0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
hlamidii - pomost
« Отговор #40 -: Юни 14, 2005, 21:41:40 pm »
Я кажи нещо повече за този тест :roll: Предполагам не се прави в домашни условия :D
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
hlamidii - pomost
« Отговор #41 -: Юни 15, 2005, 08:14:10 am »
Взима се секрет от гинеколог и се изследва в лаборатория.
А и няма нужда на 4-5 месеца да се изследва човек, ако има постоянен партньор. А ако няма - тогава използват се  презервативи.
*

    Anonymous

hlamidii - pomost
« Отговор #42 -: Юни 15, 2005, 09:59:16 am »
Цитат на: Steff
Я кажи нещо повече за този тест :roll: Предполагам не се прави в домашни условия  
    Мoжеш да си го купиш от аптеката и да се тестваш у дома, и от там нататък,ще знаеш дали да предприемаш някакви други мерки.Успех
*
hlamidii - pomost
« Отговор #43 -: Юни 15, 2005, 14:38:08 pm »
Сериозно?? Ами аз точно затова попитах за какъв тест точно става въпрос,защото съм чувала за него,питала съм и в няколко аптеки,но навсякъде ми казват че тези тестове са за лабораторно ползване,а не в домашни условия :roll: И за тест Елиза съм чувала,той май е само за лаборатория...ами то ако може да си се тестваш вкъщи,защо да ходиш по лаборатории :roll:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
hlamidii - pomost
« Отговор #44 -: Юни 16, 2005, 00:48:45 am »
Здравейте на всички има още една тема по този въпрос която пуснах преди седмица. Темата е: Възможно ли е при отрицателен кръвен PCR да е положителен. Значи аз прочетох доста неща за този тест предимно от руски сайтове. За момента това се води един от най-точните тестове не само за хламидии а и въобще за всички други вирусни зарази. Самите руснаци казват че е 100% точен но аз мисля че такова нещо няма по-скоро е 99%.  :D  Теста се базира на основата на ДНК изследване или по-точно на основата на РНК прави се в България и струва към 30 лв. За сега знам че се прави само в София а ето и някои линкове за повече информация:

http://www.medmedia.ru/venerology/3800029/a3818176
http://www.med2000.ru/n1/n12.htm
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
ВМИ Корпус Вътрешни клиники
етаж 4
тел 644 458
Вече не са на онзи адрес, аз ходя от април там . Последно бях преди две седмици. Там изследват чрез секрет и струва 20 лв.
*

    Anonymous

Re: хламидии
« Отговор #46 -: Февруари 15, 2006, 04:59:39 am »
Цитат на: carla
д-р Елена Петрова - кожна клиника гр. София - прави ДНК тест чрез секрет за доказване на хламидии - цена  30 лв.
*

    megan06

Re: hlamidii - pomost
« Отговор #47 -: Май 04, 2007, 19:04:29 pm »
някои може ли да ми каже каде във Варна правят PCR тест хламидии приблизителна цена и по-надежден ли е от крълния тест? СПЕШНО
*

    Magdalena mitreva

Re: хламидии - помощ
« Отговор #48 -: Ноември 10, 2008, 23:12:22 pm »
kade vav varna moje da se napravi test za hlamidii?
Re: хламидии - помощ
« Отговор #49 -: Ноември 12, 2008, 10:41:06 am »
в лабароекспрес
който пее зло не мисли
Re: хламидии - помощ
« Отговор #50 -: Ноември 26, 2008, 16:51:15 pm »
 Здравейте ,момичета!Бихте ли ми помогнали с тези резултати,мисля че няма проблем ,но искам все пак вашето мнение:
Chlamidia Trach. IgA+ IgG *
 Профил Виж по-долу
 
 Хламидия Trach. - Ig A антитела ЕLISA < 1/8
 Титър Отрицателен титър < 1/8,Положителен титър > 1/8
 
 Хламидия Trach. - Ig G антитела ELISA 9
 AE <9.0 отицателен;(9-12 гранична); >12.0 пол.
 
Благодаря ви!
 

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: хламидии - помощ
« Отговор #51 -: Ноември 28, 2008, 06:57:58 am »
Здравейте ,момичета!Бихте ли ми помогнали с тези резултати,мисля че няма проблем ,но искам все пак вашето мнение:
Chlamidia Trach. IgA+ IgG *
 Профил Виж по-долу
 Хламидия Trach. - Ig A антитела ЕLISA < 1/8
 Титър Отрицателен титър < 1/8,Положителен титър > 1/8
 Хламидия Trach. - Ig G антитела ELISA 9
 AE <9.0 отицателен;(9-12 гранична); >12.0 пол.
Благодаря ви!
Да няма проблем - Поздравления  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    megan7.7

Re: хламидии - помощ
« Отговор #52 -: Април 13, 2009, 17:49:02 pm »
В Лаборекспрес във Варна не правят PCR тест.Специално ги питах и затова си направих кръвен там.Отрицателен е, но се поразрових в нета и открих,че такъв правят в Сити лаб,срещу Спешния център.Струвало към 40 лв.Ще ги посетя непременно.
Re: hlamidii - pomost
« Отговор #53 -: Юни 01, 2009, 17:17:46 pm »
Здравеи диди а!на мен ми откриха хламидия паржо 4рез крав после трябва6е да си правя пак изследвания отидох при доктор Даскалов тои са6то пражи такива изследвания но ги носи6 ти сама в 1 лаборатория до Военна болница.ако не6то пове4в те интерисува питаи
Re: хламидии - помощ
« Отговор #54 -: Октомври 02, 2009, 16:51:31 pm »
Здравейте! Ще ви бъда много задължена , ако ми отговорите ,защото и аз ,подобно всички момичета ,тръгнали да се " преборят" с хламидиите ,вече незнам кого да слушам и как да постъпя. Ето моята история вкратце.
Преди 7-8 години лекувах хламидия уСтановена с вагинален тест . Лечение със Сумамед. Контролата - отрицателна. Сега ... вече съм на 39 и правим опити за бебе от 7 месеца. Станах пациентка на известен лекар по репродуктивна медицина в София , койтто ми предписа пълна кръвна картина и изследване за хламидия. Резултата- в пълната кръвна картина пише-

Хламидия Трахоматис  IGG -              резултат 1/64                референни ст-сти  <1:16 negative

В другото изследване -кръвно - пише


Хламидия Трахоматис IGG          резултат >1/256            референтни стойности <1:16 negative

 Та така- на базата на тези изследвания лекарят ми, на когото безрезервно вярвам,  ми изписа Вибрамицини за 10 дни и после препоръча лапароскопия, за да видим какви поражения са нанесениот хламидията. Допусна, че въпреки хидротубацията,  котяо показа проходимост на двете тръби  ,може да има нанесени  поражения някъде . та така. Лекуваме се сега и незнам- имам ли , нямам ли хламидия. Колко време да се пазим с бебеправенето след антибиотиците и кога да си Направя контрола и каква контрола да си направя- кръвна или с вагинален тест.
Благодаря ви предпарително  и пожелавам успех на всички!
Re: хламидии - помощ
« Отговор #55 -: Октомври 02, 2009, 20:08:12 pm »
Мили момичета, преди да пиете поредните антбиотици против хламидия си направете PCR тест /такъв правят в Центъра по паразитни и заразни болести в София/. Не вярвайте на кръвни изследвани /още по-малко на тези в Писанец в Пловдив/. Направих 3 кусра на лечение със Сумамет /може и с "д" да се пише/ после д-р Даскалов ми изписа доксициклин, след това имаше и друг антибиотик.. най-накрая една приятелка /кожен доктор/, на която съвсем случайно се оплаках за хламидиите си, ми обясни, че хламидия се лекува най-лесно и че едва ли все още я имам - единственото доказателство за наличие бил въпросния PCR тест - направих го е оказа, че никаква хламидия нямам. Остана ми едногодишното пиене на какви ли не антибиотици и съсипване на имунната ми система и вагинална флора/фауна.
Въпрос за хламидия
« Отговор #56 -: Октомври 13, 2009, 13:29:40 pm »
Здравейте,откриха ми хламидия и доктора ми изписа на мен и на партньора ми доксициклин за 15 дни ,фасижин за 2 дни и микомакс.Въпроса ми е всики заедно ли се пият или първо свършваме антибиотика и после минаваме на фасижин и накрая пия 1 микомакс.Ако някой ги е пил моля да ми помогне .Благодаря ви.
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: хламидии - помощ
« Отговор #57 -: Октомври 13, 2009, 14:58:11 pm »
Според мен антибиотици току-така не се пият, а трябваше да ти направят антибиограма, защото при всеки различен човек, всяка инфекция се повлиява от различни АБ, а от кои, се вижда точно при такова изследване. Може 10 пъти да пиеш доксациклин и накрая да няма резултат, а при прием на АБ от друга група, да се излекуваш веднага. Микомакса е срещу гъбички и се пие след прием на антибиотик, защото тогава гадините се появяват, по някога. За фасижина - незнам, дано и други се включат.
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: хламидии - помощ
« Отговор #58 -: Октомври 14, 2009, 05:43:04 am »
tonnia, обикновено за лечение на хламидия доксициклин и фасижин се започват заедно и после се продължава само с доксициклина. Микомакс само една таблетка ли е?  Би трябвало лекуващият лекар да е обяснил схемата за прием на лекарствата. Ако не ти е ясно най-добре се обърни към него.
     
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: хламидии - помощ
« Отговор #59 -: Ноември 28, 2009, 09:40:25 am »
Мили момичета, преди да пиете поредните антбиотици против хламидия си направете PCR тест /такъв правят в Центъра по паразитни и заразни болести в София/. Не вярвайте на кръвни изследвани /още по-малко на тези в Писанец в Пловдив/. Направих 3 кусра на лечение със Сумамет /може и с "д" да се пише/ после д-р Даскалов ми изписа доксициклин, след това имаше и друг антибиотик.. най-накрая една приятелка /кожен доктор/, на която съвсем случайно се оплаках за хламидиите си, ми обясни, че хламидия се лекува най-лесно и че едва ли все още я имам - единственото доказателство за наличие бил въпросния PCR тест - направих го е оказа, че никаква хламидия нямам. Остана ми едногодишното пиене на какви ли не антибиотици и съсипване на имунната ми система и вагинална флора/фауна.
Само ако знаяте колко АБ изпих от Април до сега. Все още приемам АБ и то заради вагинална бактериоза, която и аз не знам как получих.
Последно си правих изследване за хламидия + микоплазма + уреаплазма в Геника. Надеждни ли са?
Резултатът на 30.09.09 беше /+/ за уреаплазма, след това пих Вибрамицин, повторих теста на 12.11.09 и е /-/.
Сега пък пия Флажил за бакт.вагиноза и след 10 дни ще повторя теста.
Изпих един куп АБ и все нещо не ми е наред. Не знам какво да правя.
Много ми е слаба имунната система, а с тези лекарства и аз си провалих вагиналната флора.