0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hlamidii - pomost
« Отговор #20 -: Май 03, 2005, 15:24:36 pm »
Та последно: коe е най-точното изследване за хламидия: кръвта, секрета или комбинираното?
И в коя лаборатория?
Re: ...
« Отговор #21 -: Май 07, 2005, 18:50:55 pm »
Цитат на: kukurigu
Възможно ли е при веднъж отрицателен тест за хламидия, след няколко месеца да се окаже отново положителен или това говори за ново заразяване?
 Всичко е възможно.Моя приятелка македонка имаше най-нестандартният слу4ай.Тя "забременяваше от поглед",но около месец и половина до 2 правеше спонтанен аборт.За 5 години има 9 аборта.
Прави си тя изследвания-висок титър- 1:1,28.Взеха и секрет нищо.
Най-накрая отиде при някакъв гинеколог ,завършил в Англия ,правиха и изследвания на почти всичко и се установи ,че хламидията и отседнала в дванайсетопръстника и.На мен ми беше интересно ,как оттам може да повлиява на бременноста и,но след като я излекува ,вече е бременна в 7 месец.
      Така ,че хламидията може да се размножава и на други места ,не само в матката.
Re: ...
« Отговор #22 -: Май 07, 2005, 20:29:58 pm »
Цитат на: iliyanas
Цитат на: kukurigu

      Така ,че хламидията може да се размножава и на други места ,не само в матката.

    Tоку-що прочетох малко повече за хламидията.
 Може да се пренася по полов път чрез:A)орален,вагинален и анален секс Б) също така и при раждане заразената майка я предава на детето си и хламидията може да му причини очна инфекция или белодробна инфекция В)Чрез пръсти които преди това са докосвали заразени генитали.(Разбрах,че така може да се инфектират очите).Но в същото време си задавам и въпроса:А обществените тоалетни и тези по заведенията?Ако преди това ги е използвал някой заразен,възможно ли е и ние да прихванем от там?                               Може да е причинител на зараза :   на гърлото,бронхопневмония
,вагинални и анални инфекции.
  При жената,ако бактерията не е излекувана,може да се разпостре и в тазовата област и оттам да инфектира:матката,фолипиевите тръби и яйчниците,kato причини възпалително тазово заболяване ,което причинява усложнения ,включително и безплодие.
   Има симптоми различни за мъжете и жените,но при някои протича без симптоми.
  При жените:
1.Увеличено вагинално разтоварване(може би имат предвид  увеличен вагинален секрет)
2.Болка в долната част на корема
3.Болка при уриниране
4.Болка при секс
5.Кървене след секс или кървене в периода между 2 менструации.
  При мъжете:
1.Увели4ено отделяне на секрет от пениса
2.Болка при уриниране
3.Подути тестиси
        Ако си инфектирате очите очаквайте болка,подуване и раздразнение.
 Освен чрез вагинален секрет,я откриват и в урината.
   http://www.homehealth-uk.com/index.html?f=body|fr=http://www.homehealth-uk.com/medical/chlamydia.htm|r
*

    Anonymous

hlamidii - pomost
« Отговор #23 -: Май 08, 2005, 00:34:51 am »
Цитат на: didiA
Много благодаря за последните отговори!
Към Л_Р : Пловдив също ме устройва, тъй като съм от провинцията. В Пловдив има ли такъв микроскоп или проведохте друг вид тестове?
Към Гост : Секрета на място в Транспортна болница ли се взема или от друг лекар и се пренася там? Секрета е подобен на този, който се взема за цитонамазка или е нещо друго?
Останалите знаят ли дали и другаде има такъв микроскоп или в действителност е само в Транспортна болница? Казаха ми преди време за подобно изследване в Стара Загора, но от доста време микроскопът не работел, защото нямало консумативи?
Благодаря на всички предварително!
Във ВМИ-Пловдив -микробиология,струва 20 лева взима се секрет от влагалището.дава се всеки понеделник във вторник е готово след 13 часа .
hlamidii - pomost
« Отговор #24 -: Май 10, 2005, 11:22:48 am »
Какъв лекар е установил хламидия в дванадесетопръстника, гинеколог или друг специалист трябва да се посети?
hlamidii - pomost
« Отговор #25 -: Май 10, 2005, 14:20:15 pm »
Цитат на: krassyZ
Какъв лекар е установил хламидия в дванадесетопръстника, гинеколог или друг специалист трябва да се посети?

 Tя посети гинеколог и оттам я изпрати за лабораторни изследвания ,намазки и анален секрет и мисля ,че след това се включи и специалист вътрешни болести.Но си спомням много добре,че след като не и откриха хламидията в намазката,дооктора каза:  по всяка вероятност е на друго място,защото не може да има безпричинно висок титър.Има ли го ,има я и хламидията.И продължиха с изследванията и я откриха.
*
hlamidii - pomost
« Отговор #26 -: Май 10, 2005, 23:28:19 pm »
Цитат на: novalexa
Та последно: коe е най-точното изследване за хламидия: кръвта, секрета или комбинираното?
И в коя лаборатория?

Може би най-добре кръв и секрет.А за лабораторията-мисля че няма знашение,все пак това са точни изследвания,не зависи от компетенцията на лекарите :roll: Цибалаб може би...Бодимед...

А мен ме интересува граничната стойност при кръвния тест колко е последно: чух за 1:32 и 1:16.Кое от двете?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
hlamidii - pomost
« Отговор #27 -: Май 11, 2005, 07:25:15 am »
Доколкото аз зная, за да не си носител на тази бактерия титърът ти трябва да е 1:16. Ние си правихме такова изследване в края на януари в ХЕИ- Стара Загора. Мисля, че почват да ти правят по-подробни изследвания, ако кръвната проба е положителна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    бри

???
« Отговор #28 -: Май 27, 2005, 11:56:12 am »
Не ми е ясно по какъв начин наличието на хламидии влияе върху забременяването?

Също - как човек са "заразява" или каквото- и- да- е-там?

На мен ми пуснаха кръвен тест за хламидия. Още не зная резултата; но преди година ми правиха изследване от секрет от влагалището - беше отрицателен. Сега като чета постингите се чудя - ако кръвния излезе положителен да сетъпча ли с антибиотици или просто да оставя нещата така?
hlamidii - pomost
« Отговор #29 -: Май 27, 2005, 12:44:46 pm »
Стеф, в Цибалаб правих кръвен миналата година и по техните граници, резултатът е отрицателен. Обаче никъде не пишеше титър или 1:нещо си, а само двете цифри за IgG и IgM.
Re: ???
« Отговор #30 -: Май 27, 2005, 13:09:16 pm »
Цитат на: бри
Не ми е ясно по какъв начин наличието на хламидии влияе върху забременяването?


Ако се засегнат маточните тръби и не се приложи лечение навреме, инфекцията става хронична, в резултат на което може да настъпи запушване на тръбите и като последствие от това - или невъзможност за забременяване или по-голям риск от извънматочна бременност.
*

    p

hlamidii - pomost
« Отговор #31 -: Май 29, 2005, 15:32:22 pm »
Всички дават информация за София и Пловдив. Ние от Варна къде направим тези изследвания?
Re: ???
« Отговор #32 -: Юни 04, 2005, 20:55:51 pm »
Цитат на: LadyD
Цитат на: бри
Не ми е ясно по какъв начин наличието на хламидии влияе върху забременяването?


Ако се засегнат маточните тръби и не се приложи лечение навреме, инфекцията става хронична, в резултат на което може да настъпи запушване на тръбите и като последствие от това - 1.Яйцеклетката не може да се придвижи до матката и ако е оплодена се получава извънматочна бременност и единственото спасение е оперативно отстраняване на фолипиевата тръба.Или другият вариант:2.Размножавайки се в яйчниковите тръби пречи на сперматозоидите да достигнат до яйцеклетката и не може да настъпи бременност.
  А най-лесният и бърз начин за откриване на хламидии е чрез използване на теста:Clearview Chlamydia MF
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
hlamidii - pomost
« Отговор #33 -: Юни 04, 2005, 21:17:57 pm »
Ако тръбите са запушени, яйцеклетката не може да бъде оплодена по-простата причина, че и сперматозозидите няма как да стигнат до нея.
Така, че и извънматочна не може да настъпи.
Мисли преди да пишеш.
*
hlamidii - pomost
« Отговор #34 -: Юни 04, 2005, 21:44:38 pm »
Може Лали, може, зависи от запушването. Затова и извънматочните често се повтарят :(
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
hlamidii - pomost
« Отговор #35 -: Юни 04, 2005, 22:23:37 pm »
Да, съгласна съм, защото яйцеклетката е по-голяма.
Но имах предвид при тотално запушване, което е по-често срещаното.
hlamidii - pomost
« Отговор #36 -: Юни 05, 2005, 01:52:57 am »
Цитат на: Lali
Ако тръбите са запушени, яйцеклетката не може да бъде оплодена по-простата причина, че и сперматозозидите няма как да стигнат до нея.
Така, че и извънматочна не може да настъпи.
Мисли преди да пишеш.

   Аз мисля преди да напиша нещо,но на теб трябва да ти е известно,че преди тоталното запушване да настъпи има много специфични симптоми и колкото и неграмотна да е 1 жена,ще се посъветва с лекар ,а след това всичко зависи от нейното желание да се излекува.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
hlamidii - pomost
« Отговор #37 -: Юни 05, 2005, 09:23:08 am »
Хламидийте протичат безсимптомно понякога, а предизвикват тотално запушване, така че може и да не се разбере.
Както и някои операции в коремната кухина може да предизвикат запушване на доста по-късен етап.
А също така има и момичета, с които съм говорила /с доказано запушени тръби/, които не са имали никакви проблеми.
*

    Anonymous

hlamidii - pomost
« Отговор #38 -: Юни 07, 2005, 04:03:28 am »
Цитат на: Lali
Хламидийте протичат безсимптомно понякога, а предизвикват тотално запушване, така че може и да не се разбере.
   Съгласна съм и затова според мен най-добре е всяка жена (независимо омъжена или не-мъжете са по-непрадпазливи и повече изневеряват),на всеки 4-5 месеца да се тества за хламидии.За мен най-добри са тестовете на Clearview-бързи и то4ни.При тях няма 'висок титър ,а не можем да открием бактериите".Там ти е точно -или ги имаш,или ги нямаш.
hlamidii - pomost
« Отговор #39 -: Юни 07, 2005, 04:31:26 am »
Госта бях аз :lol: