.>1.10)
Chlamydia trachomatis IgA   1.47 (+)   (N<0.8,Low pos 0.8-1.10,Pos.>1.10)
Chlamydia trachomatis IgМ     0.98 (+/-)   (N<0.8,Low pos 0.8-1.10,Pos.>1.10)
 Някой може ли да ги разтълкува ? Пих Вибрамицин 1 х 100 мг за 5 дни , следващите 5 дена 2 х 100 мг. Мъжа ми пи Вибрамицин 5 дни х 100 мг , но се оказа алергичен и продължи с Азитромицин за 10 дни, а аз му доизпих и неговия антибиотик.
 Оставам с впечатление , че мн. трудно се лекува , а аз вече пия Диане 35 за подготовка на ИКСИ в следващия цикъл. Имаме ли шанс да сме избили хламидията ?
« Последна редакция: Март 06, 2010, 18:04:18 pm от fatalwoman »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: хламидии - помощ
« Отговор #63 -: Март 06, 2010, 18:30:09 pm »
как е възможно,след като направих PCR тест излезе отрицателен,
направих и кръвен Хламидия IgG който ми показа 1/64, 8O бях изумена когато повторих кръвното изследване след една седмица,без да съм пила никакви антибиотици,и ми показа IgG 1/32.Какво да си мислия вече незнам.и от тук нататък какво?

След като антигенът за хламидия е отрицателен, антителата срещу нея могат да продължат да съществут още малко, а при някои хора и за по-дълъг период от време.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: хламидии - помощ
« Отговор #64 -: Март 06, 2010, 18:41:02 pm »
Здравейте!Това са резултатите ми:
Chlamydia trachomatis IgG   1.27 (+)   (N<0.8,Low pos 0.8-1.10,Pos.>1.10)
Chlamydia trachomatis IgA   1.47 (+)   (N<0.8,Low pos 0.8-1.10,Pos.>1.10)
Chlamydia trachomatis IgМ     0.98 (+/-)   (N<0.8,Low pos 0.8-1.10,Pos.>1.10)
 Някой може ли да ги разтълкува ? Пих Вибрамицин 1 х 100 мг за 5 дни , следващите 5 дена 2 х 100 мг. Мъжа ми пи Вибрамицин 5 дни х 100 мг , но се оказа алергичен и продължи с Азитромицин за 10 дни, а аз му доизпих и неговия антибиотик.
 Оставам с впечатление , че мн. трудно се лекува , а аз вече пия Диане 35 за подготовка на ИКСИ в следващия цикъл. Имаме ли шанс да сме избили хламидията ?

Тези резултати преди или след лечението са?
Ако са преди, то поне 40 дни след като си пила антибиотик можеш да направиш контрола, за да се разбере дали си ги уморила. Не те съветвам да започваш процедура, ако не си сигурна.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: хламидии - помощ
« Отговор #65 -: Март 06, 2010, 18:51:44 pm »
sixsens, от преди лечението са. Спрях антибиотика преди 12 дена.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: хламидии - помощ
« Отговор #66 -: Март 06, 2010, 19:00:49 pm »
Фаталче, нека да минат 40 дни, пусни пак изследвания и ако IgA е отрицателен, всичко  наред. Както Мели ти е казала, IgG може да продължи да е над норма още известно време, нормално е, това са антителата. Моите още са високи. Виж в съседната тема, пак сме обсъждали този въпрос.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: хламидии - помощ
« Отговор #67 -: Март 06, 2010, 19:27:16 pm »
  Днес пуснах IgМ. Ти с какво се лекува и успешно ли беше лечението ти?
Бързам , защото имам срок от фонда.
 Можеш ли да разтълкуваш моите резултати?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: хламидии - помощ
« Отговор #68 -: Март 06, 2010, 23:07:25 pm »
Ами аз ги лекувах малко постфактум :lol: Разбрах, че някога съм имала хламидии, не съм разбрала кога. Но всъщност бях положителна за антитела - IgG, т.е. стара инфекция. Все пак пих Сумамед, но след като все още бяха над нормата, пих и Вибрамицин. В крайна сметка IgG си останаха над норма, но отдавна нямах инфекция. Правих PSR тест и преди и след лечението, беше отрицателен. Просто първия ми лекар реши, че трябва да пия антибиотоци, което си беше излишно тровене.
Твоите резултати сочат, че в момента на изследването си имала остра инфекция, т.е. в активна фаза - IgA и съответно антитела - IgG. С лечението би трябвало да си ги уморила. Но ранният скрининг няма да даде точни резултати.
Иначе за Фонда - може да се удължи срока по медицински причини. Дано не се налага разбира се!
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=9637.0;all - виж втория постинг в тази тема. И изобщо цялата тема де, има доста коментари. Дано са ти полезни.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: хламидии - помощ
« Отговор #69 -: Март 07, 2010, 01:24:37 am »
Здравейте и от мен,
преди 2г.-хламидия във влаг.секрет при мен положителен тест,при половинката тест урина отрицателен.Последва лечение само за мен по схема:Авелокс 0.400мг - 7дни,10 дни почивка и Сумамед 0.500мг -3 дни.Контролен тест на секрет 20 дни след лечението отрицателен.Тази година влаг.секрет отново положителен -предполага се ,че е реинфекция,явно независимо от резултата се лекуват и двамата партнъори.И отново Сумамед 0.500мг -5 дни и за двамата,като този път контролният тест ми казаха да направим след 2 месеца,а междувременно ще ми направят и цветна снимка,за да се видят евентуални поражения от инфекцията върху тръбите.
Най-точният метод за диагностика е комбинацията м/у ДНК на секрет и кръвен за IgG,IgM и IgA,като много често след излекувана инфекция титъра спада много бавно(2г например) и съответно  кръвният тест след курс на лечение е леко безмислен.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: хламидии - помощ
« Отговор #70 -: Март 07, 2010, 15:03:07 pm »
Разбира се, че се лекуват и двамата партньори, независимо дали и двамата са положителни или не. Кръвният тест след лечение не е безсмислен. За IgG може би, понеже пада бавно, но за другите титри си е показателен. Разбира се, ДНК тестът си остава най-точния метод, като се комбинира с кръвен.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!