0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
лепило за ембриони
« Отговор #20 -: Април 15, 2006, 12:33:00 pm »
Цитат на: cyzi
До колкото разбрах в германия са платили 200 евро допълнително за него. До колкото разбрах се произвежда в щатите. Помолих една приятелка която е там да поразрови, но тя няма време това което каза е, че доколкото е успяла да прочете, че не се продава, а се доставя по заявка на клиниките. Но дали е така не знам. Чудя се никой ли не го е използвал при братя Тодорови за да сподели какво се е получило. :roll:



Не сьм 4увала,да се и3пол3ва в Германия.Ако 3наеш как се ка3ва на немски,пиши и ще питам.Вьв вторник ще ходя при лекаря.Единственото което на мен са ми правили е дупкането на ембрионите,методьт хат4инг,който мисля 4е и3пол3ват и в БГ
*
лепило за ембриони
« Отговор #21 -: Април 15, 2006, 13:11:00 pm »
Писала съм го миличка, но ето пак EmbryoGlue, дано разбереш нещо и най вече дали може да се купи. :kiss:
*
лепило за ембриони
« Отговор #22 -: Април 15, 2006, 14:32:24 pm »
http://www.ivf-bayreuth.de/nav/glue.htm
 
мммда,вярно,че го имало това лепило...повишава вь3можноста при инплантиране и цената в клиниките варира от 50 до 300?
ще питам док 3а повече инфо
*
лепило за ембриони
« Отговор #23 -: Април 18, 2006, 09:38:16 am »
Момичета, в Т. Киркова не го използват, но проявиха интерес ще видим какво ще решат. Дано го одобрят и започнат да го използват.
*

    jimn

  • **
  • 68
  • щастлива мама
лепило за ембриони
« Отговор #24 -: Април 18, 2006, 10:18:28 am »
Цитат на: cyzi
Момичета, в Т. Киркова не го използват, но проявиха интерес ще видим какво ще решат. Дано го одобрят и започнат да го използват.


Е..й... това  ще е супер "сузи"  казаха ли нещо за кога евентоално биха  получили разрешение  относно лепилото или това е във времето  и не се знае ?Питам защото и аз съм там и ще повдигна въпроса ,но ще ви пиша какво са ми отговорили.
С пожелания за успех на всички момичета с АРТ :balk_16:
лепило за ембриони
« Отговор #25 -: Април 18, 2006, 10:26:01 am »
Цитат на: cyzi
Момичета, в Т. Киркова не го използват, но проявиха интерес ще видим какво ще решат. Дано го одобрят и започнат да го използват.


Супер, че си попитала.  :)  Аз ще правя там 2-ия си опит и смятах, като дойде момента, да ги питам. Надявам се, че при по-голям интерес, ще започнат да го прилагат. Единствено остава риска, че ако нямат опит с това лепило (а те нямат), може да не се прилага правилно и да няма съответния ефект. Надявам се, че не е голяма философия и ако е необходимо обучение, производителят ще им го осигури (чак пък толкоз!). Сyzi, моля те пиши, ако има развитие и ти пожелавам много успех!  :goodluck:
*
лепило за ембриони
« Отговор #26 -: Април 18, 2006, 12:04:00 pm »
Те проявяват интерес и мисля, че ще проучат въпроса. Дано им допадне. Мисля, че са отворени към нововъведения, но нещата са в тяхните ръце. Наистина ще е новост за тях, но ако решат, ще го използват както трябва аз вярвам в техния професионализъм.  :wink:
Вие ако научите нещо пишете защото аз ще ходя чак октомври.
*
лепило за ембриони
« Отговор #27 -: Април 18, 2006, 22:28:01 pm »
Днес бях в клиниката и питах лекарят си 3а лепилото.Той го отре4е,като надежден метот и ка3ва,4е това,което се пише в интернет,не отговаря на истината.То4ните му думи бяха,4е е льжа и и3мама.
Вярвам му и сьм сигурна,4е не ме льже.
*
лепило за ембриони
« Отговор #28 -: Април 18, 2006, 22:30:31 pm »
Mежду другото линка,който дадох по горе е на клиниката на др. Тодоров.
Това ме кара да се 3амисля....
*
лепило за ембриони
« Отговор #29 -: Април 19, 2006, 09:40:57 am »
В смисъл какво като е на Тодоров? Той не го е произвел! :roll:  Аз чух за жена която е забременяла и с негова помощ при първо инвитро. Мисля, че ако шансовете се увеличат дори с 10% пак е нещо /10 жени повече ще забременеят/ това е мое мнение.
лепило за ембриони
« Отговор #30 -: Април 19, 2006, 09:51:58 am »
Цитат на: perla
Днес бях в клиниката и питах лекарят си 3а лепилото.Той го отре4е,като надежден метот и ка3ва,4е това,което се пише в интернет,не отговаря на истината.То4ните му думи бяха,4е е льжа и и3мама.
Вярвам му и сьм сигурна,4е не ме льже.


Perla, ако твърди, че "не е надежден метод" и е "лъжа и измама", сигурно означава, че има опит в използването му и съответно може да посочи негативите и рисковете. Надявам се да ти ги е казал и да ги споделиш с нас. Иначе ми звучи като едно изключително непрофесионално изказване от негова страна. Аз не бих повярвала на хора, които не могат да се аргументират.
*
лепило за ембриони
« Отговор #31 -: Април 19, 2006, 10:42:44 am »
Цитат на: cyzi
В смисъл какво като е на Тодоров? Той не го е произвел! :roll:  Аз чух за жена която е забременяла и с негова помощ при първо инвитро. Мисля, че ако шансовете се увеличат дори с 10% пак е нещо /10 жени повече ще забременеят/ това е мое мнение.


Ра3бира се,4е не е прои3ведено от Тодоров.Мисьлта ми е 4е се стремят да в3емат парите на хората и каквото стане.3ащото се 3аплаща допьлнително.
Няма гаранция,4е жената,то4но 3аради еmbryo glue е 3абременяла.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
лепило за ембриони
« Отговор #32 -: Април 19, 2006, 10:56:27 am »
Момичета вместо да спорите защо не вземете да проверите в сайта на производителя за характеристиките на това лепило и да потърсите мнения на специалисти и клиники из интернет които са го използвали. Съмнява ме да няма абсолютно нищо вярно и да е "лъжа и измама" на 100% производството на това лепило. А за изказването на лекаря няма да коментирам. Такива като ги чуя и бягам далече от тях. Но това си е мое мнение. Защото и много некомпетентни и злонамерени  лекари отричат информацията и тук в Зачатие.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
лепило за ембриони
« Отговор #33 -: Април 19, 2006, 11:00:22 am »
Така е, но и при самото инвитро ти взимат доста пари и не ти обещават 100% успех, за съжаление е доста по по надоло този процент. Просто си мисля, че всяко нещо което може да се направи и увеличи шанса ти е добро. Не ме разбирай погрешно аз не съм стъпвала при Тодоров и нямам намерение. Просто си мисля, че нещата по отношение на стерилитета търпят развитие и има много лекари които трудно възприемат новостите за съжаление. 8O
*
лепило за ембриони
« Отговор #34 -: Април 19, 2006, 11:04:43 am »
Цитат на: Kotaranka
Цитат на: perla
Днес бях в клиниката и питах лекарят си 3а лепилото.Той го отре4е,като надежден метот и ка3ва,4е това,което се пише в интернет,не отговаря на истината.То4ните му думи бяха,4е е льжа и и3мама.
Вярвам му и сьм сигурна,4е не ме льже.


Perla, ако твърди, че "не е надежден метод" и е "лъжа и измама", сигурно означава, че има опит в използването му и съответно може да посочи негативите и рисковете. Надявам се да ти ги е казал и да ги споделиш с нас. Иначе ми звучи като едно изключително непрофесионално изказване от негова страна. Аз не бих повярвала на хора, които не могат да се аргументират.


Ембриони,които спират да се ра3виват и лигавица на матката,която не е достать4но подготвена 3а бременност,не може да им помогне така наре4еното лепило.
Всеки е в правото си да решава сам какво ще прави.Не налагам мнението си,само го споделям.
А3 след 5 трансфера,ра3бира се 4е ще искам и лепило да ми сложат,но щом лекарят ка3ва,4е не е там подобрението на имплантацията,му вярвам.Тук се стремят по всякакьв на4ин да помогнат,а не да в3емат парите и каквото стане.
Може много лесно да си платя още минимум 100? ,касата не поема услугата.Но явно не е целта да се в3емат парите,3атова ка3ва 4е е и3мама.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
лепило за ембриони
« Отговор #35 -: Април 19, 2006, 11:05:05 am »
Цитат на: cyzi
Просто си мисля, че нещата по отношение на стерилитета търпят развитие и има много лекари които трудно възприемат новостите за съжаление. 8O


Ами да ето една проста схема:
Ако инвитрото като цяло излиза 5000лв (това е примерна цена) и трябва да заплатиш още 100 лв. за лепилото но това ти повишава шанса да е успешно с 10% . Може да стане така че да дадеш само веднъж 5100 лв. Разбира се тук зависи и каква причината за да се стигне до инвитро. Но ако не го ползваш има вероятност да заплатиш 10 000 лв. за мечтаното бебче.  :)
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
лепило за ембриони
« Отговор #36 -: Април 19, 2006, 11:05:12 am »
Аз не споря просто изразявам своите разсъждения. :oops:  За съжаление не знам езици, а информация на български няма освен в посочената вече българска клиника.
*
лепило за ембриони
« Отговор #37 -: Април 19, 2006, 11:11:52 am »
При моето инвитро всичко беше ок 12 годни клетки разделени на 8 - 3 ден, но не се получи със закрепването, което всъщност се получава в много случаи. Поради тази причина това ме интересува толкова живо.
*
лепило за ембриони
« Отговор #38 -: Април 19, 2006, 11:18:56 am »
Kostet stolze 300 Euro. Hab schon nachgelesen, dass der Doc den Kleber krititsch betrachtet.
 


Yep, so ist es

Mit freundlichen Grüßen

Ihr Team der Kinderwunsch-Seite

Deutsche Reproduktionsmediziner sind Heulsusen

Това отговаря,модераторьт на немски форум подобен на 3а4атие.
Струва гордо 300?.Про4етох ве4е,4е док гледа крити4но на това.
Да така е.
*
лепило за ембриони
« Отговор #39 -: Април 19, 2006, 11:23:13 am »
Цитат на: cyzi
При моето инвитро всичко беше ок 12 годни клетки разделени на 8 - 3 ден, но не се получи със закрепването, което всъщност се получава в много случаи. Поради тази причина това ме интересува толкова живо.


И при мен е така.Вси4ко вьрви по вода,до теста 3а бременност.Достать4но фоликули,добри спермато3оиди,добро оплождане.И няма имплантация с и3клю4ение на една и то не там кьдето трябва.А3 сьм сьс 3апушени трьби.